Bornholm Höst-Open 2016sø 30-10-2016 17:14
Split resultater - Etape 2Oprettet af OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
D10 (12)2,8 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(196)2(194)3(176)4(171)5(157)6(158)7(151)8(150)9(140)10(152)11(166)12(174)13(182)14(255)
Mål
 
1Matilda Söderberg26:432:303:154:205:417:529:039:5813:0814:5916:5719:1524:1825:1126:03
OK Skogsfalken2:300:451:051:212:111:110:553:101:511:582:185:030:530:52
26:43
0:40
2Frida Kärner Grooss27:494:164:575:456:468:379:2710:0112:1113:3815:0320:0525:4526:1427:02
Allerød OK4:160:410:481:011:510:500:342:101:271:255:025:400:290:48
27:49
0:47
3Stella Älvegran30:224:014:585:516:538:5610:1410:5516:4418:3320:5722:4027:5428:4029:33
Västerås SOK4:010:570:531:022:031:180:415:491:492:241:435:140:460:53
30:22
0:49
4Edit Treptow31:239:5610:4111:3512:4614:4715:4216:2019:1821:5423:4225:5028:5529:4730:42
Anderstorps OK9:560:450:541:112:010:550:382:582:361:482:083:050:520:55
31:23
0:41
5Signe Torp-Lupnaav32:162:043:074:205:327:549:1210:2714:3316:4819:1722:3428:4930:2931:29
Herlufsholm OK2:041:031:131:122:221:181:154:062:152:293:176:151:401:00
32:16
0:47
6Tindra Fohlin33:042:433:375:216:439:0810:2211:3414:5316:5919:0322:3830:3331:1632:13
OK Skogsfalken2:430:541:441:222:251:141:123:192:062:043:357:550:430:57
33:04
0:51
7Alvilde Gemmer Hanghøj33:204:395:557:278:5311:4013:1214:1418:2520:5123:0225:4429:3931:2132:31
Ballerup OK4:391:161:321:262:471:321:024:112:262:112:423:551:421:10
33:20
0:49
8Ellen Ullman40:352:423:385:096:3310:2111:5412:5517:5021:2123:4227:4336:4938:2739:52
Skåneslättens OL2:420:561:311:243:481:331:014:553:312:214:019:061:381:25
40:35
0:43
9Smilla Thomasson43:341:522:483:535:0813:0514:1215:2818:4520:4722:5333:1638:5741:3242:55
FK Göingarna1:520:561:051:157:571:071:163:172:022:0610:235:412:351:23
43:34
0:39
10Julie Torp-Lupnaav44:213:125:086:348:1611:5413:2414:3719:5723:2925:3029:3540:3542:1243:36
Herlufsholm OK3:121:561:261:423:381:301:135:203:322:014:0511:001:371:24
44:21
0:45
11Nanna Sundelin49:313:324:135:237:1811:2513:3815:3420:3023:5026:5530:4745:0046:4448:39
OK Orion3:320:411:101:554:072:131:564:563:203:053:5214:131:441:55
49:31
0:52
12Linn Magnusson1:03:382:343:405:068:2912:0313:1314:1824:0638:4641:2645:0658:321:01:341:02:55
Motala AIF OL2:341:061:263:233:341:101:059:4814:402:403:4013:263:021:21
1:03:38
0:43
 
 
 
D11-12 (15)2,9 km 0 Hm12 K
PlNavnTid
1(196)2(176)3(157)4(158)5(144)6(136)7(133)8(140)9(150)10(163)11(182)12(255)Mål
 
1Emma Emilsson18:031:242:535:216:057:419:0510:1812:0013:1614:3616:4117:2218:03
OK Skogsfalken1:241:292:280:441:361:241:131:421:161:202:050:410:41
2Tuva Selin19:231:182:445:246:127:549:2810:5412:3814:0715:3317:5818:4519:23
FK Göingarna1:181:262:400:481:421:341:261:441:291:262:250:470:38
3Angelina Älvegran21:051:373:015:516:418:2510:0411:3213:4715:2916:5319:2820:2221:05
Västerås SOK1:371:242:500:501:441:391:282:151:421:242:350:540:43
4Lisa Swartz21:271:423:065:596:548:4711:3112:4814:4516:1917:4820:0720:5421:27
OK Orion1:421:242:530:551:532:441:171:571:341:292:190:470:33
5Maja Ahlström22:121:142:395:166:077:419:1714:1915:5817:1918:5120:4621:3022:12
Västerås SOK1:141:252:370:511:341:365:021:391:211:321:550:440:42
6Kajsa Hall22:251:423:146:027:139:1812:4113:5615:5217:1218:4020:5321:4422:25
Västerås SOK1:421:322:481:112:053:231:151:561:201:282:130:510:41
6Liv Norberg22:253:525:187:548:3611:5013:0514:3216:1917:5519:0221:0521:4722:25
Avesta OK3:521:262:360:423:141:151:271:471:361:072:030:420:38
8Amanda modler Hedemann22:481:423:226:147:239:0510:4212:0613:5915:1618:2420:4921:4322:48
Faaborg OK1:421:402:521:091:421:371:241:531:173:082:250:541:05
9Alice Olvegård23:221:192:435:246:167:579:3210:5712:5114:1819:3521:5322:3823:22
FK Göingarna1:191:242:410:521:411:351:251:541:275:172:180:450:44
10Hedda Svensson24:522:494:277:288:229:5911:4613:1215:0116:3021:1423:2524:1424:52
OK Orion2:491:383:010:541:371:471:261:491:294:442:110:490:38
11Alde Funder Skovlyst25:161:534:189:4210:4612:2814:1215:4417:5219:3320:5923:3324:2725:16
FIF Hillerød Orientering1:532:255:241:041:421:441:322:081:411:262:340:540:49
12Anna Viktorsson34:058:3210:2213:5014:5717:0318:5920:2522:4024:3526:4332:1133:1834:05
OK Skogsfalken8:321:503:281:072:061:561:262:151:552:085:281:070:47
13Milla Strömquist50:548:0811:0016:1817:5125:2628:2031:1535:5539:0442:0148:3949:5650:54
Motala AIF OL8:082:525:181:337:352:542:554:403:092:576:381:170:58
 
Klara HaraldssonIkke startet
Motala AIF OL
Amelia SvenssonIkke startet
OK Orion
 
 
 
D13-14 (15)3,7 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(193)2(165)3(177)4(175)5(163)6(157)7(136)8(134)9(141)10(146)11(148)12(166)13(178)14(255)
Mål
 
1Ella Bratt38:111:333:496:058:3311:2313:2117:2422:0824:3427:4429:3432:2934:2837:38
OK Orion1:332:162:162:282:501:584:034:442:263:101:502:551:593:10
38:11
0:33
2Dicte Højbjerg Andersen40:071:534:426:358:4913:2315:2519:0524:1526:4029:2331:5534:5236:3539:29
Helsingør SOK1:532:491:532:144:342:023:405:102:252:432:322:571:432:54
40:07
0:38
3Amanda Svensson42:145:207:449:5412:2915:2817:1821:2626:0728:3131:5933:3536:2838:2541:41
OK Orion5:202:242:102:352:591:504:084:412:243:281:362:531:573:16
42:1430:34
0:33*145
4Elin Emilsson43:231:234:577:189:1211:5913:3822:5227:2130:3333:5035:4138:2140:1542:44
OK Skogsfalken1:233:342:211:542:471:399:144:293:123:171:512:401:542:29
43:23
0:39
5Nellie Nilsson47:551:576:568:5011:0714:3217:2521:4530:0732:2736:0237:4142:0044:0447:23
OK Orion1:574:591:542:173:252:534:208:222:203:351:394:192:043:19
47:5534:22
0:32*145
6Amanda Hall48:052:047:1610:1912:3216:4419:0524:3432:1834:2937:1040:0142:5444:3847:28
Västerås SOK2:045:123:032:134:122:215:297:442:112:412:512:531:442:50
48:05
0:37
7Ella Söderberg48:581:3012:5415:2017:2019:5128:0331:2835:2237:2039:1941:0643:2845:4448:17
OK Skogsfalken1:3011:242:262:002:318:123:253:541:581:591:472:222:162:33
48:58
0:41
8Anna Seerup Kirkeby55:341:5213:0615:1021:0624:3526:5331:2236:4739:4544:5847:4150:2352:3354:55
Viking Atletik1:5211:142:045:563:292:184:295:252:585:132:432:422:102:22
55:34
0:39
9Ida Larsson1:05:422:167:299:3713:0116:2019:1828:5635:0537:1353:3956:1159:211:01:501:04:59
Västerås SOK2:165:132:083:243:192:589:386:092:0816:262:323:102:293:09
1:05:4224:11
0:43*132
10Nynne Høst Nedergaard1:08:352:055:478:2810:5414:4116:5721:4130:0833:1151:3858:081:02:071:04:371:07:59
Helsingør SOK2:053:422:412:263:472:164:448:273:0318:276:303:592:303:22
1:08:35
0:36
11Cecilie Petersen1:08:513:227:1410:5514:5422:0125:4730:3241:0645:0748:5256:471:01:311:04:591:08:08
Ballerup OK3:223:523:413:597:073:464:4510:344:013:457:554:443:283:09
1:08:51
0:43
12Clara Svensson1:16:081:5917:5020:1825:3828:2730:4134:2742:4252:0356:511:00:051:08:511:12:371:15:32
Laholms IF OK1:5915:512:285:202:492:143:468:159:214:483:148:463:462:55
1:16:08
0:36
13Hanna Larsson1:16:112:0917:1821:4427:4231:2034:5943:0747:3454:381:01:061:04:431:09:231:11:391:15:32
Ystads OK2:0915:094:265:583:383:398:084:277:046:283:374:402:163:53
1:16:11
0:39
14Klara Söderlund1:23:512:276:1712:3322:1829:1737:0443:0549:1351:331:07:411:09:581:14:451:18:491:23:06
Avesta OK2:273:506:169:456:597:476:016:082:2016:082:174:474:044:17
1:23:51
0:45
 
Clara DanielssonUdgået2:29--------------------31:5636:47------------------------------55:25
Växjö OK2:2929:274:5118:38
56:09
0:44
 
 
 
D15-16 (9)3,6 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(193)2(177)3(206)4(209)5(214)6(217)7(211)8(201)9(162)10(156)11(179)12(183)13(255)Mål
 
1Tindra Jernström43:431:334:539:5515:4917:1919:3223:1226:2232:4538:3140:4842:1343:0943:43
Avesta OK1:333:205:025:541:302:133:403:106:235:462:171:250:560:34
2Kajsa Rask46:201:254:329:2912:3417:2721:0027:0030:1736:0041:0643:3844:4445:4046:20
Kungsälvs OK1:253:074:573:054:533:336:003:175:435:062:321:060:560:40
3Julia Elverlind50:361:378:1212:0817:4819:1424:3228:0531:3338:3144:2947:1748:3649:5550:36
OK Tranan1:376:353:565:401:265:183:333:286:585:582:481:191:190:41
4Elsa Aderstedt53:512:505:5910:0716:0125:3527:3831:4034:3940:5248:5951:0152:2053:1753:51
Kungsälvs OK2:503:094:085:549:342:034:022:596:138:072:021:190:570:34
5Kajsa Toftner1:00:131:538:3415:1919:3721:2325:3430:5438:0247:5952:5056:1558:2759:361:00:13
OK Kompassen1:536:416:454:181:464:115:207:089:574:513:252:121:090:37
6Sara Lykke Brinch1:03:412:1112:4117:2330:1731:2833:4037:4342:2351:1556:591:00:271:02:011:03:031:03:41
FIF Hillerød Orientering2:1110:304:4212:541:112:124:034:408:525:443:281:341:020:38
22:13
*214
7Sisse Dalsgaard1:04:052:0910:5115:5726:4228:1731:1335:2740:4651:0657:051:00:251:02:141:03:321:04:05
OK ØST Birkerød2:098:425:0610:451:352:564:145:1910:205:593:201:491:180:33
8Lisa Börnstedt1:04:211:314:168:4814:0415:1017:2925:1229:2752:5458:261:01:011:02:301:03:411:04:21
Kungsälvs OK1:312:454:325:161:062:197:434:1523:275:322:351:291:110:40
9Martina Sundelin1:45:023:558:0816:3230:3439:2345:4952:221:00:211:14:271:34:151:40:211:42:541:44:281:45:02
OK Orion3:554:138:2414:028:496:266:337:5914:0619:486:062:331:340:34
 
 
 
D17-20 (8)4,5 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(181)2(173)3(164)4(195)5(205)6(209)7(216)8(218)9(211)10(143)11(154)12(178)13(255)Mål
 
1Josefine Lind44:042:013:336:4310:4313:2815:4318:3121:0124:1032:4537:1641:0843:2144:04
OK GORM2:011:323:104:002:452:152:482:303:098:354:313:522:130:43
2Ebba Söderlund56:442:083:305:3910:3413:4116:4521:0524:5729:1340:3843:2453:2156:0056:44
Tormestorps IF2:081:222:094:553:073:044:203:524:1611:252:469:572:390:44
3Signe Edsen57:572:183:355:2112:5316:2418:5124:4032:5337:1847:5950:5354:3557:0957:57
Nordvest OK2:181:171:467:323:312:275:498:134:2510:412:543:422:340:48
4Maja Lykke Brinch1:02:382:243:548:5817:3821:0225:3430:4834:5438:4950:1953:2059:531:01:551:02:38
FIF Hillerød Orientering2:241:305:048:403:244:325:144:063:5511:303:016:332:020:43
5Tonje Pihl1:05:202:484:477:0812:3517:0120:2526:1834:2239:2252:4856:171:01:171:04:351:05:20
OK Roskilde2:481:592:215:274:263:245:538:045:0013:263:295:003:180:45
6Rikke Rasmussen1:14:123:195:209:5317:4023:1527:5533:2938:3644:3958:361:03:181:09:101:13:141:14:12
OK Snab3:192:014:337:475:354:405:345:076:0313:574:425:524:040:58
7Anna Klingenberg1:16:482:574:2910:1920:3825:5629:5736:5743:0549:141:02:511:07:151:12:521:16:071:16:48
Faaborg OK2:571:325:5010:195:184:017:006:086:0913:374:245:373:150:41
 
Lise TermansenIkke startet
OK H.T.F.
 
 
 
D21 (21)5,7 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(189)2(138)3(132)4(130)5(139)6(148)7(205)8(208)9(214)10(211)11(165)12(178)13(184)14(199)
15(255)Mål
 
1Emma Klingenberg44:121:345:216:197:369:5113:4421:3323:0525:5428:5034:2238:3840:2342:32
Faaborg OK1:343:470:581:172:153:537:491:322:492:565:324:161:452:09
43:3744:12
1:050:35
2Jannie Hagård47:011:375:556:588:2210:5513:4622:5925:2027:1230:5736:0541:1442:5945:22
OK Pan-Kristianstad1:374:181:031:242:332:519:132:211:523:455:085:091:452:23
46:2447:01
1:020:37
3Lina Bergman48:401:376:077:038:3111:0813:5523:0925:2429:4732:1037:1742:1444:1246:45
OK Skogsfalken1:374:300:561:282:372:479:142:154:232:235:074:571:582:33
47:5548:40
1:100:45
4Moa Kjellstrand51:241:457:368:329:5212:2715:0024:4626:4829:1033:0339:0244:2746:2149:27
Centrum OK1:455:510:561:202:352:339:462:022:223:535:595:251:543:06
50:3751:24
1:100:47
5Mette Stub59:161:4112:5614:0015:4118:3421:0432:2634:2436:4639:5446:5152:4854:5357:12
PI-København1:4111:151:041:412:532:3011:221:582:223:086:575:572:052:19
58:2859:16
1:160:48
6Sofia Forsgren1:00:071:577:138:2210:4313:3919:4930:4534:2536:4440:0246:3352:3454:5857:56
OK Skogsfalken1:575:161:092:212:566:1010:563:402:193:186:316:012:242:58
59:151:00:07
1:190:52
7Astrid Thomsen1:00:552:008:199:2413:2618:1821:2633:4335:2837:4841:1047:1053:1055:0958:58
Holbæk OK2:006:191:054:024:523:0812:171:452:203:226:006:001:593:49
1:00:141:00:55
1:160:41
8Pernille Sommer1:04:262:118:5510:1812:1215:3419:5831:4134:1036:3540:4849:4556:4159:181:02:09
OK ØST Birkerød2:116:441:231:543:224:2411:432:292:254:138:576:562:372:51
1:03:351:04:26
1:260:51
9Julia Birath1:06:101:588:3510:3313:3017:1222:4433:5835:4938:0741:3750:3357:441:00:551:04:06
Stenungsunds OK1:586:371:582:573:425:3211:141:512:183:308:567:113:113:11
1:05:231:06:10
1:170:47
10Emelie Svalin1:06:321:446:598:029:3913:0816:3227:4929:4240:1645:5753:0759:211:01:191:04:31
Vänersborgs SK1:445:151:031:373:293:2411:171:5310:345:417:106:141:583:12
1:05:491:06:32
1:180:43
11Linda Martinsson1:06:342:147:259:2411:0813:4416:3027:4529:3331:4834:5542:2554:0957:401:02:34
IF Marin Väst (SAB)2:145:111:591:442:362:4611:151:482:153:077:3011:443:314:54
1:04:411:06:34
2:071:53
12Linnea Gillberg1:08:201:5212:5814:3018:1221:5925:3337:4640:2342:4246:1452:5759:531:02:431:06:07
Centrum OK1:5211:061:323:423:473:3412:132:372:193:326:436:562:503:24
1:07:311:08:20
1:240:49
13Pernille Brunste Jacobsen1:09:122:058:239:3511:4015:1218:4331:3934:2438:3943:0051:5659:381:02:521:06:32
OK ØST Birkerød2:056:181:122:053:323:3112:562:454:154:218:567:423:143:40
1:08:141:09:12
1:420:58
14Linda Westerberg1:10:401:589:0610:1511:5215:2620:2331:2333:3336:1141:3955:091:01:571:04:131:08:05
Trollhättans SOK (SAB)1:587:081:091:373:344:5711:002:102:385:2813:306:482:163:52
1:09:471:10:40
1:420:53
15Evelina Folkesson1:16:232:109:2412:5717:1321:5225:3537:1139:2243:2447:0355:211:04:301:08:091:14:20
OK Torfinn2:107:143:334:164:393:4311:362:114:023:398:189:093:396:11
1:15:411:16:23
1:210:42
16Helle Piil1:18:431:599:0610:1614:0317:1520:5233:2137:4440:5051:3059:011:09:361:12:591:16:17
Søllerød OK1:597:071:103:473:123:3712:294:233:0610:407:3110:353:233:18
1:17:481:18:43
1:310:55
17Signe Andersen Vest1:18:532:1217:3418:5021:4425:1228:4141:4744:1346:5951:191:00:391:08:111:11:471:16:39
Svendborg OK2:1215:221:162:543:283:2913:062:262:464:209:207:323:364:52
1:18:031:18:53
1:240:50
18Camilla Nilsson1:29:302:0612:5615:0817:0922:5532:2046:5649:4052:1458:511:07:081:14:441:18:491:27:08
OK Torfinn2:0610:502:122:015:469:2514:362:442:346:378:177:364:058:19
1:28:421:29:30
1:340:48
19Roser Marre Badallo1:38:462:1611:0312:2918:2525:5830:2551:4955:2059:351:07:081:16:521:28:181:32:521:36:40
Amager OK2:168:471:265:567:334:2721:243:314:157:339:4411:264:343:48
1:38:021:38:46
1:220:44
 
Amanda HallénUdgået2:129:3510:4212:2717:2320:3533:3736:01------------------------------
Trollhättans SOK (SAB)2:127:231:071:454:563:1213:022:24
1:16:181:17:04
40:170:46
Susanna ForsellIkke startet
Motala AIF OL
 
 
 
D21M (11)4,2 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(191)2(206)3(207)4(198)5(165)6(163)7(133)8(134)9(145)10(147)11(148)12(167)13(169)14(184)
15(255)Mål
 
1Aino Leijon48:321:354:506:549:3814:2621:0125:4429:1732:0233:1334:5840:3842:3546:01
Avesta OK1:353:152:042:444:486:354:433:332:451:111:455:401:573:26
47:5248:32
1:510:40
2Sara Rudh54:342:206:2910:2911:5917:1320:3725:5632:0935:0036:1938:2242:5147:4651:26
Avesta OK2:204:094:001:305:143:245:196:132:511:192:034:294:553:40
53:5254:34
2:260:42
3Elise Björnvik54:541:347:139:4811:2417:3222:3327:2831:5536:2337:5940:3945:3648:0351:34
OK Skogsfalken1:345:392:351:366:085:014:554:274:281:362:404:572:273:31
53:5854:54
2:240:56
4Carolin Håkansson56:071:587:3410:5112:2018:0821:4427:3531:2934:4436:1638:1243:4749:3752:52
OK Orion1:585:363:171:295:483:365:513:543:151:321:565:355:503:15
55:1956:07
2:270:48
5Jessika Johannesson1:03:041:506:4310:3612:2119:0523:2430:5235:3940:4942:3044:3752:1055:0559:28
OK Orion1:504:533:531:456:444:197:284:475:101:412:077:332:554:23
1:02:201:03:04
2:520:44
6Anna Myrén1:05:271:516:1911:3313:0520:1524:4332:2436:2640:2442:2745:2251:0053:211:01:48
OK Orion1:514:285:141:327:104:287:414:023:582:032:555:382:218:27
1:04:281:05:27
2:400:59
7Terese Ohlsson1:05:461:586:359:2311:1318:0022:5032:1137:0142:0744:1147:0954:2457:151:01:45
Motala AIF OL1:584:372:481:506:474:509:214:505:062:042:587:152:514:30
1:04:581:05:46
3:130:48
8Filippa Bengtsson1:20:222:037:1810:3513:2826:1131:3439:4244:1648:2851:4054:151:01:251:08:401:16:20
OK Tyringe (SAB)2:035:153:172:5312:435:238:084:344:123:122:357:107:157:40
1:19:311:20:22
3:110:51
9Lærke N.Hansen1:23:305:0113:2516:5018:4027:2541:0548:5752:3056:581:00:441:03:561:09:321:13:181:18:34
Amager OK5:018:243:251:508:4513:407:523:334:283:463:125:363:465:16
1:22:471:23:30
4:130:43
10Susanne Hagelin Bengtsson1:24:462:238:2211:4913:4423:0229:0637:0542:0747:0749:5752:291:05:281:12:461:20:13
OK Tyringe (SAB)2:235:593:271:559:186:047:595:025:002:502:3212:597:187:27
1:23:451:24:46
3:321:01
11Annelie Augustsson1:30:431:547:0313:5815:3822:1833:2341:4045:1249:1550:5855:201:18:001:21:071:26:52
OK Tyringe (SAB)1:545:096:551:406:4011:058:173:324:031:434:2222:403:075:45
1:29:491:30:43
2:570:54
 
 
 
D35K (16)3,5 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(192)2(195)3(200)4(208)5(209)6(212)7(210)8(201)9(161)10(153)11(156)12(179)13(183)14(255)
Mål
 
1Sarah Lindström39:541:264:337:5811:3712:3515:1719:0622:1529:1732:5134:4336:5438:1039:12
Ronneby OK1:263:073:253:390:582:423:493:097:023:341:522:111:161:02
39:54
0:42
2Carolina Nilsson41:161:265:207:5613:0014:1117:1920:4124:0231:3733:1735:0737:4739:1740:26
OK Kompassen1:263:542:365:041:113:083:223:217:351:401:502:401:301:09
41:16
0:50
3Rikke Kofoed45:301:564:2511:0815:0016:1419:5824:4028:0335:4337:2439:2442:2443:4644:47
OK ØST Birkerød1:562:296:433:521:143:444:423:237:401:412:003:001:221:01
45:30
0:43
4Anna Rosnäs47:122:035:028:4012:5013:5917:5522:3528:1237:0538:5640:3643:4145:1546:25
IK Stern (SAB)2:032:593:384:101:093:564:405:378:531:511:403:051:341:10
47:12
0:47
5Susanna Caleklint56:512:045:1110:4815:5017:2022:2726:5333:2844:2246:4049:0152:4254:3956:01
Karlskrona SOK2:043:075:375:021:305:074:266:3510:542:182:213:411:571:22
56:51
0:50
6Caroline Lindgård59:142:485:359:0913:3915:0427:3231:2835:2343:4249:0052:1955:4657:1958:28
FK Göingarna2:482:473:344:301:2512:283:563:558:195:183:193:271:331:09
59:14
0:46
7Pernille Buch1:05:151:4912:4523:1627:2528:3233:2237:3343:1851:0353:0759:391:02:051:03:251:04:28
OK GORM1:4910:5610:314:091:074:504:115:457:452:046:322:261:201:03
1:05:15
0:47
8Lise Thode Schiøtt1:06:055:319:2115:0320:1722:0627:0231:4139:1950:5554:5056:571:01:591:03:581:05:15
Nordvest OK5:313:505:425:141:494:564:397:3811:363:552:075:021:591:17
1:06:05
0:50
9Annika Larsson1:12:103:1016:4323:0228:5030:1734:4438:5644:5657:021:01:431:04:471:08:111:10:071:11:22
FK Göingarna3:1013:336:195:481:274:274:126:0012:064:413:043:241:561:15
1:12:10
0:48
10Hanne N Waltenburg1:12:203:469:2613:4723:2225:2530:1238:1647:2457:431:01:071:04:411:08:291:10:201:11:35
Kildeholm OK3:465:404:219:352:034:478:049:0810:193:243:343:481:511:15
1:12:20
0:45
11Anne Luukonen1:16:042:2211:3017:0524:2525:5632:3339:4546:5558:141:02:321:06:161:11:531:14:061:15:18
Hiisirasti2:229:085:357:201:316:377:127:1011:194:183:445:372:131:12
1:16:04
0:46
12Tina Thorsing Christensen2:17:265:0710:4627:2848:0049:1854:391:11:291:28:252:01:092:05:402:08:552:12:482:14:482:16:27
Faaborg OK5:075:3916:4220:321:185:2116:5016:5632:444:313:153:532:001:39
2:17:26
0:59
 
