Bornholm Höst-Open 2018lø 27-10-2018 15:40
Split resultater - Etape 1Oprettet af OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
D10 (9)2,9 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(149)2(150)3(164)4(168)5(170)6(172)7(182)8(200)9(206)10(187)11(166)12(157)13(255)Mål
 
1Elin Karlsson26:311:024:196:077:419:1510:1712:3014:0716:4219:5223:2524:3926:1026:31
OK Landehof1:023:171:481:341:341:022:131:372:353:103:331:141:310:21
2Kaya Funder Skovlyst33:381:012:524:225:427:158:1511:5613:4222:0125:4129:4231:2833:1533:38
FIF Hillerød Orientering1:011:511:301:201:331:003:411:468:193:404:011:461:470:23
3Elsa Korall34:430:552:494:2112:3314:0615:1818:0820:1623:1726:5331:0732:4334:1934:43
Motala AIF OL0:551:541:328:121:331:122:502:083:013:364:141:361:360:24
4Nora Sophie Graa Ødum35:371:034:486:197:409:1010:1413:5415:3923:5727:3531:3933:3035:1635:37
OK ØST Birkerød1:033:451:311:211:301:043:401:458:183:384:041:511:460:21
5Märta Haraldsson38:390:466:468:1816:2918:0019:1622:0424:1427:1430:4735:0436:4138:1638:39
Motala AIF OL0:466:001:328:111:311:162:482:103:003:334:171:371:350:23
10:40
*170
6Dagmar Marager39:551:304:426:267:5610:0612:2815:2617:5021:5627:3732:5636:0539:2739:55
Allerød OK1:303:121:441:302:102:222:582:244:065:415:193:093:220:28
7Olivia Myrén40:520:501:593:266:5110:0811:4214:0615:4718:5934:1737:5038:5340:2840:52
OK Orion0:501:091:273:253:171:342:241:413:1215:183:331:031:350:24
8Ida Marie Lyng Landsperg46:470:583:038:409:1711:5312:5915:4717:5025:1240:1943:5344:5146:2246:47
Tisvilde Hegn OK0:582:055:370:372:361:062:482:037:2215:073:340:581:310:25
 
Disa KorallIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
D11-12 (6)3,6 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(149)2(150)3(162)4(164)5(171)6(189)7(201)8(212)9(206)10(207)11(187)12(183)13(170)14(166)
15(154)16(255)Mål
 
1Irma Westh25:120:431:372:403:174:256:008:4210:4012:4914:2416:0617:4419:4021:12
Mullsjö SOK0:430:541:030:371:081:352:421:582:091:351:421:381:561:32
23:3324:5325:12
2:211:200:19
2Selma Leopold30:570:462:083:344:165:517:4910:4412:3514:5716:5718:5721:0724:1425:46
OK Orion0:461:221:260:421:351:582:551:512:222:002:002:103:071:32
28:5330:3630:57
3:071:430:21
3Linnéa Bjärby35:140:081:503:214:086:078:4111:3214:0017:3120:0422:3624:5827:3329:42
Frosta OK0:081:421:310:471:592:342:512:283:312:332:322:222:352:09
33:0534:5635:14
3:231:510:18
4Lovisa Björnberg57:461:093:346:107:3110:1913:3618:3525:4531:0535:2839:2942:3546:5750:03
Västerås SOK1:092:252:361:212:483:174:597:105:204:234:013:064:223:06
54:4757:1557:46
4:442:280:31
5Nanna Sundelin1:13:381:383:597:078:3211:0216:1921:3429:1937:0542:2647:4152:0656:551:02:21
OK Orion1:382:213:081:252:305:175:157:457:465:215:154:254:495:26
1:09:491:13:141:13:38
7:283:250:24
 
UFKLaura Koziara59:011:567:478:539:3311:4713:5816:4027:5635:0737:3539:3842:3147:2449:36
Køge OK1:565:511:060:402:142:112:4211:167:112:282:032:534:532:12
56:0058:3659:01
6:242:360:25
 
 
 
D13-14 (9)4,0 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(159)2(169)3(190)4(193)5(202)6(214)7(220)8(219)9(204)10(194)11(184)12(173)13(163)14(152)
15(255)Mål
 
1Lisa Swartz34:052:094:377:069:3611:5014:0315:1618:3122:0323:4626:0227:2029:4532:48
OK Orion2:092:282:292:302:142:131:133:153:321:432:161:182:253:03
33:4834:05
1:000:17
2Emma Karlsson35:353:045:398:0510:2312:5215:2416:4118:0421:3824:3726:1627:4830:4034:10
OK Landehof3:042:352:262:182:292:321:171:233:342:591:391:322:523:30
35:1135:35
1:010:24
3Elvira Björnberg35:362:325:197:219:5912:1114:4917:0618:4922:3225:3226:5028:0431:2334:22
Västerås SOK2:322:472:022:382:122:382:171:433:433:001:181:143:192:59
35:1635:363:45
0:540:20*164
4Liw Norberg36:222:224:527:279:5312:3114:4616:0517:2621:2725:5327:4529:1231:4035:07
Avesta OK2:222:302:352:262:382:151:191:214:014:261:521:272:283:27
36:0336:22
0:560:19
5Alde Funder Skovlyst37:544:017:029:5412:2315:2417:5619:3321:1024:3527:1428:4330:0733:2836:29
FIF Hillerød Orientering4:013:012:522:293:012:321:371:373:252:391:291:243:213:01
37:2837:54
0:590:26
6Silje Ringstad39:222:379:1511:1413:0015:0617:2920:3823:5426:5428:2330:3731:5534:0338:09
Tolered/Utby OL2:376:381:591:462:062:233:093:163:001:292:141:182:084:06
39:0239:22
0:530:20
7Lisa Eriksson39:483:066:048:4110:5713:0915:3018:4021:5225:0727:1428:5631:3434:1138:33
OK Landehof3:062:582:372:162:122:213:103:123:152:071:422:382:374:22
39:2839:48
0:550:20
8Julia Westh46:504:388:2211:0114:2617:4420:2122:1123:5427:5930:4333:3435:1839:5345:21
Mullsjö SOK4:383:442:393:253:182:371:501:434:052:442:511:444:355:28
46:2946:50
1:080:21
 
Klara HaraldssonIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
D15-16 (3)4,9 km 0 Hm17 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(192)4(193)5(203)6(215)7(224)8(225)9(218)10(216)11(194)12(195)13(180)14(174)
15(145)16(142)17(255)Mål
 
1Hanna Larsson1:04:291:4711:2014:0415:0419:0023:3929:0734:1637:1938:4843:3044:5448:2349:18
Ystads OK1:479:332:441:003:564:395:285:093:031:294:421:243:290:55
58:021:02:021:04:041:04:29
8:444:002:020:25
2Bella Palmqvist1:13:401:339:0114:5216:3022:0326:1129:5336:3940:0741:3247:0849:1455:3957:23
IFK Sävsjö1:337:285:511:385:334:083:426:463:281:255:362:066:251:44
1:06:241:11:121:13:121:13:40
9:014:482:000:28
 
Alva WallinIkke startet
IK Trenne Ullared
 
 
 
D17-20 (3)5,4 km 0 Hm17 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(192)4(193)5(213)6(222)7(229)8(226)9(232)10(216)11(197)12(175)13(161)14(158)
15(144)16(143)17(255)Mål
 
1Lea Skytthe1:02:172:048:5611:3912:4920:5522:4627:1630:3434:4638:3543:5747:3151:2055:07
Farum OK2:046:522:431:108:061:514:303:184:123:495:223:343:493:47
59:0459:571:01:571:02:17
3:570:532:000:20
2Marta Kliem1:08:572:4111:1014:5016:2220:4323:4330:1234:0738:2043:1547:0251:3556:211:01:16
Farum OK2:418:293:401:324:213:006:293:554:134:553:474:334:464:55
1:05:141:06:191:08:341:08:57
3:581:052:150:23
3Kajsa Toftner1:11:101:269:4713:1614:4022:3624:5730:1733:5841:2145:3349:2053:4758:581:02:22
OK Kompassen1:268:213:291:247:562:215:203:417:234:123:474:275:113:24
1:07:521:08:471:10:461:11:10
5:300:551:590:24
 
 
 
D21 (13)8,1 km 0 Hm23 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(185)4(198)5(208)6(222)7(215)8(213)9(226)10(225)11(218)12(196)13(195)14(174)
15(152)16(134)17(133)18(135)19(136)20(138)21(140)22(142)23(255)Mål
 
1Jannie Hagård53:340:505:207:138:3710:1016:0717:0018:1222:1223:3825:1727:3228:4330:58
OK Pan-Kristiansstad0:504:301:531:241:335:570:531:124:001:261:392:151:112:15
34:5642:1042:5144:1545:2349:0151:0452:0753:1653:34
3:587:140:411:241:083:382:031:031:090:18
2Nina Najbjerg54:160:505:116:357:549:2915:2116:2217:3421:1722:4924:3227:0828:3030:27
DMI0:504:211:241:191:355:521:011:123:431:321:432:361:221:57
34:2741:4142:3744:2945:3549:3051:3152:4053:5654:16
4:007:140:561:521:063:552:011:091:160:20
3Line Søderlund1:01:520:596:017:419:2012:0118:5320:1521:2125:2426:5628:4731:1232:2334:23
DMI0:595:021:401:392:416:521:221:064:031:321:512:251:112:00
38:2546:2747:4049:1650:3456:1758:451:00:121:01:291:01:52
4:028:021:131:361:185:432:281:271:170:23
4Vera Mullerova1:02:171:015:477:189:1410:5417:1618:2019:3623:4626:0927:5730:2431:4433:51
Amager OK1:014:461:311:561:406:221:041:164:102:231:482:271:202:07
38:1648:1649:0350:3652:0256:3759:141:00:331:01:531:02:17
4:2510:000:471:331:264:352:371:191:200:24
5Pernille Sommer1:10:591:076:288:1510:0312:1820:1421:3622:5827:4529:4532:0035:3337:0239:44
OK ØST Birkerød1:075:211:471:482:157:561:221:224:472:002:153:331:292:42
44:4954:3155:4257:3159:031:04:041:07:171:08:511:10:291:10:59
5:059:421:111:491:325:013:131:341:380:30
6Astrid Riis1:11:041:216:598:5310:4712:5420:3421:3922:5027:5629:5132:2635:2737:0040:25
Holbæk OK1:215:381:541:542:077:401:051:115:061:552:353:011:333:25
45:2854:5255:5957:4559:181:04:351:07:001:09:081:10:401:11:04
5:039:241:071:461:335:172:252:081:320:24
7Rikke Binder1:12:031:056:127:549:4311:4618:3519:5921:1826:1427:5830:1734:0135:1137:54
OK GORM1:055:071:421:492:036:491:241:194:561:442:193:441:102:43
42:5550:5453:3859:571:01:481:06:511:08:591:10:211:11:421:12:03
5:017:592:446:191:515:032:081:221:210:21
8Julia Birath1:14:271:107:059:1311:2514:1822:3124:2525:5130:4732:4235:2338:5140:4044:08
Stenungsunds OK1:105:552:082:122:538:131:541:264:561:552:413:281:493:28
49:0758:1559:351:01:211:02:481:08:321:11:021:12:381:14:041:14:27
4:599:081:201:461:275:442:301:361:260:23
9Stina Nero1:16:581:086:488:4312:0314:2324:3325:1126:5732:5234:5737:3942:1244:5348:24
Mullsjö SOK1:085:401:553:202:2010:100:381:465:552:052:424:332:413:31
52:581:01:121:02:351:04:121:05:571:11:221:13:571:15:161:16:381:16:58
4:348:141:231:371:455:252:351:191:220:20
10Tonje Pihl1:22:341:097:359:4711:4714:3723:4624:5626:2631:4434:1337:0040:1241:4345:01
OK Roskilde1:096:262:122:002:509:091:101:305:182:292:473:121:313:18
50:151:03:451:04:461:06:451:08:281:16:251:18:561:20:291:22:121:22:34
5:1413:301:011:591:437:572:311:331:430:22
11Lise Ravnshøj Andersen1:29:351:298:3411:5014:1217:1427:0028:2030:4236:2938:3740:5844:4246:1552:46
Herlufsholm OK1:297:053:162:223:029:461:202:225:472:082:213:441:336:31
59:221:09:581:11:171:13:441:15:421:22:131:25:391:27:301:29:121:29:35
6:3610:361:192:271:586:313:261:511:420:23
 
Anne EdsenIkke startet
DMI
Pernille GyllingIkke startet
DMI
 
 
 
D21M (13)4,8 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(159)2(175)3(193)4(202)5(214)6(223)7(233)8(209)9(204)10(194)11(241)12(173)13(163)14(152)
15(255)Mål
 
1Aino Leijon46:183:388:0410:0514:5016:4818:4724:1927:4930:5032:4535:0037:4441:0444:54
Avesta OK3:384:262:014:451:581:595:323:303:011:552:152:443:203:50
45:5546:1812:42
1:010:23*211
2Carolin Håkansson49:083:337:249:4112:1314:2816:3422:2529:0932:2034:0236:3839:3642:4347:33
OK Orion3:333:512:172:322:152:065:516:443:111:422:362:583:074:50
48:4549:08
1:120:23
2Hanna Kryh Öberg49:083:236:579:1111:4314:0016:2724:3230:5334:0136:1038:2641:0744:0147:43
Malmö OK3:233:342:142:322:172:278:056:213:082:092:162:412:543:42
48:4549:08
1:020:23
4Wiviann Ottosson52:253:217:4711:1614:0716:3618:5823:5829:2134:2636:3639:1742:5145:4850:14
Malmö OK3:214:263:292:512:292:225:005:235:052:102:413:342:574:26
51:5352:2533:04
1:390:32*205
5Christina Krogh-Jensen55:223:247:169:3012:3215:2918:2323:0427:4131:3338:3041:0344:5648:0153:50
Ødsted3:243:522:143:022:572:544:414:373:526:572:333:533:055:49
54:5655:22
1:060:26
6Louise Kowsky56:094:148:3811:1914:1716:3319:1624:4128:5932:4535:1738:0941:1346:4954:32
Klemensker4:144:242:412:582:162:435:254:183:462:322:523:045:367:43
55:4356:09
1:110:26
7Charlotte Ager57:233:167:4410:3914:2517:4821:1127:3632:3638:0440:3343:2646:4950:2455:32
OK Skærmen Værløse3:164:282:553:463:233:236:255:005:282:292:533:233:355:08
56:5957:23
1:270:24
8Birgitte Buch58:364:079:0611:4214:5017:4620:3925:5431:3136:3538:5744:2047:5052:1956:36
FSK Orientering4:074:592:363:082:562:535:155:375:042:225:233:304:294:17
58:0658:36
1:300:30
9Pia Karlsson1:00:114:399:3712:1415:2918:4222:3328:2333:3038:1142:2345:3549:0553:3458:30
OK Orion4:394:582:373:153:133:515:505:074:414:123:123:304:294:56
59:501:00:11
1:200:21
10Marianne Mortensen1:01:504:108:4211:2415:3119:2522:4628:2832:3838:0544:0947:5551:1955:0659:43
Søllerød OK4:104:322:424:073:543:215:424:105:276:043:463:243:474:37
1:01:091:01:50
1:260:41
11Ida Wennerlund1:05:023:4410:3113:2917:4821:0824:5231:2237:1141:4944:3047:4451:1955:141:03:21
OK Kompassen3:446:472:584:193:203:446:305:494:382:413:143:353:558:07
1:04:321:05:02
1:110:30
12Sara Bengtsson1:05:354:508:5811:2219:4723:5326:2732:5841:1645:4649:0451:3855:1458:381:03:51
Malmö OK4:504:082:248:254:062:346:318:184:303:182:343:363:245:13
1:05:091:05:35
1:180:26
 
Cecilie BuchUdgået2:497:239:3514:2816:2322:1326:24-----------------------------------
FSK Orientering2:494:342:124:531:555:504:11
59:371:00:05
33:130:28
 
 
 
D35K (7)4,6 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(160)2(176)3(188)4(191)5(203)6(222)7(221)8(210)9(205)10(175)11(144)12(143)13(255)Mål
 
1Helle Holm Clausen39:542:186:318:219:4713:5316:5820:1223:0225:5730:4637:1838:0439:3239:54
OK ØST Birkerød2:184:131:501:264:063:053:142:502:554:496:320:461:280:22
2Aitana Lertxundi Manterola41:382:556:568:269:3114:3417:4920:0423:0126:1931:2237:2238:3041:1841:38
Søllerød OK2:554:011:301:055:033:152:152:573:185:036:001:082:480:20
3Kristina Lorentzon47:283:248:019:5312:1618:3421:3926:5130:0633:1737:5544:2445:1247:0547:28
Göteborg-Majorna OK3:244:371:522:236:183:055:123:153:114:386:290:481:530:23
4Karin Dernegård50:282:176:579:0010:5717:5526:5029:3032:1535:0840:2147:4548:3050:0350:28
Ålems OK2:174:402:031:576:588:552:402:452:535:137:240:451:330:25
5Ea Busch Nielsen55:052:568:3411:2712:5823:2727:1031:1335:2939:1944:2251:5952:5954:4655:05
PI-København2:565:382:531:3110:293:434:034:163:505:037:371:001:470:19
6Helena Isabel Mora-Jensen1:05:033:358:4010:4812:5416:4635:4139:4443:4048:0153:191:02:211:03:061:04:401:05:03
Farum OK3:355:052:082:063:5218:554:033:564:215:189:020:451:340:23
7Linda Martinsson1:23:134:5213:0916:4820:4528:3335:0240:0446:3552:161:01:521:17:241:18:331:22:101:23:13
IF Marin Väst4:528:173:393:577:486:295:026:315:419:3615:321:093:371:03
 
 
 
D35M (21)3,9 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(159)2(169)3(190)4(193)5(202)6(214)7(217)8(204)9(194)10(241)11(173)12(163)13(152)14(255)
Mål
 
1Lena Swartz35:252:446:118:2910:5113:0815:2617:4521:3423:2325:2428:0030:3233:5635:00
OK Orion2:443:272:182:222:172:182:193:491:492:012:362:323:241:04
35:25
0:25
2Gunilla Gustafsson38:574:207:2010:0012:4217:1219:0621:1223:3325:2327:3030:0533:1537:1738:35
OK Orion4:203:002:402:424:301:542:062:211:502:072:353:104:021:18
38:57
0:22
3Marika Elverlind41:403:086:028:2512:2714:5817:2220:0322:1424:4328:5532:2036:0440:0341:16
OK Tranan3:082:542:234:022:312:242:412:112:294:123:253:443:591:13
41:40
0:24
4Jessica Hallros41:472:557:039:5112:4815:3519:0222:1224:4126:5329:1731:5835:1140:1241:22
Motala AIF OL2:554:082:482:572:473:273:102:292:122:242:413:135:011:10
41:47
0:25
5Anna-Maria Larsson42:204:098:1811:0114:0816:3719:0121:3723:3025:3027:4731:0734:3640:4041:56
Stigmännen Karlshamns OK4:094:092:433:072:292:242:361:532:002:173:203:296:041:16
42:20
0:24
6Semona Nilsson44:213:447:4010:3414:5518:0020:1323:0225:1227:2330:3033:5338:1542:3744:03
OK Orion3:443:562:544:213:052:132:492:102:113:073:234:224:221:26
44:21
0:18
7Anna Myrén45:543:377:5010:5414:1217:2320:1222:5127:2229:4132:3136:0039:3343:5145:22
OK Orion3:374:133:043:183:112:492:394:312:192:503:293:334:181:31
45:54
0:32
8Danja Lykke Kristensen47:275:359:3613:3516:3920:1223:4926:2528:5431:0033:5337:4741:2945:4547:02
Amager OK5:354:013:593:043:333:372:362:292:062:533:543:424:161:17
47:27
0:25
9Rungtawan Wongdee47:553:436:5310:2913:1417:3019:4422:1525:0526:5829:3233:0041:2146:2847:34
Ballerup OK3:433:103:362:454:162:142:312:501:532:343:288:215:071:06
47:55
0:21
10Rikke Brandt Jespersen48:264:147:2610:3214:0817:2320:1926:0629:2633:0535:5539:0842:2246:4247:58
Odense OK4:143:123:063:363:152:565:473:203:392:503:133:144:201:16
48:26
0:28
11Mollie Nohave52:253:567:3912:4616:0818:5021:4725:2329:0231:0233:3937:5442:4450:2651:52
Karlskrona Triathlon3:563:435:073:222:422:573:363:392:002:374:154:507:421:26
52:25
0:33
12Stina Björnberg52:484:188:3611:4014:5319:0222:1725:2628:4134:3137:3141:2745:5150:4652:12
Västerås SOK4:184:183:043:134:093:153:093:155:503:003:564:244:551:26
52:48
0:36
13Anna Söderström53:583:387:1310:0018:5721:3924:0826:2328:2730:5433:1536:0648:2252:1953:34
OK Stigen3:383:352:478:572:422:292:152:042:272:212:5112:163:571:15
53:58
0:24
14Katarina Sundelin54:435:149:5214:2118:0321:3227:5031:0634:1536:3439:3843:2247:1552:4854:19
OK Orion5:144:384:293:423:296:183:163:092:193:043:443:535:331:31
54:43
0:24
15Anja Modler Hedemann55:164:299:0812:2415:5219:1122:0928:1132:2537:0040:0144:0348:1053:2554:49
Faaborg OK4:294:393:163:283:192:586:024:144:353:014:024:075:151:24
55:16
0:27
16Karina Randrup Nielsen55:414:068:0411:3415:4421:3225:3228:5633:0436:4040:0644:0948:0453:3855:23
Holbæk OK4:063:583:304:105:484:003:244:083:363:264:033:555:341:45
55:41
0:18
17Ann-Kristin Haraldsson56:473:558:4613:5818:2222:3826:4729:4033:2737:0440:3644:4349:3354:5656:15
Stigmännen Karlshamns OK3:554:515:124:244:164:092:533:473:373:324:074:505:231:19
56:47
0:32
18Julia Bjerre Svendsen59:013:257:1212:0615:3818:5325:0133:1137:4540:2543:2746:4152:2256:5758:35
Amager OK3:253:474:543:323:156:088:104:342:403:023:145:414:351:38
59:01
0:26
19Mette Hvene Rasmussen1:12:255:5010:1414:5218:4722:5026:5931:1942:2346:0950:1355:251:02:311:09:491:11:47
Ballerup OK5:504:244:383:554:034:094:2011:043:464:045:127:067:181:58
1:12:25
0:38
20Annika Myrén1:13:276:4612:1216:5622:0726:5731:2435:5139:5643:4748:1053:301:00:321:10:311:12:39
OK Orion6:465:264:445:114:504:274:274:053:514:235:207:029:592:08
1:13:27
0:48
21Christina Elstorp1:20:033:408:2412:4016:3720:5824:0831:4834:5637:2448:4352:4557:451:17:371:19:36
Holbæk OK3:404:444:163:574:213:107:403:082:2811:194:025:0019:521:59
1:20:03
0:27
 
 
 
D40 (12)5,9 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(186)4(199)5(208)6(222)7(213)8(226)9(232)10(216)11(197)12(180)13(174)14(143)
15(142)16(255)Mål
 
1Annika Westh43:130:575:457:358:5110:4518:2720:2824:5927:1929:4432:0734:0735:0640:53
Mullsjö SOK0:574:481:501:161:547:422:014:312:202:252:232:000:595:47
41:3042:4943:13
0:371:190:24
2Dorthe Skovlyst46:190:596:188:099:2610:5918:5821:0026:0528:4531:2734:3736:4737:4443:54
FIF Hillerød Orientering0:595:191:511:171:337:592:025:052:402:423:102:100:576:10
44:2945:5446:19
0:351:250:25
3Pernille Buch47:091:108:0010:0311:1813:0320:3122:3827:2930:1833:1435:2837:3838:3444:40
OK GORM1:106:502:031:151:457:282:074:512:492:562:142:100:566:06
45:1746:4947:09
0:371:320:20
4Anne Marie Thommesen49:111:067:229:1811:1914:0921:5324:0928:4431:5034:4437:1039:3340:2946:38
Ballerup OK1:066:161:562:012:507:442:164:353:062:542:262:230:566:09
47:1648:4949:11
0:381:330:22
5Lotta Haraldsson50:591:086:379:4613:5516:2824:0426:0030:3333:3135:5838:3840:5242:1448:36
Motala AIF OL1:085:293:094:092:337:361:564:332:582:272:402:141:226:22
49:1550:3650:59
0:391:210:23
6Diana Cederberg51:271:148:0810:2212:1414:2021:5924:1429:1131:5835:3038:5041:2642:3048:54
Ballerup OK1:146:542:141:522:067:392:154:572:473:323:202:361:046:24
49:4251:0451:27
0:481:220:23
7Anna Korall55:311:026:338:3710:0412:5120:3828:2433:5536:2339:1442:4345:1846:1453:01
Motala AIF OL1:025:312:041:272:477:477:465:312:282:513:292:350:566:47
53:3855:0655:31
0:371:280:25
8Henriette Reinwald1:15:371:5712:1814:5917:0219:2335:5437:5345:2551:3655:3259:091:02:221:04:241:11:29
Amager OK1:5710:212:412:032:2116:311:597:326:113:563:373:132:027:05
1:12:521:15:081:15:37
1:232:160:29
9Christina Lyng Andersen1:17:332:1410:3514:1316:5519:1133:5439:5846:2252:4657:241:01:251:04:321:06:161:13:27
Tisvilde Hegn OK2:148:213:382:422:1614:436:046:246:244:384:013:071:447:11
1:14:561:17:061:17:33
1:292:100:27
10Anette Lindegård Christensen1:22:511:4811:3014:5721:2725:0936:3039:2446:0149:5253:351:06:011:09:081:10:261:19:26
Holbæk OK1:489:423:276:303:4211:212:546:373:513:4312:263:071:189:00
1:20:281:22:251:22:51
1:021:570:26
11Anja Rasmussen1:32:332:099:5613:5624:5029:4142:3949:0455:261:02:421:08:461:12:441:16:371:18:381:27:38
OK Sorø2:097:474:0010:544:5112:586:256:227:166:043:583:532:019:00
1:29:341:32:041:32:33
1:562:300:29
 