Anja Modler HedemannFejlkl.34:5448:3857:221:04:271:13:58----------1:38:00---------------1:46:581:49:151:51:20
Faaborg OK34:5413:448:447:059:3124:028:582:172:05
1:52:25
1:05
Ann-Katrin AlmqvistUdgået25:5539:3448:1655:25--------------------------------------------------
FK Göingarna25:5513:398:427:09
1:20:06
24:41
Kerstin OlvegårdUdgået1:595:1217:5227:2129:0139:1450:471:00:47------------------------------
FK Göingarna1:593:1312:409:291:4010:1311:3310:00
1:20:30
19:43
Nataliya ThellIkke startet
Eslövs FK
 
 
 
D35M (19)4,1 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(192)2(206)3(207)4(198)5(172)6(157)7(136)8(134)9(141)10(145)11(163)12(169)13(183)14(255)
Mål
 
1Lena Swartz48:161:435:087:298:4613:3917:0520:4725:1027:2028:4039:0644:3946:1347:32
OK Orion1:433:252:211:174:533:263:424:232:101:2010:265:331:341:19
48:16
0:44
2Helena Åhlin54:551:585:498:249:4615:1018:5623:1528:1933:5335:3546:5351:1253:0154:07
Helsingborgs SOK1:583:512:351:225:243:464:195:045:341:4211:184:191:491:06
54:55
0:48
3Elisabeth Assarsson55:221:455:128:109:2514:2319:0425:4930:2634:2535:3942:2947:2653:3454:38
Avesta OK1:453:272:581:154:584:416:454:373:591:146:504:576:081:04
55:2246:01
0:44*168
4Gunilla Gustafsson55:432:045:327:5811:4919:5924:2229:1433:3338:3339:5347:4051:4153:3054:49
OK Orion2:043:282:263:518:104:234:524:195:001:207:474:011:491:19
55:43
0:54
5Karin Engman55:464:099:3812:3414:1520:1823:3628:1033:5936:5339:0347:1051:0153:1954:43
OK Orion4:095:292:561:416:033:184:345:492:542:108:073:512:181:24
55:46
1:03
6Semona Nilsson1:03:011:546:459:2911:1617:0026:5833:3041:1343:3746:1153:5057:551:00:361:02:21
OK Orion1:544:512:441:475:449:586:327:432:242:347:394:052:411:45
1:03:01
0:40
7Signe Hanghøj1:03:076:549:5512:2518:4223:4127:0531:1735:3543:2044:5250:4859:031:01:021:02:22
Ballerup OK6:543:012:306:174:593:244:124:187:451:325:568:151:591:20
1:03:07
0:45
8Annica Rosengren1:04:312:326:2812:4715:5825:4129:1340:2847:1249:4451:5858:081:01:091:02:441:04:01
OK Orion2:323:566:193:119:433:3211:156:442:322:146:103:011:351:17
1:04:31
0:30
9Hanna Ullman1:12:076:3412:3315:1517:1623:3729:1234:1740:0946:0047:571:00:291:06:511:09:571:11:21
Skåneslättens OL6:345:592:422:016:215:355:055:525:511:5712:326:223:061:24
1:12:07
0:46
10Marika Elverlind1:14:066:1211:4313:5815:4022:1325:4230:2138:2349:0650:5358:251:04:421:12:071:13:19
OK Tranan6:125:312:151:426:333:294:398:0210:431:477:326:177:251:12
1:14:06
0:47
11Anki Haraldsson1:24:494:1811:5315:5317:5026:2632:3740:0249:0655:4758:421:12:151:17:551:20:241:23:54
Stigmännen Karlshamns OK4:187:354:001:578:366:117:259:046:412:5513:335:402:293:30
1:24:49
0:55
12Danja Lykke Kristensen1:35:412:407:5711:4113:3620:1525:4635:5947:3253:3355:081:15:531:31:131:33:121:34:52
Amager OK2:405:173:441:556:395:3110:1311:336:011:3520:4515:201:591:40
1:35:41
0:49
13Lena Olsson1:46:489:0321:4131:2633:0139:4254:341:00:251:11:031:18:121:20:441:34:111:39:561:42:201:45:53
Stigmännen Karlshamns OK9:0312:389:451:356:4114:525:5110:387:092:3213:275:452:243:33
1:46:48
0:55
14Katarina Sundelin1:53:255:2030:5634:4539:3146:3052:541:09:491:15:251:20:311:24:021:42:191:49:031:51:171:52:45
OK Orion5:2025:363:494:466:596:2416:555:365:063:3118:176:442:141:28
1:53:2558:51
0:40*132
15Annika Myrén1:59:2824:2732:1036:1938:1646:5353:461:01:211:14:361:20:031:25:011:40:451:52:421:55:371:57:51
OK Orion24:277:434:091:578:376:537:3513:155:274:5815:4411:572:552:14
1:59:28
1:37
 
Anneli ThomassonFejlkl.9:2418:5821:3325:4533:5239:2753:01------------------------------1:23:48
FK Göingarna9:249:342:354:128:075:3513:3430:47
1:25:291:22:04
1:41*182
Heidi Olander PetersenFejlkl.2:387:199:4115:2623:4829:0143:321:02:121:05:411:14:53---------------1:50:53
Amager OK2:384:412:225:458:225:1314:3118:403:299:1236:00
1:51:44
0:51
Karen Torp-LupnaavUdgået12:47---------------17:2223:00--------------------27:12-----35:2037:07
Herlufsholm OK12:474:355:384:128:081:47
38:08
1:01
Minna SeirUdgået2:4514:5217:5219:3337:22-----------------------------------1:02:031:03:44
Helsingør SOK2:4512:073:001:4117:4924:411:41
1:04:43
0:59
 
 
 
D40 (19)4,5 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(181)2(173)3(164)4(195)5(205)6(209)7(216)8(218)9(211)10(143)11(154)12(178)13(255)Mål
 
1Jenny Håkansson48:162:143:325:209:5912:4715:1319:3222:2727:5237:2841:1044:5847:4248:16
OK Orion2:141:181:484:392:482:264:192:555:259:363:423:482:440:34
2Anna Korall49:352:243:416:1110:2913:5816:4920:2927:0730:3539:2042:2346:1748:5049:35
Motala AIF OL2:241:172:304:183:292:513:406:383:288:453:033:542:330:45
3Lotta Haraldsson54:392:274:247:0212:5016:1321:5126:3229:2533:4644:3347:2951:2054:0054:39
Motala AIF OL2:271:572:385:483:235:384:412:534:2110:472:563:512:400:39
4Eva Palm59:462:353:505:5914:5417:5121:2526:0032:1736:2747:2850:5956:0158:5559:46
Västerås SOK2:351:152:098:552:573:344:356:174:1011:013:315:022:540:51
5Kersti Kärner59:532:374:186:5112:2315:4520:0226:3529:2633:4947:2852:0156:2759:0959:53
Allerød OK2:371:412:335:323:224:176:332:514:2313:394:334:262:420:44
2:06
*189
6Dorthe Skovlyst1:00:402:173:428:4313:5716:5619:2623:0933:2436:5746:0153:0757:2159:531:00:40
FIF Hillerød Orientering2:171:255:015:142:592:303:4310:153:339:047:064:142:320:47
7Anna Nygård1:01:112:584:217:0814:5019:5023:4629:5433:0538:2149:4953:1857:301:00:221:01:11
Västerås SOK2:581:232:477:425:003:566:083:115:1611:283:294:122:520:49
8Anna Ericsson1:05:112:454:076:3012:2817:1821:0126:4830:3036:3451:4455:461:00:551:04:201:05:11
Ronneby OK2:451:222:235:584:503:435:473:426:0415:104:025:093:250:51
9Diana Cederberg1:16:592:564:438:1116:0121:1025:4334:1840:3946:401:02:541:06:221:13:121:16:091:16:59
Ballerup OK2:561:473:287:505:094:338:356:216:0116:143:286:502:570:50
10Henriette Hansen1:19:342:525:499:0915:5822:0927:5241:4344:5649:321:04:511:09:431:15:221:18:521:19:34
Herlufsholm OK2:522:573:206:496:115:4313:513:134:3615:194:525:393:300:42
11Rikke Brandt Jespersen1:38:103:175:339:3419:3724:5932:5641:2453:491:00:521:16:441:25:131:33:101:37:141:38:10
Odense OK3:172:164:0110:035:227:578:2812:257:0315:528:297:574:040:56
12Karin Johansson1:43:473:325:569:4227:2832:5743:3351:3556:151:05:351:21:081:30:461:39:281:42:461:43:47
FK Göingarna3:322:243:4617:465:2910:368:024:409:2015:339:388:423:181:01
13Berit Ahlmann1:46:513:406:5011:2920:1926:3133:4242:4251:311:06:521:25:041:33:301:41:261:45:471:46:51
OK Sorø3:403:104:398:506:127:119:008:4915:2118:128:267:564:211:04
14Mette Uhre Lang1:51:213:425:5210:0318:5924:4838:0546:4357:141:10:151:27:341:38:491:46:331:50:211:51:21
Amager OK3:422:104:118:565:4913:178:3810:3113:0117:1911:157:443:481:00
15Karina Randrup Nielsen2:01:087:1210:1620:0532:1540:3947:5156:371:07:191:20:401:39:091:47:231:55:352:00:062:01:08
Holbæk OK7:123:049:4912:108:247:128:4610:4213:2118:298:148:124:311:02
 
Malena AhlströmFejlkl.2:364:378:3214:1218:3422:3127:0930:3835:04-----47:0451:3954:2655:18
Västerås SOK2:362:013:555:404:223:574:383:294:2612:004:352:470:52
Ana Magdalena ChiritaUdgået3:576:1910:2219:5527:0737:4846:27------------------------------1:31:18
FSK Orientering3:572:224:039:337:1210:418:3944:51
Gitte R. ChristoffersenIkke startet
Svendborg OK
Camilla SelinIkke startet
FK Göingarna
 
 
 
D45 (15)4,3 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(187)2(162)3(160)4(165)5(206)6(208)7(212)8(217)9(210)10(175)11(154)12(168)13(184)14(255)
Mål
 
1Hanne Fogh48:142:065:487:439:5116:3720:2824:4426:0429:1035:2139:3842:0645:3847:34
OK Sorø2:063:421:552:086:463:514:161:203:066:114:172:283:321:56
48:14
0:40
2Louise Axelsson1:07:072:145:417:5411:5220:3824:1430:2231:1036:1543:1752:521:00:061:03:591:06:20
FK Göingarna2:143:272:133:588:463:366:080:485:057:029:357:143:532:21
1:07:07
0:47
3Christina Olsson1:09:172:257:5511:0615:3922:4427:4034:1435:3739:3748:1254:4659:231:05:551:08:25
Skåneslättens OL2:255:303:114:337:054:566:341:234:008:356:344:376:322:30
1:09:17
0:52
4Anna-Karin Lövgren1:11:462:317:2410:0014:0025:5434:2839:5240:4044:5452:5459:161:03:091:08:171:10:51
Avesta OK2:314:532:364:0011:548:345:240:484:148:006:223:535:082:34
1:11:46
0:55
5Anna Hall1:13:252:198:0411:1317:5125:3030:2336:2537:1941:2751:0059:001:06:231:10:141:12:36
Västerås SOK2:195:453:096:387:394:536:020:544:089:338:007:233:512:22
1:13:25
0:49
6Tanja Dalheimer1:21:202:529:1212:2418:4730:1036:2244:0945:4452:421:01:491:07:341:13:041:17:351:20:34
IK Vikings OK2:526:203:126:2311:236:127:471:356:589:075:455:304:312:59
1:21:201:20:37
0:46*255
7Martina Karlsson1:21:502:066:098:2014:2321:5032:2343:0043:4147:441:00:221:11:361:14:341:18:411:20:58
OK Vilse 872:064:032:116:037:2710:3310:370:414:0312:3811:142:584:072:17
1:21:50
0:52
8Catarina Larsson1:28:102:277:4311:5119:2827:0331:5139:0240:2146:0355:341:10:151:19:361:24:471:27:11
Västerås SOK2:275:164:087:377:354:487:111:195:429:3114:419:215:112:24
1:28:10
0:59
9Camilla Älvegran1:31:572:569:3512:5724:1031:4636:1843:0444:1350:0659:271:14:081:23:261:28:501:31:07
Västerås SOK2:566:393:2211:137:364:326:461:095:539:2114:419:185:242:17
1:31:57
0:50
10Lykke Berg1:39:572:428:1913:3128:4338:3348:0754:2256:381:04:381:16:381:24:121:29:051:35:511:39:06
Herlufsholm OK2:425:375:1215:129:509:346:152:168:0012:007:344:536:463:15
1:39:57
0:51
11Petra Korall1:42:052:1420:4223:2127:0533:4049:4455:171:00:051:04:461:12:461:23:501:32:541:39:241:41:28
Motala AIF OL2:1418:282:393:446:3516:045:334:484:418:0011:049:046:302:04
1:42:05
0:37
12Maiken Andersen2:17:544:0911:4016:4925:5242:4652:011:01:281:03:231:11:191:28:351:40:562:02:582:11:382:16:03
Ballerup OK4:097:315:099:0316:549:159:271:557:5617:1612:2122:028:404:25
2:17:54
1:51
 
Josefine AlbinssonIkke startet
OK Skogsfalken
Jessica HallrosIkke startet
Motala AIF OL
Cecilia BrattIkke startet
OK Orion
 
 
 
D50 (27)3,9 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(190)2(164)3(177)4(195)5(203)6(214)7(212)8(210)9(201)10(173)11(168)12(169)13(197)14(255)
Mål
 
1Christina Smedberg39:502:155:267:359:5012:5019:3721:2424:0528:2732:4835:0735:5738:0539:08
OK Skogsfalken2:153:112:092:153:006:471:472:414:224:212:190:502:081:03
39:50
0:42
2Ingrid Johansson50:542:207:109:5812:5616:5022:1024:2427:5733:1140:3844:2345:5848:5250:04
Laholms IF OK2:204:502:482:583:545:202:143:335:147:273:451:352:541:12
50:54
0:50
3Annette Bonde52:062:216:228:4812:0117:0922:1924:1228:5935:1242:0544:4946:5449:5651:17
Ballerup OK2:214:012:263:135:085:101:534:476:136:532:442:053:021:21
52:06
0:49
4Bitte Bengtsson54:032:376:599:4413:0917:2224:4526:5135:3139:0744:5047:2848:4251:5653:14
FK Åsen2:374:222:453:254:137:232:068:403:365:432:381:143:141:18
54:03
0:49
5Suzy Larsson56:592:418:0411:3915:0019:2425:0528:0233:0837:3644:2649:2251:3854:4056:06
OK Skogshjortarna2:415:233:353:214:245:412:575:064:286:504:562:163:021:26
56:59
0:53
6Lena Söderlund57:282:478:0611:5115:0223:0128:3631:0935:5240:1246:4750:0351:2654:5056:34
Tormestorps IF2:475:193:453:117:595:352:334:434:206:353:161:233:241:44
57:28
0:54
7Maria Bergstrand58:282:347:0910:1213:3924:3428:4931:2935:3040:0446:0551:4552:4756:0457:31
Motala AIF OL2:344:353:033:2710:554:152:404:014:346:015:401:023:171:27
58:28
0:57
8Cecilia Lingerud59:202:437:1111:0514:3121:3027:2130:0634:1038:3845:5553:0053:5857:1358:31
OK Skogsfalken2:434:283:543:266:595:512:454:044:287:177:050:583:151:18
59:20
0:49
9Ingela Andersson1:05:022:2319:0323:0427:1831:4338:1140:1044:0347:3954:2757:5059:211:02:281:04:10
Lunds OK2:2316:404:014:144:256:281:593:533:366:483:231:313:071:42
1:05:02
0:52
10Helena Johansson1:08:372:347:0911:1415:1119:3430:0631:4144:3651:0058:041:01:211:02:431:06:061:07:44
OK Gisle (SAB)2:344:354:053:574:2310:321:3512:556:247:043:171:223:231:38
1:08:37
0:53
11Kerstin Arnesson1:16:442:527:5311:2415:1021:5438:2442:1346:3351:0558:501:08:011:09:291:13:251:15:29
OK Skogsfalken2:525:013:313:466:4416:303:494:204:327:459:111:283:562:04
1:16:44
1:15
12Anita Lunding1:18:562:599:3313:2117:1327:4336:3841:2746:3051:191:00:571:11:161:12:191:16:131:18:04
Svendborg OK2:596:343:483:5210:308:554:495:034:499:3810:191:033:541:51
1:18:56
0:52
13Hanne Ljungberg1:28:324:0511:0716:0625:3536:5743:5746:5752:411:00:541:09:431:19:531:21:571:26:031:27:46
OK Syd4:057:024:599:2911:227:003:005:448:138:4910:102:044:061:43
1:28:32
0:46
14Anette Binder Larsen1:28:393:339:0113:4619:1025:3242:4445:0753:121:03:211:10:581:19:081:20:591:25:311:27:49
Holbæk OK3:335:284:455:246:2217:122:238:0510:097:378:101:514:322:18
1:28:39
0:50
15Rie Moos Villumsen1:30:563:3211:0718:0323:1629:3445:0149:5554:571:09:551:19:271:22:541:24:241:28:011:30:11
OK Snab3:327:356:565:136:1815:274:545:0214:589:323:271:303:372:10
1:30:56
0:45
16Jane Britt Dalsgaard1:31:513:3511:3817:3526:1235:2644:4251:5259:231:06:421:16:141:20:181:22:041:27:491:30:09
OK ØST Birkerød3:358:035:578:379:149:167:107:317:199:324:041:465:452:20
1:31:51
1:42
17Ethna Cavanagh1:40:394:1110:4615:4433:3340:0248:3653:0159:351:10:071:22:061:28:311:30:221:35:501:38:29
Faaborg OK4:116:354:5817:496:298:344:256:3410:3211:596:251:515:282:39
1:40:39
2:10
18Lisbet Hansen1:42:083:2912:2117:2622:3246:3457:021:02:561:08:311:16:361:26:461:31:501:34:141:39:131:41:16
FSK Orientering3:298:525:055:0624:0210:285:545:358:0510:105:042:244:592:03
1:42:08
0:52
19Anne Willerup1:51:173:0518:1221:5726:3458:251:06:191:09:421:14:421:19:191:38:311:42:201:44:181:48:491:50:29
Holbæk OK3:0515:073:454:3731:517:543:235:004:3719:123:491:584:311:40
1:51:17
0:48
 
Karen Lise BøghFejlkl.3:5815:5522:2828:1737:0349:3752:32-----1:03:221:13:461:25:541:27:071:36:531:38:51
Faaborg OK3:5811:576:335:498:4612:342:5510:5010:2412:081:139:461:58
1:39:441:19:39
0:53*169
Helle M. FrederiksenFejlkl.4:5711:5216:1922:5453:001:05:021:13:231:20:541:28:571:37:43-----1:41:231:52:491:54:22
Ballerup OK4:576:554:276:3530:0612:028:217:318:038:463:4011:261:33
1:55:0815:111:47:16
0:46*176*179
Bente H. RingiveUdgået3:0325:1330:0134:5643:2352:1256:011:02:351:09:54--------------------1:48:05
OK GORM3:0322:104:484:558:278:493:496:347:1938:11
1:48:59
0:54
Lone JørgensenUdgået5:1521:4228:5337:5248:101:02:371:05:531:19:281:27:39--------------------1:50:18
Herlufsholm OK5:1516:277:118:5910:1814:273:1613:358:1122:39
1:52:25
2:07
Katrine HolstUdgået4:1335:5543:0149:1858:221:11:021:15:431:27:401:41:13-------------------------
FSK Orientering4:1331:427:066:179:0412:404:4111:5713:33
1:56:49
15:36
Bente PihlUdgået3:1810:4715:2822:45--------------------------------------------------
OK Roskilde3:187:294:417:17
Hanne Møller JensenUdgået2:599:4713:4530:03--------------------------------------------------
OK Roskilde2:596:483:5816:18
Naja SørensenUdgået4:0514:0718:3123:0755:461:05:25----------------------------------------
OK Skærmen Værløse4:0510:024:244:3632:399:39
 
 
 
D50M (18)3,7 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(193)2(165)3(177)4(175)5(163)6(157)7(136)8(134)9(141)10(146)11(148)12(166)13(178)14(255)
Mål
 
1Anne Marie Topp1:06:103:236:5011:4414:3220:0723:2228:2834:2838:2242:1644:5558:391:01:411:05:08
OK ØST Birkerød3:233:274:542:485:353:155:066:003:543:542:3913:443:023:27
1:06:1048:31
1:02*156
2Annika Hallén1:07:012:428:5311:5715:3621:1724:2932:2742:2446:0050:1653:3358:551:02:121:06:14
Trollhättans SOK (SAB)2:426:113:043:395:413:127:589:573:364:163:175:223:174:02
1:07:01
0:47
3Elise Johannesson1:11:313:129:0317:2421:3027:1030:0535:0741:1946:0250:3053:161:03:561:07:041:10:37
Trollhättans SOK (SAB)3:125:518:214:065:402:555:026:124:434:282:4610:403:083:33
1:11:31
0:54
4Catharina Carlsson1:15:143:257:5411:2315:0920:1823:4130:5440:4044:0848:1052:371:00:521:09:441:13:50
Trollhättans SOK (SAB)3:254:293:293:465:093:237:139:463:284:024:278:158:524:06
1:15:14
1:24
5EvaMarie Andersson1:20:403:5214:4817:5424:3830:4834:3441:4053:0756:331:01:011:05:171:10:311:14:431:19:36
FK Boken3:5210:563:066:446:103:467:0611:273:264:284:165:144:124:53
1:20:40
1:04
6Lena Olsson1:20:484:218:3112:4917:3724:2129:3437:2045:5550:0158:591:02:451:10:241:15:001:19:48
OK Orion4:214:104:184:486:445:137:468:354:068:583:467:394:364:48
1:20:48
1:00
7Heidi Nielsen1:27:084:3710:3814:4220:0426:4830:2840:5453:2658:051:04:381:08:491:13:431:19:351:26:11
Amager OK4:376:014:045:226:443:4010:2612:324:396:334:114:545:526:36
1:27:08
0:57
8Titti Elmquist Nygren1:29:205:2511:3215:5021:1129:5134:1142:0050:4555:291:00:351:05:491:18:401:22:421:28:04
FK Boken5:256:074:185:218:404:207:498:454:445:065:1412:514:025:22
1:29:20
1:16
9Ranghild Schultz1:29:277:1413:2518:4323:4330:3534:1041:1054:5358:411:08:251:16:251:21:021:24:291:28:18
OK Gisle (SAB)7:146:115:185:006:523:357:0013:433:489:448:004:373:273:49
1:29:27
1:09
10Susan Houmark Stub1:32:353:0329:4732:5737:0942:1746:4654:441:02:571:06:411:11:221:15:141:20:461:26:261:31:37
PI-København3:0326:443:104:125:084:297:588:133:444:413:525:325:405:11
1:32:35
0:58
11Irene Bengtsson1:55:563:2324:4729:5433:5838:4542:1852:3259:351:03:111:15:481:31:161:46:211:50:171:54:49
OK Kompassen3:2321:245:074:044:473:3310:147:033:3612:3715:2815:053:564:32
1:55:56
1:07
 
Sölvi BjörsvikFejlkl.3:048:5012:1316:2922:5226:3533:3448:0852:32-----1:04:381:18:181:22:111:26:35
FK Göingarna3:045:463:234:166:233:436:5914:344:2412:0613:403:534:24
1:27:3857:59
1:03*145
Tove E JuhlFejlkl.4:3320:5025:2029:4539:1542:371:06:571:15:541:24:401:56:092:01:082:13:42-----2:24:38
OK H.T.F.4:3316:174:304:259:303:2224:208:578:4631:294:5912:3410:56
2:26:02
1:24
Evy ÖsterbladUdgået3:22-----------------------------------------------------------------
FK Boken3:22
27:38
24:16
Karin LindqvistUdgået4:0114:13-----34:12--------------------------------------------------
Växjö OK4:0110:1219:59
46:11
11:59
Ingelise BadenUdgået3:24--------------------1:06:05----------------------------------------
OK H.T.F.3:241:02:41
1:17:41
11:36
Vivi HansenUdgået3:1526:0638:3542:4352:5056:291:07:08--------------------1:29:52-----1:39:30
OK Skærmen Værløse3:1522:5112:294:0810:073:3910:3922:449:38
1:40:23
0:53
Elke MyrhedeUdgået4:219:2131:40-------------------------------------------------------
Motala AIF OL4:215:0022:19
 
 
 
D55 (31)3,0 km 0 Hm12 K
PlNavnTid
1(181)2(173)3(170)4(137)5(132)6(142)7(149)8(162)9(154)10(178)11(197)12(255)Mål
 