Henriette HansenUdgået2:3614:5519:0522:5526:31---------------------------------------------
Herlufsholm OK2:3612:194:103:503:36
----------43:05
16:34
 
 
 
D45 (12)5,3 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(188)4(191)5(203)6(222)7(229)8(235)9(226)10(225)11(218)12(197)13(175)14(143)
15(142)16(255)Mål
 
1Jenny Håkansson40:071:156:408:069:1812:3315:3519:2021:0822:1223:5026:3129:3231:5837:49
OK Orion1:155:251:261:123:153:023:451:481:041:382:413:012:265:51
38:2339:4840:07
0:341:250:19
2Anna Zetterberg41:521:467:258:5110:0713:3316:2920:0222:0723:0825:0527:2730:3433:4239:30
Västerås SOK1:465:391:261:163:262:563:332:051:011:572:223:073:085:48
40:1241:3041:52
0:421:180:22
3Pia Johansson43:391:247:068:369:5312:2619:0122:3424:4225:4427:2329:3132:3535:0841:17
OK Landehof1:245:421:301:172:336:353:332:081:021:392:083:042:336:09
41:5543:1543:39
0:381:200:24
4Martina Karlsson47:561:197:259:0312:1517:1920:2024:1426:3627:4229:2731:3736:0938:5345:35
OK Vilse 871:196:061:383:125:043:013:542:221:061:452:104:322:446:42
46:1547:3347:56
0:401:180:23
5Camilla Rath Nielsen56:232:0410:2611:3512:5915:3518:1721:4423:4124:4727:4229:3634:1136:5853:49
PI-København2:048:221:091:242:362:423:271:571:062:551:544:352:4716:51
54:4155:5956:23
0:521:180:24
6Anna Nygård57:442:1110:4012:2513:4719:4122:4127:0429:0230:0532:2934:5438:4646:3154:38
Västerås SOK2:118:291:451:225:543:004:231:581:032:242:253:527:458:07
55:3357:1457:44
0:551:410:30
7Marie Anebreid1:03:151:4711:2413:1515:1321:4025:5031:0334:1335:3138:5942:1846:4451:0159:39
Mullsjö SOK1:479:371:511:586:274:105:133:101:183:283:194:264:178:38
1:00:371:02:411:03:15
0:582:040:34
8Christine Svendsen1:13:041:3915:3517:1618:5425:0429:5934:2937:0038:1548:1251:0755:1558:471:08:38
OK Roskilde1:3913:561:411:386:104:554:302:311:159:572:554:083:329:51
1:09:551:12:371:13:04
1:172:420:27
9Mette Uhre Lang1:24:114:3015:4918:2120:3827:3931:2341:0944:1447:3454:0457:251:01:421:06:201:19:14
Amager OK4:3011:192:322:177:013:449:463:053:206:303:214:174:3812:54
1:20:041:23:451:24:11
0:503:410:26
10Janni Helweg1:30:522:5114:0617:0920:3028:1735:1942:1245:3947:1251:3955:261:00:421:05:401:19:23
Ballerup OK2:5111:153:033:217:477:026:533:271:334:273:475:164:5813:43
1:20:231:30:021:30:52
1:009:390:50
11Maiken Andersen1:39:032:5014:3824:1729:0535:3241:1450:0554:1256:321:02:031:06:411:12:591:19:471:33:45
Ballerup OK2:5011:489:394:486:275:428:514:072:205:314:386:186:4813:58
1:35:051:38:131:39:03
1:203:080:50
 
Berit AhlmannUdgået3:48-----18:5927:10---------------------------------------------50:52
OK Sorø3:4815:118:1123:42
52:5456:4057:4915:42
2:023:461:09*175
 
 
 
D50 (27)4,9 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(188)4(191)5(203)6(215)7(224)8(225)9(218)10(196)11(180)12(174)13(145)14(142)
15(255)Mål
 
1Anna Eriksson42:281:196:378:079:1813:0616:4119:2823:3925:4529:0431:5232:4538:4040:24
OK Landehof1:195:181:301:113:483:352:474:112:063:192:480:535:551:44
42:0242:28
1:380:26
2Ingrid Johansson43:062:298:2510:0111:4114:3917:1320:1323:5026:2429:1232:0133:1439:3041:03
Laholms IF OK2:295:561:361:402:582:343:003:372:342:482:491:136:161:33
42:4043:06
1:370:26
3Anne Maarup43:141:218:109:4911:1414:0916:4219:1523:0325:2028:1931:1533:4039:4541:14
Allerød OK1:216:491:391:252:552:332:333:482:172:592:562:256:051:29
42:4843:14
1:340:26
4Marianne Lynge Krogh43:163:018:159:4411:3416:2019:0921:5325:4928:1031:0533:4834:4640:0541:34
Kolding OK3:015:141:291:504:462:492:443:562:212:552:430:585:191:29
42:5843:16
1:240:18
5Hanne Fogh44:431:187:098:349:5915:1417:5622:1525:4327:5731:2634:0435:1440:5842:51
FSK Orientering1:185:511:251:255:152:424:193:282:143:292:381:105:441:53
44:2144:43
1:300:22
6Anette Lund44:472:058:059:3312:4816:3219:1521:4425:0728:0131:1533:5535:1441:2442:50
OK GORM2:056:001:283:153:442:432:293:232:543:142:401:196:101:26
44:2144:47
1:310:26
7Bodil Karlsmose Kliem46:512:018:3810:1211:4415:0920:0622:4726:2728:4032:3035:3636:4242:5444:53
Farum OK2:016:371:341:323:254:572:413:402:133:503:061:066:121:59
46:2746:51
1:340:24
8Iben Maag46:571:357:539:3711:1915:5218:0421:1625:3627:4331:0734:3035:3541:1145:13
Søllerød OK1:356:181:441:424:332:123:124:202:073:243:231:055:364:02
46:3546:5742:47
1:220:22*143
9Kristina Höök-Patriksson47:042:148:189:5511:2214:3517:4620:3224:2126:5330:3333:2834:3942:4644:37
OK Klyftamo2:146:041:371:273:133:112:463:492:323:402:551:118:071:51
46:3947:04
2:020:25
10Suzy Larsson47:421:398:1110:0411:5716:0519:0622:2426:4329:1332:5336:0237:2643:4345:35
OK Skogshjortarna1:396:321:531:534:083:013:184:192:303:403:091:246:171:52
47:1547:42
1:400:27
11Inger Gunnarsson47:571:397:479:2612:0115:1717:3720:3224:4127:1332:5136:0237:0543:5345:46
Västerås SOK1:396:081:392:353:162:202:554:092:325:383:111:036:481:53
47:2947:57
1:430:28
12Maria Douglas Stilling49:082:018:009:3312:2118:1321:4824:3828:2630:4834:4437:3338:3745:1447:16
FIF Hillerød Orientering2:015:591:332:485:523:352:503:482:223:562:491:046:372:02
48:4349:08
1:270:25
13Petra Korall49:214:2210:0711:4013:1417:5620:1423:1427:0929:2333:4436:2537:2645:4347:27
Motala AIF OL4:225:451:331:344:422:183:003:552:144:212:411:018:171:44
48:5849:21
1:310:23
14Birgitte Birck51:301:358:3710:5012:3918:1020:4923:3128:2031:4436:0639:5941:1647:2349:21
Allerød OK1:357:022:131:495:312:392:424:493:244:223:531:176:071:58
51:0451:30
1:430:26
15Pernille Hansen51:483:5212:2714:0415:2718:3321:5624:5829:2832:4836:5440:0541:4548:1449:52
Helsingør SOK3:528:351:371:233:063:233:024:303:204:063:111:406:291:38
51:2351:48
1:310:25
16Anne Bloch Frandsen53:051:468:3510:3512:2819:0022:2726:3730:4733:1036:5140:2742:3549:2951:11
OK Sorø1:466:492:001:536:323:274:104:102:233:413:362:086:541:42
52:4153:05
1:300:24
17Anne Fonnesbech Jensen54:282:058:5510:5713:1219:2622:2025:2032:0334:2739:0742:0143:2049:4852:30
PI-København2:056:502:022:156:142:543:006:432:244:402:541:196:282:42
54:0154:28
1:310:27
18Birgitte Skytthe58:321:459:4711:4213:2118:3222:2525:4731:5435:1139:1242:3844:5852:5156:07
Farum OK1:458:021:551:395:113:533:226:073:174:013:262:207:533:16
57:5858:32
1:510:34
19Ethna Cavanagh59:312:1713:3915:3517:0921:3324:4928:0433:0336:1239:4343:2144:2451:3653:31
Faaborg OK2:1711:221:561:344:243:163:154:593:093:313:381:037:121:55
59:0059:31
5:290:31
20Carolina Landin1:00:281:569:5811:3813:4717:3420:1523:3630:0538:4242:5446:2847:4254:3057:52
Malmö OK1:568:021:402:093:472:413:216:298:374:123:341:146:483:22
1:00:001:00:28
2:080:28
21Gun Rosendahl1:00:342:5111:2113:5515:3619:2323:5627:0333:1336:4041:2845:1347:4454:5557:34
IF Marin Väst2:518:302:341:413:474:333:076:103:274:483:452:317:112:39
1:00:071:00:34
2:330:27
22Helle Nikkel1:04:203:5310:3713:0116:4721:5025:5729:2138:3041:4046:1250:2351:4859:301:01:39
Viborg OK3:536:442:243:465:034:073:249:093:104:324:111:257:422:09
1:03:461:04:20
2:070:34
23Anna-Grethe Najbjerg1:05:311:5010:4612:4114:5623:0026:5633:2338:4942:1947:2551:1153:131:01:101:03:15
OK GORM1:508:561:552:158:043:566:275:263:305:063:462:027:572:05
1:05:021:05:31
1:470:29
24Lykke Berg1:07:142:2812:1814:3917:0025:4828:5132:4137:5941:4346:5451:5453:371:01:531:04:37
Herlufsholm OK2:289:502:212:218:483:033:505:183:445:115:001:438:162:44
1:06:431:07:14
2:060:31
25Jannie Nielsen1:09:034:0813:4216:0618:3123:5727:4431:3838:4141:4646:3450:5054:001:03:291:05:43
Holbæk OK4:089:342:242:255:263:473:547:033:054:484:163:109:292:14
1:08:311:09:03
2:480:32
26Elisabet Elmertoft1:12:552:559:4711:4714:5820:0523:1126:3834:5038:2743:3957:3859:351:08:131:10:34
Norbergs OK2:556:522:003:115:073:063:278:123:375:1213:591:578:382:21
1:12:281:12:55
1:540:27
27Helena Andersson1:14:262:359:4511:4814:0919:5935:2940:5145:3349:1453:3758:0459:421:09:151:11:43
Markbygdens OK2:357:102:032:215:5015:305:224:423:414:234:271:389:332:28
1:13:551:14:26
2:120:31
 
 
 
D50M (14)4,0 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(159)2(169)3(190)4(193)5(202)6(214)7(220)8(219)9(204)10(194)11(184)12(173)13(163)14(152)
15(255)Mål
 
1Helena Åhlin43:564:357:289:5812:2915:1917:4219:0721:2825:1527:3231:4533:4937:5342:19
Helsingborgs SOK4:352:532:302:312:502:231:252:213:472:174:132:044:044:26
43:2943:56
1:100:27
2Susan Houmark Stub53:323:548:2411:4414:5319:2723:0325:1827:4633:0136:1538:3740:5745:3051:09
PI-København3:544:303:203:094:343:362:152:285:153:142:222:204:335:39
52:5253:32
1:430:40
3Anni Lind54:174:037:4610:5014:2318:3521:3624:2426:5332:0134:4437:1439:2645:2152:18
PI-København4:033:433:043:334:123:012:482:295:082:432:302:125:556:57
53:4854:17
1:300:29
4Connie Jahn57:014:599:4412:5119:2822:4825:5628:2031:1436:2039:3241:5444:2648:5655:09
Holbæk OK4:594:453:076:373:203:082:242:545:063:122:222:324:306:13
56:3557:01
1:260:26
5Lisbet Holm1:05:004:028:0011:4816:2920:4025:4029:1533:3938:4142:0346:5650:1456:171:02:08
OK GORM4:023:583:484:414:115:003:354:245:023:224:533:186:035:51
1:04:341:05:00
2:260:26
6Bente Pihl1:05:184:038:0111:5215:4019:5028:0130:3533:3739:3043:3047:1950:3156:451:03:00
OK Roskilde4:033:583:513:484:108:112:343:025:534:003:493:126:146:15
1:04:401:05:1842:12
1:400:38*197
7Irene Bengtsson1:05:314:298:3712:0815:4720:0323:4026:0232:2038:1247:2949:5752:2857:141:03:13
OK Kompassen4:294:083:313:394:163:372:226:185:529:172:282:314:465:59
1:04:541:05:31
1:410:37
8Lone Anette Larsen1:06:062:577:0412:0515:1521:0525:2827:3637:2241:5245:5648:3051:2158:241:04:13
Tisvilde Hegn OK2:574:075:013:105:504:232:089:464:304:042:342:517:035:49
1:05:421:06:06
1:290:24
9Kirsten Lindemann1:08:325:469:4013:2917:0921:2624:4827:2335:2846:3350:0652:3555:191:00:151:06:24
OK Roskilde5:463:543:493:404:173:222:358:0511:053:332:292:444:566:09
1:07:531:08:32
1:290:39
10Elke Myrhede1:13:084:027:5611:5515:5720:2225:3528:1532:1745:2048:4955:1958:041:04:431:10:58
Motala AIF OL4:023:543:594:024:255:132:404:0213:033:296:302:456:396:15
1:12:381:13:08
1:400:30
11Lena Johansson1:13:174:4210:4718:0721:3626:5130:0132:4836:2742:1449:1652:2454:4959:451:10:59
IFK Sävsjö4:426:057:203:295:153:102:473:395:477:023:082:254:5611:14
1:12:411:13:17
1:420:36
12Tove E Juhl1:16:507:0413:4417:5523:0728:2332:5336:1139:3947:1051:2354:5958:141:05:101:12:29
OK H.T.F.7:046:404:115:125:164:303:183:287:314:133:363:156:567:19
1:15:501:16:50
3:211:00
13Lena Olsson1:19:437:5315:0319:1823:4929:3235:1540:0544:4052:1256:581:00:341:03:481:10:371:17:22
OK Orion7:537:104:154:315:435:434:504:357:324:463:363:146:496:45
1:19:051:19:43
1:430:38
 
Anne Marie ToppIkke startet
OK ØST Birkerød
 
 
 
D55 (32)4,0 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(160)2(176)3(188)4(191)5(203)6(214)7(205)8(175)9(144)10(143)11(255)Mål
 
1Annette Bonde36:072:206:428:3510:1414:3716:5721:0425:5933:1734:0435:4636:07
Ballerup OK2:204:221:531:394:232:204:074:557:180:471:420:21
2Birgitte Erskov Halland36:402:427:309:5311:3914:2516:5221:3826:3033:5034:3636:1436:40
OK ØST Birkerød2:424:482:231:462:462:274:464:527:200:461:380:26
3Britt-Mari Stensson38:122:569:2611:1112:5016:0518:4422:3727:4835:0836:1037:4538:12
Helsingborgs SOK2:566:301:451:393:152:393:535:117:201:021:350:27
4Guri Alm38:402:417:489:5511:5215:2117:5622:4227:3635:2136:2138:0838:40
OK H.T.F.2:415:072:071:573:292:354:464:547:451:001:470:32
5Marie Högstrand41:053:428:1910:2511:4515:5020:1624:0929:3637:5638:4940:3941:05
Markbygdens OK3:424:372:061:204:054:263:535:278:200:531:500:26
6Christina Birath41:182:257:089:0612:1316:1519:5826:1431:1938:1138:5640:5541:18
Stenungsunds OK2:254:431:583:074:023:436:165:056:520:451:590:23
7Kerstin Tjernlund41:412:308:4911:0512:5316:4420:3724:3830:4038:1739:1641:1341:41
OK Vilse 872:306:192:161:483:513:534:016:027:370:591:570:28
8Rita Breum42:383:337:479:4211:3615:4419:0028:4832:5939:5540:3342:1642:38
PI-København3:334:141:551:544:083:169:484:116:560:381:430:22
9Ing-Marie Samuelsson44:592:478:3410:4712:3515:5219:1626:3032:1141:0242:0344:3044:59
IK Trenne Ullared2:475:472:131:483:173:247:145:418:511:012:270:29
10Lena Anroldsson45:162:457:329:5311:3120:1823:0727:3433:3841:3042:4144:4945:16
Mullsjö SOK2:454:472:211:388:472:494:276:047:521:112:080:27
11Gunilla Rylander47:193:1110:3713:0514:5218:3521:5327:0733:0243:1344:2246:4647:19
Stora Tuna OK3:117:262:281:473:433:185:145:5510:111:092:240:33
12Birgit Hansson47:283:187:5210:0212:1523:0426:0730:3936:2144:3545:2447:0147:28
Herrestads AIF3:184:342:102:1310:493:034:325:428:140:491:370:27
13Marita Philipsson49:033:058:5011:1513:2619:0521:5428:5034:5044:5346:3248:3049:03
Markaryds FK3:055:452:252:115:392:496:566:0010:031:391:580:33
14Tina Hagård50:444:279:4112:2014:4019:3222:3227:4838:4447:3048:2350:1850:44
Rävetofta OK4:275:142:392:204:523:005:1610:568:460:531:550:26
15Pia Hejlskov Mogensen50:473:439:1511:5714:5619:1722:2727:1533:3642:1647:5750:1050:4743:31
St. Binderup OK3:435:322:422:594:213:104:486:218:405:412:130:37*145
16Helle M. Frederiksen50:543:388:4913:5715:5723:5326:4631:3938:0346:5048:0050:1950:549:53
Ballerup OK3:385:115:082:007:562:534:536:248:471:102:190:35*180
30:46
*204
17Ann Öhlin50:564:2510:5513:4316:0522:1726:0031:4338:5346:5047:5950:2650:56
Stigmännen Karlshamns OK4:256:302:482:226:123:435:437:107:571:092:270:30
18Leila Ljunggren51:523:108:3911:1313:2520:3724:1431:3337:3947:0948:1651:2051:52
Markbygdens OK3:105:292:342:127:123:377:196:069:301:073:040:32
19Helle Kowsky52:205:1210:3213:0815:1419:0922:2428:0534:0648:0649:0451:5152:20
Nexø5:125:202:362:063:553:155:416:0114:000:582:470:29
20Ingrid Roos53:545:3211:1713:4315:2119:1222:1132:5040:0650:2451:2453:2453:54
Motala AIF OL5:325:452:261:383:512:5910:397:1610:181:002:000:30
21Lise Nielsen54:183:4610:1113:0815:3421:1724:4230:2338:3950:0751:1353:3654:18
OK H.T.F.3:466:252:572:265:433:255:418:1611:281:062:230:42
22Charlotte Grauert56:098:2014:2416:5319:0924:4328:1236:5143:4651:5653:2555:3656:09
Ballerup OK8:206:042:292:165:343:298:396:558:101:292:110:33
23Jette Honoré59:0010:3318:4221:3424:0930:2333:4938:5644:5855:1456:1258:3059:00
OK H.T.F.10:338:092:522:356:143:265:076:0210:160:582:180:30
24Gitte Grauert59:045:3112:4418:4420:4125:4229:4936:4343:3754:3755:3158:2459:04
Ballerup OK5:317:136:001:575:014:076:546:5411:000:542:530:40
25Lene Kofoed Petersen1:00:453:2110:1115:3319:3123:2527:4737:0143:5456:0857:551:00:101:00:45
Horsens OK3:216:505:223:583:544:229:146:5312:141:472:150:35
26Lena Kollén1:01:345:3111:5214:3316:2522:2926:1440:5047:3656:4358:031:01:081:01:34
IF Marin Väst5:316:212:411:526:043:4514:366:469:071:203:050:26
27Ingelise Baden1:01:513:3713:1916:3519:1228:0932:3138:3845:4257:4459:081:01:191:01:51
OK H.T.F.3:379:423:162:378:574:226:077:0412:021:242:110:32
28Lone Jørgensen1:10:137:5216:4621:4825:2530:5335:4243:0850:481:05:491:07:081:09:371:10:13
Herlufsholm OK7:528:545:023:375:284:497:267:4015:011:192:290:36
29Christel Nilsson1:13:326:0612:4016:1218:2725:0928:5645:1652:331:09:281:10:261:12:571:13:32
Haninge SOK6:066:343:322:156:423:4716:207:1716:550:582:310:35
30Karen Lise Bøgh1:20:5016:4824:2027:1030:0637:5141:4354:341:03:411:16:261:17:291:20:161:20:50
Faaborg OK16:487:322:502:567:453:5212:519:0712:451:032:470:34
 
Lena HermanssonIkke startet
Göteborg-Majorna OK
Siri KlausenIkke startet
Ballerup OK
 
 
 
D60 (36)4,0 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(160)2(176)3(188)4(191)5(203)6(214)7(205)8(175)9(144)10(143)11(255)Mål
 
1Ayoe Berg35:073:188:009:4411:3115:2417:3721:1625:3732:2233:0234:4335:07
Odense OK3:184:421:441:473:532:133:394:216:450:401:410:24
2Ann-Christine Nero Forsman36:062:216:478:2810:0313:3916:0021:2826:0233:2034:0535:4036:06
Ronneby OK2:214:261:411:353:362:215:284:347:180:451:350:26
3Ina Lindeberg36:163:127:118:4910:0712:5015:1818:5123:4233:4134:2135:4936:1631:33
Skåneslättens OL3:123:591:381:182:432:283:334:519:590:401:280:27*143
4Mona Lene Rasmussen36:322:326:478:3110:0814:4718:3022:3427:1033:4834:4136:0636:32
DMI2:324:151:441:374:393:434:044:366:380:531:250:26
5Christina Olsson40:495:0910:1312:1713:4718:1120:4824:4829:5637:3838:3440:2240:49
Skåneslättens OL5:095:042:041:304:242:374:005:087:420:561:480:27
6Marie Malmberg41:204:279:1211:3313:3518:4721:5025:4430:3738:2339:2240:5341:20
Kvarnsvedens GOIF OK4:274:452:212:025:123:033:544:537:460:591:310:27
7Inge Price Jensen41:282:558:1210:2612:4717:3520:1324:1029:2637:5838:5340:5741:28
Odense OK2:555:172:142:214:482:383:575:168:320:552:040:31
8Annika Frantz41:362:407:4910:0111:4815:1018:1322:5528:1737:4838:5041:0941:36
Stigmännen Karlshamns OK2:405:092:121:473:223:034:425:229:311:022:190:27
9Kirsten Elisabet Andersen42:414:148:5411:0912:4617:4820:2526:0031:2239:0540:2042:2042:41
Karup OK4:144:402:151:375:022:375:355:227:431:152:000:21
10Catharina Carlsson43:053:099:1611:3112:5416:5919:5725:1530:4939:2340:2142:3343:05
Trollhättans SOK3:096:072:151:234:052:585:185:348:340:582:120:32
11Lena From44:023:158:1810:5512:2618:2422:0226:5132:3341:1041:5643:3944:02
IK Stern3:155:032:371:315:583:384:495:428:370:461:430:23
12Ingrid Lövdahl47:063:208:4511:4514:0320:4123:5329:1134:4343:2144:2646:3447:06
OK Älme3:205:253:002:186:383:125:185:328:381:052:080:32
13Arja Ingvarsson48:074:4910:5813:3515:3219:1522:1927:3734:1343:2545:1547:3148:07
OK Vilse 874:496:092:371:573:433:045:186:369:121:502:160:36
14Tove Straarup48:206:2511:1213:2415:1721:1024:0628:2635:2144:4545:4047:5048:20
Horsens OK6:254:472:121:535:532:564:206:559:240:552:100:30
14Britt Hermanrud48:202:367:239:2311:1016:3118:5422:4838:3345:0846:0047:5448:20
Silkeborg OK2:364:472:001:475:212:233:5415:456:350:521:540:26
16Ulla Engelby49:006:2713:0816:3619:0524:1126:5231:4237:2344:5446:2648:3349:00
OK Pan-Kristiansstad6:276:413:282:295:062:414:505:417:311:322:070:27
17Marianne Thorsson49:354:199:5912:5714:5719:3922:4528:4235:0146:0646:5949:0149:35
IK Trenne Ullared4:195:402:582:004:423:065:576:1911:050:532:020:34
18Hanne Ljungberg50:172:598:3410:5112:3625:5128:1132:2338:3246:5848:0149:5250:17
OK Syd2:595:352:171:4513:152:204:126:098:261:031:510:25
19Ellen Kühn Jensen50:483:329:5111:5413:4419:0922:1428:4034:4845:1746:2150:2050:48
Ballerup OK3:326:192:031:505:253:056:266:0810:291:043:590:28
20Ann-Britt Winnberg53:514:099:2512:1714:1618:3022:0530:4639:0950:1451:1553:2053:51
IK Trenne Ullared4:095:162:521:594:143:358:418:2311:051:012:050:31
21Annette Petersen54:143:3810:1413:1115:5125:3228:5434:4141:0649:4951:2853:3954:14
OK Roskilde3:386:362:572:409:413:225:476:258:431:392:110:35
22Lene Hansen54:204:3011:1914:4017:2123:1326:5332:3940:2750:1551:2153:4454:20
Herlufsholm OK4:306:493:212:415:523:405:467:489:481:062:230:36
23Tanja-Birgit Söderström54:454:1911:0713:3015:3522:5026:5632:1538:5550:3351:3954:0954:45
Sala OK4:196:482:232:057:154:065:196:4011:381:062:300:36
24Hanne Frost57:353:5810:0512:3715:0423:0530:0335:3442:1053:4754:4757:0657:35
Ballerup OK3:586:072:322:278:016:585:316:3611:371:002:190:29
25Annette Færing58:123:5311:2414:1917:0423:2226:5933:5741:3152:5754:2057:3458:12
Svendborg OK3:537:312:552:456:183:376:587:3411:261:233:140:38
26Elise H. Johannesson58:154:149:5212:3114:5624:2528:1434:0744:3953:4654:5957:4458:15
Trollhättans SOK4:145:382:392:259:293:495:5310:329:071:132:450:31
27Anne Andersen58:554:2311:1617:4719:5725:1431:2237:2044:3054:4055:4358:2358:55
Amager OK4:236:536:312:105:176:085:587:1010:101:032:400:32
28Inger Johansson1:01:253:5610:5714:0016:2623:1027:3935:4144:2456:4058:081:00:521:01:25
OK Klyftamo3:567:013:032:266:444:298:028:4312:161:282:440:33
29Jette Kreiberg1:05:104:4510:2119:3222:0630:1735:0441:3049:111:00:051:01:261:04:341:05:10
OK Roskilde4:455:369:112:348:114:476:267:4110:541:213:080:36
30Hanne Vest1:06:114:3211:1814:3818:1823:0327:2235:1346:381:00:461:03:101:05:361:06:11
Svendborg OK4:326:463:203:404:454:197:5111:2514:082:242:260:35
31Gunilla Holmberg1:11:535:0012:2115:4818:4634:4338:5345:3053:471:06:361:08:191:11:121:11:53
Herrestads AIF5:007:213:272:5815:574:106:378:1712:491:432:530:41
32Inge Christiansen1:17:385:4714:1218:0122:0428:1637:4448:2857:021:12:111:13:551:17:081:17:38
Amager OK5:478:253:494:036:129:2810:448:3415:091:443:130:30
33Eva-Lena Falk1:23:5014:2223:0426:0728:3536:3841:0349:2658:131:12:361:19:511:23:121:23:50
Värend GN14:228:423:032:288:034:258:238:4714:237:153:210:38
34Radka Kühnel1:29:274:0013:1817:5621:2835:5041:3355:551:04:491:23:271:25:081:28:381:29:27
Trollhättans SOK4:009:184:383:3214:225:4314:228:5418:381:413:300:49
 