1Kerstin Tjernlund37:492:474:276:2511:3913:0716:1818:0721:1824:2031:5935:3336:5737:49
OK Vilse 872:471:401:585:141:283:111:493:113:027:393:341:240:52
2:14
*189
2Jannike Wåhlberg38:282:384:046:1712:1714:0017:2219:1522:4726:3332:1935:5637:3638:28
OK Kåre2:381:262:136:001:433:221:533:323:465:463:371:400:52
3Christina Birath39:512:264:055:5911:0312:2819:5221:4226:0229:3234:1438:0639:1039:51
Stenungsunds OK2:261:391:545:041:257:241:504:203:304:423:521:040:41
4Mari-Louise Lundgren40:383:114:506:4912:0713:3617:2420:4524:0229:4834:3938:1139:5040:38
Stora Tuna OK3:111:391:595:181:293:483:213:175:464:513:321:390:48
2:11
*189
5Tina Hagård44:213:115:207:2914:1315:5920:1722:2326:3430:4938:3242:0843:3644:21
Rävetofta OK3:112:092:096:441:464:182:064:114:157:433:361:280:45
2:38
*189
6Siri Klausen44:423:034:487:1414:1116:2121:5525:0930:1233:5738:4342:1243:4644:42
Ballerup OK3:031:452:266:572:105:343:145:033:454:463:291:340:56
2:32
*189
7Marianne Thorsson45:153:295:077:2014:3416:2620:4123:0726:4331:1637:0742:5344:2045:15
IK Trenne3:291:382:137:141:524:152:263:364:335:515:461:270:55
8Carina Berger-Svensson47:392:554:276:2512:0013:4621:5627:4431:2336:1442:0145:2446:4847:39
Motala AIF OL2:551:321:585:351:468:105:483:394:515:473:231:240:51
9Tove Sonne Andersen48:302:514:316:5315:0516:4319:0320:3430:2835:3141:4446:0047:3848:30
OK ØST Birkerød2:511:402:228:121:382:201:319:545:036:134:161:380:52
38:30
*166
9Gudrun Wegeland48:302:494:246:2116:3218:2621:3223:4728:0937:2342:4546:2547:4148:30
OK Nolaskogsarna2:491:351:5710:111:543:062:154:229:145:223:401:160:49
11Ann-Christine Nero-Forsman49:432:303:519:4615:4717:2320:4922:4325:5137:5144:3847:3348:5349:43
Ronneby OK2:301:215:556:011:363:261:543:0812:006:472:551:200:50
12Birgit Hansson51:072:554:366:5013:0514:4626:5928:5732:4137:4745:5348:4750:1651:07
Herrestads AIF2:551:412:146:151:4112:131:583:445:068:062:541:290:51
13Charlotte Grauert51:303:105:418:3917:3419:3322:2824:3527:5737:1544:2649:0550:3851:30
Ballerup OK3:102:312:588:551:592:552:073:229:187:114:391:330:52
14Susanne Lüscher51:484:035:377:4715:4717:3623:1526:3035:0938:4345:1649:1350:5651:48
OLK Argus4:031:342:108:001:495:393:158:393:346:333:571:430:52
15Christina Segerslätt52:042:474:349:1020:4122:0829:5931:5537:3841:0945:5249:4951:0952:04
Skåneslättens OL2:471:474:3611:311:277:511:565:433:314:433:571:200:55
16Lise Nielsen52:123:415:458:3017:0918:5923:2425:5932:3238:1244:4449:1651:0652:12
OK H.T.F.3:412:042:458:391:504:252:356:335:406:324:321:501:06
17Marie Malmberg53:412:574:257:4722:4524:1529:0331:0934:1538:0047:4151:0552:4953:41
Kvarnsvedens OK2:571:283:2214:581:304:482:063:063:459:413:241:440:52
18Eva Emanuelsson54:243:095:107:5319:4622:2226:5429:1135:0140:2447:1751:5153:3254:24
Helsingborgs SOK3:092:012:4311:532:364:322:175:505:236:534:341:410:52
19Ann Öhlin58:324:006:449:5818:2821:4829:5433:4338:4744:2751:4356:0257:3758:32
Stigmännen Karlshamns OK4:002:443:148:303:208:063:495:045:407:164:191:350:55
20Eva Wildmark59:113:455:438:2816:5418:4626:1828:1138:5443:5351:1156:1258:1059:11
FK Boken (SAB)3:451:582:458:261:527:321:5310:434:597:185:011:581:01
24:20
*149
21Lena From1:00:142:434:096:1513:3215:1828:2830:1943:0049:2555:1858:1859:311:00:14
IK Stern (SAB)2:431:262:067:171:4613:101:5112:416:255:533:001:130:43
22Ingrid Roos1:02:163:426:1010:1326:5129:0733:3436:1742:2848:2354:3559:241:01:121:02:16
Motala AIF OL3:422:284:0316:382:164:272:436:115:556:124:491:481:04
23Gunilla Holmberg1:05:384:357:3710:2828:1831:1735:1038:1242:4348:3857:251:02:341:04:461:05:38
Herrestads AIF4:353:022:5117:502:593:533:024:315:558:475:092:120:52
23Christel Nilsson1:05:383:585:589:0917:0919:2525:4828:1733:3050:1457:201:02:271:04:331:05:38
Haninge SOK3:582:003:118:002:166:232:295:1316:447:065:072:061:05
25Hanne Pedersen1:07:464:187:4112:0121:2625:0329:2134:0140:0146:3658:351:04:031:06:281:07:46
OK Roskilde4:183:234:209:253:374:184:406:006:3511:595:282:251:18
26Ellen Kühn Jensen1:08:245:117:4612:0423:1025:5230:4037:3942:3350:0459:581:05:221:07:181:08:24
Ballerup OK5:112:354:1811:062:424:486:594:547:319:545:241:561:06
27Annette Færing1:10:113:556:4210:5520:5223:5830:5236:0741:3446:141:02:001:07:241:09:091:10:11
Svendborg OK3:552:474:139:573:066:545:155:274:4015:465:241:451:02
28Hanne Vest1:20:303:516:479:3419:2236:4140:1343:0954:481:02:331:10:251:17:501:19:321:20:30
Svendborg OK3:512:562:479:4817:193:322:5611:397:457:527:251:420:58
29Helle Kowsky1:32:083:085:2312:4124:4429:2852:3857:391:09:101:13:311:23:231:29:041:31:051:32:08
Viking Atletik3:082:157:1812:034:4423:105:0111:314:219:525:412:011:03
 
Lena OlssonFejlkl.2:364:066:2017:1018:35-----22:0727:2230:4136:2440:1141:3842:28
Skåneslättens OL2:361:302:1410:501:253:325:153:195:433:471:270:50
Kirsten LindemannUdgået-----36:2638:4851:3858:09-----1:16:01-------------------------
OK Roskilde36:262:2212:506:3117:52
4:32
*187
 
 
 
D60 (19)3,0 km 0 Hm12 K
PlNavnTid
1(181)2(173)3(170)4(137)5(132)6(142)7(149)8(162)9(154)10(178)11(197)12(255)Mål
 
1Annika Frantz40:513:064:476:5012:3414:2419:5821:5825:1229:1134:4338:4340:0540:51
Stigmännen Karlshamns OK3:061:412:035:441:505:342:003:143:595:324:001:220:46
2:14
*189
2Ina Lindeberg42:002:123:315:1112:0113:3915:3917:2021:0532:0336:4640:0341:1142:00
Skåneslättens OL2:121:191:406:501:382:001:413:4510:584:433:171:080:49
3Eva Tykesson43:282:274:287:0413:0314:3517:2119:3523:5927:1437:4641:2042:4543:28
Rävetofta OK2:272:012:365:591:322:462:144:243:1510:323:341:250:43
4Kirsten Elisabet Andersen44:422:504:477:1113:3916:3119:1121:2224:3932:4938:2142:3343:5244:42
Karup OK2:501:572:246:282:522:402:113:178:105:324:121:190:50
5Ingrid E Ström44:572:544:578:2514:1416:4019:0921:2526:4734:5239:1942:3944:0944:57
Ronneby OK2:542:033:285:492:262:292:165:228:054:273:201:300:48
6Lene Jensen45:182:564:296:3312:3014:3819:5621:4926:5429:4534:5943:2144:3045:18
Helsingør SOK2:561:332:045:572:085:181:535:052:515:148:221:090:48
7Lena Fröberg46:322:464:4211:1017:1918:5321:1323:2828:4236:4941:0844:2345:4146:32
Tjalve IF2:461:566:286:091:342:202:155:148:074:193:151:180:51
2:15
*189
8Gunilla Hogedal52:123:205:077:2318:4421:1527:2430:0934:5639:0444:5649:0651:0152:12
Vänersborgs SK3:201:472:1611:212:316:092:454:474:085:524:101:551:11
51:02
*255
9Stina Gunnarsson57:364:156:5611:1920:1022:3326:2529:4033:4340:2349:3254:3056:2657:36
Härlövs IF4:152:414:238:512:233:523:154:036:409:094:581:561:10
10Arja Ingvarsson59:333:555:5313:1024:3726:4129:4131:5235:4642:2651:2056:2058:2459:33
OK Vilse 873:551:587:1711:272:043:002:113:546:408:545:002:041:09
11Tanja-Birgit Söderström1:00:313:215:1910:1918:3820:3224:5627:4436:3441:4953:2157:2559:301:00:31
Sala OK3:211:585:008:191:544:242:488:505:1511:324:042:051:01
12Agneta Hasselkvist1:02:383:575:568:5417:0219:3724:1233:3741:1445:5653:4659:371:01:341:02:38
OK Milan3:571:592:588:082:354:359:257:374:427:505:511:571:04
2:52
*189
13Anne Bülow-Olsen1:10:493:338:0411:1622:3226:0729:5743:3049:0755:071:03:441:08:001:09:511:10:49
Lyngby OK3:334:313:1211:163:353:5013:335:376:008:374:161:510:58
14Marie Svernestam1:21:454:156:369:5622:1424:5241:0844:0454:071:01:171:08:391:17:211:19:531:21:45
Linköpings OK4:152:213:2012:182:3816:162:5610:037:107:228:422:321:52
15Liselotte Andersen1:27:394:077:1011:5724:1427:3933:4237:0955:591:10:371:19:081:24:201:26:161:27:39
Ballerup OK4:073:034:4712:173:256:033:2718:5014:388:315:121:561:23
25:55
*133
16Cath Dawson1:35:465:197:2910:1632:3034:5544:3347:5454:301:17:231:26:061:32:291:34:341:35:46
Gafanhori5:192:102:4722:142:259:383:216:3622:538:436:232:051:12
 
Ulla EngelbyFejlkl.3:014:557:2216:5018:33-----29:1334:4138:2744:0247:3748:5849:44
OK Pan-Kristianstad3:011:542:279:281:4310:405:283:465:353:351:210:46
2:18
*189
Anne KellerFejlkl.4:217:0818:0027:5631:1341:1745:2950:231:20:21----------1:36:581:38:31
Amager OK4:212:4710:529:563:1710:044:124:5429:5816:371:33
Britt MohlinUdgået4:1511:04---------------------------------------------1:00:501:01:48
IK Stern (SAB)4:156:4949:460:58
 
 
 
D65 (35)2,9 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(188)2(161)3(137)4(138)5(149)6(170)7(156)8(166)9(169)10(178)11(255)Mål
 
1Margaretha Svensson35:023:207:5312:3814:0116:2620:2726:3827:5130:2431:2334:1035:02
OK Vilse 873:204:334:451:232:254:016:111:132:330:592:470:52
2Maria Nordwall36:062:186:2214:3515:5818:1722:4027:5929:1731:4232:4335:1636:06
OK Kolmården2:184:048:131:232:194:235:191:182:251:012:330:50
3Britt Linnea Eriksson38:412:196:4213:0814:5016:5822:2328:1430:0534:1335:1437:4938:41
Sala OK2:194:236:261:422:085:255:511:514:081:012:350:52
4Britt-Marie Magnusson39:502:439:0213:1414:3318:2022:3731:0333:0135:1536:2339:0039:50
Laholms IF OK2:436:194:121:193:474:178:261:582:141:082:370:50
5Lena Söderberg42:172:219:0117:5019:1121:2625:3934:1735:1637:3438:4041:3242:17
OK Skogsfalken2:216:408:491:212:154:138:380:592:181:062:520:45
6Gunnel Månsson42:257:4813:5218:4520:0522:3026:3133:1634:4737:1738:1841:2742:25
OK Vilse 877:486:044:531:202:254:016:451:312:301:013:090:58
7Lisbeth Karlsson46:512:448:0113:0914:4017:1525:3136:5038:1841:2042:3945:5646:51
Vaggeryds SOK (SAB)2:445:175:081:312:358:1611:191:283:021:193:170:55
8Ulla Britt Ordasi47:073:488:5514:1215:3320:5730:4037:3739:1241:2842:4646:1247:07
Kungälvs OK (SAB)3:485:075:171:215:249:436:571:352:161:183:260:55
9Lisbeth Damsgaard48:582:549:0916:5818:1720:3924:5032:0033:1742:0643:1847:5348:58
Søllerød OK2:546:157:491:192:224:117:101:178:491:124:351:05
10Åsa Ståhl50:553:0213:3618:5825:5028:2732:5540:1441:4144:5946:3350:0050:55
Hjärnarps OL3:0210:345:226:522:374:287:191:273:181:343:270:55
11Karin Persson51:573:4910:2016:1718:0621:5129:2539:0442:4645:1947:0550:5251:57
OK Tyringe (SAB)3:496:315:571:493:457:349:393:422:331:463:471:05
12Ulla Hooge52:106:2418:0424:0825:2928:5737:1343:3644:4947:3648:3551:2952:10
OK Skærmen Værløse6:2411:406:041:213:288:166:231:132:470:592:540:41
13Asta Terkelsen52:503:1510:1018:4220:3023:5132:1042:2143:5147:1048:3951:5352:50
OK GORM3:156:558:321:483:218:1910:111:303:191:293:140:57
14Vivianne Holgersson57:223:2614:3720:1721:4824:5737:1347:4449:0851:4353:0456:2657:2211:43
OK Måsen3:2611:115:401:313:0912:1610:311:242:351:213:220:56*163
15Ingrid Salomonsson58:473:409:5316:0719:3122:4936:1945:3147:2551:1153:5257:4458:47
Skåneslättens OL3:406:136:143:243:1813:309:121:543:462:413:521:03
16Lena Jönsson59:183:1920:0526:1027:5531:1636:3248:1949:5752:5654:0958:0059:18
Laholms IF OK3:1916:466:051:453:215:1611:471:382:591:133:511:18
17Sonja Hammar1:00:583:4712:3418:5420:5724:3035:2444:0046:2752:3154:4659:281:00:58
OK Kompassen3:478:476:202:033:3310:548:362:276:042:154:421:30
18Ane Veierskov1:05:117:0418:1125:0626:4230:0336:2654:1355:4059:201:00:361:04:121:05:11
OK Roskilde7:0411:076:551:363:216:2317:471:273:401:163:360:59
19Maj-Britt Byström1:05:135:2112:0618:0619:4625:5541:0049:4153:5058:011:00:451:04:151:05:13
Rävetofta OK5:216:456:001:406:0915:058:414:094:112:443:300:58
20Hjördis Erlandsson1:06:113:5927:0933:0934:5838:1443:3555:1056:541:00:001:01:131:05:041:06:11
OK Lindena (SAB)3:5923:106:001:493:165:2111:351:443:061:133:511:07
21Inga Holmström1:06:225:1110:4321:5423:3928:1234:3255:0357:0559:521:01:241:05:191:06:22
OK Milan5:115:3211:111:454:336:2020:312:022:471:323:551:03
22Inger Kirkegaard1:16:462:5920:5628:2630:1441:5148:591:05:101:07:081:10:151:13:021:15:531:16:46
Tisvilde Hegn OK2:5917:577:301:4811:377:0816:111:583:072:472:510:53
23Jette Bachhausen1:18:404:4812:2226:0228:1632:0351:021:02:241:04:211:09:301:12:131:17:131:18:40
FIF Hillerød Orientering4:487:3413:402:143:4718:5911:221:575:092:435:001:27
24Merete Ravnshøj Andersen1:20:193:4411:5418:3320:2224:0331:2142:0146:1351:361:16:021:19:291:20:19
Herlufsholm OK3:448:106:391:493:417:1810:404:125:2324:263:270:50
25Britt Bülow1:24:093:5732:1638:5640:5544:3451:411:08:251:10:591:16:371:18:021:22:521:24:09
Malmö OK3:5728:196:401:593:397:0716:442:345:381:254:501:17
26Kristina Fransson1:26:558:1822:1336:3438:3441:5449:431:02:011:05:541:10:361:21:351:25:461:26:55
OK Virdarna8:1813:5514:212:003:207:4912:183:534:4210:594:111:09
27Marianne Lykking1:32:5818:3327:0535:2538:0043:471:07:111:19:541:23:101:26:321:28:191:31:461:32:58
OK7318:338:328:202:355:4723:2412:433:163:221:473:271:12
28Aase Neregaard1:38:349:4717:5627:0848:2553:371:13:091:25:451:29:141:32:261:34:101:37:451:38:34
Tisvilde Hegn OK9:478:099:1221:175:1219:3212:363:293:121:443:350:49
 
Maj-Bitt GustafssonFejlkl.--------------------------------------------------12:5013:59
Helsingborgs SOK (SAB)12:501:09
Margret KarlssonFejlkl.3:0814:2525:0926:5930:3839:5551:3454:3959:301:00:44-----1:05:50
OK Skogsfalken3:0811:1710:441:503:399:1711:393:054:511:145:06
Lisa KumlinFejlkl.4:5620:1827:4529:4634:5441:4351:2553:0755:59-----1:05:091:06:12
Växjö OK4:5615:227:272:015:086:499:421:422:529:101:03
Stina KorallFejlkl.5:0226:1735:4438:1147:43-----1:05:451:08:06-----1:11:511:16:541:18:06
Motala AIF OL5:0221:159:272:279:3218:022:213:455:031:12
Karin ElfmanFejlkl.2:4832:5239:3642:1250:591:03:371:12:181:14:091:20:30-----1:25:461:26:54
IF Marin Väst (SAB)2:4830:046:442:368:4712:388:411:516:215:161:08
Bigge BengtssonIkke startet
Stigmännen Karlshamns OK
Eva BlomströmIkke startet
IK Stern (SAB)
 
 
 
D70 (40)2,5 km 0 Hm10 K
PlNavnTid
1(181)2(170)3(149)4(142)5(138)6(135)7(156)8(179)9(183)10(255)Mål
 
1Christina Schedwin31:403:207:3312:0214:1515:2019:0723:5527:3329:2630:4331:402:42
IK Stern (SAB)3:204:134:292:131:053:474:483:381:531:170:57*189
2Ulla Lindhe32:503:077:2112:3214:3616:0119:3125:1128:3330:2131:5232:502:30
IK Stern (SAB)3:074:145:112:041:253:305:403:221:481:310:58*189
3Gullevi Svensson33:563:016:1213:3415:1716:1521:0026:4229:4931:3633:0333:56
Ronneby OK3:013:117:221:430:584:455:423:071:471:270:53
4Ann-Britt Johansson37:463:388:0316:4619:1420:3224:3429:2833:0335:0536:4937:46
IK Stern (SAB)3:384:258:432:281:184:024:543:352:021:440:57
5Britt Forsell Pirozzi38:333:136:4014:1416:0917:0425:1531:0734:3136:2737:4138:33
Skåneslättens OL3:133:277:341:550:558:115:523:241:561:140:52
6Carina Lindman38:513:397:4913:2715:5117:0921:3928:2134:1636:3437:5738:51
Finspångs SOK3:394:105:382:241:184:306:425:552:181:230:54
7Randi Splittorff40:143:457:5814:0917:0018:0924:1332:3836:0437:5839:1640:142:51
Svendborg OK3:454:136:112:511:096:048:253:261:541:180:58*189
8Inge Jørgensen41:312:506:0716:5924:5325:4029:0333:5237:4639:2240:3841:312:1720:13
OK Roskilde2:503:1710:527:540:473:234:493:541:361:160:53*189*138
9Britt Rangert42:133:187:1219:1721:3323:0227:5834:4938:0239:4841:1742:13
IK Ymer (SAB)3:183:5412:052:161:294:566:513:131:461:290:56
10Karin Bengtsson43:273:5816:1721:1423:2624:5528:4035:0739:1941:1542:3743:27
OK Kompassen3:5812:194:572:121:293:456:274:121:561:220:50
11Maud Nilsson43:534:037:3015:0917:1618:5130:5736:1839:5441:3543:0043:53
HJS Vansbro OK4:033:277:392:071:3512:065:213:361:411:250:53
12Lena Leandersson44:313:117:4319:5421:4622:4131:1737:0140:3342:2343:3944:31
Älvdalens IFOK3:114:3212:111:520:558:365:443:321:501:160:52
13Torill Svendsen45:263:5512:0020:4223:5026:0130:2436:1640:4342:4444:1745:26
Frosta OK3:558:058:423:082:114:235:524:272:011:331:09
14Ing-Marie Mozélius46:323:046:2621:5223:4424:3933:1939:1042:3044:3145:4046:32
Stora Tuna OK3:043:2215:261:520:558:405:513:202:011:090:52
15Ellen Thisted48:253:4710:0815:4019:0321:2531:4438:1943:2245:4647:2148:25
Søllerød OK3:476:215:323:232:2210:196:355:032:241:351:04
16Siv Andersson49:254:3411:2918:1821:4523:2128:4736:2043:4646:0948:1549:25
Kristinehamns OK4:346:556:493:271:365:267:337:262:232:061:10
17Ingrid Cullbrand49:544:4610:0916:5121:3123:0829:3637:0943:2046:4548:3249:54
IK Stern (SAB)4:465:236:424:401:376:287:336:113:251:471:22
18Gunilla Grönblad50:473:4511:4320:5525:2727:0034:1741:1345:4547:5949:5250:47
Härlövs IF3:457:589:124:321:337:176:564:322:141:530:55
19Lisbeth Lindeberg51:414:1113:4923:4226:2427:4834:1641:2945:5848:4850:3151:41
Malmö OK4:119:389:532:421:246:287:134:292:501:431:10
20Sonja Hansson52:184:0414:0721:3924:2725:4532:3241:0746:0148:4051:0252:18
Tjalve IF4:0410:037:322:481:186:478:354:542:392:221:16
21Britten Persson53:486:5912:3521:0423:3725:3236:0642:4048:3351:1652:4553:48
Finspångs SOK6:595:368:292:331:5510:346:345:532:431:291:03
22Kerstin Bengtsson54:114:158:5526:3628:5830:1436:0643:3048:2150:4952:3654:11
Motala AIF OL4:154:4017:412:221:165:527:244:512:281:471:35
23Lise Kolte56:404:2611:5524:1927:5929:3440:1746:0750:5154:0455:3656:40
FSK Orientering4:267:2912:243:401:3510:435:504:443:131:321:04
24Birgitta Johansson56:502:385:2131:5734:0134:4543:1148:0552:2354:1755:5356:50
Kristinehamns OK2:382:4326:362:040:448:264:544:181:541:360:57
25Siv Ekelöf57:214:4911:2120:2323:4725:3731:4940:3650:5053:4555:5057:21
Värend GN4:496:329:023:241:506:128:4710:142:552:051:31
26Marianne Carlsson58:215:4011:0921:4624:4226:3234:0647:2651:5755:3157:1258:21
Skåneslättens OL5:405:2910:372:561:507:3413:204:313:341:411:09
27Ruth Hansen59:197:5815:0832:0834:2435:4841:0248:3554:4456:5858:2459:19
OK Skærmen Værløse7:587:1017:002:161:245:147:336:092:141:260:55
28Kaarina Voudinmäki1:00:273:3510:0915:1417:2218:3030:1852:1555:5958:0459:251:00:27
Mullsjö SOK3:356:345:052:081:0811:4821:573:442:051:211:02
29Ulla Ling1:00:573:559:2634:2336:4037:5242:5850:4555:0257:1059:451:00:57
Jönköpings OK3:555:3124:572:171:125:067:474:172:082:351:12
30Lisbeth Jensen1:04:463:388:1729:1234:2935:4843:1553:5958:291:00:531:02:411:04:46
Ballerup OK3:384:3920:555:171:197:2710:444:302:241:482:05
31AnnBritt Bjørkman1:10:433:428:5832:3538:2639:3949:531:00:351:05:081:07:501:09:261:10:43
Kungälvs OK (SAB)3:425:1623:375:511:1310:1410:424:332:421:361:17
32Kristine Rosenkjær1:15:333:139:4926:5432:3633:2848:3955:481:10:531:13:191:14:431:15:33
Faaborg OK3:136:3617:055:420:5215:117:0915:052:261:240:50
33Tove Skovlyst1:49:336:5332:2759:121:03:081:05:241:19:141:28:241:42:571:45:581:48:191:49:33
Faaborg OK6:5325:3426:453:562:1613:509:1014:333:012:211:14
34Anne Hultengren2:23:386:3118:5249:1853:5256:411:04:231:35:572:10:262:13:482:21:322:23:38
Ballerup OK6:3112:2130:264:342:497:4231:3434:293:227:442:06
 
Barbro BengtssonFejlkl.3:467:4112:25-----15:5338:4445:5150:2553:0054:2955:39
Oskarströms OK (SAB)3:463:554:443:2822:517:074:342:351:291:10
Eva BergstrandFejlkl.5:5213:2022:32-----28:1346:3158:491:06:321:11:151:14:141:16:25
Värend GN5:527:289:125:4118:1812:187:434:432:592:11
Lisbeth EurenFejlkl.15:3824:18----------46:2955:081:07:23----------1:19:331:21:53
Avesta OK15:388:4022:118:3912:1512:102:20
Hillevi SyväteräFejlkl.4:3817:18-----1:08:021:10:051:15:381:24:271:36:131:39:441:42:161:44:11
Riihimäen Suunistajat4:3812:4050:442:035:338:4911:463:312:321:55
Margareta WikströmUdgået4:2241:57----------------------------------------
Växjö AIS4:2237:35
Birgit TisellIkke startet
IK Stern (SAB)
 
 
 
D75 (11)2,5 km 0 Hm10 K
PlNavnTid
1(181)2(170)3(149)4(142)5(138)6(135)7(156)8(179)9(183)10(255)Mål
 