Tove Sonne AndersenFejlkl.2:387:349:5312:4624:0627:4434:52---------------50:4151:50
OK ØST Birkerød2:384:562:192:5311:203:387:0815:491:09
Kerstin SvenssonIkke startet
Trollhättans SOK
 
 
 
D65 (27)4,0 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(160)2(176)3(188)4(191)5(203)6(214)7(205)8(175)9(144)10(143)11(255)Mål
 
1Eva Tykesson35:282:426:388:4110:2215:2717:4521:1826:1432:5133:3635:0535:28
Rävetofta OK2:423:562:031:415:052:183:334:566:370:451:290:23
2Maria Nordwall38:422:467:209:2211:1016:3519:2023:1728:1735:5436:4238:1938:42
OK Kolmården2:464:342:021:485:252:453:575:007:370:481:370:23
3Britt-Marie Magnusson44:043:199:3912:0113:4318:0922:3727:2232:3740:3941:3343:3344:04
Laholms IF OK3:196:202:221:424:264:284:455:158:020:542:000:31
4Kristina Larsson44:324:409:3212:2214:2818:3821:2126:5132:1941:1041:5944:0444:32
OK Klyftamo4:404:522:502:064:102:435:305:288:510:492:050:28
5Ingela Nelsén45:463:218:0010:0911:5015:2719:0824:0329:3842:3143:1945:1445:46
Falkenbergs OK3:214:392:091:413:373:414:555:3512:530:481:550:32
6Trille Ditlevsen46:153:079:2211:3213:2116:3819:3926:3933:1942:2143:1445:4446:15
Horsens OK3:076:152:101:493:173:017:006:409:020:532:300:31
7Helen Törnros46:193:289:0411:3713:5317:4521:3226:4133:0242:3943:3745:5046:19
Tumba-Mälarhöjden OK3:285:362:332:163:523:475:096:219:370:582:130:29
8Bodil Hermansson47:302:558:4211:3613:2517:4621:2226:3933:0843:1544:2646:5747:3046:59
OK Orion2:555:472:541:494:213:365:176:2910:071:112:310:33*255
9Åsa Ståhl48:055:0511:3414:0616:2220:0423:1528:2834:4344:1445:3147:3348:05
Hjärnarps OL5:056:292:322:163:423:115:136:159:311:172:020:32
10Elin Holm Jensen49:583:309:4512:3214:3719:4723:1829:2636:2945:5246:5649:2249:58
Horsens OK3:306:152:472:055:103:316:087:039:231:042:260:36
11Lisbeth Damsgaard50:183:038:3511:0513:2919:2222:0530:2737:1146:3947:3049:4550:18
Søllerød OK3:035:322:302:245:532:438:226:449:280:512:150:33
12Margaretha Svensson51:103:428:4315:4017:4423:3026:1433:2939:0247:3648:2550:4051:10
OK Vilse 873:425:016:572:045:462:447:155:338:340:492:150:30
13Merete Ravnshøj Andersen53:464:009:5812:2414:3127:1330:0735:1640:4550:1451:1153:2053:46
Herlufsholm OK4:005:582:262:0712:422:545:095:299:290:572:090:26
14Ann Dorrit Hansen55:463:1910:3313:0515:1623:4527:0935:1842:1451:5152:5055:1055:46
OK Djurs3:197:142:322:118:293:248:096:569:370:592:200:36
15Kerstin Gustafsson57:004:2911:3315:0919:5023:5128:4734:5741:4952:2353:4556:2057:00
OK Gränsen4:297:043:364:414:014:566:106:5210:341:222:350:40
16Karin Elfman58:305:5811:4114:5017:4022:5726:4332:4140:2249:5355:2957:5558:30
IF Marin Väst5:585:433:092:505:173:465:587:419:315:362:260:35
17Janet Bentzen58:592:528:5211:0812:5530:5134:4140:0945:4854:2755:4758:2658:59
OK ØST Birkerød2:526:002:161:4717:563:505:285:398:391:202:390:33
18Solweig Palm59:255:0511:2114:3517:5123:2632:2439:4046:3455:2256:3559:0059:25
Avesta OK5:056:163:143:165:358:587:166:548:481:132:250:25
19Sonja Hammer1:00:073:5810:5514:0716:2223:4427:3533:2643:3054:5656:0659:201:00:07
OK Kompassen3:586:573:122:157:223:515:5110:0411:261:103:140:47
20Birgit Haakan Jensen1:00:514:4511:3714:4317:0822:2626:3435:3943:0557:0158:091:00:201:00:51
FIF Hillerød Orientering4:456:523:062:255:184:089:057:2613:561:082:110:31
21Liselotte Andersen1:02:044:3413:2117:2519:4627:5432:1239:0346:3157:2058:341:01:191:02:04
Ballerup OK4:348:474:042:218:084:186:517:2810:491:142:450:45
22Cathy Dawson1:04:433:4410:3813:3015:4329:5733:2540:3047:5959:131:01:041:04:091:04:43
Gafanhori3:446:542:522:1314:143:287:057:2911:141:513:050:34
23Lisbet Hansen1:06:193:4910:1915:2818:0325:2529:1139:2546:1956:5858:021:05:491:06:19
FSK Orientering3:496:305:092:357:223:4610:146:5410:391:047:470:30
24Barbro Martinsson1:07:155:2712:3316:1419:2523:3927:1632:3840:2751:3552:311:06:411:07:15
OK Tyringe5:277:063:413:114:143:375:227:4911:080:5614:100:34
 
Inger Marie HaahrFejlkl.5:0812:2316:2221:1431:34-----40:49---------------53:1254:08
OK H.T.F.5:087:153:594:5210:209:1512:230:56
Ann-Helen LinnersjöFejlkl.3:1210:5113:1515:1219:0723:45-----38:45-----52:4456:1756:3933:17
OK Orion3:127:392:241:573:554:3815:0013:593:330:22*204
51:11
*145
Bigge BengtssonIkke startet
Stigmännen Karlshamns OK
 
 
 
D70 (29)3,3 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(185)4(197)5(205)6(211)7(192)8(179)9(169)10(161)11(158)12(153)13(255)Mål
 
1Inge Jørgensen35:251:243:5411:4614:1815:4818:0320:1722:2225:1128:2131:2133:5834:5635:25
OK Roskilde1:242:307:522:321:302:152:142:052:493:103:002:370:580:29
2Maj-Britt Byström38:351:234:0412:0214:2316:1218:2621:1824:4027:2631:1534:5136:4938:0538:35
Rävetofta OK1:232:417:582:211:492:142:523:222:463:493:361:581:160:30
3Gullevi Svensson42:192:064:2513:0817:2619:4922:2425:0527:3330:2434:2139:0240:4641:4942:19
Ronneby OK2:062:198:434:182:232:352:412:282:513:574:411:441:030:30
4Lisbeth Karlsson42:441:363:5212:0514:1716:2318:3421:0124:2727:4231:5837:1140:5642:1442:44
Vaggeryds SOK1:362:168:132:122:062:112:273:263:154:165:133:451:180:30
5Karin Persson43:281:345:1715:1517:5519:3122:0624:4527:2130:2834:4138:5441:3742:4943:28
OK Tyringe1:343:439:582:401:362:352:392:363:074:134:132:431:120:39
6Randi Splittorff45:061:414:4214:1118:5720:2524:0527:0129:4432:5437:1441:1043:1744:3945:06
Svendborg OK1:413:019:294:461:283:402:562:433:104:203:562:071:220:27
7Carina Lindman52:211:415:1414:1216:3718:4123:4628:1231:0735:1339:5645:5050:0751:4852:21
Finspångs SOK1:413:338:582:252:045:054:262:554:064:435:544:171:410:33
8Kaarina Voudinmäki52:482:536:1118:0921:2523:5126:3929:4435:3939:0443:4948:3150:5452:1752:48
Mullsjö SOK2:533:1811:583:162:262:483:055:553:254:454:422:231:230:31
9Else Gudme53:171:324:2418:3321:3125:1227:4432:0236:5740:0443:3848:2850:3452:4053:17
OK731:322:5214:092:583:412:324:184:553:073:344:502:062:060:37
10Kirsten Ellekilde53:291:435:0219:3321:5323:3926:0929:4232:3435:4141:2646:1251:4053:0053:29
Helsingør SOK1:433:1914:312:201:462:303:332:523:075:454:465:281:200:29
11Lisbeth Jensen54:081:494:5814:4720:0821:5725:4330:5537:1140:2545:5649:3352:0553:3554:08
Ballerup OK1:493:099:495:211:493:465:126:163:145:313:372:321:300:33
12Berit Byström56:252:335:2917:1420:0724:0027:0432:5735:5040:2345:4650:4653:5655:4756:25
OK Virdarna2:332:5611:452:533:533:045:532:534:335:235:003:101:510:38
13Lena Jönsson57:249:4813:3024:0426:4330:3033:1337:3340:2543:4948:1452:3954:5756:3957:24
Laholms IF OK9:483:4210:342:393:472:434:202:523:244:254:252:181:420:45
14Stina Korall58:013:446:5717:1420:0822:2127:3731:0634:3838:1344:1952:4555:4057:2458:01
Motala AIF OL3:443:1310:172:542:135:163:293:323:356:068:262:551:440:37
2:47
*146
15Jette Bachhausen59:582:586:4919:5223:5726:1329:5033:5037:0441:2546:4853:3757:1159:0159:58
FIF Hillerød Orientering2:583:5113:034:052:163:374:003:144:215:236:493:341:500:57
16Marianne Lykking1:00:473:477:3717:4720:4923:1727:4033:1238:4345:2650:3856:2558:401:00:071:00:47
OK733:473:5010:103:022:284:235:325:316:435:125:472:151:270:40
17Kristina Fransson1:04:113:388:5723:3627:2129:3933:0338:3841:3445:0951:0357:001:00:501:03:261:04:11
OK Virdarna3:385:1914:393:452:183:245:352:563:355:545:573:502:360:45
18Kristina Johansson1:04:122:566:1016:2119:0523:5326:5232:2835:1638:5145:2550:561:02:231:03:301:04:12
Mullsjö SOK2:563:1410:112:444:482:595:362:483:356:345:3111:271:070:42
19Karin Bengtsson1:04:531:385:2219:3122:5926:5730:0533:2938:2241:5449:4856:311:03:031:04:171:04:53
OK Kompassen1:383:4414:093:283:583:083:244:533:327:546:436:321:140:36
20Lise Bertram1:05:371:284:3013:5817:1419:3322:4136:2542:2246:1952:5258:161:03:501:05:061:05:37
Helsingør SOK1:283:029:283:162:193:0813:445:573:576:335:245:341:160:31
21Ulla Valnert1:06:255:289:2922:0525:3628:1532:0235:5444:1048:4553:5359:381:03:101:05:261:06:25
OK735:284:0112:363:312:393:473:528:164:355:085:453:322:160:59
22Margareta Wikström1:06:502:067:1819:5923:5528:4233:1038:2542:5348:0153:501:00:561:03:561:05:591:06:50
Växjö AIS2:065:1212:413:564:474:285:154:285:085:497:063:002:030:51
23Inger Landsperg1:10:575:148:5119:4423:3225:3328:5738:2143:0546:2652:191:05:541:08:531:10:141:10:57
Tisvilde Hegn OK5:143:3710:533:482:013:249:244:443:215:5313:352:591:210:43
24SolBritt Gustafsson1:19:242:5010:5623:1727:1634:3338:5042:4845:4649:2955:251:09:131:16:401:18:301:19:24
OK Virdarna2:508:0612:213:597:174:173:582:583:435:5613:487:271:500:54
25Elisabet Sylvan1:20:392:227:0823:1129:1133:3739:1248:4355:2459:331:05:451:10:451:18:191:19:571:20:39
IK Stern2:224:4616:036:004:265:359:316:414:096:125:007:341:380:42
26Lise Kolte1:21:453:157:3319:0122:4827:0831:3238:1744:0248:0652:101:11:321:19:391:21:061:21:45
FSK Orientering3:154:1811:283:474:204:246:455:454:044:0419:228:071:270:39
27Siw Nilsson1:31:094:169:2124:5831:0135:1339:3343:1550:0857:461:06:451:19:541:26:121:29:511:31:09
OK Kompassen4:165:0515:376:034:124:203:426:537:388:5913:096:183:391:18
28Anne Hultengren1:53:385:1813:1535:0640:4744:3650:2658:551:09:501:17:261:25:301:45:131:49:531:52:121:53:38
Ballerup OK5:187:5721:515:413:495:508:2910:557:368:0419:434:402:191:26
 
Ruth HansenIkke startet
OK Skærmen Værløse
 
 
 
D75 (20)2,9 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(185)4(196)5(192)6(179)7(169)8(161)9(158)10(153)11(255)Mål
 
1Ulla Lindhe37:522:195:1413:0515:1018:0820:1925:5729:0133:4335:5737:1937:52
IK Stern2:192:557:512:052:582:115:383:044:422:141:220:33
2Britt Rangert42:022:315:0914:3016:3221:0923:4327:2031:2437:3040:0141:3342:02
IK Ymer2:312:389:212:024:372:343:374:046:062:311:320:29
3Britten Persson43:322:345:3016:1618:4222:1824:4628:5534:0238:4641:2842:5643:32
Finspångs SOK2:342:5610:462:263:362:284:095:074:442:421:280:36
4Kerstin Bengtsson45:262:255:3016:1419:0722:3325:2029:0934:2140:1743:1044:4545:26
Motala AIF OL2:253:0510:442:533:262:473:495:125:562:531:350:41
5Gunilla Grönblad49:272:326:3018:4620:5024:5928:0631:3535:5643:3847:1348:4549:27
Härlövs IF2:323:5812:162:044:093:073:294:217:423:351:320:42
6Ulla Höök50:061:5413:2222:1924:2928:4631:2634:1439:4145:4348:1849:3850:06
OK Klyftamo1:5411:288:572:104:172:402:485:276:022:351:200:28
7Inge Madsen50:292:145:2414:3416:5020:5330:5534:3340:1345:4748:3249:5750:29
OK732:143:109:102:164:0310:023:385:405:342:451:250:32
8Inga-Lill Wilkingsson50:492:578:0117:1619:1223:1933:1137:0040:4545:0548:2250:1650:49
Stigmännen Karlshamns OK2:575:049:151:564:079:523:493:454:203:171:540:33
9Aase Thyssen55:195:159:0922:1025:5829:5633:1137:2242:3249:4852:4854:3255:19
Horsens OK5:153:5413:013:483:583:154:115:107:163:001:440:47
10Lisbeth Lindeberg56:113:357:2719:4022:2131:1735:1138:5345:1551:0253:5555:2456:11
Malmö OK3:353:5212:132:418:563:543:426:225:472:531:290:47
11Marianne Carlsson58:282:536:4519:4222:4328:4034:4240:1145:4352:0356:1057:4758:28
Skåneslättens OL2:533:5212:573:015:576:025:295:326:204:071:370:41
12Siw Ekelöf1:00:082:446:4221:5126:1131:5136:1040:4947:1953:2157:2059:111:00:08
Värend GN2:443:5815:094:205:404:194:396:306:023:591:510:57
13Inger Andersen1:06:053:0611:3124:0227:5239:3442:5848:3353:2058:531:03:061:05:141:06:05
Faaborg OK3:068:2512:313:5011:423:245:354:475:334:132:080:51
14Eva-Lena Bergstrand1:06:243:157:4524:0127:3233:5539:5045:2351:0759:571:03:251:05:211:06:24
Värend GN3:154:3016:163:316:235:555:335:448:503:281:561:03
15Kirsten Witt1:22:389:4313:1731:0837:4143:0355:1659:111:07:511:13:551:20:261:22:011:22:38
OK Skærmen Værløse9:433:3417:516:335:2212:133:558:406:046:311:350:37
16Lisbeth Eurén1:29:436:0712:2227:4632:0540:521:00:201:05:481:14:281:21:091:26:481:28:511:29:43
Avesta OK6:076:1515:244:198:4719:285:288:406:415:392:030:52
 
Annelise HansenFejlkl.2:145:15-----17:2221:2423:5927:3432:0438:0540:1141:2341:5714:49
FIF Hillerød Orientering2:143:0112:074:022:353:354:306:012:061:120:34*186
Tove SkovlystFejlkl.3:3825:191:10:561:17:571:25:331:30:591:37:39-----1:57:342:07:222:09:122:10:07
Faaborg OK3:3821:4145:377:017:365:266:4019:559:481:500:55
Rita ChristoffersenUdgået35:5048:40---------------------------------------------
Faaborg OK35:5012:50
UFKNaja Sørensen1:03:505:2710:3624:2028:0232:5336:5942:3148:0055:481:00:441:02:461:03:50
OK Skærmen Værløse5:275:0913:443:424:514:065:325:297:484:562:021:04
 
 
 
D80 (3)2,1 km 0 Hm10 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(177)4(179)5(169)6(161)7(165)8(155)9(153)10(255)Mål
 
1Bernice Antonsson41:222:146:3115:3718:2723:1631:2334:1737:1839:0440:3841:22
FK Friskus2:144:179:062:504:498:072:543:011:461:340:44
2Mary Ottosson44:133:318:1618:1121:3727:0232:1537:0339:3941:2343:2144:13
Laholms IF OK3:314:459:553:265:255:134:482:361:441:580:52
3Susan Tamberg1:07:313:0910:0624:4437:2043:5253:1558:161:02:161:04:071:06:221:07:31
Ballerup OK3:096:5714:3812:366:329:235:014:001:512:151:09
 
 
 
H10 (5)2,9 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(149)2(150)3(164)4(168)5(170)6(172)7(182)8(200)9(206)10(187)11(166)12(157)13(255)Mål
 
1Aleksander Tangen Holtet20:581:062:253:404:175:556:569:0110:2012:3315:2318:0419:1520:3520:58
Eidskog OL1:061:191:150:371:381:012:051:192:132:502:411:111:200:23
2Magne Funder Skovlyst23:430:532:304:034:396:137:249:4211:2414:2117:3920:4921:4623:2023:43
FIF Hillerød Orientering0:531:371:330:361:341:112:181:422:573:183:100:571:340:23
3Alain GOikoetxea Lertxundi25:320:562:123:414:326:027:0010:4712:0916:0119:1822:3423:4025:1225:32
Søllerød OK0:561:161:290:511:300:583:471:223:523:173:161:061:320:20
4Alexander Bjärby27:121:092:454:595:347:358:5911:3413:3016:3620:4224:0025:2426:5127:12
Frosta OK1:091:362:140:352:011:242:351:563:064:063:181:241:270:21
5Erik Leopold37:000:491:563:223:545:236:188:329:5912:4430:3233:5335:0436:4037:00
OK Orion0:491:071:260:321:290:552:141:272:4517:483:211:111:360:20
 
 
 
H11-12 (14)3,6 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(149)2(150)3(162)4(164)5(171)6(189)7(201)8(212)9(206)10(207)11(187)12(183)13(170)14(166)
15(154)16(255)Mål
 
1Eddie Karlsson23:300:381:242:172:473:465:157:048:3710:4512:1713:4715:2018:1319:32
OK Vilse 870:380:460:530:300:591:291:491:332:081:321:301:332:531:19
21:5023:0923:30
2:181:190:21
2Samuel Dahlberg25:450.000:481:552:303:595:407:5510:2512:3214:2716:0917:3519:3721:03
IK Trenne Ullared0:481:070:351:291:412:152:302:071:551:421:262:021:26
23:5825:2425:45
2:551:260:21
3Albin Granqvist27:250:441:472:593:424:576:509:0110:4513:0314:4716:3518:2622:0023:45
FK Göingarna0:441:031:120:431:151:532:111:442:181:441:481:513:341:45
25:4327:0427:25
1:581:210:21
4Filip Myrén27:270:411:403:494:265:408:1410:2613:2415:4517:1918:5720:2622:1423:31
OK Orion0:410:592:090:371:142:342:122:582:211:341:381:291:481:17
25:4727:0827:27
2:161:210:19
5Viktor Koziara27:470:471:462:563:345:447:4410:0012:1514:3116:2918:1119:3721:4523:05
Køge OK0:470:591:100:382:102:002:162:152:161:581:421:262:081:20
26:0127:2427:47
2:561:230:23
6David Häggström29:140:492:043:244:146:058:5811:1514:0416:5118:3520:0721:3923:3124:44
Brosö0:491:151:200:501:512:532:172:492:471:441:321:321:521:13
27:4128:5329:14
2:571:120:21
7Hugo Zetterberg35:230:491:522:553:354:436:469:0710:4913:0820:5422:5224:2829:5931:29
Västerås SOK0:491:031:030:401:082:032:211:422:197:461:581:365:311:30
33:3834:5935:23
2:091:210:24
8Johan Jönsson36:550:592:133:304:156:579:0511:4813:5817:0319:0921:1223:3125:2926:51
Stigmännen Karlshamns OK0:591:141:170:452:422:082:432:103:052:062:032:191:581:22
34:5036:3236:55
7:591:420:23
9Carl Johansson40:390:482:023:384:327:039:1912:2516:1220:0723:0425:3828:2931:3434:04
OK Tyringe0:481:141:360:542:312:163:063:473:552:572:342:513:052:30
38:1140:1540:39
4:072:040:24
10Noah Korall50:320:471:554:054:436:308:5412:3415:3818:5521:5824:3427:0042:3644:58
Motala AIF OL0:471:082:100:381:472:243:403:043:173:032:362:2615:362:22
48:0750:0650:3231:34
3:091:590:26*193
11Aske Hedemann1:00:320:441:3815:3216:1519:5321:4424:2127:1529:5942:2944:4148:2250:4952:30
Faaborg OK0:440:5413:540:433:381:512:372:542:4412:302:123:412:271:41
58:401:00:091:00:32
6:101:290:23
12Melker Wahlström Nilsson1:13:051:153:557:128:5512:3016:1921:4130:1436:0543:3748:2653:0958:551:03:37
OK Orion1:152:403:171:433:353:495:228:335:517:324:494:435:464:42
1:09:181:12:411:13:05
5:413:230:24
 
Gustav GranqvistUdgået1:493:516:43-------------------------------------------------------
FK Göingarna1:492:022:52
----------16:14
9:31
Viggo WallinIkke startet
IK Trenne Ullared
 
 
 
H13-14 (11)4,0 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(159)2(169)3(190)4(193)5(202)6(214)7(220)8(219)9(204)10(194)11(184)12(173)13(163)14(152)
15(255)Mål
 
1Melker Larsson27:442:004:066:168:2010:2312:0112:5814:2917:0618:4520:5822:0524:0226:35
OK Orion2:002:062:102:042:031:380:571:312:371:392:131:071:572:33
27:2827:44
0:530:16
2Simon Westh29:423:215:367:289:1311:1412:4713:5115:1218:0719:2621:5823:0826:0228:39
Mullsjö SOK3:212:151:521:452:011:331:041:212:551:192:321:102:542:37
29:2529:4220:16
0:460:17*185
3Nils Swartz30:202:204:436:318:4610:5212:4814:0515:1318:0319:2321:4323:1125:2829:05
OK Orion2:202:231:482:152:061:561:171:082:501:202:201:282:173:37
30:0330:20
0:580:17
4Axel Bratt31:462:385:177:319:1411:0512:3613:3615:2119:4421:3324:3025:4727:5830:31
OK Orion2:382:392:141:431:511:311:001:454:231:492:571:172:112:33
31:2931:46
0:580:17
5Oliver Håkansson32:593:546:048:3112:2114:1916:0517:0018:2621:0822:5424:2925:4728:1231:48
OK Orion3:542:102:273:501:581:460:551:262:421:461:351:182:253:36
32:4532:59
0:570:14
6Svante Lorentzson33:522:255:138:0310:1713:1815:3916:5019:0422:0924:4626:1227:2729:4432:44
Stigmännen Karlshamns OK2:252:482:502:143:012:211:112:143:052:371:261:152:173:00
33:3233:52
0:480:20
7Viktor Ahltin42:122:476:379:2212:2316:0118:2619:5621:3025:2427:4230:2332:3735:4840:34
Malmö OK2:473:502:453:013:382:251:301:343:542:182:412:143:114:46
41:5042:12
1:160:22
8Villyam Johansson43:232:525:498:5913:0015:4117:5219:1126:3530:2532:3034:3235:5538:3142:08
OK Tyringe2:522:573:104:012:412:111:197:243:502:052:021:232:363:37
43:0243:23
0:540:21
9Melker Olsson48:185:019:1512:0714:3318:0420:2121:4223:2227:3035:3937:4039:1742:3946:50
Stigmännen Karlshamns OK5:014:142:522:263:312:171:211:404:088:092:011:373:224:11
47:5648:18
1:060:22
10Erik Jönsson58:064:228:3012:1716:4320:5324:2526:3729:2835:0639:1142:3344:5849:4155:14
Stigmännen Karlshamns OK4:224:083:474:264:103:322:122:515:384:053:222:254:435:33
57:1458:06
2:000:52
 
Oliver HaleniusIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
H15-16 (6)5,4 km 0 Hm17 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(192)4(193)5(213)6(222)7(229)8(226)9(232)10(216)11(197)12(175)13(161)14(158)
15(144)16(143)17(255)Mål
 
1Filip Håkansson39:231:186:248:089:0413:0514:3517:5720:0522:2224:4326:5329:1832:0734:25
OK Orion1:185:061:440:564:011:303:222:082:172:212:102:252:492:18
37:0537:3939:0939:23
2:400:341:300:14
2Lucas Ahlström40:412:228:029:3610:2413:2414:5418:0620:0622:3724:5427:1530:1233:0435:34
Västerås SOK2:225:401:340:483:001:303:122:002:312:172:212:572:522:30
38:3439:0940:2340:41
3:000:351:140:18
3Alfred Ahltin41:131:116:308:569:5013:2815:0718:3720:3922:5825:3728:2530:4933:3236:03
Malmö OK1:115:192:260:543:381:393:302:022:192:392:482:242:432:31
38:5439:3440:5141:13
2:510:401:170:22
4David Almén42:160:575:209:5911:4414:5016:3519:5821:4724:0826:4329:0031:1733:5336:35
Trollhättans SOK0:574:234:391:453:061:453:231:492:212:352:172:172:362:42
40:0140:3941:5942:16
3:260:381:200:17
5Malte Kliem44:261:156:269:0910:1614:0716:1520:3323:2126:1028:3930:5133:1636:0238:19
Farum OK1:155:112:431:073:512:084:182:482:492:292:122:252:462:17
42:0142:4644:0544:26
3:420:451:190:21
6Hannes Rosendahl47:431:186:2612:1013:1516:4818:4222:4024:5827:4730:3433:2836:1039:0542:09
IF Marin Väst1:185:085:441:053:331:543:582:182:492:472:542:422:553:04
45:0245:5747:2747:43
2:530:551:300:16
 
 
 
H17-20 (5)8,1 km 0 Hm23 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(185)4(198)5(208)6(222)7(215)8(213)9(226)10(225)11(218)12(196)13(195)14(174)
15(152)16(134)17(133)18(135)19(136)20(138)21(140)22(142)23(255)Mål
 
1Sixten Törnqvist1:07:481:016:147:399:1511:4418:4520:1522:5427:0228:5530:5533:5935:5238:32
Västerås SOK1:015:131:251:362:297:011:302:394:081:532:003:041:532:40
43:2852:4253:4255:4057:471:02:401:04:521:06:111:07:271:07:48
4:569:141:001:582:074:532:121:191:160:21
2Peter Modler Hedemann1:08:281:536:248:019:1213:3019:2820:2321:2625:2527:0528:3936:1337:2039:33
Faaborg OK1:534:311:371:114:185:580:551:033:591:401:347:341:072:13
44:0954:4455:3357:5059:161:03:211:05:211:07:031:08:101:08:28
4:3610:350:492:171:264:052:001:421:070:18
3Eric Nystrand1:14:501:246:168:019:4312:5121:1822:4424:0130:0831:4234:1037:1338:1440:28
OK Klyftamo1:244:521:451:423:088:271:261:176:071:342:283:031:012:14
46:4655:4656:5258:321:01:201:07:051:11:391:13:071:14:341:14:50
6:189:001:061:402:485:454:341:281:270:16
4Peter Hansen1:21:341:147:159:1810:5613:1621:3224:2225:3731:3633:1535:3839:1740:4545:30
OK Sorø1:146:012:031:382:208:162:501:155:591:392:233:391:284:45
50:471:01:261:02:371:04:211:05:461:14:291:17:071:18:321:21:071:21:34
5:1710:391:111:441:258:432:381:252:350:27
 
Lasse HelwegUdgået1:02-----------------------------------------------------------------
DMI1:02
12:40------------------------------36:1237:2637:47
11:3823:321:140:21
 
 
 
H21 (31)10,9 km 0 Hm28 K
PlNavnTid
1(146)2(178)3(185)4(199)5(208)6(215)7(213)8(226)9(238)10(237)11(236)12(227)13(225)14(218)
15(197)16(180)17(174)18(152)19(131)20(130)21(132)22(137)23(138)24(141)25(139)26(140)27(142)28(255)
Mål
 
1Rico Hejlskov Mogensen59:180:434:275:196:427:4412:1313:0616:2619:4320:0320:5322:1725:5927:26
St. Binderup OK0:433:440:521:231:024:290:533:203:170:200:501:243:421:27
29:4030:5031:3134:4242:2643:2444:4248:0450:2753:3954:4456:5557:5558:59
2:141:100:413:117:440:581:183:222:233:121:052:111:001:04
59:186:19
0:19*198
2Thomas Greve Jensen1:00:560:504:535:487:028:0813:1914:1617:2420:2020:3821:1823:0326:5028:22
DMI0:504:030:551:141:065:110:573:082:560:180:401:453:471:32
30:4432:0132:4335:5544:0145:1146:2249:3752:1255:1456:1958:3059:401:00:39
2:221:170:423:128:061:101:113:152:353:021:052:111:100:59
1:00:56
0:17
3Jonas Weber1:01:360:475:015:587:208:4713:3914:3618:0420:5021:0721:5823:3327:2328:51
DMI0:474:140:571:221:274:520:573:282:460:170:511:353:501:28
31:1432:3733:2136:4044:2245:2446:4150:1552:4755:5757:1159:241:00:231:01:20
2:231:230:443:197:421:021:173:342:323:101:142:130:590:57
1:01:36
0:16
4Andreas Mikkelsen1:04:020:545:436:427:529:0314:0215:0418:2822:4223:0423:5525:3530:1131:50
DMI0:544:490:591:101:114:591:023:244:140:220:511:404:361:39
34:1535:3236:1439:3047:0848:0449:1252:2254:5858:1259:231:01:401:02:411:03:45
2:251:170:423:167:380:561:083:102:363:141:112:171:011:04
1:04:02
0:17
5Philip Persson1:05:210:485:136:107:208:5414:0014:5118:1720:5721:1922:0723:5428:0329:40
Göteborg-Majorna OK0:484:250:571:101:345:060:513:262:400:220:481:474:091:37
32:0533:3034:0737:3946:5248:0649:1752:3555:2458:581:00:081:02:321:03:501:05:06
2:251:250:373:329:131:141:113:182:493:341:102:241:181:16
1:05:21
0:15
6Torgny Lindström1:06:390:545:076:137:348:4813:5414:4618:2821:0221:2522:0623:4828:0329:47
Ronneby OK0:544:131:061:211:145:060:523:422:340:230:411:424:151:44
32:1534:0134:4038:2346:5047:5949:1853:1555:4959:371:00:411:04:161:05:151:06:20
2:281:460:393:438:271:091:193:572:343:481:043:350:591:05
1:06:39
0:19
7Mads Kruse Juhl1:11:191:105:426:408:1111:0516:4217:4821:2424:4225:0826:3528:1032:1134:00
Herning Orienteringsklub1:104:320:581:312:545:371:063:363:180:261:271:354:011:49
36:2737:5838:4342:3051:3052:5854:5158:231:02:001:05:261:06:301:08:591:09:571:11:01
2:271:310:453:479:001:281:533:323:373:261:042:290:581:04
1:11:19
0:18
8Harald Hermanrud1:11:210:496:067:068:289:4716:1817:2521:0623:5124:1425:2527:0431:5233:39
Amager OK0:495:171:001:221:196:311:073:412:450:231:111:394:481:47
36:1837:4638:4942:3551:0852:2453:4258:051:01:121:04:471:05:551:08:451:09:481:10:59
2:391:281:033:468:331:161:184:233:073:351:082:501:031:11
1:11:21
0:22
9Viktor Tovesson1:13:130:465:326:347:589:2815:5416:4520:4024:0424:2825:2527:0131:3133:19
OK Orion0:464:461:021:241:306:260:513:553:240:240:571:364:301:48
36:1637:5938:5042:4451:5552:5555:1959:161:02:361:06:251:07:281:10:071:11:161:12:57
2:571:430:513:549:111:002:243:573:203:491:032:391:091:41
1:13:13
0:16
10Conor Klingenberg1:15:241:026:387:389:0910:3117:0117:5221:1826:0326:3027:2329:0433:3035:12
Faaborg OK1:025:361:001:311:226:300:513:264:450:270:531:414:261:42
37:4740:4341:3745:3754:3755:4857:141:02:201:04:401:08:221:09:191:12:291:13:561:15:06
2:352:560:544:009:001:111:265:062:203:420:573:101:271:10
1:15:24
0:18
11Gabriel Bengtsson1:15:370:555:527:109:1810:5516:4818:0021:3126:0426:2727:1829:2234:2336:28
Stigmännen Karlshamns OK0:554:571:182:081:375:531:123:314:330:230:512:045:012:05
39:0440:3441:4045:2354:4156:1057:321:01:141:05:391:09:111:10:211:13:061:14:091:15:16
2:361:301:063:439:181:291:223:424:253:321:102:451:031:07
1:15:3725:40
0:21*239
12Erik Lindqvist1:16:431:127:358:369:5312:0417:4518:4522:4125:3826:0426:5529:0733:4335:47
Växjö OK1:126:231:011:172:115:411:003:562:570:260:512:124:362:04
38:1839:5240:5144:3155:5357:1358:361:02:321:05:391:09:281:11:111:13:501:15:071:16:24
2:311:340:593:4011:221:201:233:563:073:491:432:391:171:17
1:16:43
0:19
13Johan Engström1:17:080:515:547:028:219:5016:0317:0821:0824:3925:0826:0628:0332:5136:46
OK Orion0:515:031:081:191:296:131:054:003:310:290:581:574:483:55
40:0141:3742:1946:1955:3956:3858:041:02:051:05:381:09:331:10:471:13:461:15:011:16:55
3:151:360:424:009:200:591:264:013:333:551:142:591:151:54
1:17:08
0:13
14Mads Simonsen1:19:281:167:298:309:4413:5819:3720:4424:4528:0228:2329:5831:5336:3338:11
DMI1:166:131:011:144:145:391:074:013:170:211:351:554:401:38
41:4543:2244:0348:3257:4759:081:00:321:04:451:08:331:13:301:14:271:17:001:18:061:19:11
3:341:370:414:299:151:211:244:133:484:570:572:331:061:05
1:19:28
0:17
15Jes Mose Jensen1:21:000:506:257:378:5910:2016:1718:5423:1226:5127:1630:5132:5937:5439:46
DMI0:505:351:121:221:215:572:374:183:390:253:352:084:551:52
42:2644:1144:5549:1158:3559:391:01:061:05:491:10:031:14:071:15:211:18:101:19:251:20:41
2:401:450:444:169:241:041:274:434:144:041:142:491:151:16
1:21:001:04:57
0:19*136
16Troels Thøgersen1:21:061:235:476:568:4410:2616:2517:4021:3425:4226:0627:0128:5233:3335:16
Viking Atletik1:234:241:091:481:425:591:153:544:080:240:551:514:411:43
38:1340:0440:5044:4654:2958:331:00:061:04:341:08:311:13:031:14:171:17:011:19:351:20:45
2:571:510:463:569:434:041:334:283:574:321:142:442:341:10
1:21:06
0:21
17Jacob Seerup Kirkeby1:21:381:006:177:369:2312:2421:2023:0026:5530:1530:3831:5434:1539:3041:22
Viking Atletik1:005:171:191:473:018:561:403:553:200:231:162:215:151:52
44:0845:3646:1750:211:00:561:02:211:04:001:07:441:11:181:15:021:16:101:19:021:20:131:21:22
2:461:280:414:0410:351:251:393:443:343:441:082:521:111:09
1:21:38
0:16
18Hans Martin Kjer1:25:121:146:197:329:0910:1819:1820:1824:4428:3329:0330:1832:5038:3340:23
Lyngby OK1:145:051:131:371:099:001:004:263:490:301:152:325:431:50
43:3045:0646:1050:151:01:251:03:501:06:301:10:301:14:501:18:261:19:291:22:051:23:141:24:52
3:071:361:044:0511:102:252:404:004:203:361:032:361:091:38
1:25:12
0:20
19André Bjärby1:25:341:046:367:529:4211:2017:5919:1523:5327:0927:3631:0533:5139:0941:15
Frosta OK1:045:321:161:501:386:391:164:383:160:273:292:465:182:06
44:0746:0347:3552:271:02:511:04:091:06:281:11:401:15:011:19:071:20:131:22:571:24:061:25:15
2:521:561:324:5210:241:182:195:123:214:061:062:441:091:09
1:25:34
0:19
20Jakub Jirasek1:28:241:156:427:5410:2512:2721:1022:4326:5230:4531:1132:1936:0941:2843:41
Amager OK1:155:271:122:312:028:431:334:093:530:261:083:505:192:13
47:1749:1650:0854:531:05:051:06:161:07:591:12:411:16:431:20:411:22:041:25:091:26:431:28:02
3:361:590:524:4510:121:111:434:424:023:581:233:051:341:19
1:28:24
0:22
21Roine Schölin1:28:551:177:068:1910:0711:4918:2819:4624:4528:0528:3429:4631:3538:1640:21
Laholms IF OK1:175:491:131:481:426:391:184:593:200:291:121:496:412:05
43:4445:5947:1752:211:04:181:05:451:07:261:12:101:16:371:21:101:22:251:25:421:27:021:28:30
3:232:151:185:0411:571:271:414:444:274:331:153:171:201:28
1:28:55
0:25
22Hans Kresten Larsen1:32:030:587:028:1913:2316:1323:3325:1429:3534:3334:5836:4539:0844:2546:33
DMI0:586:041:175:042:507:201:414:214:580:251:472:235:172:08
49:2051:1052:0156:521:07:301:10:351:12:061:17:071:20:481:25:141:26:251:29:111:30:271:31:43
2:471:500:514:5110:383:051:315:013:414:261:112:461:161:16
1:32:03
0:20
23Arnau Ormella1:33:501:528:309:5311:5014:0320:5722:1427:0032:0632:3933:5936:1542:3345:01
Amager OK1:526:381:231:572:136:541:174:465:060:331:202:166:182:28
48:1050:0851:1155:441:07:491:09:431:11:531:16:311:21:211:25:461:27:141:30:111:31:561:33:30
3:091:581:034:3312:051:542:104:384:504:251:282:571:451:34
1:33:50
0:20
24Leif Markfjärd1:35:421:026:458:0714:5017:0122:5524:0727:4035:3636:0037:0341:0945:4847:50
Avesta OK1:025:431:226:432:115:541:123:337:560:241:034:064:392:02
50:3152:3553:3158:421:08:491:10:101:11:461:15:541:19:181:24:111:25:221:32:511:34:051:35:19
2:412:040:565:1110:071:211:364:083:244:531:117:291:141:14
1:35:42
0:23
25Andreas Schrøder1:39:261:147:469:0811:3013:3422:5924:5029:3934:0134:3136:0037:5143:5146:01
Amager OK1:146:321:222:222:049:251:514:494:220:301:291:516:002:10
49:4251:5352:5758:291:10:171:12:111:13:511:18:531:23:091:28:161:30:431:34:471:37:111:39:03
3:412:111:045:3211:481:541:405:024:165:072:274:042:241:52
1:39:26
0:23
26Robin Olsson1:39:363:3510:4412:1514:1217:5825:3527:2632:0636:0036:3137:3539:3544:5647:16
Avesta OK3:357:091:311:573:467:371:514:403:540:311:042:005:212:20
51:0052:4654:0158:541:10:371:13:271:15:091:19:211:23:261:28:301:29:291:36:521:38:031:39:20
3:441:461:154:5311:432:501:424:124:055:040:597:231:111:17
1:39:36
0:16
27Magnus Woxholtt-Jensen1:42:042:208:029:1011:0015:0533:4435:0539:3444:0444:3245:4847:4452:5355:19
Nydalen SK2:205:421:081:504:0518:391:214:294:300:281:161:565:092:26
58:471:00:421:02:251:06:431:16:201:18:061:20:511:24:471:28:271:32:471:34:111:37:311:40:271:41:46
3:281:551:434:189:371:462:453:563:404:201:243:202:561:19
1:42:04
0:18
28Michael Filyo1:45:471:038:389:5411:3413:0420:3221:4026:2530:2930:5731:5233:4443:4245:44
Silkeborg OK1:037:351:161:401:307:281:084:454:040:280:551:529:582:02
53:0655:1656:091:00:581:14:031:15:371:17:201:23:451:29:321:34:111:38:351:42:021:43:211:45:24
7:222:100:534:4913:051:341:436:255:474:394:243:271:192:03
1:45:47
0:23
29Peter Lauritzen1:52:351:158:039:2111:4317:0825:2026:3331:5137:1537:4639:0742:0648:4251:14
Holbæk OK1:156:481:182:225:258:121:135:185:240:311:212:596:362:32
54:4157:2158:231:04:061:20:301:22:191:24:091:30:181:35:171:40:491:43:191:48:351:50:161:52:13
3:272:401:025:4316:241:491:506:094:595:322:305:161:411:57
1:52:35
0:22
 
Klas JohanssonFejlkl.0:535:476:598:169:5615:34-----18:5322:2422:4924:0325:5530:3432:21
OK Kolmården0:534:541:121:171:405:383:193:310:251:141:524:391:47
35:5037:3238:2142:2451:2652:3953:5258:241:07:481:11:331:12:391:15:251:17:311:18:35
3:291:420:494:039:021:131:134:329:243:451:062:462:061:04
1:18:54
0:19
David SundströmIkke startet
Söderhamns OK
 
 
 
H21M (7)6,8 km 0 Hm22 K
PlNavnTid
1(159)2(175)3(193)4(202)5(214)6(231)7(234)8(228)9(240)10(239)11(237)12(230)13(223)14(233)
15(209)16(204)17(194)18(241)19(173)20(163)21(152)22(255)Mål
 
1Theodor Wahlbom51:082:004:556:448:5410:4515:1117:0618:1820:1622:0922:4124:1027:3531:35
OK Orion2:002:551:492:101:514:261:551:121:581:530:321:293:254:00
35:1537:5139:3242:0044:1946:3349:4450:5451:08
3:402:361:412:282:192:143:111:100:14
2Harald Rooth51:472:568:3210:1412:1914:1618:0219:4120:4122:3324:3124:5926:1530:5634:18
OK Orion2:565:361:422:051:573:461:391:001:521:580:281:164:413:22
37:2739:5741:2343:2645:2647:4150:2751:3251:47
3:092:301:262:032:002:152:461:050:15
3Per Holmberg57:122:466:008:0110:1712:0116:2218:2820:0622:3425:2526:0327:3932:1636:13
Ronneby OK2:463:142:012:161:444:212:061:382:282:510:381:364:373:57
39:4843:0945:0547:1949:5852:2455:3956:4957:12
3:353:211:562:142:392:263:151:100:23
4Oskar Dahlström57:522:265:357:2313:2715:1419:4421:4623:0025:0727:0927:4329:2033:1937:32
OK Klyftamo2:263:091:486:041:474:302:021:142:072:020:341:373:594:13
41:1944:3346:0249:0851:4353:4856:3857:3557:52
3:473:141:293:062:352:052:500:570:17
5Anders Sundelin1:02:502:397:279:2312:0514:1520:0422:3323:5126:0828:5829:3231:1936:0940:23
OK Orion2:394:481:562:422:105:492:291:182:172:500:341:474:504:14
44:3347:4650:3052:3455:1657:581:01:181:02:261:02:50
4:103:132:442:042:422:423:201:080:24
6Krister Berger1:04:003:186:589:4012:1314:3919:5222:2023:5026:2528:4729:3131:4336:0040:22
Motala AIF OL3:183:402:422:332:265:132:281:302:352:220:442:124:174:22
44:3248:5051:0053:1056:1658:571:02:271:03:341:04:00
4:104:182:102:103:062:413:301:070:26
7Markus Pålsson1:04:472:326:048:1610:4712:5818:2020:2021:3323:4426:1126:4528:2632:0336:05
OK Kompassen2:323:322:122:312:115:222:001:132:112:270:341:413:374:02
41:2447:1351:2253:5656:3059:541:03:291:04:301:04:47
5:195:494:092:342:343:243:351:010:17
 
 
 
H35 (11)8,1 km 0 Hm23 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(185)4(198)5(208)6(222)7(215)8(213)9(226)10(225)11(218)12(196)13(195)14(174)
15(152)16(134)17(133)18(135)19(136)20(138)21(140)22(142)23(255)Mål
 
1Martin Schagerlind53:350:575:086:338:0910:0816:0216:4017:4421:2822:5224:3427:2028:2830:29
Trollhättans SOK0:574:111:251:361:595:540:381:043:441:241:422:461:082:01
34:4042:0542:5044:1145:2649:0250:5952:0453:1553:35
4:117:250:451:211:153:361:571:051:110:20
2Esben Heltoft58:251:135:407:078:2810:2516:3417:1318:1922:2824:0825:4928:4830:1232:18
NYBROOK1:134:271:271:211:576:090:391:064:091:401:412:591:242:06
36:3645:1246:0147:3248:5153:0655:1856:3558:0158:25
4:188:360:491:311:194:152:121:171:260:24
3Tobias Thorsson59:340:505:186:588:2210:3716:3317:1019:0723:2224:4726:3729:5031:0835:44
OK Löftan0:504:281:401:242:155:560:371:574:151:251:503:131:184:36
39:4147:4048:3649:5651:1654:4456:4757:5959:1159:34
3:577:590:561:201:203:282:031:121:120:23
4Ibon Goikoetxea Retegi1:06:321:036:508:2710:0811:5418:5319:5721:0227:0228:4930:5934:1435:4739:28
Søllerød OK1:035:471:371:411:466:591:041:056:001:472:103:151:333:41
43:3051:5753:1554:4856:211:01:221:03:391:04:471:06:101:06:32
4:028:271:181:331:335:012:171:081:230:22
5Anders Vejgaard1:07:021:055:447:109:4011:0717:5418:3920:5825:2126:4829:4632:2733:3835:44
Ballerup OK1:054:391:262:301:276:470:452:194:231:272:582:411:112:06
39:4748:1649:0850:3154:501:02:171:04:251:05:341:06:441:07:02
4:038:290:521:234:197:272:081:091:100:18
6Kenn Heldgaard Kristensen1:08:361:006:528:3011:0213:2220:4622:1723:2327:4929:3631:3136:1237:4640:27
Herning Orienteringsklub1:005:521:382:322:207:241:311:064:261:471:554:411:342:41
45:4854:0955:2256:5358:311:02:551:05:331:06:431:08:121:08:36
5:218:211:131:311:384:242:381:101:290:24
7Anders Marager1:20:370:586:528:3110:3914:2121:5022:4129:5934:3737:0239:0042:0443:2246:12
Allerød OK0:585:541:392:083:427:290:517:184:382:251:583:041:182:50
51:331:01:571:03:261:05:091:06:441:13:361:16:481:18:571:20:151:20:37
5:2110:241:291:431:356:523:122:091:180:22
8Anders Thygesen1:24:462:129:2111:5613:3715:5027:2628:3729:4535:2037:4940:0143:0444:4849:13
Kolding OK2:127:092:351:412:1311:361:111:085:352:292:123:031:444:25
53:531:03:031:04:121:06:171:08:351:18:591:21:201:22:461:24:231:24:46
4:409:101:092:052:1810:242:211:261:370:23
9Niels Teglsbo Jensen1:34:061:378:4010:4514:4820:4130:0331:3733:0540:0343:1346:0649:4551:1754:45
Tisvilde Hegn OK1:377:032:054:035:539:221:341:286:583:102:533:391:323:28
1:01:011:12:121:13:561:15:541:18:151:25:071:29:361:31:431:33:441:34:06
6:1611:111:441:582:216:524:292:072:010:22
 
David AndréUdgået1:026:328:4310:1212:40----------------------------------------43:33
Göteborg-Majorna OK1:025:302:111:292:2830:53
----------------------------------------48:1748:43
4:440:26
Morten OviUdgået----------------------------------------------------------------------
NYBROOK
49:06-----------------------------------50:0750:353:226:3810:07
49:061:010:28*159*175*193
12:4316:3121:2725:0028:2131:3533:1736:0838:4041:00
*202*214*223*233*209*204*194*241*173*163
 
 
 
H35M (19)4,8 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(159)2(175)3(193)4(202)5(214)6(223)7(233)8(209)9(204)10(194)11(241)12(173)13(163)14(152)
15(255)Mål
 