1Inga-Lill Wikingsson36:363:176:2110:4916:4417:3921:4827:4732:0534:1735:4336:3614:43
Stigmännen Karlshamns OK3:173:044:285:550:554:095:594:182:121:260:53*138
2Margareta Nyström48:164:169:5616:0619:3221:2528:2634:5340:5345:0846:5048:16
Länna IF4:165:406:103:261:537:016:276:004:151:421:26
3Barbro Vallin54:096:4212:2619:3022:5924:1334:5040:4145:0451:3853:0354:09
Kungälvs OK (SAB)6:425:447:043:291:1410:375:514:236:341:251:06
4Eva Blomkvist55:185:1511:4119:2522:5725:0730:4541:1948:2551:4353:5155:18
OK Skogsfalken5:156:267:443:322:105:3810:347:063:182:081:27
5Inger Andersen1:03:284:4814:4925:0631:3233:0839:2451:0357:271:00:101:01:561:03:28
Faaborg OK4:4810:0110:176:261:366:1611:396:242:431:461:32
6Karin Renberg1:13:084:4813:5822:5526:0628:0933:051:01:391:06:231:09:051:11:191:13:083:50
OK Kolmården4:489:108:573:112:034:5628:344:442:422:141:49*189
7Kirsten Witt1:18:074:1834:5941:3944:4446:1951:041:04:131:11:061:14:561:17:011:18:07
OK Skærmen Værløse4:1830:416:403:051:354:4513:096:533:502:051:06
8Susan Tamberg1:18:396:0716:0529:0933:1935:3043:2258:281:10:031:14:011:16:431:18:39
Ballerup OK6:079:5813:044:102:117:5215:0611:353:582:421:56
9Lillemor Forsberg1:21:564:2016:2447:3254:2756:231:01:031:10:181:16:201:19:001:20:411:21:56
Gävle OK4:2012:0431:086:551:564:409:156:022:401:411:15
 
Karin LexellFejlkl.4:448:5215:12-----19:2831:2038:3348:3450:5152:3653:45
OK Torfinn4:444:086:204:1611:527:1310:012:171:451:09
GullBritt GrönbergFejlkl.-----15:2938:0842:3344:1549:081:06:571:18:211:21:481:28:511:30:003:52
Kungälvs OK (SAB)15:2922:394:251:424:5317:4911:243:277:031:09*189
 
 
 
D80 (2)2,5 km 0 Hm10 K
PlNavnTid
1(181)2(170)3(149)4(142)5(138)6(135)7(156)8(179)9(183)10(255)Mål
 
1Bernice Antonsson1:01:235:0011:2926:2333:4035:0740:3250:0755:0557:591:00:021:01:2331:17
FK Friskus (SAB)5:006:2914:547:171:275:259:354:582:542:031:21*138
2Gun Hansson1:24:314:4010:4519:1023:3725:4655:561:07:541:17:411:20:361:22:501:24:31
Ystad OK (SAB)4:406:058:254:272:0930:1011:589:472:552:141:41
 
 
 
H10 (21)2,8 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(196)2(194)3(176)4(171)5(157)6(158)7(151)8(150)9(140)10(152)11(166)12(174)13(182)14(255)
Mål
 
1Liam Hogedal16:531:161:502:323:225:015:476:238:269:5011:0712:3614:5215:3016:17
Vänersborgs SK1:160:340:420:501:390:460:362:031:241:171:292:160:380:47
16:53
0:36
2Hjalmar Axelsson17:251:191:522:383:265:075:526:278:329:5611:1212:5415:2215:5816:43
FK Göingarna1:190:330:460:481:410:450:352:051:241:161:422:280:360:45
17:25
0:42
3Hugo Thoresson21:491:432:343:485:107:388:489:5112:3113:5815:1317:0819:4120:2221:08
Andrarums IF1:430:511:141:222:281:101:032:401:271:151:552:330:410:46
21:49
0:41
4Erik Palm24:363:534:305:246:278:219:1811:5714:1215:5817:1419:0422:1423:0023:49
Västerås SOK3:530:370:541:031:540:572:392:151:461:161:503:100:460:49
24:36
0:47
5Johannes Nørgaar Peulicke25:032:123:074:085:428:079:0910:0713:1715:1216:4418:4022:0223:1424:13
Faaborg OK2:120:551:011:342:251:020:583:101:551:321:563:221:120:59
25:03
0:50
6Filip Myrén28:033:424:195:196:228:329:2610:0413:2317:1319:1721:0025:3926:2827:24
OK Orion3:420:371:001:032:100:540:383:193:502:041:434:390:490:56
28:03
0:39
7Axel Kjellvåg28:542:112:554:075:117:238:519:4213:0414:5716:5919:3726:3227:2128:14
OK Skogsfalken2:110:441:121:042:121:280:513:221:532:022:386:550:490:53
28:54
0:40
8Eddie Karlsson29:071:161:512:358:5310:2511:1411:4919:4521:1523:4924:5826:5627:3728:23
OK Vilse 871:160:350:446:181:320:490:357:561:302:341:091:580:410:46
29:07
0:44
9Gustav Granqvist30:011:372:443:374:337:198:108:5911:5413:3515:0417:3620:4228:3529:20
FK Göingarna1:371:070:530:562:460:510:492:551:411:292:323:067:530:45
30:01
0:41
10Gabriel Hogedal33:425:065:577:088:3111:0212:2013:3517:0619:4221:4024:4731:1031:5732:53
Vänersborgs SK5:060:511:111:232:311:181:153:312:361:583:076:230:470:56
33:42
0:49
11Magne Funder Skovlyst33:552:113:094:185:277:468:389:2616:4720:2522:5426:3931:1232:0433:05
FIF Hillerød Orientering2:110:581:091:092:190:520:487:213:382:293:454:330:521:01
33:5533:06
0:50*255
12Albin Granqvist35:255:015:416:387:349:3610:3211:1014:1715:5817:1625:5533:1033:5334:41
FK Göingarna5:010:400:570:562:020:560:383:071:411:188:397:150:430:48
35:25
0:44
13Arvid Ericsson39:526:087:238:249:3912:2413:1814:0717:0619:1421:0230:2837:1938:1539:07
Ronneby OK6:081:151:011:152:450:540:492:592:081:489:266:510:560:52
39:5239:08
0:45*255
14Aske Hedemann42:282:353:454:526:038:259:3710:3316:3318:4922:2025:2638:3440:4241:47
Faaborg OK2:351:101:071:112:221:120:566:002:163:313:0613:082:081:05
42:28
0:41
15Leon Mustapic45:552:072:584:035:077:529:0410:1115:0318:3120:3329:2439:4144:2345:08
Motala AIF OL2:070:511:051:042:451:121:074:523:282:028:5110:174:420:45
45:5513:02
0:47*157
16Melker Wahlström Nilsson49:152:263:275:106:289:4511:0912:4619:1125:3428:0734:2845:4747:1348:16
OK Orion2:261:011:431:183:171:241:376:256:232:336:2111:191:261:03
49:15
0:59
17Noah Korall52:166:106:488:4711:0813:5615:0616:1021:0624:2826:3735:2945:4250:2151:15
Motala AIF OL6:100:381:592:212:481:101:044:563:222:098:5210:134:390:54
52:163:0719:06
1:01*176*157
 
Johannes MaragerFejlkl.1:332:092:533:455:236:076:449:1510:3911:4713:45-----16:3317:16
Allerød OK1:330:360:440:521:380:440:372:311:241:081:582:480:43
17:57
0:41
Wille VernströmFejlkl.5:336:197:388:4012:0013:4415:0719:2922:3025:46-----37:4738:5439:48
Ronneby OK5:330:461:191:023:201:441:234:223:013:1612:011:070:54
40:40
0:52
Viktor KoziaraUdgået----------------------------------------------------------------------
Køge OK
Carl-Johan OlvegårdIkke startet
FK Göingarna
 
 
 
H11-12 (24)2,9 km 0 Hm12 K
PlNavnTid
1(196)2(176)3(157)4(158)5(144)6(136)7(133)8(140)9(150)10(163)11(182)12(255)Mål
 
1Linus Vernström15:311:032:204:275:066:197:328:3710:2011:3012:3214:1614:5615:31
Ronneby OK1:031:172:070:391:131:131:051:431:101:021:440:400:35
2Nils Swartz17:541:282:425:075:537:198:5010:0011:4413:0514:2416:3117:2017:54
OK Orion1:281:142:250:461:261:311:101:441:211:192:070:490:34
3Oskar Ericsson18:221:182:415:065:557:248:5410:0312:1413:3214:4517:0117:4618:22
Ronneby OK1:181:232:250:491:291:301:092:111:181:132:160:450:36
4Emil Albinsson18:501:303:015:416:328:059:3110:4012:4814:0715:1717:2718:1018:50
OK Skogsfalken1:301:312:400:511:331:261:092:081:191:102:100:430:40
5Wilmer Selin20:222:463:576:106:488:089:2813:2015:0416:1517:1719:0519:4620:22
FK Göingarna2:461:112:130:381:201:203:521:441:111:021:480:410:36
6Erik Eriksson20:441:313:005:476:408:2411:0112:2714:1615:3816:5819:1420:0120:44
OK Skogsfalken1:311:292:470:531:442:371:261:491:221:202:160:470:43
7Axel Bratt21:041:242:457:588:4210:1011:3912:5514:4716:1417:2819:3720:2921:04
OK Orion1:241:215:130:441:281:291:161:521:271:142:090:520:35
8Svante Lorentzson23:231:292:565:466:539:3811:2512:5716:0917:4419:1821:4822:4123:23
Stigmännen Karlshamns OK1:291:272:501:072:451:471:323:121:351:342:300:530:42
9Viktor Ahltin23:311:353:196:307:309:2511:1813:0515:1816:5218:3122:0122:5123:31
Malmö OK1:351:443:111:001:551:531:472:131:341:393:300:500:40
10Svante Selin23:541:082:3210:4511:2312:4215:1116:1817:5919:1820:3322:3723:1923:54
FK Göingarna1:081:248:130:381:192:291:071:411:191:152:040:420:35
11Melker Olsson24:171:263:146:427:509:3411:2012:5715:3917:1719:4122:2923:4024:17
Stigmännen Karlshamns OK1:261:483:281:081:441:461:372:421:382:242:481:110:37
12Melker Larsson24:277:509:0311:4512:2513:4715:0916:3818:2919:5220:5923:0523:5224:27
OK Orion7:501:132:420:401:221:221:291:511:231:072:060:470:35
13William Steffert27:581:413:517:378:3311:1013:1818:0420:2222:1723:4526:2527:1527:58
OK Tyringe (SAB)1:412:103:460:562:372:084:462:181:551:282:400:500:43
14Leo Haraldsson29:301:424:117:509:0111:5414:1515:5018:5520:5923:2627:5128:4229:30
Stigmännen Karlshamns OK1:422:293:391:112:532:211:353:052:042:274:250:510:48
15Eskild Gemmer Hanghøj30:291:514:008:119:1911:3613:3218:4821:4323:4926:0128:5529:4830:29
Ballerup OK1:512:094:111:082:171:565:162:552:062:122:540:530:41
16Erik Jönsson33:331:453:449:5511:0713:3722:2724:1426:4228:2029:4832:1132:5233:33
Stigmännen Karlshamns OK1:451:596:111:122:308:501:472:281:381:282:230:410:41
17Mathias Rimmer Andersen35:597:058:5412:3013:3716:3318:5721:1523:5225:4528:2834:0935:0735:59
Faaborg OK7:051:493:361:072:562:242:182:371:532:435:410:580:52
18Felix Thomasson43:331:232:535:356:3025:0426:4929:0432:1535:0838:4342:0742:5443:33
FK Göingarna1:231:302:420:5518:341:452:153:112:533:353:240:470:39
19Asbjørn Gemmer Hanghøj45:068:1610:4815:4416:4518:2019:4326:3530:0232:0234:3243:2444:2545:06
Ballerup OK8:162:324:561:011:351:236:523:272:002:308:521:010:41
20Adam Carlsen48:101:165:4733:4034:3936:2438:0739:3841:3042:5544:3146:5247:3948:10
OK Roskilde1:164:3127:530:591:451:431:311:521:251:362:210:470:31
21William Johansson53:162:404:3012:1113:3415:4418:0523:2927:4230:0647:3951:2852:3853:16
OK Tyringe (SAB)2:401:507:411:232:102:215:244:132:2417:333:491:100:38
22Markus Emil Thomsen56:151:413:327:188:2010:2516:2317:5520:3422:4529:4554:4155:3656:15
Holbæk OK1:411:513:461:022:055:581:322:392:117:0024:560:550:39
 
Oliver HåkanssonFejlkl.1:333:046:187:109:2511:0112:2814:4916:2018:22-----26:5827:36
OK Orion1:331:313:140:522:151:361:272:211:312:028:360:38
Isak GrønFejlkl.2:043:386:397:36-----16:3319:2521:2423:0525:4251:0051:5852:42
OK Pan Århus2:041:343:010:578:572:521:591:412:3725:180:580:44
 
 
 
H13-14 (17)3,7 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(193)2(165)3(177)4(175)5(163)6(157)7(136)8(134)9(141)10(146)11(148)12(166)13(178)14(255)
Mål
 
1Emil Ahlström34:051:225:086:429:0011:3113:0516:0319:5822:4624:4627:0229:1430:4033:20
Västerås SOK1:223:461:342:182:311:342:583:552:482:002:162:121:262:40
34:05
0:45
2Alfred Ahltin35:581:283:386:238:3111:3313:2116:3620:0022:0926:0927:3830:4532:4435:18
Malmö OK1:282:102:452:083:021:483:153:242:094:001:293:071:592:34
35:58
0:40
3Magnus Andersen36:531:464:036:138:1711:5413:5117:1821:1723:0325:5229:4831:5333:5536:22
Ballerup OK1:462:172:102:043:371:573:273:591:462:493:562:052:022:27
36:53
0:31
4Teodor Älvegran42:172:135:138:2811:1214:1116:3120:0823:5428:0331:1333:3735:5338:0341:38
Västerås SOK2:133:003:152:442:592:203:373:464:093:102:242:162:103:35
42:174:16
0:39*172
5Filip Håkansson43:021:336:328:2510:2813:2015:1321:1126:1227:5629:5734:4037:5639:3342:33
OK Orion1:334:591:532:032:521:535:585:011:442:014:433:161:373:00
43:02
0:29
6Erik Thoresson44:221:1010:0511:3013:4416:2518:0723:1730:5032:5235:0236:4239:5241:1943:47
Andrarums IF1:108:551:252:142:411:425:107:332:022:101:403:101:272:28
44:22
0:35
7Oliver Thorsing Christensen44:581:414:587:459:5113:2217:2721:2025:0927:1529:5933:4939:1941:0244:18
Faaborg OK1:413:172:472:063:314:053:533:492:062:443:505:301:433:16
44:58
0:40
8Edvin Selin45:361:204:416:508:5511:1018:2521:4030:0434:3037:3338:5641:0642:4145:02
FK Göingarna1:203:212:092:052:157:153:158:244:263:031:232:101:352:21
45:36
0:34
9Loke Hedberg47:391:3114:5416:1923:2425:3227:5730:5134:1735:4437:3140:4543:1144:5147:03
Lunds OK1:3113:231:257:052:082:252:543:261:271:473:142:261:402:12
47:39
0:36
10Herman Albinsson49:292:184:528:2011:3517:3119:5226:4732:2835:0938:0440:2643:3045:4448:42
OK Skogsfalken2:182:343:283:155:562:216:555:412:412:552:223:042:142:58
49:29
0:47
11Lucas Ahlström52:241:3613:3215:4119:2921:3723:2627:2639:0641:0142:5444:1548:0149:3051:49
Västerås SOK1:3611:562:093:482:081:494:0011:401:551:531:213:461:292:19
52:24
0:35
12Emil Viktorsson54:511:303:386:138:2911:2813:3419:3730:2135:3742:1743:4646:3851:2354:16
OK Skogsfalken1:302:082:352:162:592:066:0310:445:166:401:292:524:452:53
54:5134:14
0:35*145
13Sebastian Burattini56:172:167:3512:5615:3019:0521:3426:4332:0336:0739:4243:1149:4652:5655:39
Odense OK2:165:195:212:343:352:295:095:204:043:353:296:353:102:43
56:17
0:38
14Valdemar Marager58:421:5311:1713:2615:2718:3820:5034:3741:4144:3547:2949:1952:4254:5557:48
Allerød OK1:539:242:092:013:112:1213:477:042:542:541:503:232:132:53
58:42
0:54
15Martin Sandqvist1:04:231:2913:2014:5120:2823:2125:2329:2442:0747:2850:2852:2655:271:01:361:03:50
Västerås SOK1:2911:511:315:372:532:024:0112:435:213:001:583:016:092:14
1:04:23
0:33
16Gabriel Bo Christensen2:00:183:5519:3123:3029:4537:2245:111:10:481:20:031:25:191:33:411:37:551:47:381:53:201:59:33
Holbæk OK3:5515:363:596:157:377:4925:379:155:168:224:149:435:426:13
2:00:18
0:45
 
Rasmus MindegaardUdgået11:1116:2122:22-------------------------------------------------------
Faaborg OK11:115:106:01
 
 
 
H15-16 (9)5,0 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(189)2(160)3(138)4(135)5(155)6(162)7(205)8(209)9(214)10(217)11(192)12(173)13(179)14(197)
15(255)Mål
 
1Allan Hedberg38:481:375:167:269:1911:4213:1119:4521:3322:3424:5429:1533:0935:0237:16
Lunds OK1:373:392:101:532:231:296:341:481:012:204:213:541:532:14
38:1238:48
0:560:36
2Gustav Vinther Ø Jensen47:581:466:118:4210:5813:3815:4524:4727:4529:0831:5337:1642:0144:0546:18
Kolding OK1:464:252:312:162:402:079:022:581:232:455:234:452:042:13
47:2247:58
1:040:36
3Peter Modler Hedemann52:371:366:3212:2515:5318:4720:2927:5230:1031:4834:5441:4945:4748:4150:54
Faaborg OK1:364:565:533:282:541:427:232:181:383:066:553:582:542:13
52:0252:37
1:080:35
4Jonas Gabs55:081:346:5011:1913:2416:0317:3925:1427:2928:5334:3144:4649:3951:1253:22
OK Melfar1:345:164:292:052:391:367:352:151:245:3810:154:531:332:10
54:3355:08
1:110:35
5Povel Hedberg1:00:171:537:1310:2815:5020:5824:3032:3034:3741:3444:0049:5254:2956:2058:40
Lunds OK1:535:203:155:225:083:328:002:076:572:265:524:371:512:20
59:471:00:17
1:070:30
6Jacob Seerup Kirkeby1:06:241:547:4510:1714:4518:3921:4630:5838:3339:4443:5450:5555:321:00:571:04:58
Viking Atletik1:545:512:324:283:543:079:127:351:114:107:014:375:254:01
1:05:561:06:24
0:580:28
7Simon Svensson1:13:441:476:349:5212:3215:5118:1443:0446:1048:2251:281:01:181:06:001:08:221:11:21
Laholms IF OK1:474:473:182:403:192:2324:503:062:123:069:504:422:222:59
1:13:061:13:44
1:450:38
8Anton Danielsson1:32:191:569:5215:0420:5923:5025:2735:4739:5056:161:13:301:20:261:25:031:28:001:30:43
Växjö OK1:567:565:125:552:511:3710:204:0316:2617:146:564:372:572:43
1:31:361:32:19
0:530:43
 
Jens Kr. V. PetersenUdgået2:2411:2716:3718:3821:51---------------------------------------------
OK GORM2:249:035:102:013:13
-----
 
 
 
H17-20 (7)6,0 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(180)2(142)3(139)4(146)5(175)6(205)7(208)8(214)9(204)10(218)11(211)12(195)13(187)14(179)
15(197)16(255)Mål
 
1Rasmus Møller Jess1:01:461:475:5211:5212:5417:4923:2527:5934:2139:4142:1145:4450:2356:3058:23
OK Roskilde1:474:056:001:024:555:364:346:225:202:303:334:396:071:53
1:00:121:01:121:01:461:28
1:491:000:34*190
2Rasmus Rasmussen1:15:302:3316:1223:2926:3932:2838:4341:2544:0152:2455:1859:551:05:001:09:491:11:35
OK Snab2:3313:397:173:105:496:152:422:368:232:544:375:054:491:46
1:13:411:14:451:15:3013:19
2:061:040:45*138
3Andreas Duc Jørgensen1:17:122:0313:5425:5629:0134:2941:3645:1149:2756:0358:281:02:231:07:281:12:071:13:36
Tisvilde Hegn OK2:0311:5112:023:055:287:073:354:166:362:253:555:054:391:29
1:15:391:16:351:17:12
2:030:560:37
4Hans V. Petersen1:41:412:447:5715:2316:3824:3031:1733:3837:0542:361:18:551:23:391:32:051:36:301:37:54
OK GORM2:445:137:261:157:526:472:213:275:3136:194:448:264:251:24
1:39:561:41:011:41:41
2:021:050:40
5Peter Lauritzen1:43:212:249:0620:1427:4035:0744:1947:4451:4558:001:00:311:08:051:30:031:35:541:38:24
Holbæk OK2:246:4211:087:267:279:123:254:016:152:317:3421:585:512:30
1:41:391:42:491:43:212:01
3:151:100:32*190
 
Andreas MikkelsenFejlkl.3:0625:5636:2539:0549:531:02:521:09:541:15:411:29:141:32:181:52:012:02:24-----2:22:31
Faaborg OK3:0622:5010:292:4010:4812:597:025:4713:333:0419:4310:2320:07
2:26:252:27:312:28:07
3:541:060:36
Jakob E JuhlUdgået2:4415:5122:3523:5130:4439:1243:3249:22-----1:04:08--------------------
OK H.T.F.2:4413:076:441:166:538:284:205:5014:46
----------1:16:56
12:48
 
 
 
H21 (28)7,8 km 0 Hm18 K
PlNavnTid
1(190)2(142)3(130)4(139)5(146)6(148)7(205)8(209)9(216)10(204)11(218)12(165)13(166)14(138)
15(149)16(169)17(197)18(255)Mål
 
1Rasmus Thrane Hansen48:061:155:027:1910:1811:1312:1218:5920:2923:1224:3125:4832:3636:1739:52
Søllerød OK1:153:472:172:590:550:596:471:302:431:191:176:483:413:35
41:0545:2246:5447:3748:06
1:134:171:320:430:29
2Philip Persson50:251:266:248:4310:5411:5412:5819:5021:2723:4225:0426:2433:1437:4141:57
OK Orion1:264:582:192:111:001:046:521:372:151:221:206:504:274:16
43:1447:0949:0549:5950:25
1:173:551:560:540:26
3Torgny Lindström51:381:295:308:1510:1311:1212:1619:4121:2323:4226:3327:5234:4638:5042:51
Ronneby OK1:294:012:451:580:591:047:251:422:192:511:196:544:044:01
44:1548:3550:1851:0451:38
1:244:201:430:460:34
4Isak Bergman55:371:247:029:2511:2112:3113:3921:5723:4826:5128:1829:4738:0242:1546:33
OK Skogsfalken1:245:382:231:561:101:088:181:513:031:271:298:154:134:18
47:5452:1554:1255:0855:37
1:214:211:570:560:29
5Michael Sørensen58:201:276:339:2411:5512:5614:1222:3724:4727:4230:2932:4240:5745:0949:06
OK ØST Birkerød1:275:062:512:311:011:168:252:102:552:472:138:154:123:57
50:4354:4056:5757:4758:20
1:373:572:170:500:33
6Arvid Våg59:081:256:158:5111:2312:3513:5721:4323:3727:1328:5930:2137:2442:2546:24
IFK Göteborg1:254:502:362:321:121:227:461:543:361:461:227:035:013:59
47:5855:3557:3158:2759:08
1:347:371:560:560:41
7Steen Piil1:01:271:357:079:3311:4912:5514:1522:4825:1729:3331:1532:4940:4245:2450:02
Søllerød OK1:355:322:262:161:061:208:332:294:161:421:347:534:424:38
52:1357:0559:411:00:451:01:27
2:114:522:361:040:42
8Hugo Dahlberg1:01:521:536:219:0711:1612:2814:2822:3326:2230:0732:3934:1442:0446:3451:36
Haninge SOK1:534:282:462:091:122:008:053:493:452:321:357:504:305:02
53:0957:561:00:001:01:011:01:52
1:334:472:041:010:51
9Christopher Wiberg1:03:191:367:1910:3513:1214:2116:1725:2727:5530:4132:1934:0843:3048:3053:00
PI-København1:365:433:162:371:091:569:102:282:461:381:499:225:004:30
54:4259:291:01:471:02:411:03:19
1:424:472:180:540:38
10Oskar Jensen1:03:451:399:4712:1414:2215:4016:5525:1327:5332:5535:1136:5145:1049:3553:53
Malmö OK1:398:082:272:081:181:158:182:405:022:161:408:194:254:18
55:361:00:111:02:111:03:081:03:45
1:434:352:000:570:37
11Saku Asikainen1:07:011:407:009:5012:3213:4315:0124:2726:2834:1036:1337:5546:1350:5955:58
Hiisirasti1:405:202:502:421:111:189:262:017:422:031:428:184:464:59
57:501:02:361:05:101:06:151:07:015:42
1:524:462:341:050:46*149
12Dag Steiner Ragvin1:07:391:466:0410:3213:1614:4716:0324:3626:4529:5331:3133:1244:1949:1054:41
Bö OL1:464:184:282:441:311:168:332:093:081:381:4111:074:515:31
57:471:03:241:05:481:06:541:07:39
3:065:372:241:060:45
13Kim Baunehøj Pedersen1:07:571:566:4311:4815:3816:4718:0626:3628:3431:5535:1538:0546:5451:5356:46
OK Roskilde1:564:475:053:501:091:198:301:583:213:202:508:494:594:53
58:211:04:031:06:191:07:211:07:57
1:355:422:161:020:36
14Klas Johansson1:09:052:058:0511:0414:2215:3916:5326:3829:5232:5334:4536:1445:3150:1654:54
OK Kolmården2:056:002:593:181:171:149:453:143:011:521:299:174:454:38
56:341:05:191:07:291:08:271:09:051:01:16
1:408:452:100:580:38*179
15David Sundström1:10:001:266:2213:4720:3721:3723:0331:4934:3137:1639:5441:2849:2755:251:00:09
Söderhamns OK1:264:567:256:501:001:268:462:422:452:381:347:595:584:44
1:01:261:05:561:08:321:09:241:10:005:23
1:174:302:360:520:36*138
16Moltas Viebke1:14:291:439:4613:0916:2317:4619:2229:1931:4935:4737:4442:2252:2058:121:03:56
Malmö OK1:438:033:233:141:231:369:572:303:581:574:389:585:525:44
1:05:341:10:341:12:421:13:541:14:29
1:385:002:081:120:35
17Oskar Höglund1:16:571:2611:4914:2716:4717:5519:4329:2331:5034:3039:2443:5253:4158:271:02:57
Motala AIF OL1:2610:232:382:201:081:489:402:272:404:544:289:494:464:30
1:04:141:08:401:15:261:16:311:16:57
1:174:266:461:050:26
18Rickard Ingesson1:19:481:4010:2013:3016:4918:1019:3429:4332:5136:0937:4441:1051:0759:551:06:05
Lunds OK1:408:403:103:191:211:2410:093:083:181:353:269:578:486:10
1:08:391:14:571:18:011:19:091:19:48
2:346:183:041:080:39
19Tore Steen Andersen1:28:242:4013:0419:2322:2424:1126:0037:1443:5146:4655:2057:171:06:381:12:231:17:05
PI-København2:4010:246:193:011:471:4911:146:372:558:341:579:215:454:42
1:18:571:24:321:27:081:27:551:28:24
1:525:352:360:470:29
20Roine Schölin1:29:072:2810:3915:3118:4221:3224:3137:2240:0845:2948:4251:301:01:561:08:351:16:47
Laholms IF OK2:288:114:523:112:502:5912:512:465:213:132:4810:266:398:12
1:18:511:24:461:27:141:28:201:29:07
2:045:552:281:060:47
21Jesper Lægsgaard1:36:101:5917:0220:4923:5030:0931:4944:2549:2957:351:01:591:03:361:14:091:19:291:25:07
Lyngby OK1:5915:033:473:016:191:4012:365:048:064:241:3710:335:205:38
1:27:051:31:381:34:341:35:331:36:10
1:584:332:560:590:37
22Frode Konst1:38:432:1810:3614:2919:0220:4922:3435:4538:4543:1147:5050:511:08:581:16:361:23:28
IL Tyrving2:188:183:534:331:471:4513:113:004:264:393:0118:077:386:52
1:26:221:33:471:36:431:38:001:38:431:05:54
2:547:252:561:170:43*164
 