1Niklas Bratt27:441:474:165:437:228:4010:0712:5515:5817:5919:0620:2622:1524:1726:38
OK Orion1:472:291:271:391:181:272:483:032:011:071:201:492:022:21
27:2627:44
0:480:18
2Lars-Ola Larsson30:402:094:506:268:139:5611:3414:3817:1519:5821:1522:5924:5126:4829:27
OK Orion2:092:411:361:471:431:383:042:372:431:171:441:521:572:39
30:1630:40
0:490:24
3Jens Söderström36:292:365:106:459:4611:1913:0416:5219:4222:5926:0728:0330:0632:1435:20
OK Orion2:362:341:353:011:331:453:482:503:173:081:562:032:083:06
36:1036:29
0:500:19
4Fredrik Kryh Öberg36:402:206:168:0310:0911:5014:0718:1621:1924:2025:5427:3630:0232:1535:36
Malmö OK2:203:561:472:061:412:174:093:033:011:341:422:262:133:21
36:2336:40
0:470:17
5Johan Myrén36:412:265:257:119:0110:3012:4716:0221:5124:3325:4627:2929:3632:2835:20
OK Orion2:262:591:461:501:292:173:155:492:421:131:432:072:522:52
36:1636:41
0:560:25
6Johan Swartz37:072:185:247:089:2011:1612:5917:0520:2523:1224:4627:3129:5532:4835:32
OK Orion2:183:061:442:121:561:434:063:202:471:342:452:242:532:44
36:5037:07
1:180:17
7Jonas Åhlin40:122:467:349:3311:5614:2616:3220:3924:0226:5228:2130:3232:5635:2938:48
Helsingborgs SOK2:464:481:592:232:302:064:073:232:501:292:112:242:333:19
39:4640:12
0:580:26
8Karl Utterback41:112:366:188:3511:0413:1515:3620:4024:4427:4129:2031:2034:0536:2839:47
Malmö OK2:363:422:172:292:112:215:044:042:571:392:002:452:233:19
40:4641:11
0:590:25
9Jon Moberg42:002:185:507:5510:1612:2014:2219:1422:4426:3929:2031:2434:2237:1240:32
FK Göingarna2:183:322:052:212:042:024:523:303:552:412:042:582:503:20
41:3642:00
1:040:24
10Magnus Elverlind43:005:3810:0312:0514:3316:3118:5322:4526:1629:3831:2833:2835:5638:1941:42
OK Tranan5:384:252:022:281:582:223:523:313:221:502:002:282:233:23
42:4243:00
1:000:18
11Martin Bjørling Thomsen43:222:385:507:4510:2112:1514:0618:1021:3027:5230:5933:0735:4138:5242:10
Holbæk OK2:383:121:552:361:541:514:043:206:223:072:082:343:113:18
43:0543:22
0:550:17
12Daniel Lorentzson43:272:486:108:1511:2613:2116:5321:2524:4429:0430:4632:4935:2338:1941:53
Stigmännen Karlshamns OK2:483:222:053:111:553:324:323:194:201:422:032:342:563:34
43:0243:27
1:090:25
13Anders Leopold45:154:217:309:4111:4713:4216:0722:2025:4728:1129:5434:5037:1039:1744:00
OK Orion4:213:092:112:061:552:256:133:272:241:434:562:202:074:43
44:5445:15
0:540:21
14Ola Samuelsson48:262:378:1010:1212:5116:1418:3823:0926:4929:4631:5035:4738:5843:2947:06
OK Orion2:375:332:022:393:232:244:313:402:572:043:573:114:313:37
48:0848:26
1:020:18
15Andreas Nilsson48:542:466:569:0811:4416:2718:5823:3327:2330:5634:5138:5041:3744:1847:37
Motala AIF OL2:464:102:122:364:432:314:353:503:333:553:592:472:413:19
48:3648:54
0:590:18
16Johan Nohave52:303:448:2011:1114:0616:4919:4425:1830:5034:3036:5239:1942:3946:1450:38
Karlskrona Triathlon3:444:362:512:552:432:555:345:323:402:222:273:203:354:24
51:5852:30
1:200:32
17Bo Jönsson55:403:167:009:2212:0714:0716:3321:3528:5034:0338:3140:5843:3946:4054:08
Stigmännen Karlshamns OK3:163:442:222:452:002:265:027:155:134:282:272:413:017:28
55:1655:40
1:080:24
18Klaus Koziara56:073:377:5410:3513:5717:0322:2727:4931:4936:2740:1143:2446:1750:3354:24
Køge OK3:374:172:413:223:065:245:224:004:383:443:132:534:163:51
55:4256:07
1:180:25
 
Anders HåkanssonFejlkl.1:554:416:167:579:3111:0214:01-----20:0421:5723:2725:2627:1829:43
OK Orion1:552:461:351:411:341:312:596:031:531:301:591:522:25
30:3530:5717:24
0:520:22*208
 
 
 
H40 (13)8,1 km 0 Hm23 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(185)4(198)5(208)6(222)7(215)8(213)9(226)10(225)11(218)12(196)13(195)14(174)
15(152)16(134)17(133)18(135)19(136)20(138)21(140)22(142)23(255)Mål
 
1Henrik Olofsson51:200:505:196:388:049:2414:4815:2716:3520:2321:4323:1125:4726:5028:54
OK Kompassen0:504:291:191:261:205:240:391:083:481:201:282:361:032:04
32:3339:4440:3241:4743:3447:0348:5649:5551:0151:20
3:397:110:481:151:473:291:530:591:060:19
2Michael Sørensen52:300:464:486:127:218:5514:3415:2516:3520:0021:4623:2925:4726:5528:55
OK ØST Birkerød0:464:021:241:091:345:390:511:103:251:461:432:181:082:00
32:3439:1340:0341:3142:4647:2449:5851:0152:0952:30
3:396:390:501:281:154:382:341:031:080:21
3Rune Funder56:551:115:437:048:4310:1215:5716:5817:5621:4423:1225:0527:4928:5731:15
FIF Hillerød Orientering1:114:321:211:391:295:451:010:583:481:281:532:441:082:18
35:1842:3445:1946:3347:5552:2354:1955:3056:3856:55
4:037:162:451:141:224:281:561:111:080:17
4Henrik Uhlemann59:001:116:067:509:1611:0116:5517:5118:5922:5124:3026:2329:2030:4033:04
Kolding OK1:114:551:441:261:455:540:561:083:521:391:532:571:202:24
36:5645:4146:1947:4248:4654:0056:0957:2558:4259:00
3:528:450:381:231:045:142:091:161:170:18
5Mads K. Larsen1:00:201:126:317:579:2210:5816:5417:4718:5522:5124:3926:2328:5830:3032:42
FIF Hillerød Orientering1:125:191:261:251:365:560:531:083:561:481:442:351:322:12
36:3544:2145:1746:5548:2954:1257:1458:351:00:011:00:20
3:537:460:561:381:345:433:021:211:260:19
6Laust Sørensen1:04:591:276:278:059:4911:5318:4219:4320:5224:5526:2828:1731:5933:1735:35
Göteborg-Majorna OK1:275:001:381:442:046:491:011:094:031:331:493:421:182:18
39:3947:5849:0350:4052:0459:561:02:041:03:271:04:411:04:59
4:048:191:051:371:247:522:081:231:140:18
7Peter Steen Landsperg1:05:321:028:269:5211:1712:5622:2723:2824:5228:5730:5533:0336:0037:0339:12
Tisvilde Hegn OK1:027:241:261:251:399:311:011:244:051:582:082:571:032:09
43:4751:1452:0853:3954:541:00:091:02:441:04:041:05:141:05:326:34
4:357:270:541:311:155:152:351:201:100:18*173
8Magnus Wallin1:09:021:096:098:2011:2513:3420:1221:3422:4127:2829:0531:0534:1335:3237:58
IK Trenne Ullared1:095:002:113:052:096:381:221:074:471:372:003:081:192:26
42:2951:4852:3854:1155:261:03:491:06:021:07:201:08:421:09:02
4:319:190:501:331:158:232:131:181:220:20
9Finn Skouenborg1:09:091:015:507:339:1011:0518:5820:2721:4826:0527:5330:0034:4636:1438:28
Odense OK1:014:491:431:371:557:531:291:214:171:482:074:461:282:14
44:2752:4754:1555:5557:231:02:421:05:091:07:021:08:471:09:09
5:598:201:281:401:285:192:271:531:450:22
10Lars Mikkelsen1:10:311:056:458:249:5211:4819:3720:1421:4026:0428:0830:0633:2635:0037:30
Herning Orienteringsklub1:055:401:391:281:567:490:371:264:242:041:583:201:342:30
41:5750:1151:3958:091:00:571:04:551:07:391:08:571:10:121:10:31
4:278:141:286:302:483:582:441:181:150:19
11Andreas Bøgsted-Møller1:17:221:106:478:2910:2012:3419:5221:1322:4627:4530:2432:3335:2036:5239:59
Viking Atletik1:105:371:421:512:147:181:211:334:592:392:092:471:323:07
45:1054:4955:5257:471:02:311:09:401:12:081:15:271:16:571:17:22
5:119:391:031:554:447:092:283:191:300:25
12Uffe Møller1:59:132:089:0811:3917:3126:1538:0539:2242:0247:5350:4054:2658:541:01:041:05:37
Faaborg OK2:087:002:315:528:4411:501:172:405:512:473:464:282:104:33
1:11:011:28:521:30:411:32:421:34:331:51:361:55:001:57:061:58:501:59:13
5:2417:511:492:011:5117:033:242:061:440:23
 
Ulrik KarlssonIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
H45 (20)6,9 km 0 Hm21 K
PlNavnTid
1(146)2(178)3(185)4(199)5(208)6(215)7(213)8(226)9(238)10(237)11(236)12(227)13(225)14(218)
15(196)16(195)17(180)18(181)19(156)20(153)21(255)Mål
 
1Johan Ahlström42:131:055:446:528:099:4314:3915:3619:4522:1622:3723:2024:5129:0330:39
Västerås SOK1:054:391:081:171:344:560:574:092:310:210:431:314:121:36
33:2834:3735:4336:4640:2341:1641:5342:13
2:491:091:061:033:370:530:370:20
2Jesper Jensen43:400:545:346:578:309:4915:1416:2319:5423:1223:3524:2526:0230:2832:14
Farum OK0:544:401:231:331:195:251:093:313:180:230:501:374:261:46
35:0136:2437:3438:3941:4842:4243:2043:40
2:471:231:101:053:090:540:380:20
3Johan Sundén44:300:525:426:468:4910:0915:2316:1919:5522:3723:0324:0626:1930:5332:27
Västerås SOK0:524:501:042:031:205:140:563:362:420:261:032:134:341:34
34:5736:0437:1738:2242:2543:2344:0944:30
2:301:071:131:054:030:580:460:21
4Magnus Granqvist50:480:546:057:128:5010:2116:4019:4724:1028:1328:3529:1931:0436:0438:01
FK Göingarna0:545:111:071:381:316:193:074:234:030:220:441:455:001:57
40:5042:0143:2544:3748:1649:3250:2250:48
2:491:111:241:123:391:160:500:26
5Hans Arild Skjevdal52:531:005:526:579:1710:4318:0519:1324:0830:0030:2331:2133:4538:3140:48
Røros IL1:004:521:052:201:267:221:084:555:520:230:582:244:462:17
43:3044:4045:5747:0450:4451:5052:3152:53
2:421:101:171:073:401:060:410:22
6Fredrik Korall54:320:566:538:099:4411:3617:5819:1024:3528:2528:5529:5431:5637:5740:03
Motala AIF OL0:565:571:161:351:526:221:125:253:500:300:592:026:012:06
43:2444:5046:3247:5551:5753:1254:0654:32
3:211:261:421:234:021:150:540:26
7Søren Albæk Jensen57:181:016:277:459:3211:2519:1820:2525:0130:0530:3331:4234:1239:5741:59
Amager OK1:015:261:181:471:537:531:074:365:040:281:092:305:452:02
45:0846:5248:2549:4954:5256:1156:5657:18
3:091:441:331:245:031:190:450:22
8Andreas Eklund57:261:086:277:509:1810:5019:4421:1125:1630:5531:2232:1934:4040:0642:01
Göteborg-Majorna OK1:085:191:231:281:328:541:274:055:390:270:572:215:261:55
45:0146:1447:3148:3855:1856:2157:1257:26
3:001:131:171:076:401:030:510:14
9Tomas Nilsson58:111:026:277:369:2310:5518:4321:0325:2828:5229:2130:2132:2238:4940:48
Stigmännen Karlshamns OK1:025:251:091:471:327:482:204:253:240:291:002:016:271:59
46:0447:4749:2951:1555:2556:4757:4458:11
5:161:431:421:464:101:220:570:27
10Fredrik Karlsson58:391:148:089:3811:1612:5420:1221:2526:5630:4631:1933:0235:0841:0643:12
Göteborg-Majorna OK1:146:541:301:381:387:181:135:313:500:331:432:065:582:06
46:3348:0749:5651:2755:5957:0858:0658:39
3:211:341:491:314:321:090:580:33
11Pär Fridsell1:01:081:117:378:5710:4612:4620:2121:3727:0431:3932:0733:1135:1241:1143:53
OK Pan-Kristiansstad1:116:261:201:492:007:351:165:274:350:281:042:015:592:42
49:2051:3453:0354:0959:0059:581:00:411:01:08
5:272:141:291:064:510:580:430:27
12Stefan Adolfsson1:03:031:216:437:5316:3219:0725:2727:1731:2536:4537:1238:2141:1146:4648:45
Eslövs FK1:215:221:108:392:356:201:504:085:200:271:092:505:351:59
51:5353:0454:4356:011:00:521:01:531:02:371:03:03
3:081:111:391:184:511:010:440:26
13Johan Asplund1:04:151:217:479:2011:1913:3221:3223:4429:0033:4534:1935:3037:4644:2747:23
Laholms IF OK1:216:261:331:592:138:002:125:164:450:341:112:166:412:56
51:2353:1754:5956:301:01:041:02:571:03:521:04:15
4:001:541:421:314:341:530:550:23
14Morgan Olausson1:08:111:248:3910:1312:0714:1922:3724:0129:2934:2735:1336:4539:3847:1551:37
Ronneby OK1:247:151:341:542:128:181:245:284:580:461:322:537:374:22
54:5656:3158:301:00:131:04:571:06:301:07:441:08:11
3:191:351:591:434:441:331:140:27
15Bjark Bo Christensen1:14:421:0311:0412:3717:1119:0629:1532:0337:0542:2642:5944:2647:5354:5357:01
Holbæk OK1:0310:011:334:341:5510:092:485:025:210:331:273:277:002:08
1:02:121:03:501:05:301:07:021:11:471:13:051:14:211:14:42
5:111:381:401:324:451:181:160:21
16Mikael Söderström1:17:121:098:2610:0112:1315:2325:4727:0933:5739:5240:2241:2843:5051:2654:28
OK Stigen1:097:171:352:123:1010:241:226:485:550:301:062:227:363:02
59:071:04:021:06:181:07:581:13:371:15:321:16:411:17:12
4:394:552:161:405:391:551:090:31
17Henrik Holm1:23:205:2812:4519:1422:1826:4136:0439:5644:4450:4251:1252:3456:401:03:001:04:57
OK GORM5:287:176:293:044:239:233:524:485:580:301:224:066:201:57
1:09:551:11:201:13:091:14:381:18:561:22:031:22:571:23:20
4:581:251:491:294:183:070:540:23
18Johnny Rosenkjær1:26:101:5011:2813:2316:1318:4631:0932:4239:4148:4949:1750:4453:461:01:321:04:37
Faaborg OK1:509:381:552:502:3312:231:336:599:080:281:273:027:463:05
1:09:201:10:531:12:441:14:241:23:191:24:331:25:431:26:101:21:41
4:431:331:511:408:551:141:100:27*155
 
Thomas KarlssonUdgået1:399:4311:2413:2815:2426:0027:28-----------------------------------
OK Landehof1:398:041:412:041:5610:361:28
--------------------41:0742:5544:1945:10
13:391:481:240:51
Poul BjerregaardIkke startet
BPI
 
 
 
H50 (36)6,9 km 0 Hm21 K
PlNavnTid
1(146)2(178)3(185)4(199)5(208)6(215)7(213)8(226)9(238)10(237)11(236)12(227)13(225)14(218)
15(196)16(195)17(180)18(181)19(156)20(153)21(255)Mål
 
1Jens Knud Maarup41:080:505:496:498:099:4315:1916:1519:4622:1922:4123:3024:5729:2030:52
Allerød OK0:504:591:001:201:345:360:563:312:330:220:491:274:231:32
32:5634:0135:1436:1839:1940:0740:5141:08
2:041:051:131:043:010:480:440:17
2Tim Falck Weber43:420:545:516:578:1710:1115:5917:0020:5824:0624:2925:2026:5731:2332:50
Tisvilde Hegn OK0:544:571:061:201:545:481:013:583:080:230:511:374:261:27
34:5836:0437:1838:2141:3342:4243:2443:42
2:081:061:141:033:121:090:420:18
3Jakob Ødum45:580:485:336:398:059:2014:4715:5719:5424:0624:2725:3427:2732:3134:20
OK ØST Birkerød0:484:451:061:261:155:271:103:574:120:211:071:535:041:49
37:0238:2439:4040:4843:5344:5445:4145:58
2:421:221:161:083:051:010:470:17
4Rolf Valery46:571:066:117:238:4510:1216:1417:1821:2224:2024:4525:5327:5733:1434:55
Tisvilde Hegn OK1:065:051:121:221:276:021:044:042:580:251:082:045:171:41
37:4338:5440:1941:3044:5545:5046:3546:57
2:481:111:251:113:250:550:450:22
5Per Johansson52:080:536:307:429:1710:5217:3318:4723:2927:3828:0329:0031:3336:3738:36
Motala AIF OL0:535:371:121:351:356:411:144:424:090:250:572:335:041:59
41:4343:0044:2945:4349:3151:0051:4652:08
3:071:171:291:143:481:290:460:22
6Anders Johansson53:250:536:107:178:5910:4316:5418:0422:0825:4826:1627:2230:3136:1338:21
Göteborg-Majorna OK0:535:171:071:421:446:111:104:043:400:281:063:095:422:08
41:2042:4345:2746:4251:0652:1553:0253:25
2:591:232:441:154:241:090:470:23
7Ola Wallinder53:261:088:149:2712:2513:5219:4921:0825:3229:1329:4230:4732:3938:4240:47
Göteborg-Majorna OK1:087:061:132:581:275:571:194:243:410:291:051:526:032:05
43:2344:5246:1247:2551:0452:1353:0353:26
2:361:291:201:133:391:090:500:23
8Claus Cederberg55:291:057:018:079:4111:1117:5419:2123:2129:0029:2230:2932:2137:4039:32
Ballerup OK1:055:561:061:341:306:431:274:005:390:221:071:525:191:52
42:2944:0245:2946:4553:0854:2055:0855:29
2:571:331:271:166:231:120:480:21
9Kjell Einarsson56:021:207:409:0210:5412:4719:3320:4825:3729:3630:0431:0733:1439:0841:12
OK Skogshjortarna1:206:201:221:521:536:461:154:493:590:281:032:075:542:04
44:4046:0347:4449:0553:4254:4655:3556:02
3:281:231:411:214:371:040:490:27
10Per Olof Andersson57:011:029:2110:3412:1113:4420:5522:1026:4830:1630:4732:0334:1340:2743:06
OK Tyringe1:028:191:131:371:337:111:154:383:280:311:162:106:142:39
46:2047:4349:1650:3754:3455:4456:3657:01
3:141:231:331:213:571:100:520:25
11Søren Madsen57:101:046:388:1610:1811:5019:4920:5825:5330:0930:3531:4234:2840:1842:25
OK Sorø1:045:341:382:021:327:591:094:554:160:261:072:465:502:07
45:4647:1148:5250:2154:3055:5356:4457:10
3:211:251:411:294:091:230:510:26
12Ole Lind57:291:106:518:069:3911:5319:0020:4825:2829:0729:4030:4633:4039:1741:29
Ballerup OK1:105:411:151:332:147:071:484:403:390:331:062:545:372:12
44:3146:0047:5349:1554:5656:1557:0357:29
3:021:291:531:225:411:190:480:26
13Fredrik Jönsson57:441:037:238:3710:1411:5220:1822:0026:1629:4030:1133:5536:0341:0042:51
Motala AIF OL1:036:201:141:371:388:261:424:163:240:313:442:084:571:51
45:3047:2149:0650:5655:2256:3457:2557:44
2:391:511:451:504:261:120:510:19
14Niclas Andersson59:140:596:237:419:1915:0923:5225:0429:2333:1633:4434:5137:0142:1244:15
Markbygdens OK0:595:241:181:385:508:431:124:193:530:281:072:105:112:03
46:5748:2949:5951:2056:5958:1258:5259:14
2:421:321:301:215:391:130:400:22
15Kristian Kærsgaa Hansen1:01:161:037:298:5310:5612:3820:3322:2127:3632:2133:0234:3237:0043:4046:03
OK Sorø1:036:261:242:031:427:551:485:154:450:411:302:286:402:23
49:1250:4352:3954:0958:3459:531:00:491:01:16
3:091:311:561:304:251:190:560:27
16Anders Larsson1:02:271:268:039:2311:0912:4520:2121:5827:0731:3031:5733:4535:5542:4845:08
Vänersborgs SK1:266:371:201:461:367:361:375:094:230:271:482:106:532:20
48:2249:5351:4053:2459:521:01:081:02:021:02:27
3:141:311:471:446:281:160:540:25
17Carsten Djursaa1:13:231:088:4417:5920:4822:5033:2134:5539:5644:3145:0546:3048:5255:5958:09
Odense OK1:087:369:152:492:0210:311:345:014:350:341:252:227:072:10
1:01:171:02:471:04:461:06:141:10:461:11:561:12:511:13:23
3:081:301:591:284:321:100:550:32
18Anders Knudsen1:14:281:417:398:5615:2018:0424:2225:3130:2938:2138:4739:4150:0457:0258:57
Herlufsholm OK1:415:581:176:242:446:181:094:587:520:260:5410:236:581:55
1:02:131:03:421:05:191:06:431:11:491:13:171:14:051:14:28
3:161:291:371:245:061:280:480:23
19Erling Trankjær1:15:591:218:059:3611:4314:2926:1527:4532:5739:5540:2642:2247:0653:1055:42
Holstebro OK1:216:441:312:072:4611:461:305:126:580:311:564:446:042:32
1:02:161:03:391:05:391:08:061:13:031:14:401:15:361:15:59
6:341:232:002:274:571:370:560:23
20Peter Karberg1:16:521:507:509:0611:1913:3423:0325:1830:2440:2540:5342:0245:0851:4754:12
Herlufsholm OK1:506:001:162:132:159:292:155:0610:010:281:093:066:392:25
1:01:581:03:481:05:551:07:321:12:381:14:131:16:261:16:52
7:461:502:071:375:061:352:130:26
21Bo Christoffersen1:21:351:489:3311:4313:5820:5331:5234:2940:3247:0347:3048:4051:2458:561:01:40
OK Sorø1:487:452:102:156:5510:592:376:036:310:271:102:447:322:44
1:06:261:08:151:10:401:12:491:18:161:20:131:21:101:21:35
4:461:492:252:095:271:570:570:25
22Jesper Sørensen1:22:512:0113:1315:0020:0423:2432:3034:2640:1546:1746:5548:1851:1358:351:01:19
OK Skærmen Værløse2:0111:121:475:043:209:061:565:496:020:381:232:557:222:44
1:05:221:08:151:10:271:12:271:19:171:21:091:22:271:22:51
4:032:532:122:006:501:521:180:24
23Robert Östlund1:23:071:509:4711:1513:1117:2327:4629:4335:2840:2141:0542:5445:3658:231:01:41
Säterbygdens OK1:507:571:281:564:1210:231:575:454:530:441:492:4212:473:18
1:06:111:08:081:10:301:12:141:19:231:21:301:22:361:23:07
4:301:572:221:447:092:071:060:31
24Mats Petersson1:26:141:288:5310:3313:0115:0324:1626:0232:3137:4838:2639:5444:1851:0754:01
Stigmännen Karlshamns OK1:287:251:402:282:029:131:466:295:170:381:284:246:492:54
1:03:191:05:051:07:041:08:471:22:431:24:041:25:521:26:14
9:181:461:591:4313:561:211:480:22
25Henrik Petersen1:28:031:4110:5612:5015:3620:4832:2834:4742:1448:1448:5051:2755:241:03:401:06:39
Ballerup OK1:419:151:542:465:1211:402:197:276:000:362:373:578:162:59
1:11:041:12:521:15:211:17:451:24:261:26:271:27:311:28:03
4:251:482:292:246:412:011:040:32
26Dennis Hansen1:28:431:2210:1812:0114:3417:0028:2031:2139:1245:2746:0847:4853:221:01:031:03:46
OK Kompassen1:228:561:432:332:2611:203:017:516:150:411:405:347:412:43
1:10:181:12:241:15:071:17:221:24:471:27:091:28:101:28:43
6:322:062:432:157:252:221:010:33
27Jesper Allan Jensen1:29:191:2513:2915:2117:4123:3933:5436:0342:2646:3447:0749:1351:491:00:581:04:05
OK Roskilde1:2512:041:522:205:5810:152:096:234:080:332:062:369:093:07
1:13:421:15:081:17:071:18:551:25:591:27:531:28:521:29:19
9:371:261:591:487:041:540:590:27
28Anton Lauritzen1:38:581:2810:3812:3315:1217:4330:5133:2740:3949:2150:0551:5455:291:05:471:09:10
Holbæk OK1:289:101:552:392:3113:082:367:128:420:441:493:3510:183:23
1:21:581:23:561:26:201:29:051:35:221:37:131:38:341:38:58
12:481:582:242:456:171:511:210:24
29Mats Toftner1:45:301:1611:2913:1416:5926:0750:4853:001:00:401:07:021:07:481:09:191:12:191:20:351:23:29
OK Kompassen1:1610:131:453:459:0824:412:127:406:220:461:313:008:162:54
1:28:081:30:251:32:581:34:441:41:511:43:391:44:581:45:30
4:392:172:331:467:071:481:190:32
 
Per Eg PedersenFejlkl.1:22-----9:4212:5714:4522:3524:1929:3833:5334:3335:2438:1744:5646:58
Kolding OK1:228:203:151:487:501:445:194:150:400:512:536:392:02
50:0651:4453:4054:3859:401:01:131:01:501:02:267:46
3:081:381:560:585:021:330:370:36*176
Staffan AhltinUdgået1:249:1411:1514:3317:0026:4228:38-----40:22--------------------48:08
Malmö OK1:247:502:013:182:279:421:5611:447:46
52:1354:1356:2758:221:04:181:06:021:07:181:07:5934:2138:1039:39
4:052:002:141:555:561:441:160:41*227*236*237
Peter AnderssonUdgået1:2410:3512:3428:1730:5241:1543:3449:1155:3556:061:01:161:04:101:11:331:14:45
OK Klyftamo1:249:111:5915:432:3510:232:195:376:240:315:102:547:233:12
1:24:28-------------------------1:32:431:33:09
9:438:150:26
Henrik MathiesenUdgået1:4212:2714:1216:4029:2944:1746:1152:2058:4359:151:00:41---------------
Herlufsholm OK1:4210:451:452:2812:4914:481:546:096:230:321:26
-----------------------------------
Jens FrandsenUdgået1:2810:1711:5715:5618:3029:3831:2737:4242:2943:0744:26---------------
OK Sorø1:288:491:403:592:3411:081:496:154:470:381:19
-----------------------------------
Håkan GrubbIkke startet
Malmö OK
Jakob AlbahnIkke startet
Tisvilde Hegn OK
 
 
 
H50M (21)3,9 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(159)2(169)3(190)4(193)5(202)6(214)7(217)8(204)9(194)10(241)11(173)12(163)13(152)14(255)
Mål
 
1Tore Tjernlund31:292:375:077:249:3911:5413:5415:5717:5719:3521:2823:5826:2730:0431:04
OK Vilse 872:372:302:172:152:152:002:032:001:381:532:302:293:371:00
31:29
0:25
2Anders Nilsson31:463:265:487:5010:0512:2614:2616:3218:0719:4222:0324:4126:5730:2931:27
OK Orion3:262:222:022:152:212:002:061:351:352:212:382:163:320:58
31:46
0:19
3Krister Wahlström32:262:345:127:349:4712:2014:0716:1618:1620:0422:0525:0627:3531:0032:02
OK Orion2:342:382:222:132:331:472:092:001:482:013:012:293:251:02
32:26
0:24
4Magnus Håkansson34:032:315:197:359:5412:1414:1016:1718:1220:0021:5525:2328:0932:3133:40
OK Orion2:312:482:162:192:201:562:071:551:481:553:282:464:221:09
34:03
0:23
5Anders Svensson34:423:076:028:2310:5613:1615:1417:1819:1921:2423:3726:1329:3933:0434:13
Laholms IF OK3:072:552:212:332:201:582:042:012:052:132:363:263:251:09
34:42
0:29
6John Tangen Holtet35:252:255:157:3510:1112:4614:5316:5519:4421:5925:2127:5030:3234:0035:00
Eidskog OL2:252:502:202:362:352:072:022:492:153:222:292:423:281:00
35:25
0:25
7Nicolai Kliem37:042:566:088:3211:1514:0216:1618:4620:5822:5825:2428:2931:2635:1636:35
Farum OK2:563:122:242:432:472:142:302:122:002:263:052:573:501:19
37:04
0:29
8Patrik Korall39:583:046:249:0311:5614:5217:0819:5123:1325:1327:4630:5533:5638:1539:29
Motala AIF OL3:043:202:392:532:562:162:433:222:002:333:093:014:191:14
39:58
0:29
9Thommy Mattisson40:543:507:4010:3013:2716:2519:0922:0726:0728:0930:0833:0935:4039:0940:24
OK Orion3:503:502:502:572:582:442:584:002:021:593:012:313:291:15
40:54
0:30
10Sven Eriksson45:482:577:0410:3413:5716:4219:0021:0223:5425:5329:2038:0240:5144:2445:23
OK Landehof2:574:073:303:232:452:182:022:521:593:278:422:493:330:59
45:48
0:25
11Ulf Bengtsson49:383:077:4110:3815:0518:4125:3628:2130:4333:3736:1539:2742:5847:2749:13
OK Kompassen3:074:342:574:273:366:552:452:222:542:383:123:314:291:46
49:38
0:25
12David Söderström49:517:1210:3114:4420:1224:3527:0329:1231:5734:1537:3140:3243:2648:0549:25
Sala OK7:123:194:135:284:232:282:092:452:183:163:012:544:391:20
49:51
0:26
13Jesper R Mortensen50:227:5210:5014:2319:3323:1825:3328:1130:2333:0735:5139:2344:1848:3849:56
Herlufsholm OK7:522:583:335:103:452:152:382:122:442:443:324:554:201:18
50:22
0:26
14Ulf Pettersson53:124:079:3214:2117:4921:2724:3327:3530:4434:1137:4741:4745:2650:5652:44
OK Orion4:075:254:493:283:383:063:023:093:273:364:003:395:301:48
53:12
0:28
15Per Kreutz55:254:038:0011:1215:0520:3024:0527:3230:4033:2738:2442:4446:5353:2454:53
OK Tyringe4:033:573:123:535:253:353:273:082:474:574:204:096:311:29
55:25
0:32
16Nils Lind Petersen57:015:379:2513:0916:3320:3925:4229:4132:5536:1839:5844:2049:0154:4556:26
FSK Orientering5:373:483:443:244:065:033:593:143:233:404:224:415:441:41
57:01
0:35
17Pi Persson58:543:417:2410:1213:1417:0820:2323:0125:5635:3039:2042:4750:5356:4258:35
OK Orion3:413:432:483:023:543:152:382:559:343:503:278:065:491:53
58:5429:07
0:19*197
18Bengt Ivarsson1:05:155:1012:2517:3021:2126:5031:0635:0538:0146:0649:4053:2357:181:02:511:04:40
OK Tyringe5:107:155:053:515:294:163:592:568:053:343:433:555:331:49
1:05:15
0:35
19Gunnar Myrhede1:07:244:198:0711:4515:1120:0324:2628:1436:0639:5443:5254:001:00:101:05:091:06:54
Motala AIF OL4:193:483:383:264:524:233:487:523:483:5810:086:104:591:45
1:07:24
0:30
20Yngve Magnusson1:09:174:368:5511:4216:0519:5922:1828:1432:1941:5046:2450:351:01:431:06:531:08:52
OK Orion4:364:192:474:233:542:195:564:059:314:344:1111:085:101:59
1:09:17
0:25
 
Patric HaleniusIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
H55 (62)5,9 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(146)2(176)3(186)4(199)5(208)6(222)7(213)8(226)9(232)10(216)11(197)12(180)13(174)14(143)
15(142)16(255)Mål
 
1Stefan Nyberg37:111:005:276:558:5410:0915:4517:3321:3523:4325:5028:0129:3730:2135:13
Avesta OK1:004:271:281:591:155:361:484:022:082:072:111:360:444:52
35:4536:5437:11
0:321:090:17
2Thomas Sellgren42:110:586:198:119:2111:1017:2218:5623:3225:5128:2530:5533:2034:0939:42
Göteborg-Majorna OK0:585:211:521:101:496:121:344:362:192:342:302:250:495:33
40:1741:4542:11
0:351:280:26
3Petter Gullikstad42:121:086:518:409:5911:4317:4719:4824:0626:3029:0631:2633:2834:2239:55
Røros IL1:085:431:491:191:446:042:014:182:242:362:202:020:545:33
40:3941:5342:12
0:441:140:19
4Bjarne Topp43:181:186:158:049:3511:2418:0020:1624:2426:5629:2432:2634:2735:2341:07
OK ØST Birkerød1:184:571:491:311:496:362:164:082:322:283:022:010:565:44
41:4642:5643:18
0:391:100:22
5Ulf Magnusson43:320:485:096:488:0012:2817:5319:2523:0625:5328:2133:3135:0936:0641:24
Leksands0:484:211:391:124:285:251:323:412:472:285:101:380:575:18
42:0243:1243:32
0:381:100:20
6Jens Viktor Nørgaard43:461:005:597:439:5011:3318:1520:3524:4627:2330:1232:4934:3635:3641:06
FIF Hillerød Orientering1:004:591:442:071:436:422:204:112:372:492:371:471:005:30
41:5043:2143:46
0:441:310:25
7Per Gustavsson44:220:505:217:078:2610:0316:0718:2322:1524:2026:3428:5030:3431:3542:01
Göteborg-Majorna OK0:504:311:461:191:376:042:163:522:052:142:161:441:0110:26
42:3844:0044:2240:40
0:371:220:22*144
8Bo Bertram Christensen44:311:467:249:1510:5612:3820:0222:0626:2028:5731:4133:5935:5736:4642:14
Helsingør SOK1:465:381:511:411:427:242:044:142:372:442:181:580:495:28
42:4944:1144:31
0:351:220:20
9Kent Pihl44:361:126:178:229:4711:3418:4220:3625:1427:5830:4333:1435:1736:1541:59
OK Roskilde1:125:052:051:251:477:081:544:382:442:452:312:030:585:44
42:4544:1144:36
0:461:260:25
10Karsten Jøhnk44:491:056:368:5710:2912:3319:2421:0425:3428:0130:3733:0235:1236:0542:25
OK Syd1:055:312:211:322:046:511:404:302:272:362:252:100:536:20
43:0344:2744:49
0:381:240:22
11Henrik Albahn44:521:096:088:0910:5612:4919:5322:0126:1928:5831:3834:0136:0336:5842:31
Lyngby OK1:094:592:012:471:537:042:084:182:392:402:232:020:555:33
43:0944:3044:52
0:381:210:22
12Jörgen Hallén45:190:545:587:589:0910:4317:4519:2424:0526:3129:0031:4334:0035:0242:51
Trollhättans SOK0:545:042:001:111:347:021:394:412:262:292:432:171:027:49
43:3444:5445:19
0:431:200:25
13Johan Carlsson45:591:116:408:349:5111:2618:1019:4624:1426:5729:4933:5736:1237:1943:33
Trollhättans SOK1:115:291:541:171:356:441:364:282:432:524:082:151:076:14
44:1345:3445:59
0:401:210:25
14Morten Ebbensgaard46:101:236:428:4510:5013:1320:1722:0226:3929:1231:4133:5835:5737:0543:09
OK ØST Birkerød1:235:192:032:052:237:041:454:372:332:292:171:591:086:04
43:5445:4446:10
0:451:500:26
15Kurt Thuesen46:151:236:478:389:5811:3018:4122:1626:5329:5132:1634:5236:5437:5443:58
FSK Orientering1:235:241:511:201:327:113:354:372:582:252:362:021:006:04
44:3445:5246:15
0:361:180:23
16Frode Sjøvold46:470:575:327:198:5513:3721:4223:3427:4030:2532:4735:3837:3538:2244:37
Røros IL0:574:351:471:364:428:051:524:062:452:222:511:570:476:15
45:0946:2546:47
0:321:160:22
17Hans Garmer47:411:117:029:1110:5712:5820:0922:1227:1029:5532:4235:3537:4938:5244:58
Göteborg-Majorna OK1:115:512:091:462:017:112:034:582:452:472:532:141:036:06
45:4747:1647:41
0:491:290:25
18Terje Schjølberg48:160:546:379:5312:4714:2020:5822:5727:0329:3332:2634:4836:5738:0845:59
Røros IL0:545:433:162:541:336:381:594:062:302:532:222:091:117:51
46:4147:5448:16
0:421:130:22
19Stefan Törnqvist49:501:077:139:1512:1014:2222:5524:5529:4232:2935:1037:4540:0341:0247:16
Västerås SOK1:076:062:022:552:128:332:004:472:472:412:352:180:596:14
47:5549:2649:50
0:391:310:24
19Søren Sloth49:501:407:3710:0811:3313:3821:5823:5028:5631:5834:5037:3839:5440:4347:08
FIF Hillerød Orientering1:405:572:311:252:058:201:525:063:022:522:482:160:496:25
47:5049:2749:50
0:421:370:23
21Christer Borg50:121:098:4110:3111:4413:3720:0321:4025:5128:5631:3835:4440:5741:4847:45
Göteborg-Majorna OK1:097:321:501:131:536:261:374:113:052:424:065:130:515:57
48:3149:5350:12
0:461:220:19
22Peter Larsson50:571:097:319:4412:0713:4821:2723:5928:4931:3134:4637:2339:3341:3248:20
FK Boken1:096:222:132:231:417:392:324:502:423:152:372:101:596:48
49:1250:3250:57
0:521:200:25
23Jan Dahlberg51:171:316:589:3013:4915:4022:2924:1629:0132:1135:1638:1540:4941:5748:39
Haninge SOK1:315:272:324:191:516:491:474:453:103:052:592:341:086:42
49:2750:5651:17
0:481:290:21
24Henrik Nielsen51:481:037:0510:5412:1114:1021:5223:5329:3432:3635:4038:2241:1942:1249:23
Holbæk OK1:036:023:491:171:597:422:015:413:023:042:422:570:537:11
50:0051:2451:48
0:371:240:24
25Ulf Andersson51:541:076:498:5910:4412:3220:0322:1227:5631:4735:1539:0141:2942:3149:04
Göteborg-Majorna OK1:075:422:101:451:487:312:095:443:513:283:462:281:026:33
49:5551:2851:54
0:511:330:26
26Sven-Erik Dahlberg51:550:536:368:4110:1114:2621:5225:0830:4633:3036:2739:0141:3342:3049:20
IK Trenne Ullared0:535:432:051:304:157:263:165:382:442:572:342:320:576:50
49:5451:3251:5512:03
0:341:380:23*209
27Jan Thiesen52:061:097:299:2611:1113:0622:1525:1830:2533:1836:1338:5441:1042:0248:20
Holbæk OK1:096:201:571:451:559:093:035:072:532:552:412:160:526:18
49:3251:4452:06
1:122:120:22
28Erik Sørensen52:231:117:5610:0711:3813:3221:1523:3028:3031:3034:2238:5541:0942:0748:57
Allerød OK1:116:452:111:311:547:432:155:003:002:524:332:140:586:50
49:4652:0052:23
0:492:140:23
29Peter H Juhl52:291:137:249:4111:2114:2723:0825:2130:1833:0936:0939:2341:5142:5949:38
OK H.T.F.1:136:112:171:403:068:412:134:572:513:003:142:281:086:39
50:2452:0552:29
0:461:410:24
30Mats Eriksson53:371:157:299:4711:3915:3223:3125:2830:3733:2936:4239:2341:5243:2950:45
Göteborg-Majorna OK1:156:142:181:523:537:591:575:092:523:132:412:291:377:16
51:4053:0953:37
0:551:290:28
31Leif Sudergaard54:581:097:089:2911:1113:1821:2123:3028:4831:4334:4137:5441:1343:2452:15
Kildeholm OK1:095:592:211:422:078:032:095:182:552:583:133:192:118:51
52:4954:3654:58
0:341:470:22
32Tomas Andersson55:221:007:109:3411:2613:2422:0224:1730:1234:4038:0840:5543:4344:5952:19
Trollhättans SOK1:006:102:241:521:588:382:155:554:283:282:472:481:167:20
52:5954:5255:22
0:401:530:30
33Sören Andersson56:091:097:2211:2512:4914:3522:3925:5931:4634:3137:3440:1842:3943:4553:17
FK Boken1:096:134:031:241:468:043:205:472:453:032:442:211:069:32
53:5555:4356:09
0:381:480:26
34Leif Sandahl56:161:187:5410:0711:3814:1425:4428:2033:3336:2839:4243:0745:1947:0953:34
OK TYR1:186:362:131:312:3611:302:365:132:553:143:252:121:506:25
54:1855:4956:16
0:441:310:27
35Søren Klingenberg56:271:227:379:4611:2115:0526:2328:5533:4537:1441:0343:4546:1547:1753:45
Faaborg OK1:226:152:091:353:4411:182:324:503:293:492:422:301:026:28
54:3056:0356:27
0:451:330:24
36Ulf Nyström56:401:076:238:279:5316:4224:1026:3531:0333:2936:2744:2046:2147:1353:50
Trollhättans SOK1:075:162:041:266:497:282:254:282:262:587:532:010:526:37
54:2956:1256:40
0:391:430:28
37Jan Petter Hansen56:481:098:4310:5612:2514:4423:1125:1730:3633:2536:2943:2345:5947:3353:48
Göteborg-Majorna OK1:097:342:131:292:198:272:065:192:493:046:542:361:346:15
54:4556:2056:48
0:571:350:28
38Arne Bertelsen56:511:347:539:5612:1113:4625:5529:4534:0937:0139:4043:0045:1446:2153:50
OK H.T.F.1:346:192:032:151:3512:093:504:242:522:393:202:141:077:29
54:4056:2656:51
0:501:460:25
39Hans Kööhler56:541:107:329:3711:1113:3524:3326:3332:1336:4940:2943:3446:1147:1654:18
Trollhättans SOK1:106:222:051:342:2410:582:005:404:363:403:052:371:057:02
54:5556:3156:54
0:371:360:23
40Janne Nygren59:441:147:219:4511:1713:1422:1927:1633:2640:0843:2046:3448:5350:0857:05
FK Boken1:146:072:241:321:579:054:576:106:423:123:142:191:156:57
57:5059:1859:44
0:451:280:26
41Frank Rasmussen1:00:011:158:3211:0514:4516:5927:1929:4135:0337:5940:5843:3946:2249:0157:00
Ballerup OK1:157:172:333:402:1410:202:225:222:562:592:412:432:397:59
57:4659:261:00:0110:36
0:461:400:35*185
42Søren Dall1:01:191:2911:2813:4715:4518:0426:3728:5834:2837:4841:2044:5647:3049:5857:54
OK H.T.F.1:299:592:191:582:198:332:215:303:203:323:362:342:287:56
58:551:00:511:01:1915:18
1:011:560:28*198
43Claus Wigen1:01:391:228:0413:2815:2617:4928:0130:2335:5539:1642:3046:2449:2150:4558:11
FSK Orientering1:226:425:241:582:2310:122:225:323:213:143:542:571:247:26
59:101:01:131:01:39
0:592:030:26
44Kim Ole Kowsky1:01:542:099:1211:3312:5915:1231:2333:3638:3942:1945:1848:5151:4652:4759:03
Nexø2:097:032:211:262:1316:112:135:033:402:593:332:551:016:16
59:451:01:231:01:54
0:421:380:31
45Jens Peder Jensen1:02:500:547:5410:2016:0817:5926:4229:2735:4138:5843:0645:5348:5550:1758:26
OK H.T.F.0:547:002:265:481:518:432:456:143:174:082:473:021:228:09
1:00:351:02:161:02:50
2:091:410:34
46Jan Kofoed Nielsen1:06:321:419:1911:5814:5019:4429:4433:2239:2543:1646:5550:2853:2554:501:03:10
PI-København1:417:382:392:524:5410:003:386:033:513:393:332:571:258:20
1:04:211:06:021:06:32
1:111:410:30
47Per Bundgaard Larsen1:06:422:129:3312:3016:2618:2929:3733:5740:1043:3947:5051:2354:3056:331:03:42
Holbæk OK2:127:212:573:562:0311:084:206:133:294:113:333:072:037:09
1:04:431:06:191:06:42
1:011:360:23
48Jens Bentsen1:07:082:259:2711:5413:3527:3236:2238:3443:4947:0850:4954:0556:0657:151:03:34
OK ØST Birkerød2:257:022:271:4113:578:502:125:153:193:413:162:011:096:19
1:04:181:06:401:07:081:42
0:442:220:28*147
49Ernst Poulsen1:07:381:288:4711:3113:2617:5127:3330:2536:0041:0945:0150:1154:1755:481:04:09
Amager OK1:287:192:441:554:259:422:525:355:093:525:104:061:318:21
1:05:141:07:131:07:381:07:15
1:051:590:25*255
50Göran Johansson1:10:161:089:0612:1014:2917:0727:3932:3239:3243:1547:0153:0356:2257:261:06:32
OK Tyringe1:087:583:042:192:3810:324:537:003:433:466:023:191:049:06
1:07:261:09:461:10:1652:10
0:542:200:30*196
51Jan Frank Nielsen1:12:071:259:4912:2318:5323:4932:5739:1745:0348:4352:4556:0259:021:01:161:09:10
FSK Orientering1:258:242:346:304:569:086:205:463:404:023:173:002:147:54
1:10:001:11:461:12:07
0:501:460:21
52Stefan Hornebrant1:12:221:409:1812:3515:5518:3630:0032:5939:4744:3249:5353:5058:0459:221:08:50
Trollhättans SOK1:407:383:173:202:4111:242:596:484:455:213:574:141:189:28
1:09:581:11:521:12:22
1:081:540:30
53Finn Erik Marcher1:12:412:0912:2515:2117:5920:1829:2932:4938:5545:2050:4855:0858:0059:401:09:22
Viking Atletik2:0910:162:562:382:199:113:206:066:255:284:202:521:409:42
1:10:351:12:191:12:41
1:131:440:22
54Lennart Stensson1:21:411:478:0911:1015:0919:5833:1236:0943:2450:5055:3259:191:03:141:04:431:18:14
Helsingborgs SOK1:476:223:013:594:4913:142:577:157:264:423:473:551:2913:31
1:19:171:21:071:21:4118:19
1:031:500:34*209
55Kaj Munck1:27:061:258:4811:4313:3915:4930:1841:4850:2956:251:00:451:05:101:08:301:11:421:22:56
Herlufsholm OK1:257:232:551:562:1014:2911:308:415:564:204:253:203:1211:14
1:23:571:26:301:27:06
1:012:330:36
56Krister Österblad1:27:321:2910:4614:1716:5922:1734:5738:0549:5654:1458:561:02:541:06:421:08:441:23:23
FK Boken1:299:173:312:425:1812:403:0811:514:184:423:583:482:0214:39
1:24:431:27:001:27:32
1:202:170:32
57Anders Westerlund1:33:412:0513:4116:2820:5424:3643:1847:4956:541:01:471:06:521:11:211:15:391:17:461:29:50
FK Boken2:0511:362:474:263:4218:424:319:054:535:054:294:182:0712:04
1:31:091:33:061:33:41
1:191:570:35
58Torben Schorlemmer1:38:501:157:259:2611:1915:0032:3537:5550:251:09:411:13:451:18:151:22:031:22:501:32:05
Ballerup OK1:156:102:011:533:4117:355:2012:3019:164:044:303:480:479:15
1:32:451:38:281:38:50
0:405:430:22
 
Björn JakobssonFejlkl.1:106:26-----9:4911:4319:2022:4427:2530:2233:3436:0538:28-----46:44
Täby OK1:105:163:231:547:373:244:412:573:122:312:238:16
47:2748:4349:028:0339:58
0:431:160:19*185*175
Bjarne IversenFejlkl.2:108:14-----12:2014:0123:0825:2731:2534:5939:0543:5646:1647:3755:21
FSK Orientering2:106:044:061:419:072:195:583:344:064:512:201:217:44
56:0957:5258:171:4010:05
0:481:430:25*147*185
Henrik Snedker PedersenUdgået1:3629:5940:29-------------------------------------------------------
Holbæk OK1:3628:2310:30
-----1:03:181:04:06
22:490:48
Jens Jørgen HansenIkke startet
HAGI
 
 
 
H60 (44)5,3 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(188)4(191)5(203)6(222)7(229)8(235)9(226)10(225)11(218)12(197)13(175)14(143)
15(142)16(255)Mål
 