Joel BergkvistFejlkl.1:3014:4518:4322:0523:1024:3333:2938:37---------------54:2959:111:03:42
Centrum OK1:3013:153:583:221:051:238:565:0815:524:424:31
1:05:081:10:421:13:101:14:071:14:49
1:265:342:280:570:42
Holger V PetersenUdgået2:2523:5628:4532:1233:2634:46----------------------------------------
OK GORM2:2521:314:493:271:141:20
--------------------51:07
16:21
Arnau OrmellaUdgået2:098:4713:0617:3521:0223:1735:5340:4651:1256:1759:531:18:46----------
Amager OK2:096:384:194:293:272:1512:364:5310:265:053:3618:53
--------------------1:28:57
10:11
Gabriel BengtssonUdgået35:05-----------------------------------------------------------------
Stigmännen Karlshamns OK35:05
--------------------
Robin OlssonUdgået2:3110:4115:5719:4422:3530:5943:5748:3355:291:06:421:10:13---------------
Avesta OK2:318:105:163:472:518:2412:584:366:5611:133:31
--------------------
Gustav ÅhrénUdgået1:469:0512:0615:2316:4318:2530:2433:0937:5344:1846:28---------------
Motala AIF OL1:467:193:013:171:201:4211:592:454:446:252:10
--------------------
 
 
 
H21M (17)6,0 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(185)2(133)3(131)4(134)5(145)6(148)7(186)8(202)9(205)10(215)11(213)12(198)13(165)14(159)
15(178)16(255)Mål
 
1Johan Myrén52:021:487:188:4710:0112:2314:4220:2922:4426:4829:0030:5534:5039:1946:31
OK Orion1:485:301:291:142:222:195:472:154:042:121:553:554:297:12
48:5451:2852:02
2:232:340:34
2Per Holmberg57:412:0210:4112:2014:0017:0019:4225:3628:0431:2133:5536:0440:4946:0552:06
Ronneby OK2:028:391:391:403:002:425:542:283:172:342:094:455:166:01
54:3857:0357:41
2:322:250:38
3Tobias Persson59:242:048:4010:1311:4515:1517:5024:2326:5730:3133:0835:5541:4146:3853:02
OK Kompassen2:046:361:331:323:302:356:332:343:342:372:475:464:576:24
56:0858:4459:24
3:062:360:40
4Troels Thøgersen1:02:382:4910:4712:2115:2117:5720:1026:4329:0032:3834:5837:0341:3746:1956:08
Viking Atletik2:497:581:343:002:362:136:332:173:382:202:054:344:429:49
59:431:01:581:02:38
3:352:150:40
5Johan Nohave1:04:042:089:0510:4812:0614:2817:0024:2227:0231:2736:4440:5145:5150:4657:41
Karlskrona Simsällskap2:086:571:431:182:222:327:222:404:255:174:075:004:556:55
1:00:361:03:211:04:04
2:552:450:43
6Tim Björkman1:04:152:238:009:4711:1414:1618:4725:3129:3533:3636:5439:2644:3349:5257:47
OK Vilse 872:235:371:471:273:024:316:444:044:013:182:325:075:197:55
1:00:541:03:271:04:151:03:30
3:072:330:48*255
7Harald Rooth1:07:402:108:009:3110:5213:4716:1026:4428:5532:5034:5736:5943:3949:1055:47
OK Orion2:105:501:311:212:552:2310:342:113:552:072:026:405:316:37
1:04:301:07:141:07:4023:3947:4553:56
8:432:440:26*164*172*156
7Filip Svensson1:07:401:538:0912:0113:4517:0219:3726:3428:5535:3039:1441:4947:0151:501:01:48
Laholms IF OK1:536:163:521:443:172:356:572:216:353:442:355:124:499:58
1:04:161:07:071:07:40
2:282:510:33
9Simon Preutz1:09:465:3813:0714:5816:2020:0223:0132:1935:1239:5442:5345:1350:2055:281:04:00
OK Torfinn5:387:291:511:223:422:599:182:534:422:592:205:075:088:32
1:06:291:09:021:09:46
2:292:330:44
10Markus Pålsson1:11:012:119:2314:2216:4420:0422:5930:1433:0637:5542:0144:4850:0256:111:04:55
OK Kompassen2:117:124:592:223:202:557:152:524:494:062:475:146:098:44
1:07:511:10:291:11:01
2:562:380:32
11Tommy Svensson1:11:551:538:5510:4312:2115:3618:2627:0530:0534:3938:0340:3744:5055:481:03:36
OK Orion1:537:021:481:383:152:508:393:004:343:242:344:1310:587:48
1:06:341:11:291:11:55
2:584:550:26
12Oskar Hallén1:12:102:3311:4013:3115:0218:4721:2830:3733:1238:0143:5047:0052:0356:561:05:52
Trollhättans SOK (SAB)2:339:071:511:313:452:419:092:354:495:493:105:034:538:56
1:08:331:11:311:12:10
2:412:580:39
13Johan Kjellander1:13:091:538:3712:0813:4217:3521:0827:4133:2737:5141:0943:5149:2855:051:06:01
Motala AIF OL1:536:443:311:343:533:336:335:464:243:182:425:375:3710:56
1:09:271:12:361:13:09
3:263:090:33
14Andreas Björnvik1:16:424:3015:0716:5818:5522:3125:4733:1038:4043:2146:3649:2653:521:00:371:09:10
OK Skogsfalken4:3010:371:511:573:363:167:235:304:413:152:504:266:458:33
1:12:251:15:501:16:42
3:153:250:52
15Benjamin Stockmann1:33:052:2714:0916:3120:3525:2431:0340:1443:3050:1754:1557:331:05:141:14:141:24:29
Holbæk OK2:2711:422:224:044:495:399:113:166:473:583:187:419:0010:15
1:28:121:32:141:33:05
3:434:020:51
16Krister Berger1:33:192:4410:2413:2015:1719:1022:5033:5537:2942:4747:3054:351:02:461:11:241:23:16
Motala AIF OL2:447:402:561:573:533:4011:053:345:184:437:058:118:3811:52
1:28:121:32:121:33:19
4:564:001:07
17Mollie Nohave1:36:317:0616:5019:0721:0825:5429:4139:2442:3347:3354:301:02:311:09:471:17:401:28:42
Karlskrona Simsällskap7:069:442:172:014:463:479:433:095:006:578:017:167:5311:02
1:32:361:35:381:36:311:15:55
3:543:020:53*172
 
 
 
H35 (20)6,0 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(180)2(142)3(139)4(146)5(175)6(205)7(208)8(214)9(204)10(218)11(211)12(195)13(187)14(179)
15(197)16(255)Mål
 
1Henrik Olofsson45:521:557:2711:2412:2817:2622:1423:5325:2728:0930:0433:4237:3341:2542:44
OK Kompassen1:555:323:571:044:584:481:391:342:421:553:383:513:521:19
44:2645:1745:52
1:420:510:35
2Håkan Gunnarsson47:512:006:4111:1312:2218:0623:2825:2327:1930:5032:2935:3539:1743:0444:30
FK Göingarna2:004:414:321:095:445:221:551:563:311:393:063:423:471:26
46:1647:1247:51
1:460:560:39
3Jesper Håkansson52:502:037:1112:2113:3719:4924:2926:1528:1632:2134:0238:0941:4747:5749:30
FK Göingarna2:035:085:101:166:124:401:462:014:051:414:073:386:101:33
51:1452:0952:506:18
1:440:550:41*138
4Thomas Nilsson55:591:5812:2617:1918:3224:1429:3531:2933:2637:0138:3541:4445:3250:1952:10
Eslövs FK1:5810:284:531:135:425:211:541:573:351:343:093:484:471:51
54:1055:1755:59
2:001:070:42
5Magnus Granqvist56:012:086:4411:3813:0918:4824:5326:5830:4234:1537:2841:2546:2950:4252:18
FK Göingarna2:084:364:541:315:396:052:053:443:333:133:575:044:131:36
54:1155:2456:01
1:531:130:37
6Pär Fridsell1:03:042:079:3615:4217:1523:2629:0831:3034:0541:0243:0948:1551:5157:4459:26
OK Pan-Kristianstad2:077:296:061:336:115:422:222:356:572:075:063:365:531:42
1:01:191:02:191:03:04
1:531:000:45
7Martin Hammarlund1:08:512:459:3017:1718:4028:0936:3038:5040:5847:0049:1854:2258:471:03:061:05:02
Motala AIF OL2:456:457:471:239:298:212:202:086:022:185:044:254:191:56
1:07:171:08:131:08:51
2:150:560:38
8Niklas Bratt1:08:531:498:3212:5815:0942:1346:4948:1650:1852:4054:0356:3959:461:03:451:05:13
OK Orion1:496:434:262:1127:044:361:272:022:221:232:363:073:591:28
1:07:031:08:231:08:5324:0225:3228:3931:2633:0136:0439:27
1:501:200:30*205*208*214*204*218*211*195
9Rune Funder1:11:291:478:1624:4728:1634:0642:0643:5546:0751:2553:4157:411:01:551:06:351:08:12
FIF Hillerød Orientering1:476:2916:313:295:508:001:492:125:182:164:004:144:401:37
1:09:571:10:591:11:29
1:451:020:30
10David andré1:13:402:248:1814:5216:0722:1328:0530:3433:1648:5650:2154:401:02:331:08:111:10:00
Göteborg-Majorna OK2:245:546:341:156:065:522:292:4215:401:254:197:535:381:49
1:12:151:13:091:13:40
2:150:540:31
11Casper Lindemann1:14:392:3714:5021:0122:0128:5634:5036:5942:4449:1955:0258:471:03:371:08:511:10:42
OK Roskilde2:3712:136:111:006:555:542:095:456:355:433:454:505:141:51
1:12:571:13:551:14:39
2:150:580:44
12Mikael Thomasson1:25:362:149:1115:1220:4430:5336:1840:1648:1757:271:01:201:06:431:14:571:19:021:20:52
FK Göingarna2:146:576:015:3210:095:253:588:019:103:535:238:144:051:50
1:23:531:24:521:25:36
3:010:590:44
13Martin Rosén1:26:182:1416:1722:1223:2730:4037:3844:3948:5756:0158:421:10:311:16:091:20:361:22:21
OK Stigen (SAB)2:1414:035:551:157:136:587:014:187:042:4111:495:384:271:45
1:24:301:25:351:26:18
2:091:050:43
14Anders Jonsson1:26:345:1519:1826:1627:4334:3841:4143:4748:4058:551:04:441:08:131:15:121:19:571:22:10
IF Marin Väst (SAB)5:1514:036:581:276:557:032:064:5310:155:493:296:594:452:13
1:24:411:25:481:26:34
2:311:070:46
15Uffe Villumsen1:32:192:3816:0823:4425:3033:0141:2247:0150:3457:231:02:061:12:571:18:511:25:171:27:23
OK Snab2:3813:307:361:467:318:215:393:336:494:4310:515:546:262:06
1:30:101:31:261:32:19
2:471:160:53
16Henrik Johansson1:36:092:5512:2920:3622:1729:1052:3354:4658:231:03:591:06:031:10:211:17:221:30:521:32:35
OK Pan-Kristianstad2:559:348:071:416:5323:232:133:375:362:044:187:0113:301:43
1:34:341:35:331:36:09
1:590:590:36
17Martin Bjørling Thomsen1:50:112:3410:2632:2534:0944:4852:151:00:191:14:021:21:591:24:361:31:121:37:391:43:311:46:01
Holbæk OK2:347:5221:591:4410:397:278:0413:437:572:376:366:275:522:30
1:48:361:49:371:50:11
2:351:010:34
 
Anders MaragerFejlkl.2:329:4315:5117:2324:3831:2834:09-----42:4056:011:00:221:07:391:12:371:14:29
Allerød OK2:327:116:081:327:156:502:418:3113:214:217:174:581:52
1:17:021:18:371:19:15
2:331:350:38
Mikael PerssonIkke startet
FK Göingarna
Johan Holkmann JacobsenIkke startet
OK ØST Birkerød
 
 
 
H35M (16)4,2 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(191)2(206)3(207)4(198)5(165)6(163)7(133)8(134)9(145)10(147)11(148)12(167)13(169)14(184)
15(255)Mål
 
1Jens Söderström38:011:073:296:077:0311:2814:0118:1020:5125:0326:0528:1931:3233:4835:55
OK Orion1:072:222:380:564:252:334:092:414:121:022:143:132:162:07
37:2438:01
1:290:37
2Johan Swartz38:071:013:515:386:3113:1515:3319:2522:4025:0726:1827:5631:2933:0335:36
OK Orion1:012:501:470:536:442:183:523:152:271:111:383:331:342:33
37:2838:07
1:520:39
3Stefan Karlsson41:401:255:288:019:0913:3515:5819:4322:2325:2226:4328:2332:5236:4339:37
Ronneby OK1:254:032:331:084:262:233:452:402:591:211:404:293:512:54
41:1341:40
1:360:27
4Jonas Åhlin41:431:384:487:028:1813:3616:2721:0223:5226:3327:5229:4233:0935:3539:10
Helsingborgs SOK1:383:102:141:165:182:514:352:502:411:191:503:272:263:35
41:0241:43
1:520:41
5Ola Samuelsson47:551:435:348:369:3817:0319:5425:2028:0030:4832:3536:0139:4642:3345:30
OK Orion1:433:513:021:027:252:515:262:402:481:473:263:452:472:57
47:2847:55
1:580:27
6Johan Lindgård49:312:015:417:459:1714:2820:3725:2228:2231:2933:0136:5541:5043:5247:10
FK Göingarna2:013:402:041:325:116:094:453:003:071:323:544:552:023:18
48:5449:31
1:440:37
7Anders Sundelin52:091:515:037:308:4414:1317:3723:5133:0235:3236:5239:4643:1947:1149:57
OK Orion1:513:122:271:145:293:246:149:112:301:202:543:333:522:46
51:3452:09
1:370:35
8Daniel Lorentzson1:00:201:478:4411:4112:5118:5122:5828:4031:5935:1636:3738:1544:2447:5057:27
Stigmännen Karlshamns OK1:476:572:571:106:004:075:423:193:171:211:386:093:269:37
59:381:00:20
2:110:42
9Magnus Elverlind1:01:101:248:4711:3212:4221:1024:4131:3337:5541:2442:4144:5749:2353:4058:00
OK Tranan1:247:232:451:108:283:316:526:223:291:172:164:264:174:20
1:00:251:01:10
2:250:45
10Claes Olvegård1:35:537:1410:2212:3314:1332:5636:4743:3754:521:11:471:13:081:15:001:20:311:26:361:32:06
FK Göingarna7:143:082:111:4018:433:516:5011:1516:551:211:525:316:055:30
1:34:561:35:53
2:500:57
11Joakim Sorinder1:41:011:437:4310:3512:2059:581:03:401:10:021:13:581:18:061:19:471:23:261:28:371:33:131:38:26
OK Skogsfalken1:436:002:521:4547:383:426:223:564:081:413:395:114:365:13
1:40:141:41:01
1:480:47
12Marcus Bengtsson1:47:332:348:4513:2315:0723:4632:0840:5449:561:03:071:06:101:11:241:21:561:25:341:41:11
OK Tyringe (SAB)2:346:114:381:448:398:228:469:0213:113:035:1410:323:3815:37
1:45:461:47:33
4:351:47
13Henrik Waltenburg1:58:576:1413:3916:5519:2736:1041:4650:3158:361:03:451:06:581:09:351:29:411:33:061:56:07
Kildeholm OK6:147:253:162:3216:435:368:458:055:093:132:3720:063:2523:01
1:58:231:58:57
2:160:34
 
Bosse JönssonFejlkl.1:555:459:32-----16:1837:0844:1252:3756:341:01:311:04:401:09:241:12:391:17:03
Stigmännen Karlshamns OK1:553:503:476:4620:507:048:253:574:573:094:443:154:24
1:19:441:20:30
2:410:46
Bengt IvarssonFejlkl.2:217:2512:2615:0625:3834:2041:5646:4952:3454:441:02:18---------------
OK Tyringe (SAB)2:215:045:012:4010:328:427:364:535:452:107:34
-----
Klaus KoziaraUdgået----------------------------------------------------------------------
Køge OK
-----
 
 
 
H40 (22)5,7 km 0 Hm15 K
PlNavnTid
1(189)2(138)3(132)4(130)5(139)6(148)7(205)8(208)9(214)10(211)11(165)12(178)13(184)14(199)
15(255)Mål
 
1Johan Ahlström41:071:225:005:498:0010:1812:3620:4822:1724:1526:4431:1635:3337:1339:34
Västerås SOK1:223:380:492:112:182:188:121:291:582:294:324:171:402:21
40:3441:07
1:000:33
2Ola Söderberg47:231:345:486:498:2310:4713:2822:5824:5326:5629:1936:1341:2843:2245:43
OK Skogsfalken1:344:141:011:342:242:419:301:552:032:236:545:151:542:21
46:4347:23
1:000:40
3Jesper Grooss49:221:375:306:288:0612:2415:1924:3526:3628:2831:2437:4642:3244:4147:41
Allerød OK1:373:530:581:384:182:559:162:011:522:566:224:462:093:00
48:4449:22
1:030:38
4Kristian Nylander49:361:325:578:1711:0513:4716:1125:0426:5428:4632:0537:4443:3545:3947:59
Motala AIF OL1:324:252:202:482:422:248:531:501:523:195:395:512:042:20
48:5949:36
1:000:37
5Patrik Gunnarsson50:141:446:177:149:0211:4214:4525:2427:2329:2832:3139:1544:3046:4048:45
Big Foot Orienteers1:444:330:571:482:403:0310:391:592:053:036:445:152:102:05
49:3950:14
0:540:35
6Ingemar Ericsson50:531:356:407:469:2212:3416:1625:4627:3730:1733:2139:0344:2846:3249:06
Ronneby OK1:355:051:061:363:123:429:301:512:403:045:425:252:042:34
50:1350:53
1:070:40
7Håkan Danielsson1:00:191:427:068:149:5312:2015:1027:2729:2037:5741:0047:4053:4556:4458:44
Växjö OK1:425:241:081:392:272:5012:171:538:373:036:406:052:592:00
59:371:00:19
0:530:42
8Poul Bjerregaard1:02:231:469:0910:0211:4815:4918:3728:5631:2233:4038:3147:3854:3057:171:00:48
Viking Atletik1:467:230:531:464:012:4810:192:262:184:519:076:522:473:31
1:01:421:02:23
0:540:41
9Preben Brinch1:03:091:587:498:5511:1416:3019:2831:3033:4236:1040:2647:2854:3357:251:01:01
FIF Hillerød Orientering1:585:511:062:195:162:5812:022:122:284:167:027:052:523:36
1:02:241:03:09
1:230:45
10Ulrik Karlsson1:04:481:439:0510:2812:2515:2619:0730:1732:0734:5038:1545:5557:4359:421:02:55
Motala AIF OL1:437:221:231:573:013:4111:101:502:433:257:4011:481:593:13
1:04:041:04:48
1:090:44
11Andreas Eklund1:07:101:468:3010:4214:1717:4022:1632:2634:4438:3743:2952:3258:191:00:551:05:14
Göteborg-Majorna OK1:466:442:123:353:234:3610:102:183:534:529:035:472:364:19
1:06:421:07:10
1:280:28
12Magnus Emilsson1:11:141:397:158:3612:3918:2321:3933:3235:5243:0947:1654:201:00:441:03:331:09:09
OK Skogsfalken1:395:361:214:035:443:1611:532:207:174:077:046:242:495:36
1:10:291:11:14
1:200:45
13Tomas Nilsson1:11:151:4112:2116:2519:0521:5327:3937:3339:5342:3145:4957:071:02:491:05:091:08:52
Stigmännen Karlshamns OK1:4110:404:042:402:485:469:542:202:383:1811:185:422:203:43
1:10:221:11:15
1:300:53
14Morten Schiøtt1:12:131:569:3412:0713:5821:4426:4137:4840:3543:4947:5556:591:03:261:06:131:10:05
Nordvest OK1:567:382:331:517:464:5711:072:473:144:069:046:272:473:52
1:11:291:12:13
1:240:44
15Niklas Söderlund1:14:361:598:099:2112:0420:0323:1738:4741:1043:5649:1658:561:06:081:08:461:12:37
Avesta OK1:596:101:122:437:593:1415:302:232:465:209:407:122:383:51
1:13:451:14:36
1:080:51
16Søren Albæk Jensen1:14:471:436:477:449:1912:2115:5127:4131:5134:1240:4654:301:00:351:05:301:12:53
Amager OK1:435:040:571:353:023:3011:504:102:216:3413:446:054:557:23
1:14:001:14:47
1:070:47
17Torben Brøgger Speldt1:18:532:008:179:5012:0315:5019:3532:2835:4039:2947:331:02:501:09:311:12:021:17:12
Lyngby OK2:006:171:332:133:473:4512:533:123:498:0415:176:412:315:10
1:18:181:18:53
1:060:35
18Finn Skouenborg1:24:371:357:1915:5219:0323:3726:2941:2043:331:00:411:04:031:11:501:17:361:19:451:22:32
OK ØST Birkerød1:355:448:333:114:342:5214:512:1317:083:227:475:462:092:47
1:23:471:24:37
1:150:50
19Johnny Rosenkjær1:30:042:1011:1112:3416:2720:0925:5040:4547:0150:0458:141:10:311:19:351:23:191:27:29
Faaborg OK2:109:011:233:533:425:4114:556:163:038:1012:179:043:444:10
1:29:091:30:04
1:400:55
20Bjark Bo Christensen1:34:282:509:2617:4322:0025:4829:1743:3345:491:02:521:07:181:15:241:23:161:26:311:32:15
Holbæk OK2:506:368:174:173:483:2914:162:1617:034:268:067:523:155:44
1:33:421:34:28
1:270:46
21Erling Trankjær1:57:392:1321:1223:0026:3537:4045:541:02:531:06:121:10:411:31:191:40:561:48:281:51:011:54:55
Holstebro OK2:1318:591:483:3511:058:1416:593:194:2920:389:377:322:333:54
1:56:441:57:39
1:490:55
 
Roland DumongIkke startet
OK ØST Birkerød
 
 
 
H45 (36)5,1 km 0 Hm16 K
PlNavnTid
1(180)2(173)3(148)4(159)5(164)6(177)7(205)8(208)9(216)10(218)11(211)12(198)13(175)14(169)
15(197)16(255)Mål
 
1Fredrik Smedberg42:122:013:225:477:0811:4613:2818:2219:5223:5326:5930:0431:4934:3938:42
OK Skogsfalken2:011:212:251:214:381:424:541:304:013:063:051:452:504:03
40:3941:3542:12
1:570:560:37
2Jesper Jensen44:511:463:146:237:4912:4414:2519:2821:5526:3629:2032:1034:5237:3741:20
Farum OK1:461:283:091:264:551:415:032:274:412:442:502:422:453:43
43:2744:1644:51
2:070:490:35
3Magnus Larsson45:112:033:396:277:5512:5915:0520:3422:2126:4829:0132:3734:3737:3941:03
FK Göingarna2:031:362:481:285:042:065:291:474:272:133:362:003:023:24
43:3244:3145:11
2:290:590:40
4Lars-Ola Larsson45:171:483:205:538:0612:3014:2420:0421:4125:4128:1432:1835:0838:1541:31
OK Orion1:481:322:332:134:241:545:401:374:002:334:042:503:073:16
43:3944:3845:17
2:080:590:39
5Robert Palm46:152:173:386:169:1214:3916:5921:2923:1627:2130:2833:3137:0440:0343:01
Västerås SOK2:171:212:382:565:272:204:301:474:053:073:033:332:592:58
44:5745:4446:15
1:560:470:31
6Henrik Larsson49:142:063:336:017:2312:0113:5419:1221:0525:5130:1534:1036:1141:4245:20
FK Göingarna2:061:272:281:224:381:535:181:534:464:243:552:015:313:38
47:2548:2949:14
2:051:040:45
7Håkan Axelsson51:212:114:248:029:3516:2818:3123:5225:4729:5732:5636:5039:4943:0947:00
FK Göingarna2:112:133:381:336:532:035:211:554:102:593:542:593:203:51
49:3650:3951:21
2:361:030:42
8Anders Selin51:432:093:487:359:3214:3917:4223:1526:5831:5335:1038:4040:4643:5547:30
FK Göingarna2:091:393:471:575:073:035:333:434:553:173:302:063:093:35
49:5550:5851:43
2:251:030:45
9Ulf Jungstrand52:102:024:187:5711:0216:3619:3926:1228:1632:4034:5739:4941:4644:4148:08
OK Skogsfalken2:022:163:393:055:343:036:332:044:242:174:521:572:553:27
50:2851:2452:10
2:200:560:46
10Magnus Larsson54:132:203:487:509:5414:5916:5723:0026:3033:4036:3341:0243:0346:1550:01
Västerås SOK2:201:284:022:045:051:586:033:307:102:534:292:013:123:46
52:3253:3054:13
2:310:580:43
11Fredrik Korall57:402:284:089:5215:5322:2224:5629:5931:5636:3139:1942:5845:1348:4753:15
Motala AIF OL2:281:405:446:016:292:345:031:574:352:483:392:153:344:28
55:4656:5357:40
2:311:070:47
12Stefan Tisell57:522:103:526:408:1514:0317:0623:2925:3038:5541:0744:5847:0950:4754:04
IK Stern (SAB)2:101:422:481:355:483:036:232:0113:252:123:512:113:383:17
56:0557:1057:52
2:011:050:42
13Fredrik Ullman57:562:344:287:499:4815:5919:3525:2427:5332:5636:1840:3344:0848:5153:21
Skåneslättens OL2:341:543:211:596:113:365:492:295:033:224:153:354:434:30
56:0457:2157:56
2:431:170:35
14Peter Berstrand1:07:343:064:558:4811:1517:2620:4428:2032:5138:5442:0147:1350:1058:421:02:39
Motala AIF OL3:061:493:532:276:113:187:364:316:033:075:122:578:323:57
1:05:501:06:511:07:34
3:111:010:43
15Joakim Ahlström1:08:592:234:067:3711:0322:1525:1931:5934:0540:0044:4549:3953:4458:071:03:57
Västerås SOK2:231:433:313:2611:123:046:402:065:554:454:544:054:235:50
1:07:101:08:161:08:59
3:131:060:43
16John-Patrik Treptow1:13:203:325:058:3811:4721:5324:1530:2032:5339:1142:5649:0755:511:01:391:05:33
Anderstorps OK3:321:333:333:0910:062:226:052:336:183:456:116:445:483:54
1:11:301:12:361:13:20
5:571:060:44
17Claus Cederberg1:16:142:126:159:0012:1116:4018:4023:5426:2952:1155:3959:431:03:321:06:461:10:17
Ballerup OK2:124:032:453:114:292:005:142:3525:423:284:043:493:143:31
1:14:271:15:331:16:14
4:101:060:41
18Dalheimer Mathias Kalle1:18:233:085:1910:5114:3223:4027:2134:1837:0846:1551:3857:421:00:471:06:351:12:03
IK Vikings OK3:082:115:323:419:083:416:572:509:075:236:043:055:485:28
1:16:121:17:401:18:23
4:091:280:43
19Thomas Sørensen1:20:413:015:029:1511:3023:0727:0134:4338:3853:5056:521:01:241:06:471:11:491:16:13
OK Melfar3:012:014:132:1511:373:547:423:5515:123:024:325:235:024:24
1:18:551:20:021:20:41
2:421:070:39
20Henric Karlsson1:24:433:305:2610:0112:0423:0125:3933:2736:0642:2245:561:03:281:06:421:13:291:18:36
Motala AIF OL3:301:564:352:0310:572:387:482:396:163:3417:323:146:475:07
1:22:341:23:571:24:43
3:581:230:46
21Kjell Eriksson1:26:072:575:1016:0919:4932:1934:3340:3144:5151:3655:541:03:411:07:571:12:201:18:43
OK Skogsfalken2:572:1310:593:4012:302:145:584:206:454:187:474:164:236:23
1:24:131:25:241:26:07
5:301:110:43
22Tommy Iversen1:30:273:036:5911:5517:0024:5727:4036:0541:0550:501:01:171:05:301:09:111:17:561:24:06
Odense OK3:033:564:565:057:572:438:255:009:4510:274:133:418:456:10
1:28:121:29:361:30:27
4:061:240:51
23Jesper Sørensen1:34:553:395:3310:0512:2721:5424:3434:2937:3943:5148:561:05:351:16:441:22:411:29:09
OK Skærmen Værløse3:391:544:322:229:272:409:553:106:125:0516:3911:095:576:28
1:32:351:34:111:34:55
3:261:360:44
24Björn Åkesson1:39:502:504:5515:0123:5137:4741:0752:3355:501:03:121:11:531:18:071:22:551:29:021:34:46
Skåneslättens OL2:502:0510:068:5013:563:2011:263:177:228:416:144:486:075:44
1:37:511:39:131:39:50
3:051:220:37
25Dennis Hansen1:48:264:537:5715:2218:4428:4332:0041:5945:541:10:071:14:181:20:321:24:371:32:161:41:57
OK Kompassen4:533:047:253:229:593:179:593:5524:134:116:144:057:399:41
1:46:051:47:391:48:26
4:081:340:47
26Anton Lauritzen1:48:3718:5622:5127:2032:0242:0447:1355:121:00:011:07:451:16:071:22:401:26:061:33:541:41:57
Holbæk OK18:563:554:294:4210:025:097:594:497:448:226:333:267:488:03
1:46:141:47:551:48:37
4:171:410:42
27Anders Malmqvist1:51:472:454:459:5412:0529:0231:4639:1044:331:01:451:08:141:17:051:28:551:38:541:45:14
Motala AIF OL2:452:005:092:1116:572:447:245:2317:126:298:5111:509:596:20
1:49:271:51:061:51:47
4:131:390:41
28Lars Tykær Jensen1:59:233:025:119:2811:3920:4524:5833:1736:051:05:061:12:211:28:091:31:181:48:311:53:24
OK H.T.F.3:022:094:172:119:064:138:192:4829:017:1515:483:0917:134:53
1:56:381:58:341:59:23
3:141:560:49
29Carsten Gemmer Hanghøj2:01:381:04:091:06:291:10:201:13:481:19:321:22:201:29:001:31:381:36:521:39:511:44:001:46:531:50:561:55:49
Ballerup OK1:04:092:203:513:285:442:486:402:385:142:594:092:534:034:53
1:59:162:00:392:01:38
3:271:230:59
30Heine Dalsgaard2:22:1415:1519:5525:4129:1644:4550:0857:361:08:161:27:551:32:261:50:202:02:372:09:342:15:24
OK ØST Birkerød15:154:405:463:3515:295:237:2810:4019:394:3117:5412:176:575:50
2:19:372:21:342:22:14
4:131:570:40
 
Per JohanssonUdgået5:288:3116:5721:22---------------------------------------------28:07
Motala AIF OL5:283:038:264:256:45
-----34:4637:44
6:392:58
Lars HallUdgået5:078:0514:5322:2345:0648:36-----------------------------------1:07:47
Västerås SOK5:072:586:487:3022:433:3019:11
1:12:381:14:021:14:50
4:511:240:48
Anders HåkanssonUdgået49:2351:3859:121:02:101:10:141:14:01------------------------------1:17:331:23:24
OK Orion49:232:157:342:588:043:473:325:51
1:27:411:29:491:31:3348:50
4:172:081:44*190
Jörgen GöranssonUdgået4:176:3112:1914:3423:0827:30----------------------------------------
FK Göingarna4:172:145:482:158:344:22
----------
Birger JensenUdgået2:555:2110:1112:4939:02-----49:091:11:03------------------------------
Holbæk OK2:552:264:502:3826:1310:0721:54
----------
Niklas EdvardssonIkke startet
Hästveda OK
 
 
 
H50 (49)4,5 km 0 Hm13 K
PlNavnTid
1(181)2(173)3(164)4(195)5(205)6(209)7(216)8(218)9(211)10(143)11(154)12(178)13(255)Mål
 
1Pesho Hedberg40:501:502:554:538:4311:3614:2617:5820:1024:2131:5534:2338:0340:1740:50
Lunds OK1:501:051:583:502:532:503:322:124:117:342:283:402:140:33
2Anders Älvegran41:171:583:015:309:3712:3015:3118:3321:0224:4433:0935:2938:1040:4041:17
Västerås SOK1:581:032:294:072:533:013:022:293:428:252:202:412:300:37
1:36
*189
3Rolf Valery41:482:002:595:158:5211:3314:0016:4919:4023:2832:1135:0839:0141:1141:48
Tisvilde Hegn OK2:000:592:163:372:412:272:492:513:488:432:573:532:100:37
1:36
*189
4Rolf Lund42:361:493:004:368:1111:1114:2417:4921:2127:3334:4936:5540:0942:0642:36
Helsingør SOK1:491:111:363:353:003:133:253:326:127:162:063:141:570:30
5Anders Yngström43:342:163:215:279:3012:1614:2718:3621:2424:4135:0437:4440:5643:0143:34
Göteborg-Majorna OK2:161:052:064:032:462:114:092:483:1710:232:403:122:050:33
1:41
*189
6Staffan Ahltin43:562:233:346:1710:0212:5215:2018:2721:3624:5433:3238:2841:2243:2143:56
Malmö OK2:231:112:433:452:502:283:073:093:188:384:562:541:590:35
7Johnny Nimvik44:172:143:475:239:4512:3415:0618:1921:4524:5833:3136:0941:1943:3744:17
Lunds OK2:141:331:364:222:492:323:133:263:138:332:385:102:180:40
1:43
*189
8Frode Sjøvold44:511:563:165:009:1413:1015:3018:5124:0827:5235:2337:4742:0644:0944:51
Røros IL1:561:201:444:143:562:203:215:173:447:312:244:192:030:42
9Kent Pihl46:272:143:586:1510:3714:3417:2721:2025:0128:2437:2939:5643:2245:4346:27
OK Roskilde2:141:442:174:223:572:533:533:413:239:052:273:262:210:44
10Bjarne Topp47:482:013:225:289:3412:3215:5021:0723:4328:0638:4541:0544:5047:0547:48
OK ØST Birkerød2:011:212:064:062:583:185:172:364:2310:392:203:452:150:43
11Johan Carlsson48:422:283:446:1611:2915:2818:2021:3625:2629:0639:1042:0045:3248:0048:42
Trollhättans SOK (SAB)2:281:162:325:133:592:523:163:503:4010:042:503:322:280:42
12Per Källvik49:532:283:405:209:3913:1916:1821:1426:4430:5040:1843:0346:5149:0949:53
Åmåls OK2:281:121:404:193:402:594:565:304:069:282:453:482:180:44
13Per-Olof Andersson50:442:023:238:1216:1019:1622:1125:3527:5632:3440:5944:1447:3449:5850:44
OK Tyringe (SAB)2:021:214:497:583:062:553:242:214:388:253:153:202:240:46
14Anders Blomqvist52:412:164:367:1812:4315:4018:4522:5527:1132:2040:4843:5449:1851:5052:41
OK Skogsfalken2:162:202:425:252:573:054:104:165:098:283:065:242:320:51
15Karsten Jøhnk54:122:143:3211:3616:1619:2522:0725:1728:3133:0843:4347:0851:1053:3254:12
OK Syd2:141:188:044:403:092:423:103:144:3710:353:254:022:220:40
16Jörgen Hallén55:342:093:275:249:5113:2415:4119:5726:1033:3442:0645:5552:1554:4355:34
Trollhättans SOK (SAB)2:091:181:574:273:332:174:166:137:248:323:496:202:280:51
17Göran Johansson56:212:244:147:2513:1216:5120:0824:4027:4831:5145:1548:2752:3455:2556:21
OK Tyringe (SAB)2:241:503:115:473:393:174:323:084:0313:243:124:072:510:56
18Kristian Kærsgaard56:412:203:396:0911:4115:3018:3330:0733:3637:3546:5749:5253:1955:5356:41
OK Sorø2:201:192:305:323:493:0311:343:293:599:222:553:272:340:48
19Börje Eriksson56:452:093:235:4910:2314:5317:1024:2627:4535:5146:4349:2253:2256:0356:45
OK Skogsfalken2:091:142:264:344:302:177:163:198:0610:522:394:002:410:42
20Kjell Einarsson58:352:236:038:4814:3817:3221:1424:5130:5134:5747:4651:0355:0057:4958:35
OK Skogshjortarna2:233:402:455:502:543:423:376:004:0612:493:173:572:490:46
21Asger Jensen59:052:404:117:3613:5817:1521:2526:4730:0434:5745:1349:1255:2558:1059:05
OK Roskilde2:401:313:256:223:174:105:223:174:5310:163:596:132:450:55
22Dan Jensen1:00:042:143:4711:5316:4220:4524:4328:1432:2136:5146:5351:2756:1759:081:00:04
Malmö OK2:141:338:064:494:033:583:314:074:3010:024:344:502:510:56
1:47
*189
23Janne Nygren1:01:182:525:578:4115:3819:1522:1127:5431:3235:1848:5852:4057:211:00:321:01:18
FK Boken2:523:052:446:573:372:565:433:383:4613:403:424:413:110:46
24Stefan Adolfsson1:01:512:123:336:0210:4913:5717:3022:1426:5434:3351:2354:1358:191:00:581:01:51
Eslövs FK2:121:212:294:473:083:334:444:407:3916:502:504:062:390:53
25Patrik Korall1:02:242:454:467:3114:1918:2422:0626:4930:2735:2747:3351:2058:021:01:281:02:24
Motala AIF OL2:452:012:456:484:053:424:433:385:0012:063:476:423:260:56
26Peter Larsson1:03:142:344:026:4112:0616:1722:3527:3531:1540:2651:2355:0959:381:02:241:03:14
FK Boken2:341:282:395:254:116:185:003:409:1110:573:464:292:460:50
27Hans Kööhler1:04:482:454:288:2015:5119:4424:4729:3732:4337:2248:3352:241:01:041:04:051:04:48
Trollhättans SOK (SAB)2:451:433:527:313:535:034:503:064:3911:113:518:403:010:43
28Leif Sudergaard1:06:012:324:116:4912:1817:1021:3930:4533:4838:3050:3557:241:02:151:05:101:06:01
Kildeholm OK2:321:392:385:294:524:299:063:034:4212:056:494:512:550:51
29Sören Andersson1:06:082:354:067:0312:1416:1219:1526:5234:4040:2252:3456:401:02:181:05:221:06:08
FK Boken2:351:312:575:113:583:037:377:485:4212:124:065:383:040:46
30Roger Nilsson1:07:352:594:329:4214:4218:5021:5026:3935:0743:4154:3558:111:03:491:06:441:07:35
Laholms IF OK2:591:335:105:004:083:004:498:288:3410:543:365:382:550:51
31Bent Mikkelsen1:11:592:376:3910:1615:4122:0226:2131:0034:5345:3258:071:02:111:07:521:11:061:11:59
Faaborg OK2:374:023:375:256:214:194:393:5310:3912:354:045:413:140:53
32Frank Rasmussen1:12:012:435:118:0613:0519:0223:3632:3436:3841:0052:0257:361:08:271:11:181:12:01
Ballerup OK2:432:282:554:595:574:348:584:044:2211:025:3410:512:510:43
33Flemming Sparre Sørensen1:15:323:115:028:4114:4620:1723:4629:0238:0648:471:01:201:04:521:11:191:14:431:15:32
Amager OK3:111:513:396:055:313:295:169:0410:4112:333:326:273:240:49
34Mats Toftner1:17:502:494:338:0914:2018:3924:5132:0545:3552:141:05:191:09:061:14:161:17:071:17:50
OK Kompassen2:491:443:366:114:196:127:1413:306:3913:053:475:102:510:43
35Bo Wetterström1:17:592:495:188:1517:2522:1725:5230:5236:2744:2658:471:09:291:14:361:17:111:17:59
Tormestorps IF2:492:292:579:104:523:355:005:357:5914:2110:425:072:350:48
36Max Prang1:19:012:183:5411:4816:5520:2725:1629:5939:3353:471:07:541:11:121:15:451:18:171:19:01
Fredensborg OK2:181:367:545:073:324:494:439:3414:1414:073:184:332:320:44
37Stefan Hornebrandt1:19:233:075:229:5716:1520:5527:3938:5543:3049:521:04:481:09:331:15:131:18:251:19:23
Trollhättans SOK (SAB)3:072:154:356:184:406:4411:164:356:2214:564:455:403:120:58
38Torben Kristensen1:25:313:235:4411:4119:0123:5230:4945:0449:0155:471:09:451:14:021:20:361:24:321:25:31
Herlufsholm OK3:232:215:577:204:516:5714:153:576:4613:584:176:343:560:59
39Martin Ringive1:26:382:294:2412:1718:1123:1728:3650:3355:581:01:421:12:511:16:181:23:151:25:541:26:38
OK GORM2:291:557:535:545:065:1921:575:255:4411:093:276:572:390:44
40Krister Österblad1:31:364:046:4411:0719:2224:5531:5240:3244:5452:511:12:551:17:141:26:361:30:341:31:36
FK Boken4:042:404:238:155:336:578:404:227:5720:044:199:223:581:02
41Henrik Petersen1:45:353:136:1212:0623:4428:3434:2841:0847:1557:571:15:301:25:111:40:281:44:271:45:35
Ballerup OK3:132:595:5411:384:505:546:406:0710:4217:339:4115:173:591:08
42Anders Westerlund1:54:513:346:0211:5226:3631:4140:3551:4955:441:08:351:30:461:35:251:50:021:53:531:54:51
FK Boken3:342:285:5014:445:058:5411:143:5512:5122:114:3914:373:510:58
1:24:06
*154
43Morten Christensen1:58:503:285:0310:5115:2318:5130:0153:281:01:101:19:131:30:091:45:101:55:361:58:151:58:50
Faaborg OK3:281:355:484:323:2811:1023:277:4218:0310:5615:0110:262:390:35
44Jesper Kirkeskov3:02:082:217:4910:4931:481:20:111:44:081:49:371:53:072:09:152:42:172:51:182:57:523:01:233:02:08
Søllerød OK2:215:283:0020:5948:2323:575:293:3016:0833:029:016:343:310:45
 
Michael Leth JessUdgået3:014:328:4914:2718:4023:50-----------------------------------1:22:24
OK Roskilde3:011:314:175:384:135:1058:34
38:47
*204
Ola BengtssonUdgået2:545:309:0324:4528:3039:5347:06------------------------------
Åmåls OK2:542:363:3315:423:4511:237:13
Henrik MathiesenUdgået5:177:3015:3921:4449:2758:591:33:281:37:50-------------------------
Herlufsholm OK5:172:138:096:0527:439:3234:294:22
Jakob AlbahnIkke startet
Tisvilde Hegn OK
Arne ThellIkke startet
Eslövs FK
 
 
 
H50M (15)4,1 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(192)2(206)3(207)4(198)5(172)6(157)7(136)8(134)9(141)10(145)11(163)12(169)13(183)14(255)
Mål
 
1Peter Olausson36:391:504:336:297:4311:3414:1117:3521:4623:3624:4830:5833:2834:5435:58
OK Orion1:502:431:561:143:512:373:244:111:501:126:102:301:261:04
36:39
0:41
2Anders Nilsson42:301:474:507:508:5012:5715:2618:5224:1426:3427:4834:1639:0140:4841:55
OK Orion1:473:033:001:004:072:293:265:222:201:146:284:451:471:07
42:30
0:35
3Anders Svensson50:232:069:0211:2112:3817:5720:3624:0233:1035:3637:0043:2646:2848:1449:32
Laholms IF OK2:066:562:191:175:192:393:269:082:261:246:263:021:461:18
50:23
0:51
4Krister Wahlström54:305:078:2711:3212:3917:3220:5026:4536:4938:5040:0345:4550:5452:3553:47
OK Orion5:073:203:051:074:533:185:5510:042:011:135:425:091:411:12
54:30
0:43
5Krister Schultz1:05:031:556:2411:0712:3618:3022:3232:4937:4440:1442:0551:421:00:591:03:071:04:18
OK Gisle (SAB)1:554:294:431:295:544:0210:174:552:301:519:379:172:081:11
1:05:03
0:45
6Jan Svensson1:07:081:245:028:109:3515:2018:5340:3846:1949:3652:3759:341:03:101:05:231:06:39
OK Orion1:243:383:081:255:453:3321:455:413:173:016:573:362:131:16
1:07:08
0:29
7Pi Persson1:17:262:557:1515:3816:4824:5029:0833:5540:2743:0144:451:07:191:11:541:14:461:16:52
OK Orion2:554:208:231:108:024:184:476:322:341:4422:344:352:522:06
1:17:26
0:34
8Jerry Rasmusson1:33:003:2110:1718:3821:1730:5237:1545:4854:3459:421:07:431:19:101:24:571:28:491:31:07
Herrestads AIF3:216:568:212:399:356:238:338:465:088:0111:275:473:522:18
1:33:00
1:53
9Yngve Magnusson1:40:4113:1618:4123:4825:4639:1845:4756:291:04:391:11:191:16:441:27:361:33:471:37:241:39:23
OK Orion13:165:255:071:5813:326:2910:428:106:405:2510:526:113:371:59
1:40:41
1:18
 
Gunnar MyrhedeFejlkl.7:2012:0118:1220:0427:3739:0449:2356:1759:341:02:41---------------1:22:58
Motala AIF OL7:204:416:111:527:3311:2710:196:543:173:0720:17
1:24:08
1:10
Torbjörn OlssonUdgået14:53-----------------------------------------------------------------
Göteborg-Majorna OK14:53
32:01
17:08
Ulf PetterssonUdgået10:2825:1131:5735:19--------------------------------------------------
OK Orion10:2814:436:463:22
52:52
17:33
Lennart SamuelssonUdgået2:589:3031:3634:0243:3750:061:00:53------------------------------1:22:20
OK Orion2:586:3222:062:269:356:2910:4721:27
1:23:09
0:49
Kaj Ole JensbyUdgået4:4610:4517:0319:5630:1241:02------------------------------1:20:071:22:35
Faaborg OK4:465:596:182:5310:1610:5039:052:28
1:23:25
0:50
Ole RasmussenUdgået6:27-----------------------------------------------------------------
Køge OK6:27
 
 
 
H55 (59)4,3 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(187)2(162)3(160)4(165)5(206)6(208)7(212)8(217)9(210)10(175)11(154)12(168)13(184)14(255)
Mål
 