1Jess Rasmussen37:091:105:577:148:4311:3413:5717:2319:0319:5421:5623:5126:3929:0534:48
Viborg OK1:104:471:171:292:512:233:261:400:512:021:552:482:265:43
35:2836:4837:09
0:401:200:21
2Håkan Lindberg40:221:306:348:029:2712:1815:2318:4520:3821:3423:2826:0629:1831:3637:44
OK Vilse 871:305:041:281:252:513:053:221:530:561:542:383:122:186:08
38:2740:0140:22
0:431:340:21
3Jens Kaminsky41:191:176:217:4410:4514:2917:2120:5722:5223:5025:4327:4630:4033:0638:54
Göteborg-Majorna OK1:175:041:233:013:442:523:361:550:581:532:032:542:265:48
39:3040:5841:19
0:361:280:21
4Per Storm Hansen42:161:417:258:5210:1814:5918:4221:5923:3824:3426:3029:0432:2834:3340:09
Svendborg OK1:415:441:271:264:413:433:171:390:561:562:343:242:055:36
40:4441:5542:16
0:351:110:21
5Lars Hanghøj Petersen42:541:197:188:4210:4313:1517:1221:1823:0123:5426:2228:2731:2433:5639:46
Ballerup OK1:195:591:242:012:323:574:061:430:532:282:052:572:325:50
40:1942:3242:54
0:332:130:22
6Bengt Jonasson44:121:347:359:0510:5013:3516:3520:2922:2923:3526:3929:2632:5635:3041:55
Göteborg-Majorna OK1:346:011:301:452:453:003:542:001:063:042:473:302:346:25
42:3043:5344:12
0:351:230:19
7Ulf Sundin47:263:278:5410:3412:1616:2119:3923:1125:0526:0027:4929:5633:1236:2944:40
Göteborg-Majorna OK3:275:271:401:424:053:183:321:540:551:492:073:163:178:11
45:3147:0747:26
0:511:360:19
8Max Prang48:151:347:359:0310:1015:5120:0624:0026:0427:1929:0331:2035:2938:1145:40
Fredensborg OK1:346:011:281:075:414:153:542:041:151:442:174:092:427:29
46:2647:5348:15
0:461:270:22
9Søren Peter Larsen48:231:337:008:4210:3015:0918:1522:4124:5626:2128:2430:5134:1937:3045:14
FIF Hillerød Orientering1:335:271:421:484:393:064:262:151:252:032:273:283:117:44
46:0747:5648:23
0:531:490:27
10Bruno Stub48:411:368:2310:0011:4917:0020:4225:1627:3028:2930:2832:4235:5839:1246:03
PI-København1:366:471:371:495:113:424:342:140:591:592:143:163:146:51
46:4948:1848:41
0:461:290:23
11Håkan Forsman48:471:338:059:4911:2415:1619:0623:1025:1526:3528:3931:3035:5539:0845:52
Ronneby OK1:336:321:441:353:523:504:042:051:202:042:514:253:136:44
46:4048:1748:47
0:481:370:30
12Per Nilsson49:271:296:478:2912:3616:3619:3724:0526:4127:5729:4632:0735:5238:5846:43
Stigmännen Karlshamns OK1:295:181:424:074:003:014:282:361:161:492:213:453:067:45
47:2449:0349:27
0:411:390:24
13Anders Spånér49:362:158:2710:0311:4514:4418:1722:2024:2425:3628:0330:5134:5839:0146:59
Göteborg-Majorna OK2:156:121:361:422:593:334:032:041:122:272:484:074:037:58
47:3749:1149:36
0:381:340:25
14Tommy Johnsson49:451:237:349:0210:3514:0517:1821:3523:3724:4830:1932:4537:0440:1047:11
OK Nackhe1:236:111:281:333:303:134:172:021:115:312:264:193:067:01
47:5449:1949:45
0:431:250:26
15Carl Johan Högstrand50:061:248:5210:1612:2716:4019:5523:4625:4326:4631:1433:3937:4140:2846:53
Markbygdens OK1:247:281:242:114:133:153:511:571:034:282:254:022:476:25
48:1449:4250:06
1:211:280:24
16Hans Erik Larsen50:072:017:529:2110:5418:1721:2125:2127:1928:1830:3234:2638:0741:2047:33
Faaborg OK2:015:511:291:337:233:044:001:580:592:143:543:413:136:13
48:1149:4350:07
0:381:320:24
17Ulf Björkdahl50:121:357:248:5310:2813:5716:4621:0423:3524:4529:3232:2136:5339:4347:25
Herrestads AIF1:355:491:291:353:292:494:182:311:104:472:494:322:507:42
48:1549:4450:12
0:501:290:28
18Bjarne Christensen50:191:327:429:1210:4014:2917:5122:0024:2426:1328:1931:4937:1640:1847:22
Silkeborg OK1:326:101:301:283:493:224:092:241:492:063:305:273:027:04
48:0749:5250:19
0:451:450:27
19Gregers Jørgensen50:491:3410:0411:3213:1317:1020:2324:4326:5427:5930:1432:5437:0840:4047:28
Ballerup OK1:348:301:281:413:573:134:202:111:052:152:404:143:326:48
48:2050:2550:49
0:522:050:24
20Ole Binder51:551:177:118:3510:5816:5625:0229:0231:3632:4034:3036:5640:1143:1749:25
OK GORM1:175:541:242:235:588:064:002:341:041:502:263:153:066:08
50:0251:3551:55
0:371:330:20
21Jørn Lind52:021:497:459:1210:3919:1722:2426:4029:2230:3233:4436:1439:3843:0749:22
PI-København1:495:561:271:278:383:074:162:421:103:122:303:243:296:15
50:0051:3952:02
0:381:390:23
22Peter Føns Knudsen53:181:488:099:5011:3317:5921:1425:1927:3128:3930:4733:4740:3843:3050:12
OK GORM1:486:211:411:436:263:154:052:121:082:083:006:512:526:42
51:2452:5753:18
1:121:330:21
23Torben Rasmussen53:191:439:2711:1213:0617:2620:3525:2027:4029:0831:2434:2038:1341:5350:08
Odense OK1:437:441:451:544:203:094:452:201:282:162:563:533:408:15
50:5652:4953:19
0:481:530:30
24Frede Scheye53:273:0210:0412:0414:0419:5923:1727:4330:1431:3733:5736:3440:1543:2650:36
Herlufsholm OK3:027:022:002:005:553:184:262:311:232:202:373:413:117:10
51:2253:0553:27
0:461:430:22
25Bent Aakjær54:031:538:5210:2813:0019:2223:0427:1329:2830:3632:5735:4439:1642:5850:35
Odense OK1:536:591:362:326:223:424:092:151:082:212:473:323:427:37
52:0453:3954:03
1:291:350:24
26Peter Svensson54:301:358:3110:1812:0517:4222:3227:5530:1531:3133:3636:1240:0843:3251:07
Avesta OK1:356:561:471:475:374:505:232:201:162:052:363:563:247:35
52:0254:0154:30
0:551:590:29
27Peter Sørensen55:171:407:489:1612:1118:0821:0124:4727:3928:4130:5032:5437:0040:0250:38
PI-København1:406:081:282:555:572:533:462:521:022:092:044:063:0210:36
51:4954:2255:17
1:112:330:55
28Christer Fransson55:451:1110:5712:2013:3417:2620:1824:1226:1027:3029:3131:2839:4645:2052:50
Motala AIF OL1:119:461:231:143:522:523:541:581:202:011:578:185:347:30
53:5355:1955:45
1:031:260:26
29Stig Barrett56:121:488:319:5311:4123:1726:3830:3832:4734:0236:0438:2942:0345:0053:02
Viborg OK1:486:431:221:4811:363:214:002:091:152:022:253:342:578:02
54:1755:5156:12
1:151:340:21
30Niels Rabølle56:472:3310:1612:1113:4317:1926:0430:2432:3133:4435:4838:3942:2945:4753:28
Odense OK2:337:431:551:323:368:454:202:071:132:042:513:503:187:41
54:1156:2256:47
0:432:110:25
31Gerhard Jensen57:122:0310:2011:5814:2718:1321:1525:4827:5229:2031:1233:4842:1645:4254:12
Odense OK2:038:171:382:293:463:024:332:041:281:522:368:283:268:30
54:5156:3957:12
0:391:480:33
32Ole D. Jensen57:534:1612:1214:0016:0021:0925:5030:1532:4634:0336:5839:3743:2646:5655:05
Tisvilde Hegn OK4:167:561:482:005:094:414:252:311:172:552:393:493:308:09
55:4857:3257:53
0:431:440:21
33Torben Kristensen58:572:019:4511:4913:5217:5521:5028:3231:1832:4835:4038:4143:3347:4655:55
Herlufsholm OK2:017:442:042:034:033:556:422:461:302:523:014:524:138:09
56:4458:3258:57
0:491:480:25
34Gert Bertel1:02:525:2611:5413:3115:2619:2227:4932:3836:5038:1140:2943:0846:5450:2859:40
Karup OK5:266:281:371:553:568:274:494:121:212:182:393:463:349:12
1:00:321:02:291:02:52
0:521:570:23
35Erik Krogh1:02:582:269:0710:5312:5118:0929:2534:5137:3038:5140:5343:3947:4651:1859:35
Kolding OK2:266:411:461:585:1811:165:262:391:212:022:464:073:328:17
1:00:261:02:261:02:58
0:512:000:32
36Bent Jensen1:03:381:5910:0011:4717:5922:5126:5633:4836:2137:4340:2543:1747:1651:031:00:32
Holbæk OK1:598:011:476:124:524:056:522:331:222:422:523:593:479:29
1:01:301:03:121:03:38
0:581:420:26
37Bo Hermansson1:03:492:0810:0011:5913:4017:3621:3328:4831:4033:1236:2039:1844:4250:461:00:03
Göteborg-Majorna OK2:087:521:591:413:563:577:152:521:323:082:585:246:049:17
1:01:251:03:241:03:49
1:221:590:25
38Ingvar Jacobsson1:09:131:5110:0012:1415:2622:3626:4632:2635:3137:0340:1643:3748:5654:141:05:14
FK Boken1:518:092:143:127:104:105:403:051:323:133:215:195:1811:00
1:06:131:08:331:09:13
0:592:200:40
39Lars Olsson1:11:202:1611:5214:2316:3323:2627:5534:3337:4639:2742:5446:1551:2156:131:06:55
FK Boken2:169:362:312:106:534:296:383:131:413:273:215:064:5210:42
1:08:031:10:321:11:20
1:082:290:48
40Kenneth Lövdahl1:13:202:2410:2212:2216:2720:3524:5131:4035:0036:4639:5548:5653:5158:411:09:20
OK Älme2:247:582:004:054:084:166:493:201:463:099:014:554:5010:39
1:10:351:12:411:13:20
1:152:060:39
41Jonas Rutberg1:13:311:539:0012:0314:4419:0322:2839:1242:1843:4446:0648:5053:0158:081:09:06
IK Stern1:537:073:032:414:193:2516:443:061:262:222:444:115:0710:58
1:09:561:12:591:13:31
0:503:030:32
 
Ole GadsbølleIkke startet
OK Esbjerg
Jørgen SkaarupIkke startet
Ballerup OK
Mats StrandhagenIkke startet
Göteborg-Majorna OK
 
 
 
H65 (45)4,9 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(148)2(178)3(188)4(191)5(203)6(215)7(224)8(225)9(218)10(196)11(180)12(174)13(145)14(142)
15(255)Mål
 
1Leif E. Larsen38:251:146:438:049:1912:4014:5117:0220:2022:1826:3329:0030:2835:2436:47
Tisvilde Hegn OK1:145:291:211:153:212:112:113:181:584:152:271:284:561:23
38:0638:25
1:190:19
2Håkan Winnberg42:111:437:349:0010:2114:1616:3719:0922:5426:3429:1831:5132:5238:2940:20
IK Trenne Ullared1:435:511:261:213:552:212:323:453:402:442:331:015:371:51
41:4842:11
1:280:23
3Aksel Andersen42:201:257:359:0410:2014:4917:0219:5623:1625:2429:2032:0733:1738:5140:25
OK Roskilde1:256:101:291:164:292:132:543:202:083:562:471:105:341:34
41:5642:2029:21
1:310:24*197
4Jørgen Münster-Swendsen44:462:277:359:0711:2116:1019:5322:2025:5528:1231:1734:0835:1441:1542:52
Søllerød OK2:275:081:322:144:493:432:273:352:173:052:511:066:011:37
44:2144:46
1:290:25
5Finn Petersen44:491:307:258:5810:4313:4216:2819:5024:2826:5930:3333:2634:3440:4442:42
OK Roskilde1:305:551:331:452:592:463:224:382:313:342:531:086:101:58
44:2544:49
1:430:24
6Kim Folander45:191:298:059:4211:2814:3017:1020:4624:4627:0230:5834:1035:0941:3343:13
FSK Orientering1:296:361:371:463:022:403:364:002:163:563:120:596:241:40
45:0045:19
1:470:19
7Carl Malling46:291:308:029:5711:5215:2117:3922:4026:4328:4632:0035:0436:0342:5244:30
Randers OK1:306:321:551:553:292:185:014:032:033:143:040:596:491:38
46:0146:29
1:310:28
8Lars Gustafsson46:342:089:0510:4212:2616:4219:0822:2126:0528:2732:3935:1836:1542:4344:37
OK Gränsen2:086:571:371:444:162:263:133:442:224:122:390:576:281:54
46:0746:34
1:300:27
9Lars Törnblom47:171:298:2910:2113:1117:0219:3122:1426:0928:3032:0935:0436:1842:4745:00
Hällefors OK1:297:001:522:503:512:292:433:552:213:392:551:146:292:13
46:5347:17
1:530:24
10Peer Straarup47:355:5211:4013:0614:1916:5619:3022:1827:0429:1633:2436:0937:1642:5644:28
Horsens OK5:525:481:261:132:372:342:484:462:124:082:451:075:401:32
47:1147:35
2:430:24
11Anders Malmberg47:371:318:009:2710:4917:3721:0623:2726:5729:1134:3037:0538:1444:1645:49
Kvarnsvedens GOIF OK1:316:291:271:226:483:292:213:302:145:192:351:096:021:33
47:1347:3733:19
1:240:24*197
12Björn Olof Waldemarsson47:511:238:5410:2912:0116:3019:1421:5726:2029:0532:2835:2936:3743:4345:42
OK Nackhe1:237:311:351:324:292:442:434:232:453:233:011:087:061:59
47:2247:51
1:400:29
13Staffan Törnros48:291:589:1610:5212:5116:2118:4522:0225:5228:2732:2035:5837:4044:2746:25
Tumba-Mälarhöjden OK1:587:181:361:593:302:243:173:502:353:533:381:426:471:58
48:0648:29
1:410:23
14Jimmy Hoen49:292:579:1710:5413:0119:0822:3825:2429:0231:3535:1038:1039:0545:4047:38
Ballerup OK2:576:201:372:076:073:302:463:382:333:353:000:556:351:58
49:0949:29
1:310:20
15Erik Ljungdahl50:131:468:5210:4312:4317:0120:3923:3827:5230:2434:5838:1239:1446:1048:10
Faaborg OK1:467:061:512:004:183:382:594:142:324:343:141:026:562:00
49:4650:13
1:360:27
16Owe Nilsson50:351:358:4010:1111:3715:2120:2724:2628:0130:1436:2439:1840:1546:5348:45
Stigmännen Karlshamns OK1:357:051:311:263:445:063:593:352:136:102:540:576:381:52
50:0850:357:5318:2735:15
1:230:27*176*222*197
17Sten Olsson50:471:2110:1611:4813:1216:1420:1423:0428:1230:4434:2337:3838:5946:3448:37
OK Klyftamo1:218:551:321:243:024:002:505:082:323:393:151:217:352:03
50:2250:47
1:450:25
18Mats Ingvarsson50:531:427:499:3411:1716:0819:0322:2327:3230:0034:0837:5439:1746:1748:56
OK Vilse 871:426:071:451:434:512:553:205:092:284:083:461:237:002:39
50:2950:53
1:330:24
19Peter Nørgaard51:551:548:099:4811:2216:0419:5422:3826:4429:0034:3137:4638:5846:4749:45
Ballerup OK1:546:151:391:344:423:502:444:062:165:313:151:127:492:58
51:3051:5548:01
1:450:25*143
20Olle Bohman53:251:358:2210:0213:1619:2522:3125:1729:2931:5637:3840:4742:0248:4151:11
Hjärnarps OL1:356:471:403:146:093:062:464:122:275:423:091:156:392:30
52:5453:25
1:430:31
21Kurt Petersen53:282:1311:3713:3215:3521:0623:3726:2630:5233:2237:4240:5942:0949:2051:11
Faaborg OK2:139:241:552:035:312:312:494:262:304:203:171:107:111:51
53:0453:28
1:530:24
22Ole Christiansen56:391:499:4011:3313:2221:0324:2827:3531:5334:2338:5044:1745:2752:1954:06
DMI1:497:511:531:497:413:253:074:182:304:275:271:106:521:47
56:1256:39
2:060:27
23Anders Kumlin59:171:499:3811:2613:4517:3222:0225:4331:0834:0038:4944:4946:2354:2556:59
IK Ymer1:497:491:482:193:474:303:415:252:524:496:001:348:022:34
58:5659:17
1:570:21
24Kenth Sundgren1:01:451:4211:0313:1115:0220:1322:5726:2931:5934:4840:4244:5148:1256:4658:55
Skåneslättens OL1:429:212:081:515:112:443:325:302:495:544:093:218:342:09
1:01:041:01:45
2:090:41
25Frode Mogensen1:03:244:1513:4115:4918:0824:2227:4231:1836:4139:3344:3548:1850:0458:251:00:47
St. Binderup OK4:159:262:082:196:143:203:365:232:525:023:431:468:212:22
1:02:501:03:24
2:030:34
26Tommy Olausson1:03:341:4010:1011:5913:3417:4921:0024:2031:5334:3540:1344:3346:1658:521:01:18
SOK Aneby1:408:301:491:354:153:113:207:332:425:384:201:4312:362:26
1:03:071:03:34
1:490:27
27Lars Johansson1:05:521:4410:0812:2014:3726:2330:4934:1639:0841:4446:3150:1951:491:01:061:03:18
Malmö OK1:448:242:122:1711:464:263:274:522:364:473:481:309:172:12
1:05:201:05:52
2:020:32
28Rolf Andersen1:05:592:0410:2612:3514:5923:5128:0232:0038:4541:5247:0150:5152:181:00:171:03:23
Amager OK2:048:222:092:248:524:113:586:453:075:093:501:277:593:06
1:05:261:05:59
2:030:33
29Ebbe Kajberg1:06:592:1210:3112:1713:5218:2623:5230:1136:5744:5649:5453:1254:251:01:551:04:39
OK Sorø2:128:191:461:354:345:266:196:467:594:583:181:137:302:44
1:06:321:06:59
1:530:27
30Anders Johansson1:07:222:0910:4913:3117:2326:0735:0438:1542:5745:2649:4553:2854:491:02:471:04:45
Växjö OK2:098:402:423:528:448:573:114:422:294:193:431:217:581:58
1:06:471:07:22
2:020:35
31Mats Widesjö1:11:081:3618:0620:2422:2327:4732:3736:5342:3145:3950:4455:0756:381:05:531:08:06
Stigmännen Karlshamns OK1:3616:302:181:595:244:504:165:383:085:054:231:319:152:13
1:10:291:11:08
2:230:39
32Henrik Ole Petersen1:11:402:2616:1018:3720:4426:1029:4833:2838:5541:3547:0951:4653:111:06:231:09:15
Allerød OK2:2613:442:272:075:263:383:405:272:405:344:371:2513:122:52
1:11:071:11:40
1:520:33
33Thomas Johansson1:16:292:1515:0417:3022:2329:2736:0441:3146:4750:2756:031:00:331:02:311:11:231:13:20
Stigmännen Karlshamns OK2:1512:492:264:537:046:375:275:163:405:364:301:588:521:57
1:15:561:16:29
2:360:33
34Anders Hedin1:16:342:1511:5914:2516:5322:4828:3632:5338:4242:1854:0858:421:00:201:10:501:13:22
Motala AIF OL2:159:442:262:285:555:484:175:493:3611:504:341:3810:302:32
1:16:001:16:34
2:380:34
35Roland Dahlman1:16:361:4010:2312:3521:3225:1634:4438:0843:5146:3351:4055:481:01:361:11:161:13:53
Malmö OK1:408:432:128:573:449:283:245:432:425:074:085:489:402:37
1:15:591:16:36
2:060:37
36Søren Christensen1:18:242:1122:4827:2029:3137:4140:3744:5249:1252:0457:081:00:441:03:051:10:551:16:02
OK Skærmen Værløse2:1120:374:322:118:102:564:154:202:525:043:362:217:505:07
1:17:581:18:24
1:560:26
37Bjarne Skram1:20:241:5510:1712:1114:0919:2742:0346:4052:1554:581:00:251:04:091:06:181:15:211:17:47
FIF Hillerød Orientering1:558:221:541:585:1822:364:375:352:435:273:442:099:032:26
1:19:551:20:24
2:080:29
38Anders Mohlin1:21:272:2715:5718:0125:3529:0032:2235:4545:0848:1754:0759:411:01:061:09:381:19:20
IK Stern2:2713:302:047:343:253:223:239:233:095:505:341:258:329:42
1:20:571:21:27
1:370:30
39Mogens Bøgh1:27:254:1014:2818:5922:5531:3138:4945:1451:1455:071:01:051:06:111:08:451:18:421:23:52
Faaborg OK4:1010:184:313:568:367:186:256:003:535:585:062:349:575:10
1:26:451:27:25
2:530:40
40Jan Lindemann1:31:2816:4425:4228:4030:5936:3839:3946:4953:5458:071:03:581:10:011:12:251:23:411:27:57
OK Roskilde16:448:582:582:195:393:017:107:054:135:516:032:2411:164:16
1:30:561:31:28
2:590:32
41Lars Jørn Espersen1:37:456:4822:1425:1628:5036:0841:2446:1052:4158:001:04:381:14:021:16:271:26:011:33:48
OK S.G.6:4815:263:023:347:185:164:466:315:196:389:242:259:347:47
1:37:121:37:45
3:240:33
42Poul R. Koziara1:39:202:5714:4617:3620:3428:3243:5349:2456:401:01:181:07:501:13:101:16:421:32:151:35:37
Køge OK2:5711:492:502:587:5815:215:317:164:386:325:203:3215:333:22
1:38:341:39:20
2:570:46
43Stig Andersen1:51:3212:5723:1626:0432:2438:2545:181:02:401:12:401:18:071:25:161:30:251:32:151:43:511:48:24
Herlufsholm OK12:5710:192:486:206:016:5317:2210:005:277:095:091:5011:364:33
1:50:531:51:32
2:290:39
 
Lars ElkjärUdgået2:0916:2618:2820:3531:1049:0857:18-----------------------------------
Göteborg-Majorna OK2:0914:172:022:0710:3517:588:10
1:36:291:36:59
39:110:30
Nils-Arne HåkanssonIkke startet
Stigmännen Karlshamns OK
 
 
 
H70 (47)4,6 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(160)2(176)3(188)4(191)5(203)6(222)7(221)8(210)9(205)10(175)11(144)12(143)13(255)Mål
 
1Leif Sandgren38:212:406:238:059:2912:0915:0917:3520:1423:0727:2535:4336:3637:5938:21
Frosta OK2:403:431:421:242:403:002:262:392:534:188:180:531:230:22
2Agne Bengtsson40:452:126:548:3410:0215:0018:0820:5723:5126:3531:0738:0038:5440:1740:45
OK Kompassen2:124:421:401:284:583:082:492:542:444:326:530:541:230:28
3Janne Brunstedt42:053:086:528:4210:1214:3117:3520:1223:1528:2932:4239:2340:0541:4142:05
OK Roskilde3:083:441:501:304:193:042:373:035:144:136:410:421:360:24
4Roy Dawson42:482:516:548:4110:2116:4620:2222:5525:5228:4133:1439:5240:3942:1942:48
Gafanhori2:514:031:471:406:253:362:332:572:494:336:380:471:400:29
5John Tripax43:196:1210:1712:0914:1217:0920:0023:0726:1829:0433:5040:2241:0742:5143:19
OK Roskilde6:124:051:522:032:572:513:073:112:464:466:320:451:440:28
6Håkan Nilsson43:232:507:109:2311:2114:3917:5421:0724:3327:3932:2540:3141:1642:5843:23
Malmö OK2:504:202:131:583:183:153:133:263:064:468:060:451:420:25
7Anders Johansson44:302:407:018:5010:4715:3418:3721:4426:1029:1233:5541:2842:1644:0244:30
Avesta OK2:404:211:491:574:473:033:074:263:024:437:330:481:460:28
8Ronnie McGrail44:403:037:179:1511:1214:1917:2821:5625:1528:1533:1041:3242:1844:0944:40
Søllerød OK3:034:141:581:573:073:094:283:193:004:558:220:461:510:31
9Torbjörn Wikström44:542:377:029:2811:2415:3919:2022:2425:4829:0234:2241:5042:3644:2744:54
OK Orinto2:374:252:261:564:153:413:043:243:145:207:280:461:510:27
10Åke Persson45:442:197:109:0610:5114:3417:3920:2428:1531:1735:4142:4543:4945:1845:44
Hjärnarps OL2:194:511:561:453:433:052:457:513:024:247:041:041:290:26
24:01
*211
11Hans Aage Hvalsø Hansen45:542:307:079:0510:3017:0020:4423:3626:5029:5434:5943:0043:4945:2945:54
Fyns Politis Idrætsforening2:304:371:581:256:303:442:523:143:045:058:010:491:400:25
12Karsten Richardt47:332:487:429:5111:2316:4520:4823:5327:2430:3635:4344:1245:1147:0347:33
Køge OK2:484:542:091:325:224:033:053:313:125:078:290:591:520:30
13Sven-Olof Pettersson49:342:307:369:3911:1717:4121:1524:3427:5831:2236:4546:2647:1849:0849:34
Mullsjö SOK2:305:062:031:386:243:343:193:243:245:239:410:521:500:26
14Søren A. Nielsen50:282:567:5910:3812:2416:1520:0323:2627:2331:2137:1546:4147:3749:5750:28
Helsingør SOK2:565:032:391:463:513:483:233:573:585:549:260:562:200:31
15Jan Kristoffersen51:453:147:5810:1311:5016:5420:2525:2128:4232:5337:5848:1449:1351:2451:45
Ballerup OK3:144:442:151:375:043:314:563:214:115:0510:160:592:110:21
16Max Hansen51:595:229:5312:0113:5818:2523:0926:0930:3535:3440:4648:2749:4251:3151:59
OK Djurs5:224:312:081:574:274:443:004:264:595:127:411:151:490:28
17Per Christoffersen53:433:249:0311:1914:1719:0423:2727:0130:4634:5941:2749:2850:4353:1053:43
Ballerup OK3:245:392:162:584:474:233:343:454:136:288:011:152:270:33
18Bengt Ståhl57:033:319:0011:5914:0222:1125:5529:1032:2835:4141:2453:4954:4456:3257:03
Hjärnarps OL3:315:292:592:038:093:443:153:183:135:4312:250:551:480:31
19Gert Olsson57:213:039:0011:2813:2917:4721:2724:5628:5733:4645:0253:4654:4356:5157:21
Skåneslättens OL3:035:572:282:014:183:403:294:014:4911:168:440:572:080:30
20Karl Aage Hald57:412:547:329:5512:4218:2422:1627:1730:5334:3540:4353:1254:1857:1357:41
FSK Orientering2:544:382:232:475:423:525:013:363:426:0812:291:062:550:28
21Ove Splittorff58:113:088:2911:2613:3922:5226:1929:5134:1838:4644:4554:4855:4557:3958:11
Svendborg OK3:085:212:572:139:133:273:324:274:285:5910:030:571:540:32
22Lennart Martinsson59:103:3315:1017:3619:5425:2430:0233:3437:1141:1847:1155:4756:4158:3659:10
OK Tyringe3:3311:372:262:185:304:383:323:374:075:538:360:541:550:34
23Niels Landsperg59:122:297:1211:4213:2819:1422:3729:5033:1637:5343:2956:3257:1358:4959:12
Tisvilde Hegn OK2:294:434:301:465:463:237:133:264:375:3613:030:411:360:23
51:3653:00
*145*143
24Christer Grönblad59:353:5210:1312:5515:0122:3526:4031:2935:0639:1146:0256:0656:5659:0259:35
Härlövs IF3:526:212:422:067:344:054:493:374:056:5110:040:502:060:33
25Birger Jønsson59:393:1411:2313:5616:1420:3325:0428:4234:0238:3144:4355:4256:3759:0759:39
OK Syd3:148:092:332:184:194:313:385:204:296:1210:590:552:300:32
26Sune Andersson59:583:1310:1513:0215:0722:2426:2731:3836:2640:3346:4955:4656:5959:2359:58
Halmstad OK3:137:022:472:057:174:035:114:484:076:168:571:132:240:35
27Lennart Vessberg1:02:244:3812:3515:1017:1422:4226:1831:1835:5841:4348:0558:1259:121:01:541:02:24
Avesta OK4:387:572:352:045:283:365:004:405:456:2210:071:002:420:30
28Mogens Jørgensen1:04:043:339:2812:4317:1222:1827:3031:4336:5341:2148:4859:341:00:291:03:251:04:04
Søllerød OK3:335:553:154:295:065:124:135:104:287:2710:460:552:560:39
29Per F. Henriksen1:04:316:5912:5215:2917:5024:2629:0833:2538:0442:4349:4259:431:01:261:03:511:04:31
OK H.T.F.6:595:532:372:216:364:424:174:394:396:5910:011:432:250:40
30Troels Jensen1:05:343:098:2210:4312:5617:2838:5141:5145:2548:4953:581:01:481:03:081:05:031:05:34
Horsens OK3:095:132:212:134:3221:233:003:343:245:097:501:201:550:31
31Gunnar Hejdenberg1:05:566:2513:4016:2218:1823:0527:1532:0142:5247:1153:131:01:441:02:571:05:281:05:56
Motala AIF OL6:257:152:421:564:474:104:4610:514:196:028:311:132:310:28
32Per Lennart Johansson1:07:263:178:4618:1820:4725:1630:1837:3641:5947:0953:071:02:461:04:281:06:501:07:26
FSK Orientering3:175:299:322:294:295:027:184:235:105:589:391:422:220:36
33Karl Ditlevsen1:08:524:0212:5215:1917:5630:1435:0140:5745:5851:1056:481:05:121:06:131:08:221:08:52
Horsens OK4:028:502:272:3712:184:475:565:015:125:388:241:012:090:30
34Erik Damgaard1:09:035:3810:5513:0314:4819:0640:5643:4648:1451:2457:031:05:181:06:331:08:341:09:03
Faaborg OK5:385:172:081:454:1821:502:504:283:105:398:151:152:010:29
35Gösta Malmer1:10:014:169:5712:3014:3927:0532:0036:3341:2447:2453:321:05:051:07:111:09:321:10:01
IF Marin Väst4:165:412:332:0912:264:554:334:516:006:0811:332:062:210:29
36Henning Vide Petersen1:13:253:599:5412:4914:3218:4624:1731:1438:4444:0452:171:05:191:08:121:12:411:13:25
Horsens OK3:595:552:551:434:145:316:577:305:208:1313:022:534:290:44
37Lars-Olof Gustafsson1:13:2915:1721:1924:1227:0530:4935:2340:5249:1253:161:00:061:09:431:10:461:12:531:13:29
OK Klyftamo15:176:022:532:533:444:345:298:204:046:509:371:032:070:36
38Ulf Jönsson1:13:303:119:0612:0714:1720:2525:0034:4239:0850:1057:571:09:051:10:091:12:461:13:30
Laholms IF OK3:115:553:012:106:084:359:424:2611:027:4711:081:042:370:44
39Krister Lindeberg1:15:034:3713:2716:3218:5523:4029:0635:1942:2747:1057:421:09:581:11:131:14:101:15:03
Malmö OK4:378:503:052:234:455:266:137:084:4310:3212:161:152:570:53
40Frede Jacobsen1:15:044:3611:2415:1618:2125:5137:2742:1647:3652:2259:391:10:301:11:351:14:201:15:04
OK Syd4:366:483:523:057:3011:364:495:204:467:1710:511:052:450:44
41Svend Erik Jensen1:18:263:5220:0923:2525:3431:1736:2039:5148:1352:571:01:491:14:121:15:161:17:511:18:26
OK Skærmen Værløse3:5216:173:162:095:435:033:318:224:448:5212:231:042:350:35
42Niels Tulinius1:21:214:2911:1514:3116:5921:2227:0331:2548:0352:551:01:081:16:071:17:201:20:271:21:21
OK S.G.4:296:463:162:284:235:414:2216:384:528:1314:591:133:070:54
43Ole Bøggild1:23:115:1712:1015:4819:4733:0138:0446:2851:211:01:491:08:511:18:201:19:491:22:371:23:11
OK Roskilde5:176:533:383:5913:145:038:244:5310:287:029:291:292:480:34
44Thorwald Fransson1:26:307:5514:5418:3321:5630:0735:4640:3149:3755:091:03:211:20:371:22:431:25:531:26:30
OK Virdarna7:556:593:393:238:115:394:459:065:328:1217:162:063:100:37
45Tom P. Neesgaard1:36:065:3115:2419:1424:5640:1846:5252:121:00:491:06:281:14:401:28:401:30:361:34:581:36:06
FSK Orientering5:319:533:505:4215:226:345:208:375:398:1214:001:564:221:08
 
Roland NilssonFejlkl.3:289:1712:0213:4821:1226:4132:2236:5141:0850:35-----1:01:081:05:041:05:47
OK Kompassen3:285:492:451:467:245:295:414:294:179:2710:333:560:43
1:02:08
*142
Lars-Gunnar BengtssonIkke startet
Stigmännen Karlshamns OK
 
 
 
H75 (42)3,9 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(185)4(199)5(208)6(197)7(205)8(211)9(192)10(179)11(169)12(161)13(158)14(153)
15(255)Mål
 
1Åke Ekstrand40:321:253:4210:3312:4916:2520:2921:5423:4925:5828:2131:0334:0637:2039:02
Härlövs IF1:252:176:512:163:364:041:251:552:092:232:423:033:141:42
40:0740:32
1:050:25
2Göran Andersson43:591:173:2410:1312:1915:2320:3322:1924:3026:2828:2133:1736:3840:3142:38
Stigmännen Karlshamns OK1:172:076:492:063:045:101:462:111:581:534:563:213:532:07
43:3543:59
0:570:24
3Henrik Hvoslef44:502:024:3712:1117:1719:4123:2324:5327:4929:5732:5235:3738:2041:2943:17
IK Stern2:022:357:345:062:243:421:302:562:082:552:452:433:091:48
44:2644:50
1:090:24
4Björn Linnersjö45:121:503:4510:5515:2317:2421:5223:2625:2627:4231:0434:0238:0141:1143:28
OK Orion1:501:557:104:282:014:281:342:002:163:222:583:593:102:17
44:4945:121:22
1:210:23*146
5John Miené46:301:504:1512:4615:3618:1122:3124:0526:4729:1432:1235:0339:1242:4544:49
Helsingør SOK1:502:258:312:502:354:201:342:422:272:582:514:093:332:04
45:5846:30
1:090:32
6Anders Carlsson46:361:154:0112:4115:2617:5223:3826:0228:5931:2833:4936:4639:5643:1144:54
Skåneslättens OL1:152:468:402:452:265:462:242:572:292:212:573:103:151:43
46:0646:36
1:120:30
7Inge Persson47:461:173:309:5912:1417:0720:5024:4327:1029:1431:0534:3140:0643:5446:04
FK Boken1:172:136:292:154:533:433:532:272:041:513:265:353:482:10
47:1547:46
1:110:31
8Kjell Lindau48:352:074:4013:2617:0819:3324:5426:4529:1131:4934:2337:0740:3644:2046:50
OK Kompassen2:072:338:463:422:255:211:512:262:382:342:443:293:442:30
47:5948:35
1:090:36
9Ole Svendsen51:121:203:3711:2914:4617:1221:4122:5225:1327:3636:1839:1142:5047:2349:29
OK Roskilde1:202:177:523:172:264:291:112:212:238:422:533:394:332:06
50:4251:12
1:130:30
10Kaj Ove Rasmussen53:452:134:4115:3321:5023:5429:0230:3332:4335:1737:5141:4045:0048:4551:17
OK H.T.F.2:132:2810:526:172:045:081:312:102:342:343:493:203:452:32
53:1353:45
1:560:32
11Knut Höök53:522:406:0715:4018:2621:3026:4728:5031:2834:3037:0340:1345:0248:5951:52
OK Klyftamo2:403:279:332:463:045:172:032:383:022:333:104:493:572:53
53:1253:52
1:200:40
12Arne Gustafsson54:121:133:4210:4313:1515:3820:0023:3525:4029:2038:2141:0047:0150:4552:29
Malmö OK1:132:297:012:322:234:223:352:053:409:012:396:013:441:44
53:4454:12
1:150:28
13Erling Ekelöf55:311:484:2413:1115:3820:4025:1329:2532:0434:3738:0742:1647:1551:0153:44
Värend GN1:482:368:472:275:024:334:122:392:333:304:094:593:462:43
54:5455:31
1:100:37
14Bo Svensson55:432:195:1516:1219:0322:2527:1729:3232:1236:0138:5142:1446:2850:4653:44
Örkelljunga FK2:192:5610:572:513:224:522:152:403:492:503:234:144:182:58
55:0855:43
1:240:35
15Hans Larsen56:012:295:4615:5819:4223:1728:3030:2833:5937:0539:2542:5847:3751:4654:01
Faaborg OK2:293:1710:123:443:355:131:583:313:062:203:334:394:092:15
55:2656:01
1:250:35
16Flemming Larsen56:492:455:2514:5117:3520:3725:3027:0530:3833:1736:5140:0646:1553:1755:09
Helsingør SOK2:452:409:262:443:024:531:353:332:393:343:156:097:021:52
56:1556:49
1:060:34
17Per-Olof Johansson56:531:264:3112:4815:4818:1124:3328:1632:3435:0437:5243:5248:5252:5755:17
OK Klyftamo1:263:058:173:002:236:223:434:182:302:486:005:004:052:20
56:2156:53
1:040:32
18Erik Nielsen57:291:564:5315:0418:0021:1127:0029:3833:3036:3540:0443:5248:1052:5955:31
Amager OK1:562:5710:112:563:115:492:383:523:053:293:484:184:492:32
56:4957:29
1:180:40
19Mogens Jensen57:522:585:5714:5917:5921:3227:2429:1932:3035:2440:0642:5047:2852:5156:08
Holbæk OK2:582:599:023:003:335:521:553:112:544:422:444:385:233:17
57:2857:52
1:200:24
20Aksel Skovlyst58:542:006:1517:1921:0624:4830:4232:3335:3839:0042:0845:4150:2854:0957:08
Faaborg OK2:004:1511:043:473:425:541:513:053:223:083:334:473:412:59
58:3258:54
1:240:22
21Jørn Andreasen1:01:251:464:5216:2719:3322:3928:3531:4434:4337:5243:4447:2951:4456:3859:12
OK731:463:0611:353:063:065:563:092:593:095:523:454:154:542:34
1:00:451:01:25
1:330:40
22Ingmar Eriksson1:03:052:405:4916:4820:1524:0030:5433:0036:2139:3444:1848:0352:3057:441:00:13
Falkenbergs OK2:403:0910:593:273:456:542:063:213:134:443:454:275:142:29
1:01:491:03:05
1:361:16
23Torgny Jonsson1:03:343:036:1817:1020:1923:5030:2032:2335:1338:2546:0649:5253:5158:361:01:28
Växjö AIS3:033:1510:523:093:316:302:032:503:127:413:463:594:452:52
1:02:581:03:34
1:300:36
24Knud Lykking1:04:401:356:4315:1017:4620:0938:4040:0642:2244:5949:3452:2356:081:00:411:03:03
OK731:355:088:272:362:2318:311:262:162:374:352:493:454:332:22
1:04:091:04:40
1:060:31
25Jørgen Thyssen1:06:042:285:0117:0625:1527:4331:5733:2836:1339:1142:3252:4057:141:00:501:03:39
Horsens OK2:282:3312:058:092:284:141:312:452:583:2110:084:343:362:49
1:05:301:06:04
1:510:34
26Peter Dahlstedt1:06:432:234:4113:4616:4331:1935:4137:3441:3446:3150:0953:1657:321:02:111:04:54
OK Pan-Kristiansstad2:232:189:052:5714:364:221:534:004:573:383:074:164:392:43
1:06:101:06:43
1:160:33
27Håkan Brost1:12:371:284:2922:4325:2338:5643:3845:4448:2551:3354:2957:501:02:101:06:531:10:49
Malmö OK1:283:0118:142:4013:334:422:062:413:082:563:214:204:433:56
1:12:011:12:37
1:120:36
28Toivo Voudinmäki1:16:151:494:4515:0718:2922:5929:1034:5049:0252:3955:481:02:181:06:391:11:201:13:53
Mullsjö SOK1:492:5610:223:224:306:115:4014:123:373:096:304:214:412:33
1:15:251:16:15
1:320:50
29Göran Thour1:16:551:575:4018:3521:5135:2941:1143:3346:5050:3053:4458:001:03:341:10:341:14:31
Värend GN1:573:4312:553:1613:385:422:223:173:403:144:165:347:003:57
1:16:091:16:55
1:380:46
30Johnny Brandt1:18:462:375:5716:4720:5742:3250:3252:2554:541:00:261:03:031:06:001:09:451:14:271:17:00
Hällefors OK2:373:2010:504:1021:358:001:532:295:322:372:573:454:422:33
1:18:131:18:46
1:130:33
31Roland Edvinsson1:18:532:526:1916:3922:5726:2231:2244:1954:3057:031:01:111:04:311:08:141:13:591:17:01
FK Göingarna2:523:2710:206:183:255:0012:5710:112:334:083:203:435:453:02
1:18:171:18:53
1:160:36
32Olav Christoffersen1:20:071:595:1926:3629:5334:1639:3341:4246:5550:2154:2457:571:02:381:15:161:18:02
Faaborg OK1:593:2021:173:174:235:172:095:133:264:033:334:4112:382:46
1:19:351:20:07
1:330:32
33John-Erik Bergstrand1:21:052:387:0723:2327:5631:4838:2541:1945:3149:2856:181:00:241:06:071:14:161:18:03
Värend GN2:384:2916:164:333:526:372:544:123:576:504:065:438:093:47
1:20:031:21:05
2:001:02
34Hans Falk1:22:282:537:1019:1923:1527:1934:5339:0142:5247:1056:291:01:081:06:571:13:511:19:27
Värend GN2:534:1712:093:564:047:344:083:514:189:194:395:496:545:36
1:21:271:22:28
2:001:01
35Nils Mogren1:22:483:0220:3629:5741:5544:4854:3756:3058:571:04:311:07:071:10:031:13:481:18:301:21:02
Hällefors OK3:0217:349:2111:582:539:491:532:275:342:362:563:454:422:32
1:22:161:22:48
1:140:32
36Finn Hultengren1:34:303:089:0524:0828:1132:1940:1142:5159:561:04:121:09:131:13:461:20:431:28:131:31:40
Ballerup OK3:085:5715:034:034:087:522:4017:054:165:014:336:577:303:27
1:33:441:34:30
2:040:46
 
Roland KarlssonFejlkl.1:524:0911:2013:3315:3519:3121:5424:1426:1729:5832:3535:49-----39:15
Ronneby OK1:522:177:112:132:023:562:232:202:033:412:373:143:26
40:2140:46
1:060:25
Jack SkrydstrupFejlkl.2:307:0018:3925:5730:5336:3237:5540:1643:5948:2350:45-----54:2556:17
Kolding OK2:304:3011:397:184:565:391:232:213:434:242:223:401:52
57:2557:51
1:080:26
Gösta LindmanUdgået3:216:57---------------------------------------------11:0117:2320:50
Finspångs SOK3:213:364:046:223:27
23:0523:58
2:150:53
Allan HammarUdgået3:368:2925:2429:5338:50-----------------------------------56:271:00:34
OK Kompassen3:364:5316:554:298:5717:374:07
1:03:141:04:24
2:401:10
Palle Møller NielsenIkke startet
Odense OK
Mogens HansenIkke startet
OK Skærmen Værløse
 
 
 
H80 (7)3,3 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(185)4(197)5(205)6(211)7(192)8(179)9(169)10(161)11(158)12(153)13(255)Mål
 
1Ernie Broström41:101:304:2712:4815:0517:2820:0722:5026:0429:3532:5636:2638:3640:3941:10
Halmstad OK1:302:578:212:172:232:392:433:143:313:213:302:102:030:31
2Bernt Petersson46:262:495:4516:0518:4120:3423:3927:0729:5333:0937:3241:5144:2645:4646:26
Alvesta SOK2:492:5610:202:361:533:053:282:463:164:234:192:351:200:40
3Kurt Valery48:052:195:0314:2417:1021:3326:2229:1431:4535:0439:0443:2346:0047:2748:05
Tisvilde Hegn OK2:192:449:212:464:234:492:522:313:194:004:192:371:270:38
4Peo Bengtsson48:241:584:5515:4319:2121:5724:4828:1733:0736:3040:0843:5646:1747:4848:24
OK Pan-Kristiansstad1:582:5710:483:382:362:513:294:503:233:383:482:211:310:36
13:41
*186
5Gunnar Tamberg1:08:503:216:4524:4527:4930:2433:3737:2240:2544:3055:331:02:221:06:001:07:571:08:50
Ballerup OK3:213:2418:003:042:353:133:453:034:0511:036:493:381:570:53
6Ingemar Turesson1:13:312:287:4018:1321:1726:0336:2839:2042:2946:3559:511:07:581:11:041:12:561:13:31
Malmö OK2:285:1210:333:044:4610:252:523:094:0613:168:073:061:520:35
 
Stig BengtssonFejlkl.2:225:5116:1618:5321:1624:0927:0630:1033:3839:40-----43:4645:4546:22
Motala AIF OL2:223:2910:252:372:232:532:573:043:286:024:061:590:37
 
 
 
H85 (3)2,9 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(185)4(196)5(192)6(179)7(169)8(161)9(158)10(153)11(255)Mål
 
1Palle Bay51:291:505:2315:4821:4625:5831:3336:2840:4445:1848:3250:5151:29
Køge OK1:503:3310:255:584:125:354:554:164:343:142:190:38
2Svend Fladberg57:582:527:0617:4520:3825:0829:5934:0244:1652:3155:5357:2157:58
Køge OK2:524:1410:392:534:304:514:0310:148:153:221:280:37
3Lasse Olsson1:01:382:076:1618:5027:1833:2237:1341:4747:5455:0959:101:00:541:01:38
IK Trenne Ullared2:074:0912:348:286:043:514:346:077:154:011:440:44
 
 
 
H90 (1)2,1 km 0 Hm10 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(177)4(179)5(169)6(161)7(165)8(155)9(153)10(255)Mål
 
Curth SvenssonFejlkl.3:008:2322:2631:2747:511:06:59-----1:18:541:20:541:23:261:24:29
Skåneslättens OL3:005:2314:039:0116:2419:0811:552:002:321:03
 
 
 
Open1 (11)5,8 km 0 Hm17 K
PlNavnTid
1(146)2(148)3(176)4(186)5(199)6(208)7(215)8(213)9(226)10(232)11(216)12(197)13(180)14(174)
15(143)16(142)17(255)Mål
 
1Fredrik Ståhl41:111:272:196:248:069:4211:0617:0118:1322:5125:1927:5330:1532:0933:13
Hjärnarps OL1:270:524:051:421:361:245:551:124:382:282:342:221:541:04
39:0139:3640:5141:11
5:480:351:150:20
2Fredrik Magnusson42:031:272:127:028:4610:0411:3918:1419:2223:4226:0728:3730:5232:4733:38
Laholms IF OK1:270:454:501:441:181:356:351:084:202:252:302:151:550:51
39:1740:1241:3642:035:34
5:390:551:240:27*174
3Tobias Johansson46:151:011:406:578:5211:2213:1320:1921:2926:5429:2932:0234:5636:5637:46
Laholms IF OK1:010:395:171:552:301:517:061:105:252:352:332:542:000:50
44:0244:3545:5546:15
6:160:331:200:20
4Daniel Nørgaard Bachmann1:07:481:282:399:2612:3215:1518:1531:0432:5140:5544:3948:5152:1755:1656:19
Amager OK1:281:116:473:062:433:0012:491:478:043:444:123:262:591:03
1:04:391:05:341:07:221:07:48
8:200:551:480:26
5Anders Malmvist1:27:351:001:578:3711:1413:2723:2747:0148:2859:391:02:531:07:221:11:031:14:111:15:28
Motala AIF OL1:000:576:402:372:1310:0023:341:2711:113:144:293:413:081:17
1:23:151:24:291:26:531:27:35
7:471:142:240:42
6Björn Kantsø1:32:572:543:439:4231:4734:0542:4553:3455:381:01:471:05:491:10:201:14:031:17:351:18:41
Holbæk OK2:540:495:5922:052:188:4010:492:046:094:024:313:433:321:06
1:27:481:30:251:32:301:32:5741:00
9:072:372:050:27*209
7Maria Berg Rohol Mortensen1:34:512:584:3011:5115:0418:1122:0836:2237:5745:5549:251:00:591:16:311:19:481:23:46
Faaborg OK2:581:327:213:133:073:5714:141:357:583:3011:3415:323:173:58
1:31:411:32:371:34:201:34:51
7:550:561:430:31
8Peter Hilbert1:54:323:444:4511:4914:5317:4840:1057:441:22:261:28:201:34:161:37:261:40:241:43:071:44:31
Allerød OK3:441:017:043:042:5522:2217:3424:425:545:563:102:582:431:24
1:51:441:52:291:54:081:54:32
7:130:451:390:24
 
Claus ClausenFejlkl.1:142:047:459:5511:4114:0021:4023:5528:3631:5735:3538:1640:3441:38
Viking Atletik1:140:505:412:101:462:197:402:154:413:213:382:412:181:04
-----47:2250:4551:14
5:443:230:29
Rolf PihlUdgået1:202:179:2112:3815:2217:47--------------------23:0527:1631:1432:52
OK Roskilde1:200:577:043:172:442:255:184:113:581:38
42:5143:5246:2546:5212:01
9:591:012:330:27*185
Marie Sofie MøllerIkke startet
Lyngby OK
 
 
 
Open2 (31)4,0 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(147)2(151)3(186)4(199)5(209)6(197)7(205)8(211)9(192)10(195)11(179)12(169)13(161)14(158)
15(153)16(255)Mål
 
1Torkil Hansen35:480:572:568:4510:1313:3916:3317:2119:3022:0722:5425:5027:3930:2633:12
Viking Atletik0:571:595:491:283:262:540:482:092:370:472:561:492:472:46
34:2835:3035:48
1:161:020:18
2Carolina Nilsson37:380:572:519:2711:0713:2516:4017:5319:4521:4622:3825:2527:4230:4133:57
OK Kompassen0:571:546:361:402:183:151:131:522:010:522:472:172:593:16
36:0837:1037:38
2:111:020:28
3Flemming Sparre Sørensen44:091:464:3711:3613:3015:5619:5921:1423:3525:4226:3429:1531:5534:5740:31
Amager OK1:462:516:591:542:264:031:152:212:070:522:412:403:025:34
42:3143:4144:09
2:001:100:28
4Lars Tykær Jensen45:501:364:0211:1814:2517:3722:0324:5326:4628:4729:4132:4435:4339:1142:46
OK H.T.F.1:362:267:163:073:124:262:501:532:010:543:032:593:283:35
44:2645:2545:50
1:400:590:25
5Niclas Ahlström46:161:213:4211:1916:4319:5523:3324:5126:5929:2830:2632:4035:2939:3142:41
Västerås SOK1:212:217:375:243:123:381:182:082:290:582:142:494:023:10
44:3945:4546:16
1:581:060:31
6Birgit Åkelblom46:371:534:5413:0214:5217:3221:5823:3326:0228:3129:5732:4835:3739:0542:51
Stora Tuna OK1:533:018:081:502:404:261:352:292:291:262:512:493:283:46
44:5246:0646:37
2:011:140:31
7Karin Lindqvist47:441:313:4911:3613:4016:2020:2123:1925:3729:1930:1933:2736:1739:4843:30
Stigmännen Karlshamns OK1:312:187:472:042:404:012:582:183:421:003:082:503:313:42
45:5947:0947:44
2:291:100:35
8Per Inge Eriksson48:263:546:4814:1718:3820:4824:5926:1628:4130:3733:2035:0637:5941:4645:19
Stigmännen Karlshamns OK3:542:547:294:212:104:111:172:251:562:431:462:533:473:33
47:0748:0648:26
1:480:590:20
9Håkan Bolin49:252:415:2813:5015:4718:3223:2524:4227:0829:1830:0735:3638:2941:3145:01
Motala AIF OL2:412:478:221:572:454:531:172:262:100:495:292:533:023:30
47:2848:5749:25
2:271:290:28
10Fabian Zetterquist50:394:498:2115:0616:3323:4028:3629:3631:4033:5634:4539:2141:3544:3047:32
Laholms IF OK4:493:326:451:277:074:561:002:042:160:494:362:142:553:02
49:2650:1850:39
1:540:520:21
11Anja Johansson52:151:539:1616:5918:3722:0626:3527:4330:3534:0134:4337:2240:2044:1148:56
IF Marin Väst1:537:237:431:383:294:291:082:523:260:422:392:583:514:45
50:4051:5152:15
1:441:110:24
12Leif Åkelblom52:392:365:2314:1116:2620:2325:1827:0029:3232:1633:2336:1939:4843:4147:35
Stora Tuna OK2:362:478:482:153:574:551:422:322:441:072:563:293:533:54
50:3452:0152:39
2:591:270:38
13Erik Andersen53:411:514:5314:2816:3019:2124:2426:3029:5733:0634:1337:0340:1444:2248:35
Odense OK1:513:029:352:022:515:032:063:273:091:072:503:114:084:13
51:2652:5553:41
2:511:290:46
14Anna Bjärby55:212:124:5114:1116:0518:5422:5624:2126:4329:1430:2032:3035:2542:1445:39
Frosta OK2:122:399:201:542:494:021:252:222:311:062:102:556:493:25
53:4354:4555:21
8:041:020:36
15Bjarne Andersen59:012:195:1413:5019:2822:5627:4229:5932:4636:3037:4440:4144:1248:5353:37
Svendborg OK2:192:558:365:383:284:462:172:473:441:142:573:314:41