1Stefan Nyberg40:031:414:185:468:5114:2217:3120:3721:2423:5828:4733:0535:0037:5339:29
Avesta OK1:412:371:283:055:313:093:060:472:344:494:181:552:531:36
40:03
0:34
2Per Magnusson41:441:524:306:408:3213:1016:1419:3120:2423:2829:1332:2136:2839:2941:00
OK Nolaskogsarna1:522:382:101:524:383:043:170:533:045:453:084:073:011:31
41:44
0:44
3Pär Gustavsson43:311:386:197:3211:5816:4919:4022:5723:4426:3331:4735:5938:0140:5342:51
Göteborg-Majorna OK1:384:411:134:264:512:513:170:472:495:144:122:022:521:58
43:31
0:40
4Jan Hansson43:581:454:286:018:1213:2517:0323:0123:4026:4332:1235:5037:5441:3843:20
Stenungsunds OK1:452:431:332:115:133:385:580:393:035:293:382:043:441:42
43:58
0:38
5Asgeir Edvardsen44:341:484:397:059:1414:1517:2221:4522:2825:2430:1033:2738:3041:5543:49
Göteborg-Majorna OK1:482:512:262:095:013:074:230:432:564:463:175:033:251:54
44:34
0:45
6Anders Björklund46:121:594:446:208:3614:4418:1421:5022:3125:2832:4336:3240:1743:3945:30
Sävedalens AIK1:592:451:362:166:083:303:360:412:577:153:493:453:221:51
46:12
0:42
7Lasse Johansson47:261:474:366:2310:0314:5517:4921:0321:4724:3430:3434:2441:1744:3746:40
Eds SK1:472:491:473:404:522:543:140:442:476:003:506:533:202:03
47:26
0:46
8Lars Söderlund47:311:3110:1711:4013:3318:4021:1324:3025:2128:1633:5137:4242:1045:2246:51
Tormestorps IF1:318:461:231:535:072:333:170:512:555:353:514:283:121:29
47:31
0:40
9Lasse Pedersen47:571:595:237:079:3516:3320:2024:0224:5728:2134:3538:3741:5145:3647:21
Göteborg-Majorna OK1:593:241:442:286:583:473:420:553:246:144:023:143:451:45
47:57
0:36
10Ulf Andersson50:491:524:326:178:4114:1917:2523:1023:5728:0934:1840:0543:4147:5749:59
Göteborg-Majorna OK1:522:401:452:245:383:065:450:474:126:095:473:364:162:02
50:49
0:50
11Jens Viktor Nørgaard50:551:566:428:3010:5717:3221:1626:2827:4831:3437:3241:4544:5948:3250:16
FIF Hillerød Orientering1:564:461:482:276:353:445:121:203:465:584:133:143:331:44
50:55
0:39
12Mats Eriksson50:571:545:297:139:5716:0920:0324:4625:4429:1636:3241:0344:3048:2150:11
Göteborg-Majorna OK1:543:351:442:446:123:544:430:583:327:164:313:273:511:50
50:57
0:46
13Gregers Jørgensen51:362:075:297:2510:2616:0319:5724:0124:5529:1535:3440:0742:5247:3050:56
Ballerup OK2:073:221:563:015:373:544:040:544:206:194:332:454:383:26
51:3628:14
0:40*211
14Terje Schjølberg52:411:475:527:4413:4719:0621:5525:5926:5033:1938:4545:2247:3750:3252:02
Røros IL1:474:051:526:035:192:494:040:516:295:266:372:152:551:30
52:41
0:39
15Andrew Lago53:382:234:526:408:4415:3918:4722:5825:5529:5236:1140:0446:4850:3952:49
Göteborg-Majorna OK2:232:291:482:046:553:084:112:573:576:193:536:443:512:10
53:38
0:49
16Per Storm Hansen54:172:055:587:4211:4116:5422:3827:0327:5132:0739:4243:4048:3052:0253:39
Svendborg OK2:053:531:443:595:135:444:250:484:167:353:584:503:321:37
54:17
0:38
17Thomas Svensson54:181:405:269:4011:3016:2821:0724:3926:0329:3038:5145:4048:5252:0453:36
Motala AIF OL1:403:464:141:504:584:393:321:243:279:216:493:123:121:32
54:1844:43
0:42*153
18Anders Spånér55:142:196:139:2111:3817:2223:5527:2128:1531:1239:2444:0048:3352:1154:16
Göteborg-Majorna OK2:193:543:082:175:446:333:260:542:578:124:364:333:382:05
55:14
0:58
19Kurt Thuesen56:302:085:497:3611:2917:1422:2626:1527:3531:1639:4746:0549:5653:2455:40
FSK Orientering2:083:411:473:535:455:123:491:203:418:316:183:513:282:16
56:30
0:50
20Henrik Albahn56:512:005:347:1413:4521:1625:2730:4432:0735:4842:2946:3450:0554:1556:09
Tisvilde Hegn OK2:003:341:406:317:314:115:171:233:416:414:053:314:101:54
56:51
0:42
21Ulf Björkdal56:562:175:307:4010:3916:4220:3925:2726:4130:2637:4042:5449:5453:5555:59
Herrestads AIF2:173:132:102:596:033:574:481:143:457:145:147:004:012:04
56:56
0:57
22Ingvar Larsson57:181:485:367:2011:0016:3619:4724:5426:5933:4644:2148:4251:1054:4956:37
Göteborg-Majorna OK1:483:481:443:405:363:115:072:056:4710:354:212:283:391:48
57:18
0:41
23Sten Segerslätt57:312:135:588:5011:4418:2922:5527:4228:4732:3841:3246:1850:2254:3656:44
Skåneslättens OL2:133:452:522:546:454:264:471:053:518:544:464:044:142:08
57:31
0:47
24Jan Dahlberg58:172:145:418:0413:1218:5524:2029:1130:1036:5243:4148:3651:3355:5457:37
Haninge SOK2:143:272:235:085:435:254:510:596:426:494:552:574:211:43
58:17
0:40
25Mikael Johansson1:01:242:015:066:509:0815:3522:3230:3931:4036:1242:4251:0553:5458:181:00:26
OK Gisle (SAB)2:013:051:442:186:276:578:071:014:326:308:232:494:242:08
1:01:24
0:58
26Gerhard Jensen1:03:042:428:2610:4113:5021:1125:3030:2531:2735:3442:3947:2650:3459:591:02:14
Odense OK2:425:442:153:097:214:194:551:024:077:054:473:089:252:15
1:03:04
0:50
27Tore Tjernlund1:04:062:125:137:0610:2317:1321:0426:5031:0134:3343:4449:3555:151:00:211:03:20
OK Vilse 872:123:011:533:176:503:515:464:113:329:115:515:405:062:59
1:04:06
0:46
28Søren Klingenberg1:04:492:165:277:4012:2719:1724:2028:3829:4533:3342:2746:4351:421:02:021:03:58
Faaborg OK2:163:112:134:476:505:034:181:073:488:544:164:5910:201:56
1:04:49
0:51
29Eddie Bjärrenholt1:05:122:089:5512:0814:5521:2726:3433:3834:4339:1847:3854:1557:511:02:161:04:22
Rånäs OK2:087:472:132:476:325:077:041:054:358:206:373:364:252:06
1:05:1225:18
0:50*209
30Ulf Sundin1:05:402:076:209:0213:3119:4023:2431:2532:3539:1748:1952:3157:391:02:541:05:04
Göteborg-Majorna OK2:074:132:424:296:093:448:011:106:429:024:125:085:152:10
1:05:4055:48
0:36*169
31Sven-Åke Emanuelsson1:05:562:146:5610:0614:1822:3327:3232:4233:5138:1947:1253:1356:551:02:221:04:44
Helsingborgs SOK2:144:423:104:128:154:595:101:094:288:536:013:425:272:22
1:05:56
1:12
32Torben Rasmussen1:06:432:1113:1416:4319:0125:2331:4935:5537:0340:2646:4856:4859:541:04:001:05:59
Odense OK2:1111:033:292:186:226:264:061:083:236:2210:003:064:061:59
1:06:43
0:44
33Christer Fransson1:08:422:096:198:2111:3718:3222:3729:3130:2934:4642:4552:5259:591:05:091:07:52
Motala AIF OL2:094:102:023:166:554:056:540:584:177:5910:077:075:102:43
1:08:42
0:50
34Bruno Stub1:09:401:515:338:3511:1716:4736:4940:0441:2344:3551:0255:221:03:391:06:451:08:50
PI-København1:513:423:022:425:3020:023:151:193:126:274:208:173:062:05
1:09:40
0:50
35Kim Ole Kowsky1:10:222:187:1910:0112:4920:5227:4133:0834:3642:0149:4059:461:03:221:07:191:09:28
Viking Atletik2:185:012:422:488:036:495:271:287:257:3910:063:363:572:09
1:10:22
0:54
36Göran Mattsson1:11:082:067:279:2612:3024:2528:0035:3736:4740:3851:431:01:151:04:061:08:431:10:33
Skåneslättens OL2:065:211:593:0411:553:357:371:103:5111:059:322:514:371:50
1:11:08
0:35
37Nisse Rosén1:11:193:097:2611:0015:0127:1331:2336:3137:3942:3349:1956:171:04:061:08:001:10:34
Stigmännen Karlshamns OK3:094:173:344:0112:124:105:081:084:546:466:587:493:542:34
1:11:19
0:45
38Morten Jensen1:11:552:147:179:1211:5618:2622:4140:3641:4145:2352:5258:221:01:481:08:241:11:01
OK Roskilde2:145:031:552:446:304:1517:551:053:427:295:303:266:362:37
1:11:55
0:54
39Arne Bertelsen1:15:112:165:288:1722:2028:3231:5839:4040:5044:4055:411:05:131:08:121:12:461:14:34
OK H.T.F.2:163:122:4914:036:123:267:421:103:5011:019:322:594:341:48
1:15:11
0:37
40Lars T. Munch1:16:122:286:2017:0621:5829:2634:2341:3642:4246:4357:471:02:571:07:251:12:381:15:14
OK Snab2:283:5210:464:527:284:577:131:064:0111:045:104:285:132:36
1:16:12
0:58
41Henrik Nielsen1:16:312:0610:3815:1918:5525:5129:5936:1037:1641:1950:4757:441:07:071:12:471:15:35
Tisvilde Hegn OK2:068:324:413:366:564:086:111:064:039:286:579:235:402:48
1:16:31
0:56
42Bjarne Iversen1:17:242:277:3713:5923:1730:0437:5042:5644:1947:191:00:181:06:361:09:431:14:251:16:42
FSK Orientering2:275:106:229:186:477:465:061:233:0012:596:183:074:422:17
1:17:2418:36
0:42*164
43Lars Bech Jensen1:17:311:535:099:5813:4124:2629:1634:1535:0844:2652:1057:191:01:581:15:071:16:48
FSK Orientering1:533:164:493:4310:454:504:590:539:187:445:094:3913:091:41
1:17:31
0:43
44Jens Bentsen1:17:382:316:379:4513:1521:2026:5532:4135:2239:5850:511:04:231:08:121:14:151:16:46
OK ØST Birkerød2:314:063:083:308:055:355:462:414:3610:5313:323:496:032:31
1:17:38
0:52
45Bent Aakjær1:18:452:389:2011:3515:0221:2331:5037:4243:4650:1258:571:09:081:12:021:16:031:18:04
Odense OK2:386:422:153:276:2110:275:526:046:268:4510:112:544:012:01
1:18:45
0:41
46Hans Erik Larsen1:20:242:0711:3714:0518:1924:2428:5234:3941:3647:3156:011:02:121:12:141:18:031:19:45
Faaborg OK2:079:302:284:146:054:285:476:575:558:306:1110:025:491:42
1:20:24
0:39
47Per Bundgaard Larsen1:27:332:507:3815:1719:0628:2037:3244:1051:1757:031:08:001:13:371:16:511:25:091:26:54
Holbæk OK2:504:487:393:499:149:126:387:075:4610:575:373:148:181:45
1:27:33
0:39
48Per Rasmussen1:28:552:266:148:4115:5522:3127:1233:2058:411:03:031:12:051:17:511:21:301:26:111:28:09
Amager OK2:263:482:277:146:364:416:0825:214:229:025:463:394:411:58
1:28:55
0:46
49Claus Wigen1:31:022:0719:0021:2726:0734:3444:2350:2651:2255:351:11:241:20:481:23:431:27:571:30:23
FSK Orientering2:0716:532:274:408:279:496:030:564:1315:499:242:554:142:26
1:31:0225:16
0:39*164
50Finn Henriksen1:31:482:4713:2516:5320:1132:3738:5446:2550:1656:581:06:411:13:011:21:321:27:131:30:53
Svendborg OK2:4710:383:283:1812:266:177:313:516:429:436:208:315:413:40
1:31:48
0:55
51Jan Steen Jensen1:37:522:438:2311:2016:5232:0245:1051:0954:251:00:401:11:481:20:411:26:251:33:391:36:47
Ballerup OK2:435:402:575:3215:1013:085:593:166:1511:088:535:447:143:08
1:37:52
1:05
52Jan Frank Nielsen1:41:272:3211:1413:4819:0126:4845:4351:051:03:421:09:091:20:331:28:031:31:171:38:231:40:50
FSK Orientering2:328:422:345:137:4718:555:2212:375:2711:247:303:147:062:27
1:41:2739:55
0:37*212
53Gert Bertel1:50:302:1915:2427:3331:2739:5250:0258:481:01:401:11:461:28:271:33:491:38:361:45:411:49:37
Karup OK2:1913:0512:093:548:2510:108:462:5210:0616:415:224:477:053:56
1:50:30
0:53
54Peter H Juhl1:57:412:377:2310:0816:5323:4030:4040:4258:511:04:031:28:411:46:291:49:501:54:011:56:39
OK H.T.F.2:374:462:456:456:477:0010:0218:095:1224:3817:483:214:112:38
1:57:41
1:02
55Ulf Bengtsson2:00:147:0628:1830:3836:3448:3459:081:05:051:11:281:17:581:29:111:34:311:48:371:55:551:59:24
OK Kompassen7:0621:122:205:5612:0010:345:576:236:3011:135:2014:067:183:29
2:00:14
0:50
 
Per FröbergFejlkl.2:577:3711:1214:5727:1034:0840:0841:3447:4259:471:07:101:11:24-----1:23:14
Tjalve IF2:574:403:353:4512:136:586:001:266:0812:057:234:1411:50
1:24:28
1:14
Torben SchorlemmerUdgået2:596:438:4418:32---------------------------------------------30:10
Ballerup OK2:593:442:019:4811:38
31:06
0:56
Petter GullikstadUdgået2:024:396:5911:3518:4422:20----------------------------------------
Røros IL2:022:372:204:367:093:36
Michael AnderssonIkke startet
Göteborg-Majorna OK
 
 
 
H60 (37)3,9 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(190)2(164)3(177)4(195)5(203)6(214)7(212)8(210)9(201)10(173)11(168)12(169)13(197)14(255)
Mål
 
1Kenneth Kaisajuntti40:302:026:218:3111:3014:4118:1819:5223:4827:0732:1934:2635:4138:2039:37
OK Skogsfalken2:024:192:102:593:113:371:343:563:195:122:071:152:391:17
40:30
0:53
2Jens Kaminsky42:131:565:187:2412:4816:0119:4921:4124:2627:5834:0636:2137:5640:3341:32
Göteborg-Majorna OK1:563:222:065:243:133:481:522:453:326:082:151:352:370:59
42:13
0:41
3Christer Kaisajuntti42:162:005:317:3410:1714:0018:3320:1823:4127:2332:5536:1937:0840:0841:26
OK Skogsfalken2:003:312:032:433:434:331:453:233:425:323:240:493:001:18
42:16
0:50
4Mikael Bodén43:021:565:378:4011:3815:0320:1822:4225:5129:4434:4737:2838:3241:0742:17
Markbygdens OK (SAB)1:563:413:032:583:255:152:243:093:535:032:411:042:351:10
43:02
0:45
5Bengt Jonasson44:122:295:4710:1813:5517:0721:0122:4527:2731:0936:0938:2739:3042:2343:27
Göteborg-Majorna OK2:293:184:313:373:123:541:444:423:425:002:181:032:531:04
44:12
0:45
6Hans Huseby44:521:555:087:009:4714:0917:2319:5626:0930:1035:0437:5639:5242:4544:00
Sarpsborg OK1:553:131:522:474:223:142:336:134:014:542:521:562:531:15
44:52
0:52
7Bent Galborgen45:092:146:549:2412:5816:1721:4223:2726:4530:2135:2837:4839:2842:5244:22
Indre Östfold OK2:144:402:303:343:195:251:453:183:365:072:201:403:241:30
45:09
0:47
8Håkan Forsman45:492:236:239:2512:4016:1920:3622:4527:1330:5336:2739:1240:3043:1744:55
Ronneby OK2:234:003:023:153:394:172:094:283:405:342:451:182:471:38
45:49
0:54
9Mats Strandhagen46:562:397:019:5913:2317:2722:1724:1028:1732:1037:5640:2441:4644:3946:03
Göteborg-Majorna OK2:394:222:583:244:044:501:534:073:535:462:281:222:531:24
46:56
0:53
10Are Eriksen47:522:035:308:1811:1614:2421:3828:2532:1635:2940:1542:1743:2046:0047:06
OSI2:033:272:482:583:087:146:473:513:134:462:021:032:401:06
47:52
0:46
11Jørgen Skaarup51:302:008:5011:0718:1823:4527:5429:4733:4036:5642:1046:2747:1849:4450:49
Ballerup OK2:006:502:177:115:274:091:533:533:165:144:170:512:261:05
51:3044:52
0:41*169
12Lars Hanghöj Petersen51:562:206:5510:2318:0622:1426:5329:0534:1838:0743:5246:2147:2350:0251:09
Ballerup OK2:204:353:287:434:084:392:125:133:495:452:291:022:391:07
51:56
0:47
13Anders Malmberg53:132:065:408:0615:3318:3328:0330:2133:4936:5942:1246:5047:4151:1852:28
Kvarnsvedens OK2:063:342:267:273:009:302:183:283:105:134:380:513:371:10
53:13
0:45
14Roy Fransson54:552:387:2910:0413:1424:3028:5632:3436:2940:2346:1948:4949:4952:5354:08
Ärla IF2:384:512:353:1011:164:263:383:553:545:562:301:003:041:15
54:55
0:47
15Søren Peter Larsen55:542:186:4510:1713:1416:5230:2533:4238:1142:1147:4850:1851:1653:5855:07
FIF Hillerød Orientering2:184:273:322:573:3813:333:174:294:005:372:300:582:421:09
55:54
0:47
16Peter Brunnberg56:382:277:1611:0314:2921:4926:0428:1932:2636:2842:5645:3151:1754:2355:44
Vallentuna-Össeby OK2:274:493:473:267:204:152:154:074:026:282:355:463:061:21
56:38
0:54
17Gunnar Bejbom58:222:177:5511:2415:0720:0424:2726:2529:4433:2844:1150:0050:4556:2557:33
Uddevalla OK (SAB)2:175:383:293:434:574:231:583:193:4410:435:490:455:401:08
58:2248:09
0:49*169
18Jonny Svensson1:00:082:196:5110:2813:5418:1323:5727:3832:0536:3643:4647:4054:0157:1559:00
OK Vilse 872:194:323:373:264:195:443:414:274:317:103:546:213:141:45
1:00:08
1:08
19Dan Nielsen1:00:133:058:5812:5016:5221:4227:3929:4634:3842:1049:5253:0054:2157:4559:28
Allerød OK3:055:533:524:024:505:572:074:527:327:423:081:213:241:43
1:00:13
0:45
20Lennart Smedenmark1:00:462:4013:3016:2419:4524:5529:4531:4435:2340:1048:4253:0355:2358:2659:53
Ronneby OK2:4010:502:543:215:104:501:593:394:478:324:212:203:031:27
1:00:46
0:53
21Stellan Martinsson1:04:372:287:4810:3213:5022:2727:4432:4143:5247:3454:1856:4958:011:01:531:03:34
OK Tyringe (SAB)2:285:202:443:188:375:174:5711:113:426:442:311:123:521:41
1:04:37
1:03
22Håkan Andersson1:09:023:2111:5815:2718:5124:1630:1832:2041:2247:0054:0558:561:01:321:05:421:07:32
Markbygdens OK3:218:373:293:245:256:022:029:025:387:054:512:364:101:50
1:09:02
1:30
23Bjarne Andersen1:09:522:4010:5318:3021:5228:3234:4638:5146:3551:2558:311:02:271:03:371:07:241:09:02
Svendborg OK2:408:137:373:226:406:144:057:444:507:063:561:103:471:38
1:09:52
0:50
24Lars Åhlander1:10:472:498:4612:0616:5622:4730:5633:3841:1546:2354:4258:431:03:511:08:011:09:50
Snättringe SK2:495:573:204:505:518:092:427:375:088:194:015:084:101:49
1:10:47
0:57
25Lennart Svernestam1:10:493:249:1513:4917:4730:2736:3038:4644:2950:1958:251:02:041:03:431:07:471:09:34
Linköpings OK3:245:514:343:5812:406:032:165:435:508:063:391:394:041:47
1:10:49
1:15
26Tommy Hautop1:11:223:497:4610:4814:1221:5529:4831:5536:4444:4957:181:00:191:02:251:09:051:10:35
OK Pan-Kristianstad3:493:573:023:247:437:532:074:498:0512:293:012:066:401:30
1:11:22
0:47
27Steffen Alm1:12:093:3611:5516:2320:4125:1031:2533:5540:4547:1957:421:02:261:04:001:08:231:10:24
Nordvest OK3:368:194:284:184:296:152:306:506:3410:234:441:344:232:01
1:12:09
1:45
28Lars Olsen1:17:573:0012:2015:4821:1126:5239:0242:0553:2157:591:06:051:09:321:11:121:15:271:17:02
OK Roskilde3:009:203:285:235:4112:103:0311:164:388:063:271:404:151:35
1:17:57
0:55
29Åke Johannesson1:18:463:2716:0920:1226:2531:3439:5543:5749:4755:491:04:251:10:111:11:421:16:041:17:51
Trollhättans SOK (SAB)3:2712:424:036:135:098:214:025:506:028:365:461:314:221:47
1:18:46
0:55
30Börje Gustavsson1:19:223:3811:2115:5420:4031:4939:1741:5247:3653:481:02:411:06:491:08:291:15:431:17:43
Trollhättans SOK (SAB)3:387:434:334:4611:097:282:355:446:128:534:081:407:142:00
1:19:22
1:39
31Peter Svensson1:19:403:1416:0419:5225:0829:5237:4040:0844:3552:141:04:591:09:271:14:051:17:141:18:43
Avesta OK3:1412:503:485:164:447:482:284:277:3912:454:284:383:091:29
1:19:40
0:57
32Rolf Andersen1:23:363:119:5614:5319:2928:1841:3747:4853:531:00:071:09:261:14:481:16:251:20:451:22:36
Amager OK3:116:454:574:368:4913:196:116:056:149:195:221:374:201:51
1:23:36
1:00
33Henrik Wiberg1:27:272:1115:2322:0727:2032:1145:5648:1153:191:00:521:13:221:16:231:18:301:25:031:26:34
PI-København2:1113:126:445:134:5113:452:155:087:3312:303:012:076:331:31
1:27:27
0:53
34Jan Lindemann2:00:133:4015:0219:3325:5256:151:10:081:14:331:21:071:31:451:43:211:49:371:51:021:56:561:59:22
OK Roskilde3:4011:224:316:1930:2313:534:256:3410:3811:366:161:255:542:26
2:00:13
0:51
 
Lars Gunnar SkoogFejlkl.2:236:459:4013:1117:0721:1623:2627:1135:1642:0545:05-----49:3050:54
Växjö OK2:234:222:553:313:564:092:103:458:056:493:004:251:24
51:5046:17
0:56*179
Flemming VejenUdgået2:43-----------------------------------------------------------------
Ballerup OK2:43
1:21:47
1:19:04
Mats IngvarssonIkke startet
OK Vilse 87
 
 
 
H65 (68)3,5 km 0 Hm14 K
PlNavnTid
1(192)2(195)3(200)4(208)5(209)6(212)7(210)8(201)9(161)10(153)11(156)12(179)13(183)14(255)
Mål
 
1Carl-Henry Andersson35:131:213:486:029:3710:3913:1016:1119:3026:2228:1830:0232:1133:2834:27
OK Orinto1:212:272:143:351:022:313:013:196:521:561:442:091:170:59
35:13
0:46
2Agne Bengtsson38:421:255:007:2210:3411:2915:4819:1922:3129:5131:1933:1935:3436:5437:57
OK Kompassen1:253:352:223:120:554:193:313:127:201:282:002:151:201:03
38:42
0:45
3Göran Andersson40:141:594:298:5812:2714:0516:5720:0324:1932:1133:3634:5036:5738:2539:25
OK Tylöskog1:592:304:293:291:382:523:064:167:521:251:142:071:281:00
40:14
0:49
4Paul Norén42:251:354:477:1912:1213:1818:5321:5926:2133:3935:1536:3238:5640:2941:36
OK Södertörn1:353:122:324:531:065:353:064:227:181:361:172:241:331:07
42:25
0:49
5Ulf Bråsjö43:291:445:118:0012:4814:0417:2321:0924:3433:2736:2837:4540:0541:3242:39
Järla Orientering1:443:272:494:481:163:193:463:258:533:011:172:201:271:07
43:29
0:50
6Kenth Sundgren44:571:358:4711:2015:1416:2519:4323:3527:1835:1136:5238:1741:1342:5244:05
Skåneslättens OL1:357:122:333:541:113:183:523:437:531:411:252:561:391:13
44:57
0:52
7Roy Dawson45:151:324:447:1511:5012:5918:0321:3327:2335:1637:0138:3041:3343:1444:23
Gafanhori1:323:122:314:351:095:043:305:507:531:451:293:031:411:09
45:15
0:52
8Carl Malling45:301:457:2711:1515:0317:2420:2724:1327:2736:0137:5839:3042:0243:3344:39
Randers OK1:455:423:483:482:213:033:463:148:341:571:322:321:311:06
45:30
0:51
9Torbjörn Wikström45:411:394:238:2713:0014:1417:4221:3526:0834:5536:5938:2042:0043:3944:52
OK Orinto1:392:444:044:331:143:283:534:338:472:041:213:401:391:13
45:41
0:49
10Nils-Arne Håkansson45:471:344:468:5212:5614:3519:0522:3125:4833:3837:2239:3742:3043:5545:01
Stigmännen Karlshamns OK1:343:124:064:041:394:303:263:177:503:442:152:531:251:06
45:47
0:46
11Lars Hogedal46:262:248:2111:2115:1016:1720:4823:5427:4236:0538:3039:4542:4744:2945:36
Vänersborgs SK2:245:573:003:491:074:313:063:488:232:251:153:021:421:07
46:26
0:50
12Karl-Göran Wahlström46:282:005:508:3412:3013:5017:0327:0030:1738:0439:3840:4343:0044:3045:38
Almby IK2:003:502:443:561:203:139:573:177:471:341:052:171:301:08
46:28
0:50
13Jørgen Münster-Swendsen47:353:426:249:3313:2614:3619:4722:5826:2033:5136:4541:0444:3545:4846:50
Søllerød OK3:422:423:093:531:105:113:113:227:312:544:193:311:131:02
47:35
0:45
14Hans Holgersson48:001:384:196:5111:5013:0016:5020:3424:5534:2339:2840:5644:1246:0147:07
OK Måsen1:382:412:324:591:103:503:444:219:285:051:283:161:491:06
48:00
0:53
15Claes Nideborn48:071:424:477:3211:3512:4715:5625:4829:2836:3439:2841:3044:2746:0647:16
Stora Tuna OK1:423:052:454:031:123:099:523:407:062:542:022:571:391:10
48:07
0:51
16Åke Wansölin48:111:415:168:1014:5816:1319:4523:3627:1437:0139:3241:2544:4246:1147:24
Söders SOL1:413:352:546:481:153:323:513:389:472:311:533:171:291:13
48:11
0:47
17John Tripax49:221:388:0611:5016:2717:1820:4826:3531:3541:0942:3543:4045:5847:2248:35
OK Roskilde1:386:283:444:370:513:305:475:009:341:261:052:181:241:13
49:22
0:47
18Keld Johnsen50:211:148:5313:5619:1920:3023:4027:2930:3636:5143:3144:4547:1848:3649:35
Tisvilde Hegn OK1:147:395:035:231:113:103:493:076:156:401:142:331:180:59
50:21
0:46
19Åke Persson51:042:025:218:4112:4613:5818:3124:5328:5738:0240:3342:2347:1548:5450:16
Hjärnarps OL2:023:193:204:051:124:336:224:049:052:311:504:521:391:22
51:04
0:48
20Hans Carlsson51:141:3810:0913:3917:3918:4521:5931:5935:1942:5144:1745:3447:5349:2650:31
IFK Göteborg (SAB)1:388:313:304:001:063:1410:003:207:321:261:172:191:331:05
51:14
0:43
21Anders Johansson53:012:036:119:0413:3915:5219:5424:4030:1141:5343:5945:3748:5650:5552:10
Växjö OK2:034:082:534:352:134:024:465:3111:422:061:383:191:591:15
53:01
0:51
22Hans Aage Hvalsø Hansen53:071:354:267:4612:1913:5818:1122:2426:0436:1043:5346:3749:4151:2152:24
Fyns Politis Idrætsforening1:352:513:204:331:394:134:133:4010:067:432:443:041:401:03
53:07
0:43
23Lars-Evan Pettersson53:123:488:0911:0916:0817:4922:4227:3032:0142:4944:4846:2049:1951:0552:19
Kolbotn&Skimt3:484:213:004:591:414:534:484:3110:481:591:322:591:461:14
53:12
0:53
24Kenneth Wåhlberg53:134:226:459:1813:3814:4417:5621:5125:4137:0244:4245:5850:0251:2052:26
OK Kåre4:222:232:334:201:063:123:553:5011:217:401:164:041:181:06
53:13
0:47
25Christer Hellström54:452:095:1210:2416:1317:4422:3228:0732:3342:3444:4346:1950:1952:1653:43
Stora Tuna OK2:093:035:125:491:314:485:354:2610:012:091:364:001:571:27
54:45
1:02
26Kjell Lönn55:073:146:4212:3916:5518:0622:2428:5033:0142:0544:3146:1951:1352:5054:17
Hjärnarps OL3:143:285:574:161:114:186:264:119:042:261:484:541:371:27
55:07
0:50
27Hans Larsson55:291:474:538:0317:0218:2323:5528:1532:2541:3046:2647:5451:0752:5354:30
Hässleholms OK1:473:063:108:591:215:324:204:109:054:561:283:131:461:37
55:29
0:59
28Bengt Ståhl55:481:476:2814:2419:3920:5224:3129:2334:0243:3546:5648:3751:5253:3654:53
Hjärnarps OL1:474:417:565:151:133:394:524:399:333:211:413:151:441:17
55:48
0:55
29Mats Widesjö55:542:416:5110:0018:4119:5524:2429:3233:5644:3346:3848:0851:4553:2654:56
Stigmännen Karlshamns OK2:414:103:098:411:144:295:084:2410:372:051:303:371:411:30
55:54
0:58
30Bo Johansson56:411:555:418:5614:1015:3420:1625:1931:1443:3045:2847:2852:3154:1455:42
OK Stigen (SAB)1:553:463:155:141:244:425:035:5512:161:582:005:031:431:28
56:41
0:59
31Anders Hedin57:262:158:0011:4717:3519:1724:4429:0834:1145:1547:3849:3452:5354:4256:18
Motala AIF OL2:155:453:475:481:425:274:245:0311:042:231:563:191:491:36
57:26
1:08
32Krister Hedin57:333:259:2212:1617:2119:0422:5227:2933:0543:1446:3648:5852:5255:1056:30
IFK Enskede3:255:572:545:051:433:484:375:3610:093:222:223:542:181:20
57:33
1:03
33Kim Folander57:402:3311:5415:0719:4721:1225:3731:4635:3445:5648:2350:4453:5355:4456:52
OK Sorø2:339:213:134:401:254:256:093:4810:222:272:213:091:511:08
57:40
0:48
34Erik Ljungdahl58:261:567:4611:0516:4718:2524:0228:3032:4046:5749:2451:1354:4356:2457:35
Faaborg OK1:565:503:195:421:385:374:284:1014:172:271:493:301:411:11
58:26
0:51
35Håkan Nilsson59:131:4413:3917:3822:0823:2527:3733:1538:4947:1849:1050:5655:2757:1758:27
Malmö OK1:4411:553:594:301:174:125:385:348:291:521:464:311:501:10
59:132:28:162:32:162:33:202:39:092:40:122:43:172:46:512:50:402:55:192:59:323:02:013:03:28
0:46*153*160*165*178*183*177*175*162*146*134*141*255
36Sven Jacobson59:252:488:5812:3917:2818:4723:2429:1836:3948:0652:4553:5756:0457:3758:40
OK Milan2:486:103:414:491:194:375:547:2111:274:391:122:071:331:03
59:25
0:45
37Gert Olsson1:00:191:528:1711:3718:1620:0228:3634:2638:2648:3450:4052:2356:1558:0859:33
Skåneslättens OL1:526:253:206:391:468:345:504:0010:082:061:433:521:531:25
1:00:19
0:46
38Sten Blomström1:01:163:276:3211:1615:0816:1419:4924:1828:0437:5052:4954:3257:5059:241:00:29
IK Stern (SAB)3:273:054:443:521:063:354:293:469:4614:591:433:181:341:05
1:01:16
0:47
39Larseric Larsson1:02:432:297:2312:4718:0519:4024:2529:1634:3446:5452:4754:1457:1659:231:01:17
Degerfors OK2:294:545:245:181:354:454:515:1812:205:531:273:022:071:54
1:02:43
1:26
40Mogens Bøgh1:02:462:387:1214:1021:2323:0627:3334:4239:1349:2551:4753:5158:221:00:241:01:52
Faaborg OK2:384:346:587:131:434:277:094:3110:122:222:044:312:021:28
1:02:4633:55
0:54*211
41Niels Landsperg1:03:021:385:087:4812:1914:5022:0327:0933:0144:4455:4057:0259:241:01:001:02:22
Tisvilde Hegn OK1:383:302:404:312:317:135:065:5211:4310:561:222:221:361:22
1:03:0242:53
0:40*163
42Lars Mathiasson1:03:162:226:5710:4917:0118:3323:3829:5435:5148:2351:3653:3957:541:00:091:01:53
IK Stern (SAB)2:224:353:526:121:325:056:165:5712:323:132:034:152:151:44
1:03:16
1:23
43Kurt Petersen1:04:018:4212:2324:4929:5431:1334:4839:2743:3653:2155:1757:231:00:301:02:111:03:16
Faaborg OK8:423:4112:265:051:193:354:394:099:451:562:063:071:411:05
1:04:01
0:45
44Bengt Salomonsson1:06:052:246:4511:0221:3222:4228:2335:1040:3652:4855:4557:201:01:071:03:081:04:53
Skåneslättens OL2:244:214:1710:301:105:416:475:2612:122:571:353:472:011:45
1:06:05
1:12
45Lars Johansson1:06:511:496:259:4314:3215:5220:3428:4533:4446:5951:5557:531:02:381:04:251:05:48
Malmö OK1:494:363:184:491:204:428:114:5913:154:565:584:451:471:23
1:06:5155:10
1:03*159
46Lars-Gunnar Bengtsson1:07:101:486:4216:4421:0522:1629:1333:3639:0951:4158:101:00:561:03:401:05:131:06:19
Stigmännen Karlshamns OK1:484:5410:024:211:116:574:235:3312:326:292:462:441:331:06
1:07:10
0:51
47Karl Kristian Terkelsen1:08:591:3110:5919:0626:2527:3232:2936:4544:3355:4558:111:00:491:04:431:06:301:07:52
OK GORM1:319:288:077:191:074:574:167:4811:122:262:383:541:471:22
1:08:59
1:07
48Ronnie McGrail1:12:251:444:528:0516:4817:4039:0044:2949:231:00:201:02:021:04:151:07:591:09:491:11:21
Søllerød OK1:443:083:138:430:5221:205:294:5410:571:422:133:441:501:32
1:12:25
1:04
49Jimmy Hoen1:12:431:408:5626:2430:4832:4737:1241:3247:2156:1658:051:05:201:09:201:11:001:12:06
Ballerup OK1:407:1617:284:241:594:254:205:498:551:497:154:001:401:06
1:12:43
0:37
50Staffan Broberg1:13:092:525:5111:4717:5319:3325:0338:2146:3657:0759:281:02:131:08:571:10:421:12:22
IF Marin Väst (SAB)2:522:595:566:061:405:3013:188:1510:312:212:456:441:451:40
1:13:09
0:47
51Preben Lupnaav1:13:395:269:4917:1624:2326:0030:3735:5643:0855:491:03:391:06:001:09:321:11:151:12:36
Herlufsholm OK5:264:237:277:071:374:375:197:1212:417:502:213:321:431:21
1:13:39
1:03
52Thomas Johansson1:17:252:319:3229:1637:0238:4543:1648:3053:171:03:571:06:201:08:051:12:551:14:541:16:21
Stigmännen Karlshamns OK2:317:0119:447:461:434:315:144:4710:402:231:454:501:591:27
1:17:25
1:04
53Søren Christensen1:20:262:566:2619:2225:2227:0937:2448:0555:291:07:011:09:311:12:201:16:001:18:081:19:36
OK Skærmen Værløse2:563:3012:566:001:4710:1510:417:2411:322:302:493:402:081:28
1:20:26
0:50
54Erland Svensson1:21:042:579:4014:5422:0023:5129:2035:2141:5055:2859:421:03:081:14:401:17:381:19:34
Kvillebyns OK2:576:435:147:061:515:296:016:2913:384:143:2611:322:581:56
1:21:04
1:30
55Anders Kumlin1:21:372:037:2911:0333:3435:0540:1953:2359:221:08:291:11:071:14:011:17:581:19:411:20:57
IK Ymer2:035:263:3422:311:315:1413:045:599:072:382:543:571:431:16
1:21:37
0:40
56Sven Olle Söderberg1:22:583:0911:1616:1822:3624:2130:3942:4250:541:07:141:11:301:14:031:17:531:20:261:21:59
OK Skogsfalken3:098:075:026:181:456:1812:038:1216:204:162:333:502:331:33
1:22:58
0:59
57Poul R. Koziara1:23:194:4711:4517:3224:4026:3734:1944:1250:101:04:401:09:101:11:541:17:331:20:241:22:21
Køge OK4:476:585:477:081:577:429:535:5814:304:302:445:392:511:57
1:23:19
0:58
58Roland Nilsson1:27:031:526:3212:5718:0319:3223:3228:2040:311:06:441:10:261:11:511:22:411:24:371:26:04
OK Kompassen1:524:406:255:061:294:004:4812:1126:133:421:2510:501:561:27
1:27:03
0:59
59Tom P. Neesgaard1:31:532:459:0314:0927:0128:5137:4444:3353:131:12:321:16:121:19:481:25:561:28:141:30:15
FSK Orientering2:456:185:0612:521:508:536:498:4019:193:403:366:082:182:01
1:31:53
1:38
60Rolf Gustafsson1:32:566:4716:1728:0135:4637:1841:2851:0658:001:09:121:11:561:16:571:21:521:27:111:31:47
Helsingborgs SOK (SAB)6:479:3011:447:451:324:109:386:5411:122:445:014:555:194:36
1:32:56
1:09
61Anders Mohlin1:36:041:5716:0820:0026:2027:4632:4950:2355:471:06:251:26:541:28:251:32:181:34:131:35:22
IK Stern (SAB)1:5714:113:526:201:265:0317:345:2410:3820:291:313:531:551:09
1:36:04
0:42
62Bjarne Sørensen1:45:216:1113:0117:2524:4726:3432:3244:3852:471:23:561:27:281:32:111:40:261:42:531:44:20
Amager OK6:116:504:247:221:475:5812:068:0931:093:324:438:152:271:27
1:45:21
1:01
63Kjell Ryberg1:49:443:0214:2433:3242:3145:3253:471:03:271:13:241:31:081:34:371:37:331:42:291:45:391:48:15
IFK Göteborg (SAB)3:0211:2219:088:593:018:159:409:5717:443:292:564:563:102:36
1:49:44
1:29
 
Erik DamgaardFejlkl.8:40----------36:3538:0742:3246:3050:331:00:181:02:111:04:111:07:251:09:051:10:08
Faaborg OK8:4027:551:324:253:584:039:451:532:003:141:401:03
1:10:47
0:39
Bengt-Göran FrantzFejlkl.7:2614:29-----28:4129:59-----59:201:05:50----------1:19:17-----1:27:151:29:19
Stigmännen Karlshamns OK7:267:0314:121:1829:216:3013:277:582:04
1:30:30
1:11
Poul GrønFejlkl.3:3330:4539:4844:5647:081:05:371:09:511:23:481:33:35-----1:36:361:43:341:45:121:46:29
OK Pan Århus3:3327:129:035:082:1218:294:1413:579:473:016:581:381:17
1:47:241:42:04
0:55*183
Jan BartnikUdgået3:5713:1717:2622:5825:05----------33:29-------------------------42:42
Amager OK3:579:204:095:322:078:249:13
43:56
1:14
Jörgen HolmströmUdgået2:38-----------------------------------------------------------------
OK Milan2:38
 
 
 
H70 (62)2,9 km 0 Hm11 K
PlNavnTid
1(188)2(161)3(137)4(138)5(149)6(170)7(156)8(166)9(169)10(178)11(255)Mål
 
1Rune Sandberg33:385:1710:3014:1315:1817:2021:2426:2727:5129:4030:2832:5333:38
Uddevalla OK (SAB)5:175:133:431:052:024:045:031:241:490:482:250:45
2Henrik Hvoslef34:193:177:4412:3713:5216:1320:2325:3926:4629:3330:3333:3234:19
IK Stern (SAB)3:174:274:531:152:214:105:161:072:471:002:590:47
3Mogens Hansen37:002:349:4213:2514:3316:3520:3427:2529:0031:4732:5536:0937:00
OK Skærmen Værløse2:347:083:431:082:023:596:511:352:471:083:140:51
4Kjell Erlandsson37:233:037:1711:2712:3314:4421:3327:5429:0733:3034:1136:4037:2318:47
OK Lindena (SAB)3:034:144:101:062:116:496:211:134:230:412:290:43*165
5Runo Johansson37:542:2411:4515:3516:4819:0723:3129:0330:4832:5733:5737:0037:54
Kristinehamns OK2:249:213:501:132:194:245:321:452:091:003:030:54
6Göran Andersson40:022:306:3911:3414:1117:3822:5131:5533:0835:0836:2439:2140:02
Stigmännen Karlshamns OK2:304:094:552:373:275:139:041:132:001:162:570:41
7Inge Persson41:322:477:0110:3417:2020:0725:0430:5634:1737:0938:0740:5041:32
FK Boken (SAB)2:474:143:336:462:474:575:523:212:520:582:430:42
8Erling Ekelöf44:523:1010:0315:5217:5520:5326:0833:5435:5138:3340:0543:4444:52
Värend GN3:106:535:492:032:585:157:461:572:421:323:391:08
9Jørgen Jensen45:253:1711:0715:2116:4419:2726:0036:2838:0640:2241:2344:3145:25
Helsingør SOK3:177:504:141:232:436:3310:281:382:161:013:080:54
10Åke Nordberg46:043:008:0513:3615:0718:0526:4533:4235:1040:0241:2245:0346:04
OK Klyftamo3:005:055:311:312:588:406:571:284:521:203:411:01
11Lars-Olof Gustafsson47:522:528:5014:3915:5719:3926:3336:0837:2343:0444:1747:0647:52
OK Klyftamo2:525:585:491:183:426:549:351:155:411:132:490:46
12Benkt Andersson48:212:2012:2216:2317:4121:3826:5032:2733:4542:5944:2447:3448:21
Frosta OK2:2010:024:011:183:575:125:371:189:141:253:100:47
13Gunnar Hejdenberg49:542:3112:0716:4918:1320:4129:2140:0841:0544:5146:0249:0649:54
Motala AIF OL2:319:364:421:242:288:4010:470:573:461:113:040:48
14Åke Borger50:494:2117:0021:1922:4325:2930:5841:0242:5945:1046:1549:5650:49
Ankarsrums OK4:2112:394:191:242:465:2910:041:572:111:053:410:53
15Knud Erik Thomsen50:543:358:5416:4618:2721:5026:5935:3439:4845:2346:3150:0150:54
Svendborg OK3:355:197:521:413:235:098:354:145:351:083:300:53
15Niels Tulinius50:543:199:1115:2517:1920:2127:5439:1641:1043:4745:3549:4250:54
OK S.G.3:195:526:141:543:027:3311:221:542:371:484:071:12
17Claes Göran Green53:013:4910:1818:4720:0923:4529:0337:4041:5147:1448:3351:5953:01
Malmö OK3:496:298:291:223:365:188:374:115:231:193:261:02
18John Miené53:143:079:3214:4016:2219:2432:2041:1543:4946:5648:2452:0753:14
Helsingør SOK3:076:255:081:423:0212:568:552:343:071:283:431:07
19Jim Chalmers53:422:196:2611:5413:1816:0124:3835:0036:2443:2044:1852:5253:42
Lyngby OK2:194:075:281:242:438:3710:221:246:560:588:340:50
20Egon Neregaard54:179:5914:1219:4322:4125:1131:3243:5045:1848:2650:1453:2454:17
Tisvilde Hegn OK9:594:135:312:582:306:2112:181:283:081:483:100:53
21Per Aaes Christoffersen54:204:4812:2323:2625:2029:3137:3843:5545:4348:1949:5953:1954:20
Ballerup OK4:487:3511:031:544:118:076:171:482:361:403:201:01
22Ole Svendsen54:432:478:4713:0514:3021:0631:0342:5845:0448:1749:4153:3154:43
OK Roskilde2:476:004:181:256:369:5711:552:063:131:243:501:12
23Ove Splittorff54:452:457:4317:2918:5922:3831:1438:0839:4148:3750:0853:4354:45
Svendborg OK2:454:589:461:303:398:366:541:338:561:313:351:02
24Christer Grönblad54:522:3716:1721:3222:5625:2130:4240:4842:0847:0349:3653:5454:52
Härlövs IF2:3713:405:151:242:255:2110:061:204:552:334:180:58
25Hans Nielsen54:592:549:0216:0118:4822:2427:5335:2437:5345:5751:0254:1054:59
OK H.T.F.2:546:086:592:473:365:297:312:298:045:053:080:49
26Knud Lykking57:423:3810:4916:2918:2222:2931:0644:1246:1451:0752:2656:2757:42
OK733:387:115:401:534:078:3713:062:024:531:194:011:15
27Ingvar Bengtsson57:452:559:0814:0115:4026:3541:0447:3449:1451:5353:0956:4857:45
Oskarströms OK (SAB)2:556:134:531:3910:5514:296:301:402:391:163:390:57
28Lars Wahlström57:563:209:2917:3619:1822:3130:2439:1141:2952:0553:1957:0257:56
Istrums SK3:206:098:071:423:137:538:472:1810:361:143:430:54
29Peter Dahlstedt59:102:4621:3525:5527:3030:5638:3647:1248:5853:3354:3158:1259:10
OK Pan-Kristianstad2:4618:494:201:353:267:408:361:464:350:583:410:58
30Dan Haagerup1:01:423:0415:2124:3526:4330:1939:0049:1851:0355:1256:561:00:291:01:42
Tisvilde Hegn OK3:0412:179:142:083:368:4110:181:454:091:443:331:13
31Knud Dam1:01:543:3910:4617:3019:3224:1831:1044:5948:5053:0156:401:00:571:01:54
Kildeholm OK3:397:076:442:024:466:5213:493:514:113:394:170:57
32Aksel Skovlyst1:02:494:5114:0719:4523:0428:1637:4245:5047:1955:5458:181:02:081:02:49
Faaborg OK4:519:165:383:195:129:268:081:298:352:243:500:41
33Knut Höök1:03:073:589:1214:0015:5419:1324:3643:3745:1356:3458:081:01:571:03:07
OK Klyftamo3:585:144:481:543:195:2319:011:3611:211:343:491:10
34Mogens Jørgensen1:03:093:3115:3820:5522:5628:0035:4444:5649:3854:4456:491:01:321:03:09
Søllerød OK3:3112:075:172:015:047:449:124:425:062:054:431:37
35Kjell Lindau1:04:235:1518:2622:2823:4827:2033:0547:5250:3454:2159:421:03:171:04:23
OK Kompassen5:1513:114:021:203:325:4514:472:423:475:213:351:06
36Leif Karlsson1:04:592:4516:1121:2623:5027:5440:5151:0652:5658:491:00:271:03:561:04:59
Frosta OK2:4513:265:152:244:0412:5710:151:505:531:383:291:03
37Karl Aage Hald1:05:105:3120:1528:4330:1833:4339:0647:1750:2259:051:00:191:04:091:05:10
FSK Orientering5:3114:448:281:353:255:238:113:058:431:143:501:01
38Per Lennart Johansson1:06:172:4914:1325:5227:5032:2640:0350:1052:341:00:241:01:421:05:181:06:17
FSK Orientering2:4911:2411:391:584:367:3710:072:247:501:183:360:59
39Thorwald Fransson1:08:193:5116:5523:5025:3730:1136:5649:2051:591:00:561:02:391:07:071:08:19
OK Virdarna3:5113:046:551:474:346:4512:242:398:571:434:281:12
40Svend Erik Jensen1:08:496:5719:4025:5429:4332:5446:1255:2357:231:01:021:04:001:07:451:08:49
OK Skærmen Værløse6:5712:436:143:493:1113:189:112:003:392:583:451:04
41Palle Møller Nielsen1:09:164:1714:3920:0821:4339:5046:4655:0856:571:01:501:03:391:08:161:09:16
Odense OK4:1710:225:291:3518:076:568:221:494:531:494:371:00
42Jens Aaris Thisted1:10:452:4913:3318:3420:1630:3542:0451:4653:531:04:171:05:351:09:371:10:45
Søllerød OK2:4910:445:011:4210:1911:299:422:0710:241:184:021:08
43Krister Lindeberg1:14:143:2225:2630:3132:1442:2452:091:00:181:02:161:05:461:07:391:12:301:14:147:38
Malmö OK3:2222:045:051:4310:109:458:091:583:301:534:511:44*173
44Bertil Qvick1:16:082:4514:4120:0822:4429:3254:161:03:301:05:411:10:451:12:111:15:241:16:08
Kungsälvs OK2:4511:565:272:366:4824:449:142:115:041:263:130:44
45Kurt Valery1:16:205:4613:1318:4820:2223:5036:0057:2559:151:05:411:07:041:15:031:16:20
Tisvilde Hegn OK5:467:275:351:343:2812:1021:251:506:261:237:591:17
46Sven-Erik Forsell1:17:443:2719:4037:1839:1546:1653:101:02:331:04:401:10:351:12:401:16:441:17:44
Skåneslättens OL3:2716:1317:381:577:016:549:232:075:552:054:041:00
47Flemming Larsen1:19:253:1014:2320:0622:0224:3636:0746:4849:481:07:321:09:091:18:151:19:25
Helsingør SOK3:1011:135:431:562:3411:3110:413:0017:441:379:061:10
48Jens Asserbo1:21:033:0215:0021:0123:1340:1052:091:06:291:08:081:11:311:15:421:19:481:21:03
Herlufsholm OK3:0211:586:012:1216:5711:5914:201:393:234:114:061:15
49Christer Sjöfors1:25:222:5621:2040:4643:0948:5055:571:08:021:10:431:18:571:20:041:24:251:25:22
OK Älme2:5618:2419:262:235:417:0712:052:418:141:074:210:57
50Olav Christoffersen1:26:166:0827:0032:3034:2344:271:05:311:12:371:14:391:18:391:20:101:25:171:26:16
Faaborg OK6:0820:525:301:5310:0421:047:062:024:001:315:070:59
51Mogens Jensen1:27:565:5122:5129:4431:4635:2243:4859:441:02:111:21:011:22:451:27:021:27:56
Holbæk OK5:5117:006:532:023:368:2615:562:2718:501:444:170:54
52Ole Bøggild1:34:213:5013:1124:2326:2339:2254:121:09:471:11:591:25:301:27:141:33:261:34:21
OK Roskilde3:509:2111:122:0012:5914:5015:352:1213:311:446:120:55
53Erik Nielsen1:38:045:1815:5727:4029:5538:1052:401:20:131:23:511:29:121:30:521:36:491:38:04
Amager OK5:1810:3911:432:158:1514:3027:333:385:211:405:571:15
54Frede Jacobsen1:38:333:2214:0620:3922:3857:031:04:281:23:021:26:321:30:311:32:171:37:131:38:33
OK Syd3:2210:446:331:5934:257:2518:343:303:591:464:561:20
55Otto Kristensen1:45:027:2427:4437:3740:0859:581:11:171:22:021:28:581:36:321:38:531:43:201:45:02
Køge OK7:2420:209:532:3119:5011:1910:456:567:342:214:271:42
 
Toivo VoudinmäkiFejlkl.3:2811:4218:0920:5523:4730:0937:23-----46:1347:4751:2252:1040:34
Mullsjö SOK3:288:146:272:462:526:227:148:501:343:350:48*159
Bo BülowFejlkl.6:2212:4118:1321:3725:4546:5955:2759:05----------1:29:541:31:03
Malmö OK6:226:195:323:244:0821:148:283:3830:491:09
Stig NydahlUdgået4:3224:0129:4831:57